www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Komentarze do artykułów / Odwołanie od decyzji ZUS -Renta .Czy warto?Proszę o pomoc (9983 - wyświetleń)
- Autor kasia75 Dodany 2015-01-21 01:35
Witam serdecznie,

czytając wszystkie posty doszłam do wniosku  nie znalazłam odpowiedzi na swoje pytanie. Sprawa dość pilna i dlatego pytam się i proszę o pomoc co robić ? Jestem osobą po operacji guza przysadki.Operacja się udała ale  niestety od operacji cierpię na rzadką chorobę  niedoczynność kory nadnerczy. Dodatkowo mam kilka innych chorób na które choruję a jest ich około 7-8.Przed operacją pracowałam i w wyniku choroby przeszłam na rentę. ZUS przyznał mi rentę na okres dwóch lat. Orzeczenie - całkowita niezdolność do pracy.Okres dwóch lat upłynął i właśnie teraz otrzymałam dalsza rentę czasową ale jako częściowa niezdolność do pracy. Jak wiadomo wiąże się to z niską rentą ok 500 zł a w  moim przypadku to bardzo istotne ponieważ chorób mnóstwo a leki drogie ( stałe). Moje życie w wyniku choroby stało się straszne i uciążliwe . Nie zgadzam się opinią ZUS ponieważ mój stan po operacji nie uległ poprawie ( oprócz tego że nie mam guza). W ciągu dwóch lat byłam około 10 razy w szpitalu nie licząc pobytów pobytów na SOR- jednodniowych i wizyt u lekarzy specjalistów. Moje dokumenty z dwóch lat to książka. Tak na prawdę nie ma  miesiąca bez czegoś nowego. Czuję się bardzo słaba .Nie wychodzę sama bo jestem słaba . Ledwo siebie ogarniam (ale z twarzy wyglądam dobrze i schudłam 30 kg).
Powiem szczerze uważam że mnie skrzywdzono bo na prawdę jestem chora ale boje się bo nie wiem jak to jest z odwołaniem. Jak to jest ? Czy jest możliwe ze jak się odwołam to jakiś pseudo ekspert stwierdzi zdrowa i nic nie będę miała ( tak bym chciała ) ? Rozumiem ,że jak się odwołam to decyzja którą teraz otrzymałam jest nieważna i  jak długo trwa odwołanie ? Czy warto ?
dziękuję
Nadrzędny - Autor mini21 Dodany 2015-01-21 21:28
Mam podobne schorzenie co ty - jestem po operacji guza mózgu skrzyżowania nerwów wzrokowych i przysadki mózgowej.
Na moje (nie)szczęście, stało się to w dzieciństwie i mi przysługuje tylko renta socjalna.

Co do renty - mi ZUS po paru (5 czy więcej) latach zabrał rentę, mimo że byłem po kilku dodatkowych operacjach od czasu wcześniejszej komisji.
Walczyłem do końca - czyli sprawa wylądowała w sądzie.
Trwało to 2 lata.
2 lata byłem bez środków i gdyby nie fakt, że mieszkam z rodzicami, to było by kiepsko.

Mówisz 500 zł.... mało.
Ja mam 600 od lat i jakoś nie narzekam, a na więcej nie mam co liczyć (faktycznie, jestem winny tego, że zachorowałem jako dziecko).

Wiem o jakich wydatkach mówisz, podejrzewam, że leki mamy może i podobne (zgaduje).

Co do walki - wydaje mi się, że obniżyć Ci nie mogą, ale tu już niech wypowie się ktoś bardziej zaznajomiony - ja wnioskuje to po kilku artykułach w necie.
Nadrzędny - Autor kasia75 Dodany 2015-01-22 12:37
Tak jak pisałam jestem po operacji guza przysadki ale moja choroba to też min choroba Cushinga plus te dodatkowe i dlatego mój organizm jest tak słaby ale nie można się obwiniać  za chorobę . W życiu jest ciężko. Ja jednak zastanawiam się jak żyć ? Oczywiście same chęci i ochota do pracy to za mało .Organizmu nie oszukasz. Ja przed operacja pracowałam i tylko że do swojego wieku miałam przepracowaną odpowiednią ilość lat pracy dostałam rentę . Przed operacją dostałam rentę na dwa lata z całkowitą  niezdolnością a teraz na dwa z częściową a jestem słabsza niż przed operacją. Od operacji życie  to jakiś koszmar i ciągle coś dochodzi. Życie codziennie zaskakuje żadnej stabilności. Dodatkowo miałam  operację oczu ( zaćma - w wieku 39 lat) i jak na razie widzę tylko w dali. Nic nie widzę  z bliska. Więc nawet nie za ciekawie . Mam pytanie czy podczas złożenia odwołania jest się ubezpieczonym? Jak było u Ciebie? I czy masz rentę na stałe ?
Co do leków miesięczny wydatek ok 400 zł . Więc sporo .
Nadrzędny - Autor mini21 Dodany 2015-01-22 12:47
Nie chcę Ci skłamać co do ubezpieczenia, dlatego się nie wypowiem.
Mieszkam z rodzicami więc chyba pod nich podchodziło ubezpieczenie... ale nie znam się na tym.
Rentę sąd przyznał mi na stałe, ale gdzieś w necie czytałem, że to wcale niczego nie przesądza... bo mogą wezwać jeszcze raz, ale to był tylko artykuł w necie.
Nadrzędny Autor Jola11 Dodany 2015-01-22 21:39
Kasiu mszę zaznaczyć, że nie jestem ekspertem ZUS. Prawnie:
1. Do uprawomocnienia się wyroku (orzeczenia ZUS) jesteś ubezpieczona i możesz korzystać z leczenia i leków na NFZ
2. Nie wiem jak w ZUS (ale chyba musi być podobnie): apelacja nie może skutkować wyrokiem bardziej niekorzystnym niż był wydany np. w S.R. Czyli jeśli orzeczono Ci częściową niezdolność to mogą utrzymać w mocy ale nie mogą uznać Cię za zdrową.
Ostatecznie te sprawy prowadzi Sędzia Sądu czyli będzie stos. KPC :-)
Próbuj - może wygrasz :-)
Nadrzędny - Autor leszko Dodany 2015-02-11 09:22
Niestety nie pomogę, bo nie znam się na prawie, ale życzę powodzenia w przeprawach z ZUSem, bo wiem, że czasem bywa ciężko.
Nadrzędny Autor Shrek 13 Dodany 2015-03-01 11:42
Sprawa nie jest trudna.
Ja wygrałem z ZUS i to aż dwukrotnie.
Sprawa jest prosta.
Jeśli lekarz prowadzący jest innego zdania niż ZUS - to sprawa jest prosta. Należy się odwołać do sądu.
Przejdziecie badania i wszystko zależy od biegłych sądowych.
Jeśli oni napiszą, ze tak jest to tak jest i tu już ZUS nie ma co się rzucać. Wyrok zazwyczaj jest przyklepywany.

ZUS nie ma nic do gadania.

Jeśli macie sprawę niejasną - warto poczekać jak stan zdrowia się pogorszy i ponownie występować.

Tak jak wspomniałem ja wygrałem z ZUS i to bez pomocy prawnika.
Podkreślam - biegli sądowi są najważniejsi. Zazwyczaj patrzą na badanego przychylnie.

Więc warto walczyć.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Komentarze do artykułów / Odwołanie od decyzji ZUS -Renta .Czy warto?Proszę o pomoc (9983 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill