www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / re: pytanie o pomoc (1561 - wyświetleń)
- Autor kotwipler Dodany 2014-12-27 10:16
Dzień dobry!
Posiadam umiarkowany stopień niepełnosprawności (poruszam się-funkcjonuje samodzielnie) mieszkam w niewielkim 17 tys. mieście. Od dłuższego czasu szukam pracy w swoim mieście lecz bezskutecznie, mając średnie wykształcenie w niewielkim mieście niewiele można zdziałać. Tym bardziej, że wszędzie są jakieś specjalne wymagania. Niedawno porównywałem te same oferty pracy w moim mieście i leżącej 80 km ode mnie w Warszawie i jak widzę często różnią się wymaganiami (w dużym mieście mniejsze na niektóre stanowiska wymagania). Chciałbym przeprowadzić się do Warszawy lecz zdaję sobie sprawę z tego, że: 1) nie mając bliskich tam, nie będzie miał kto poradzić gdzie i jak szukać pracy; 2) życie (jedzenie+opłaty) jest drogie.
Dlatego, chciałbym prosić o udzielenie mi odpowiedzi przez m.in. Centrum Integracja, czy są fundacje lub stowarzyszenia, które pomagają w w/w czynnościach (punkty), czyli w znalezieniu pracy i jakiegoś mieszkania czy pokoju? Prosiłbym o udzielenie odpowiedzi.
Nadrzędny Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2015-01-23 15:40
Rozmaite organizacje pozarządowe pomagają szukać zatrudnienienia osobom z niepełnosprawnością.Jednak zwykle warunkiem jest osobisty kontakt z organizacją.
Także w Centrum Integracja prowadzimy projekty , których celem jest aktywizacja zawodowa osób z niepełnosprawnością. Nie znamy natomiast organizacji, które mogły by udzielić pomocy w ponoeszeniu kosztów utrzymania. Osoby spełniające kryteria ustawy o pomocy społecznej mogą korzystać z usług OPS oraz z pomocy materialnej. Osoby spełniające kryteria m.in  dochodowe mogą ubiegać się o dodatek mieszkaniowy.
Może dobrym rozwiazaniem przed przeprowadzką do Warszawy byłoby najpierw znalezienie zatrudnienia. Proponujemy skorzystanie np. z portalu www.sprawniwpracy.pl
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / re: pytanie o pomoc (1561 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill