www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / 7 miesięcy dodatkowego zwolnienia?Ubezpieczenie chorobowe? (2190 - wyświetleń)
- Autor Jola11 Dodany 2015-01-15 20:47
Bardziej liczę na info forumowiczów niż na CI - sprawa pilna! Ja nie potrafię pomóc  osobie :-(
Kobitka pracowała i zachorowała. Jest na zwolnieniu lek. - niezdolność do pracy prawie 6 miesięcy. Dołączyły się inne schorzenia - diagnostyka nie jest skończona.
Lek. I kontaktu coś jej powiedział o 7 miesiącach dodatkowo no właśnie.. o co chodzi z tymi 7 miesiącami? Lek pow. konkretnie: "..chce p. jeszcze 7 miesięcy..." i babka nie wie o co chodziło. Może ktoś z forumowiczów wie o czym mówił lek.?!
Druga sprawa: Kobieta pracowała, poszła na L4. Jest na tym zwolnieniu 6 miesięcy, złożyła o świadczenie rehabilitacyjne, w  czasie między ustaleniem świadczenia czy tam czegoś gdzie i jak ma załatwić UBEZPIECZENIE CHOROBOWE- CZYLI MOŻLIWOŚĆ KORZYSTANIA Z LEKARZY SPECJALISTÓW W RAMACH NFZ?!
Nadrzędny - Autor bluengel Dodany 2015-01-16 11:25
1) Jeżeli chcesz komuś pomóc - pozyskaj maksymalnie obszerną wiedzę i operuj faktami (zamiast "czy tam czegoś"), bo inaczej nie da się podpowiedzieć niczego mądrego.
2) O ile mnie wiadomo, wróżbita Maciej współpracuje z innymi podmiotami. Nikogo z nas nie było z "babką" na wizycie, więc czemu my mielibyśmy wiedzieć...?
Pacjentka powinna była dopytać lekarza, co miał na myśli - to ON to miał na myśli a pacjentka ma prawo pytać i wiedzieć, na czym stoi.
3) Ubezpieczenie chorobowe "z urzędu" przysługuje osobie, która odprowadza (albo za którą są odprowadzane) składki chorobowe. Ponieważ nie ustaliłaś, na jakim świadczeniu obecnie przebywa kobieta, trudno wywróżyć ciąg dalszy.

Czy kobieta nadal pracuje formalnie w dotychczasowej firmie?

Źródłem informacji jest tu ZUS - wystarczy zadzwonić.
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2015-01-19 22:00

>pozyskaj maksymalnie obszerną wiedzę i operuj faktami (zamiast "czy tam czegoś"),<


Droga bluengel gdybym znała wszystkie "fakty" - miała wszystkie dane to nie powstałby ten post :-)

Czasem trzeba dorobić inteligencją, domysłem, wiedzą z życia :-) Pozdrów Macieja, bo to inteligentny facet skoro tyle osób mu kasę wali i wierzy :-)
Zwyczajnie przyszła do mnie kol. i m.in. o tym opowiadała.

Wyobraź sobie, że nie wszyscy są tacy jak Ty (np.). Są ludzie wyciszeni, nieśmiali i nie chcą chorować :-) To, że ma "prawo" nie znaczy, że kogoś to obchodzi (po pierwsze), nie znaczy, że u lekarza się na tym skupiła - ją interesowało jej zdrowie.
Podejrzewam, że lek. jest niedouczony lub chodziło o coś dla nauczycieli :-)

Nie jestem fachowcem z zakresu ZUS czy kadr - z prawa pracy już tak :-)

>Ponieważ nie ustaliłaś, na jakim świadczeniu obecnie przebywa kobieta, trudno wywróżyć ciąg dalszy.<


"Ustaliłam" i napisałam, że przebywa na zwolnieniu chorobowym - niezdolność do pracy - nie wykorzystała 182 dni - lek. (jednak tuman bo) twierdził, że cały okres to 180 dni.

Pozdrawiam :-)
Nadrzędny - Autor bluengel Dodany 2015-01-20 13:15
Jeżeli ktoś tu jednak jest "tumanem" to raczej nie ten lekarz...
Dziecko: bez znajomości faktów jednak nie da rady.

Są składki - jest prawo do świadczeń, np. korzystania z lekarzy NFZ. Nie ma składek - nie ma prawa. Proste.
Nadrzędny Autor Jola11 Dodany 2015-01-22 22:20
Jedak lekarz Bluengel :-) Przyznał się do błędu :-)
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / 7 miesięcy dodatkowego zwolnienia?Ubezpieczenie chorobowe? (2190 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill