www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Turystyka i rekreacja / Jestem ciekawy jak wyglada Wasza rekreacja i turystyka (79295 - wyświetleń)
1 2 Poprzednia strona Następna strona  
- Autor walpoz Dodany 2012-11-07 19:38
w dniu codziennym. Czy poza pobytami na turnusach w jakiś sposób się rehabilitujecie sami? Ja wiem ,ze nie zawsze można ,brak czasu , ból w krzyżu itp. dolegliwości ale czy sami macie na to ochotę. Czy odczuwacie taką potrzebę? I oczywiście czy macie gdzie to robić?
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2012-11-07 20:24
ja oprócz sanatorium 2 razy do roku chodze na 3 godziny przez 15 dni na oddział dzienny a jeśli jest jeszcze potrzeba to lekarz wypisuje mi zabiegi ambulatoryjnie sama w domu motywacji mi brak a co do potrzeby to bywa że sama się zastanawiam czy to ma sens jak ból się zwiększa zamiast zmniejszać
Nadrzędny Autor KamilKamil Dodany 2018-11-05 10:08
A ja ćwiczę z trenerką. Zobaczcie oferty https://lepszytrener.pl

Nie ma przeszkód, żeby trenować jak się jest niepełnosprawnym!
Nadrzędny - Autor bluengel Dodany 2012-11-09 16:46
Taaaa...
W tytule postu piszesz o "rekreacji i turystyce", natomiast w treści jednoznacznie łączysz to z rehabilitacją...
Rozumiemm, że MOŻNA to po drodze i PRZY OKAZJI łączyć, ale ja uważam, że takie stawianie sprawy to nieporozumienie. Albo rehabilitacja albo sport/turystyka. Ja uprawiałam i uprawiam wiele sportów, bardzo dużo podróżuję - także przy okazji sportów - ale to z rehabilitacją ma tylko trochę wspólnego. Ta powinna się odbywać w wyspecjalizowanych ośrodkach a nie znowu PRZY OKAZJI TAK ZWANYCH TURNUSÓW REHABILITACYJNYCH, gdzie głównym założeniem są warunki co najwyżej marnego sanatorium pożal się Boże. Taka forma przystoi co najwyżej osobom po 70-tym roku życia i nie powinna być dotowana ze środków publicznych dla ludzi aktywnych, jak to ma miejsce obecnie.

A faktyczna rehabilitacja dla chorych i prawdziewnych niepełnosprawnych w Polsce jest poza niektórymi SZPITALAMI praktycznie nieobecna, więc chyba nie ma o czym gadać.
Nadrzędny Autor barbara33 Dodany 2012-11-09 17:20
to nie gadaj
Nadrzędny - Autor Sonka Dodany 2012-11-09 17:46
Blu,
Fajnie, że jesteś aktywna, wysportowana, że podróżujesz itd...itp...
I, że stać Cię na to, i że masz kondycję, i siłę, i że...itd, itp...
Nie zapomnij, że jesteś na Forum O.N.....i to, o czym piszesz to...albo dla zdrowych, albo dla....Ciebie...

Większość osób jest w pewien sposób ograniczona - finansowo, zdrowotnie itd...itp...więc nie pojedzie na Florydę, nie poleci na Hawaje...nie pojedziego do Hotelu Sobieskiego na weekend...Powody różne :-))))
Ale....pójdzie na rower, pojedzie na wycieczkę, do sanatorium, pochodzi na zabiegi....poćwiczy w domu....pospaceruje...
Tak mi się wydaje....
I to, jak żyją, są po części "zmuszeni" są do takiego życia, to nie jest wina o.n.
I nie mają się czego wstydzić....najwyżej poczytają, jak inni żyją....

Nie zrozum, że jestem zazdrosna, jestem w bardzo dużym stopniu sprawna...ale mam swój sposób na życie, czas...I mimo, że nie żyję wg Twoich oczekiwań - jest mi dobrze...Ciągle brakuje mi czasu...
On tak płynie.....:-))))
Nadrzędny - Autor walpoz Dodany 2012-11-09 20:28
Właśnie Sonka , dlaczego ten czas tak gna? :-)
Nadrzędny - Autor TadeuszP Dodany 2012-11-09 20:53
ВСЁ ПЛЫНЁТ КАК ГОВОРИЛ ПАН ТАРЕЙ
(Jak mówią Rosjanie)
Nadrzędny - Autor walpoz Dodany 2012-11-09 21:01
Witam Cię Tadeuszu. Miło że czasem się pokazujesz. Było też takie spolszczone powiedzenie ale nie przypominam sobie jak to leciało :-)
Nadrzędny - Autor TadeuszP Dodany 2012-11-09 21:33
Cześć walpoz,
cieszę się, że jeszcze mnie pamiętasz a kiedyś to nawet byliśmy posądzeni o "2 w 1" (Ty to ja a ja to Ty). Częściej gram w brydża na Kurniku niż tu na Forum coś piszę ale zaglądam i czytam.
A jeśli chodzi o powyższy wpis to:
"wszystko płynie" "panta rhei"
A Rosjanie mówią:
"wszystko płynie jak mówił Pan Tarei" :-)
Nadrzędny Autor walpoz Dodany 2012-11-09 21:43 Zmieniony 2012-11-09 21:48
Barwo, Ja natomiast przestałem bywać na kurniku. Moje ulubione szachy zakurzone leżą  gdzieś w kącie . Może nawet konto mi zlikwidowali a ja nic nie wiem :-)) W brydża nie grałem nigdy na kurniku. Mój styl to brydż towarzysko-studencki . Pewnie brydżyści pogoniliby mnie szybko od stolika :-). Mógłbym może to zaliczyć jako rekreacja :-)
ps.
Pamietam Cię doskonale. I oczywiście że tak było.posądzenie że MY To jedno.  2 w 1, sadzą pewnie po sobie. Może Tu podstawowa praktyka bycie jednym w dwóch,trzech a może nawet czterech i wiecej :-). Może myśleli że ja Ciebie zabiłem bo zniknełeś :-)
Nadrzędny - Autor Sonka Dodany 2012-11-10 15:45
Walpoz, czas chce nas dogonić, a ponieważ mu się nie dajemy, on goni szybciej :-)))
Ale....nasze życie teraz jest "głębsze", stąd...nam się wydaje, że...szybsze :-))
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2012-11-11 10:51
głębsze ? tzn że żyłaś płytko :-)
Nadrzędny - Autor Sonka Dodany 2012-11-11 15:29
Basiu, żyłam inaczej - inne obowiązki...teraz mam czas na tę "głębię", bo czas pozmieniał mi zakres tych obowiązków :-))
Nadrzędny Autor barbara33 Dodany 2012-11-11 17:17
jak tę głębię odczuwasz jak z nią żyjesz ?
Nadrzędny Autor walpoz Dodany 2012-11-27 09:30
Możliwe  że chce  nas dogonić. My uciekamy ale są tacy którzy nigdzie sie nie ruszają
Nadrzędny - Autor walpoz Dodany 2012-11-09 20:27
Bluengel piszę o rekreacji i turystyce w połączeniu z rehabilitacją , specjalnie . Aby każdy mógł powiedzieć że coś robi w Tym kierunku sam dla siebie. Mój kolega uprawia po wylewie uprawia rehabilitacje samodzielnie w domu bo żal mu kasy na rehabilitanta. Jak to sie kończy , dwa razy machnie ręką i mówi dosyć już sie zmęczył. Efekt taki że siedzi tylko na wózku, jedyna jego turystyka to wtedy gdy go rodzina wywiezie do parku. A rekreacja jest jak sobie zapali i wypije pół szklaneczki piwa. O sobie mogę tylko powiedzieć że żadna dziedzina sportu nie jest mi obca. Lubie też być kibicem różnych sportów. A turnusy, kiedyś byłem na takich . Dużo piłem i świetnie się bawiłem. Pamiętam Wiele osób z Tych turnusów i bardzo chetnie sie z nimi spotkał. Tylko ze to były przyjaźnie turnusowe, które trwają tyle co turnus. Może z wyjatkami :-) ale jest co przyjemnie wspominać.
pozdrawiam.
Nadrzędny - Autor Sonka Dodany 2012-11-10 15:43
Walpoz, tzw. przyjaźnie turnusowe przypominają mi przyjaźnie z koloni....
Wymiana adresów, telefonów...kontakt przez miesiąc i cisza :-))))

Samo życie :-)))
Nadrzędny Autor REA Dodany 2012-11-10 20:11
No i wszystko jasne - po co czepiać się ludzi żyjących? :-(
Nadrzędny - Autor walpoz Dodany 2012-11-16 13:38
To tak jak z przyjaźniami sanatoryjnymi? Pytam , bo nie korzystałem z tego rodzaju rehabilitacji :-)
Nadrzędny Autor barbara33 Dodany 2012-11-16 15:56
SKORZYSTAJ
Nadrzędny Autor ewelamela@gazeta.pl Dodany 2013-07-26 09:40
Przyjaźnie sanatoryjne-hmmmm?Zależy co Kto ma na myśli...
Każdy jest dorosły i wie co robi-prawda?
Bywam w sanatorium od 20 lat więc szmat czasu i zapewniam że nie tylko ludzie jeżdżą po to:-)
Jednak poznanie fajnej osoby na te 3-4 tyg jest bardzo wskazane choćby na wspólne spacery...........
Apropo-może Ktoś wybiera się po 9-08 do Kołobrzegu ośrodek RAWAR???
Będę tam do 24-08 więc nie czułabym się samotna w tych dniach:-)
To nie jest propozycja matrymonialna!!!!!!!!!!
Pozdrawiam:-)
Nadrzędny Autor rysiek kawecki Dodany 2019-12-09 14:09
Na to samo właśnie zwróciłem uwagę. Tytuł ni jak nie ma się do treści.
Nadrzędny Autor Kdom75 Dodany 2022-05-08 03:23
Masz rację, ale tylko w części. Mogę się wypowiadać tylko na przykładzie swojego doświadczenia. Tylko ode mnie zależy, jak będę traktował ćwiczenia i rehabilitację, bo jedno i drugie to dwie inne rzeczy. Chorą mam głowę, można się śmiać, a dla niej nawet zrobienie zdjęcia, czy przeczytanie książki, może być pozytywne, a że lubię historię, zwłaszcza miejsc, w których bywałem, to traktuję, jako pozytywną rehabilitację. Szerzej spójrz, zanim cokolwiek powiesz.
Nadrzędny - Autor walpoz Dodany 2012-11-27 09:36
Ostatnio slyszałem od znajomego,  że zabiegi rehabilitacyjne możliwe będą w przyszłym roku. Skąd takie terminy?
.
Nadrzędny - Autor Sonka Dodany 2012-11-27 17:06
To nic nowego...Na zabiegi wyznaczają terminy i trzeba czekać...Jest koniec roku, limity wyczerpane i...
No, chyba, że masz "wejścia", albo ktoś zrezygnuje z jakiegoś powodu to jest szansa na wskoczenie na  jego miejsce...
Nadrzędny Autor walpoz Dodany 2012-11-27 17:18
Tylko że, taki chory za pół roku bez rehabilitacji będzie potrzebował zupełnie innych ćwiczeń , zabiegów.
A jak nie chcesz czekać to płać.  Sale są puste po cztery godziny dziennie albo i więcej.
Właśnie Sonka nic nowego. Ale reformy były ? Były :-)
Nadrzędny - Autor joanna basiak Dodany 2013-05-05 16:40
Witam,
Jestem studentką II roku studiów magisterskich na kierunku turystyka i rekreacja w Szkole Główniej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.
Piszę pracę magisterską na temat turystyki wodnej osób niepełnosprawnych ruchowo. Do mojej pracy magisterskiej są mi potrzebne ankiety, dlatego też
zwracam się z prośbą do Państwa o pomoc w wypełnieniu krótkiej ankiety, która jest anonimowa.
http://moje-ankiety.pl/respond-43577.html to jest link do ankiety

Będę bardzo wdzięczna za wszelką pomoc.

Pozdrawiam,
Joanna Basiak
Nadrzędny Autor zagoplanka Dodany 2013-05-08 11:41
Turystyką i rekreacją osób niepełnosprawnych jest głównie rehabilitacja. Ludzie ciężko chorzy ze względu na swoje ograniczenia zwłaszcza te ruchowe  często spędzają wolny czas w domu. Chociaż w ostatnich latach jest już dużo lepiej to wciąż napotykamy na  przeszkody np. architektoniczne a nawet społeczne. Lepiej jest jak osoba niepełnosprawna mieszka w większym mieście wtedy ma większy dostęp do różnych stowarzyszeń, fundacji czy  innych organizacji działających na rzecz osób niepełnosprawnych. Gorzej  gdy osoba pochodzi z małej wsi wtedy to niestety jedyna rozrywką jest  wyjazd  do sanatorium na rehabilitację a jedynym wsparciem jest rodzina.
Nadrzędny - Autor orszulka Dodany 2013-05-13 14:15
Znam swoje ograniczenia ale mimo to staram się podróżować jak najczęściej ;-)
Pod Warszawą znajduje się świetne centrum rekreacyjne w którym bardzo miło można spędzić czas : Promenada tuż przy Zalewie Zegrzyńskim. Mieszkam na co dzień w Wawie ale często wybieram się tam na parę dni aby zaczerpnąć świeżego powietrza i odpocząć wśród natury. Dojazd jest bardzo dobry, warunki również komfortowe - mnóstwo atrakcji o każdej porze roku.
Nadrzędny - Autor trolla Dodany 2013-05-19 11:51
Wszystko fajnie, ale do tego trzeba mieć kasę, mam tylko lekki stopień więc zero jakieś kasy OPS też się nie wysila jak w zeszłym roku spytałam o jakąś większa celowkę żeby wyjechac z dzieckiem chocoaz na tydzień to usłyszałam: a nie ma Pani rodziny żeby wyjechać ? my nie możemy dać więcej niż planujemy.
dodam że nic więcej nie dali mimo że w okresie letnim dziecko nie chodziło do przedszkola więc trzeba było żywić w domu
dodam że dziecko jest alergikiem i dostałam wskazania w centrum zdrowia dziecka żeby wyjechało nad morze chociać na dwa tygodnie, tylko za co ?
Nadrzędny - Autor zagoplanka Dodany 2013-05-24 12:03
Dzieci w wieku od 3 do 6 lat mogą korzystać z leczenia uzdrowiskowego same lub pod nadzorem
opiekuna prawnego, najczęściej rodziców.Starsze dzieci, które uczęszczają do szkoły podstawowej lub gimnazjum, mogą być kierowane na
leczenie przez cały rok - w uzdrowiskach istnieje możliwość kontynuowania nauki. Leczenie maluchów jest bezpłatne, opiekunowie ponoszą
pełną odpłatność za pobyt w zakładzie uzdrowiskowym. Można wystąpić  do PCPR lub MOPS  z prośba o dofinansowanie.
Nadrzędny - Autor trolla Dodany 2013-05-24 16:14
No owszem dostałam wskazanie ale nie dostałam skierowania więc nie ma o czym mówić.
A co do sanatorium dla siebie czy wyjazdu dla dziecka to mogę zapomnieć.
Niestety pomimo pogarszającego się stanu zdrowia mam tylko lekki stopień więc usłyszałam że nawet jakbym dostała skierowanie na turnus to mogę sobie iść do pracy i zarobić na wyjazd.
Nadrzędny - Autor zagoplanka Dodany 2013-05-28 11:22
trolla  - skoro Twoje zdrowie się pogarsza powinnaś wystąpić do PCPR o przyznanie Ci umiarkowanego stopnia niepełnosprawności. Nie wiem na co chorujesz ale spróbować zawsze możesz to nic nie kosztuje.
Nadrzędny - Autor trolla Dodany 2013-05-29 13:43
właśnie dzisiaj mam spotkanie z prawnikiem w sprawie mojej apelacji.
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2013-05-29 13:49
Nie przypuszczałem, że temat można potraktować turystycznie i rekreacyjnie, ale to dowód na to, że my potrafimy :-) . Dziewczyny tak trzymajcie :-).Pozdrawiam :-).
Nadrzędny - Autor joanna basiak Dodany 2013-06-12 23:22
Witam,
Proszę o pomoc w wypełnieniu ankiety potrzebnej do pracy magisterskiej.
Ankieta jest krótka i anonimowa.
Będę wdzięczna, za każdą pomoc
Joanna Basiak
http://moje-ankiety.pl/respond-43577.html
Nadrzędny Autor WaldusNieKiepski Dodany 2013-06-13 00:58
Joanno Basiak Twoja ankieta padła na 1 stronie. I chyba niepotrzebnie się powtarzasz.
Nadrzędny - Autor emelka Dodany 2013-06-22 20:45
Nawet biura podróży organizują zdrowotne wczasy. Nie są to turnusy rehabilitacyjne, ale wczasy z których może skorzysta każdy. Polecam kurort w Piestanach: http://www.e-spa.pl/info.php?cPath=&oferta=459&PHPSESSID=61c2a507f7d1f5c91e0e62b7deebefe0  Można tu naprawdę odpocząć, zrelaksować się
Nadrzędny Autor amalian Dodany 2013-07-26 11:47
Na moich ostatnich wczasach rehabilitacyjnych nauczyłem się wiele; przede wszystkim odróżniać oponę od dętki . Na zajęciach z nauki pływania zamiast dętkę zabrałem oponę . Szlak by to ...dobrze że to była opona z małego samochodu, tak bardzo chciałem się nauczyć pływać . Teraz tylko pływam marząc . Pozdrawiam :-).
Nadrzędny - Autor wielokropek Dodany 2014-12-06 20:13
A ja mam takie pytanie.
Kiedy ostatnio podróżowaliscie pociagiem lub
autobusem?
Co Wam zostało miłego lub nie z takiej podróży?

Ja lubie podróże pociagiem. Slyszałem ze jednak autobus
to wygodniejsza forma?
Nadrzędny - Autor AlinkaMazal Dodany 2015-01-22 08:45
Teraz pociągami się dobrze podróżuje. bo jest rezerwacja miejsc, aczkolwiek podróż busem też lubię.
Polskibus ma klime, dosyć dużo miejsca i jest tani.
Ale np pociągi TLK te dalekobieżne mają już nowe składy - 6 osób w przedziale to nie tłok.
Nadrzędny Autor grita Dodany 2015-04-15 08:58
Jeśli szukasz przewoźnika międzynarodowego, to polecam http://www.goldbus.eu/ , mają busy wygodne i bezpieczne
Nadrzędny Autor weteran Dodany 2014-12-08 16:34
Moja rekreacja to wędkowanie i gra wszachy.
Łowić moge sam ale zpartnerem do gry jest kłopot.
Nadrzędny - Autor sklepikseniora.pl Dodany 2014-12-22 14:55
Seniorzy powinni jak najczęściej pływać w basenie, szczególnie ci z problemami kręgosłupa, gdyż woda odciąża cały organizm. Osoby w lepszej formie mogą uprawiać nordic walking, a ci w gorszej zwykły spacer wolnym tempem, ważne żeby jak najwięcej przebywać na świeżym powietrzu. Przebywanie na łonie natury to odpoczynek i relaks, dlatego szczęśliwi są ci, którzy mają działkę :-). Oczywiście dobrze jest wyjeżdżać na wycieczki, w miarę możliwości zdrowotnych i finansowych.

http://sklepikseniora.pl/
Nadrzędny - Autor nietonie Dodany 2015-03-12 11:46
Myślę że nawet podróż za granicę nie jest niemożliwa. Jest przecież dość dużo hoteli przystosowanych dla osób niepełnosprawnych - specjalnie przygotowane pokoje, podjazdy itp. Orientował się ktoś?
Nadrzędny Autor bluengel Dodany 2015-03-12 15:29
nietonie,
a cóż stoi na przeszkodzie...?
Dziesiątki razy organizowałam (i nadal to robię) wyjazdy zagraniczne dla ON, na wózkach, ze znacznymi ograniczeniami czy szczególnymi potrzebami. To wymaga wyłącznie odrobiny cierpliwości i wyobraźni, bo jest masa miejsc, obiektów różnego rodzaju, środków transportu dostępnych lub wręcz dostosowanych. Mieszkać można zarówno na kempingach jak i w pensjonatach, apartamentach, hotelach, domach - od Pragi po Skandynawię, naprawdę: kwestia inwencji:)
Nawet łodzie do wędkowania są dostosowywane do wózków, kajuty na promach, toalety na parkingach. Podczas podróży samolotami w wielu liniach jest kapitalna pomoc asystentów - często nawet wykraczająca poza nasze oczekiwania.
Odwagi:)
Nadrzędny - Autor wielokropek Dodany 2015-03-31 22:00

> Seniorzy powinni jak najczęściej pływać w basenie, szczególnie ci z problemami kręgosłupa


Ja słyszałem o zakazie pływania przez lekarza w sanatorium, właśnie z powodu kręgosłupa.
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2015-04-01 11:41
Mnie pozwolił, ale muszę zmienić koła w wózku; z pełnych w pompowane ;-))) . Nie wiem czym to jest podyktowane ?
Nadrzędny - Autor wielokropek Dodany 2015-04-01 12:17
:-)  Amalian to proste do wytłumaczenia .
Twoja sztuka pływania nie jest tak doskonała jak sztuka kochania.

Miło Cię słyszeć upsss widzieć i brakowało Twojego radosnego okrzyku "tylko nie za włosy" :-)
Tak się porobiło że kawiarenkę wielu opuściło
Pozdrów połóweczkę ;-)
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Turystyka i rekreacja / Jestem ciekawy jak wyglada Wasza rekreacja i turystyka (79295 - wyświetleń)
1 2 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill