www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Załamana - kredyt we frankach... (4477 - wyświetleń)
- Autor wania Dodany 2015-01-26 10:12
Cześć. Nie wiem, po co piszę, ale może będzie mi trochę lepiej, jak się wygadam.
Wzięłam kiedyś kredyt na remont i przystosowanie domu, prawie 200 tysięcy. Oczywiście we frankach, mówili, że tak będzie najlepiej. Spłacam go już tyle lat, a tu się okazuje, że jeszcze drugie tyle mam do spłacenia! Dług urósł dwukrotnie, a ja myślę, co mam zrobić. Wiem, że nikt mnie nie zmuszał, żeby brać w obcej walucie, ale obecna sytuacja jest naprawdę nie do pozazdroszczenia i nikomu nie życzę, żeby się w takiej znalazł...
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2015-01-26 10:30
Nic nie rób. Przewalutowanie to realizacja straty. O ile nie masz musu sprzedawać mieszkania to i tak póki co jesteś do przodu.
Nadrzędny - Autor Lotka Dodany 2015-01-26 16:10
Z innych dostępnych opcji to zawieszenie spłaty kredytu hipotecznego na kilka  miesięcy. Frank przez ten okres powinien spaść poniżej 4 zł - a Ty złapiesz wiatr w żagle. Fakt, że przez ten zabieg trzeba będzie trochę dłużej spłacać kredyt (okres spłaty się wydłuży o miesiące w których nie spłacałaś) - ale w tym przypadku ulga psychiczna jest chyba najważniejsza. Na portalach internetowych są przepisy jak to zrobić. Tutaj masz taki artykuł w którym piszą własnie kiedy i jak można starać się o zawieszenie/przerwę w spłacie kredytu: http://www.forum-kredytowe.pl/porady/kiedy-mozna-zawiesic-splate-rat-kredytu-hipotecznego-184/
Powodzenia życzę i nie łam się.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2015-01-26 18:07
Wakacje kredytowe moze miec gwarantowane w umowie.
Nadrzędny - Autor wojtekk Dodany 2015-01-26 18:31
Nie wiem jak jest teraz ale kilka lat temu ktoś z moich znajomych chciał zawiesić na rok spłacanie kredytu to mu bank naliczył opłatę manipulacyjną w wysokości ponad 5000 zł. A kwota ta nie jest brana do żadnej spłaty (rata, odsetki). Więc nie tylko przedłużyliby sobie o rok kredyt to jeszcze "wyrzuciliby w błoto" ponad 5 tysięcy. Z której strony by nie patrzeć bank zawsze wygrywa.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2015-01-26 18:35
Kredyty sa dla bogatych ludzi.
Nadrzędny - Autor wojtekk Dodany 2015-01-26 18:39

>Kredyty sa dla bogatych ludzi.


Bogaci nie muszą brać kredytów.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2015-01-26 18:55
Taaaa. Sprawdz ile kredytow ma Solorz. Bogatych stac na odsetki.
Nadrzędny - Autor wojtekk Dodany 2015-01-26 19:17

>Bogatych stac na odsetki.


I na adwokatów!
Tacy "biedacy" jak Solorz, Marek Mikuśkiewicz, Mariusz Świtalski czy Aleksander Gawronik to nawet nie czołówka naszych nowobogackich "biznesmenów" dzięki dobrym prawnikom mogą sobie na to pozwolić.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2015-01-26 19:28
Podaj zwiazek.
Nadrzędny Autor wojtekk Dodany 2015-01-26 19:35
Jeśli nie znasz kombinacji np. Mikuśkiewicza (Marcpol) czy Świtalskiego (Elektromis i wiele innych "Firm") to poszukaj w Internecie.
Ale nie ma sensu zajmować się takimi. No chyba, że jak już będziesz ministrem (Sprawiedliwości???) to ja, jako Twój "doradca" :-) podzielę się z Tobą swoją skromną wiedzą "we wtem temacie"
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Załamana - kredyt we frankach... (4477 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill