www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Komentarze do artykułów / walka z zus o rentę (13014 - wyświetleń)
- Autor szo0szon151 Dodany 2015-01-29 08:45
Witam.Jestem tu nowym forumowiczem i od 2011 roku walczę z zus-em o rentę .W 2011 roku wszczepiono mi rozrusznik serca i składałem wiele wniosków o przyznanie mi prawa do renty jak również odwoływałem się i zawsze znana bądź co bądź formułka nie jest pan niezdolny do pracy .Odwołałem się do sądu ale po badaniu biegłych zapadł wyrok dla mnie niekorzystny .Odczekałem troszkę i znów wniosek o rentę ,decyzja i ta sama formułka .Poprosiłem o szczegółowe wyjaśnienie takiej decyzji i o mało nie dostałem zawalu jak przeczytałem ZDOLNY DO PRACY W ZAWODZIE. Nadmienię iż moim wyuczonym zawodem jest zawód tokarz.Podczas wcześniejszego badania przez biegłych biegły lekarz okulista napisał nie jest i nigdy nie był zdolny do pracy przy maszynach będących w ruchu i na wysokościach .Poprosiłem o wyjaśnienie takich rozbieżności i w wyjaśnieniu przeczytałem że przez 20 lat prowadziłem własną działalność handel obwoźny to takie kwalifikacje jako handlowiec orzecznik brał pod uwagę .tylko w wydanej opinii lekarza orzecznika nic takiego nie jest napisane .Obecnie złożyłem odwołanie do sądu i wniosłem o powołanie biegłego z zakresu medycyny pracy i czekam na rozprawę .Mam orzeczoną niepełnosprawność w stopniu umiarkowanym i na tej podstawie pracuję ,bo na wolnym rynku pracy pokazując paszport od rozrusznika serca ,żaden pracodawca nawet nie podjął rozmowy w sprawie pracy .Czy mam szansę jakąś w uzyskaniu prawa do renty .Pozdrawiam
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2015-01-29 09:02
           Witaj!
   Nie chcę Cię smucić ale orzecznicy patrzą na Twoją sprawę w ten sposób: Rytm serca poprzez rozrusznik został ustabilizowany zatem pacjent jest wyleczony. Ja wiem, że z Twojego punktu widzenia posiadanie rozrusznika jest najcięższym schorzeniem na świecie. Ale uwierz, tutaj na tym forum wypowiadało się wiele osób bardziej schorowanych którym renty odebrano.

>Czy mam szansę jakąś w uzyskaniu prawa do renty<


Szansa jest zawsze ale niestety tylko gdy stan zdrowia się znacznie pogorszy.
                                                                           Waldi.
Nadrzędny - Autor szo0szon151 Dodany 2015-01-29 09:13
Witaj.Wszystko rozumiem ,ale chodzi mi o to że orzecznik zus wydał sprzeczną opinię wobec opinii biegłego .Bo główny lekarz orzecznik wyjaśniając może w wyjaśnieniu broniąc lekarza orzecznika napisać wszystko .Tylko że w szczegółowej opinii jest napisane czarno na białym :Lat...z zawodu tokarz ,a na końcu Zdolny do pracy w zawodzie .Jest to nieprawda w porównaniu z opinią biegłego okulisty .Czy sąd uwzględni te rozbieżności .Piotr
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2015-01-29 09:24

>Czy sąd uwzględni te rozbieżności<


        Sąd przede wszystkim bierze po uwagę opinię biegłego, którego sam wyznaczy.
Z Twojego ostatniego wpisu wnioskuję, że nie zakończyłeś jeszcze całej procedury odwoławczej. Zatem próbuj bo zawsze jest cień szansy na korzystny obrót sprawy. Po za tym orzecznicy bardziej zwracają uwagę na ostatnio wykonywany zawód ( u Ciebie handlowiec) niż ten wyuczony.
Oczywiście możesz wystąpić do sądu aby powołał 2 orzeczników, kardiologa i okulistę. Wtedy Twoje szanse mogą wzrosnąć.
                                                                                 Waldi.
Nadrzędny Autor szo0szon151 Dodany 2015-01-29 09:30
Ale chyba mylimy pojęcia co do zawodu .Moim zawodem jest zawód tokarz .Nie mam zawodu handlowiec bo nie mam ku temu kwalifikacji ani też wykształcenia .W moim rozumieniu zawód jest zawodem a to co robiłem jest to rodzaj pracy .W/g prawnika u którego zasięgnąłem opinii te dwie opinie wykluczają sie .Piotr
Nadrzędny - Autor szo0szon151 Dodany 2015-01-29 09:25
Jeszcze jedno chciałem dodać znam przypadki ludzi którzy mają wszczepiony rozrusznik serca ale pracowali w zakładach pracy i mają orzeczoną częściową niezdolność do pracy i rentę ,a mnie  z działalności nie ,tylko w/g zus jestem dalej zdolny do prowadzenia jej .
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2015-01-29 09:45
  Napisałeś:

>przez 20 lat prowadziłem własną działalność handel obwoźny to takie kwalifikacje jako handlowiec orzecznik brał pod uwagę<


    Stąd też wysnułem tezę, że pracowałeś jako handlowiec.
   Gdy o to chodzi mogę odnieść się do osobistego przykładu. Z wykształcenia jestem zupełnie kimś innym ale podobnie jak Ty przez 20 lat miałem swoją własną jednoosobową firmę z tym, że transportową.W dokumentacji ZUS-u mam wpis, że ostatnio zatrudniony jako kierowca. Przyznam, że ten wpis bardzo mi pomógł w uzyskaniu renty, którą mam na stałe.
Czy obecnie jesteś zatrudniony lub prowadzisz działalność ?
                                                                                    Waldi.
Nadrzędny - Autor szo0szon151 Dodany 2015-01-29 09:50
Nie własnej działalności nie prowadzę .Jestem zatrudniony na podstawie orzeczenia o niepełnosprawności w zakładzie pracy chronionej
Nadrzędny - Autor szo0szon151 Dodany 2015-01-29 11:24
Może ktoś z forumowiczów miał podobny problem z opiniami orzeczników
Nadrzędny - Autor szo0szon151 Dodany 2015-01-29 13:09
Widzę że  tylko 1 czlowiek ma problem z uzyskaniem renty nie mam o to pretensji że nie piszecie ale też może z Waszych wypowiedzi wyciągnąl bym jakieś wnioski pomocne w mojej sprawie .Pozdrawiam
Nadrzędny - Autor wojtekk Dodany 2015-01-29 15:35
Zajrzyj do prywatnych wiadomości tam znajdziesz (mam nadzieję) dobrą radę a zrobisz jak będziesz uważał.
W wielu przypadkach sprawdziło się.
Pozdrawiam
Nadrzędny - Autor szo0szon151 Dodany 2015-01-29 16:19
Podpowiedz gdzie bo w temacie tym jestem początkujący .Pozdrawiam
Nadrzędny Autor wojtekk Dodany 2015-01-29 20:50
Kliknij na "Wiadomości" i tam znajdziesz mój post adresowany do Ciebie.
Powodzenia
Nadrzędny Autor Jola11 Dodany 2015-01-29 18:51
Wszystko zależy od postawy, nastawienia i charakteru lek. orzecznika - po pierwsze. Poza tym Ty pracowałeś właśnie 20 lat.
U mnie praca była zgodna z wykształceniem i zdaję sobie sprawę z tego, że zabiorą mi tę rentę.
Na komisji (przyjechała) pogadałam sobie z babką (lek) Wyszło z tego, że wykształcenie brane jest pod uwagę, staż wykonywanego zawodu (pracy) brany pod uwagę to ten, który jest najdłuższy. Jednak tak z życia to i tak wszystko zależy od rodzaju schorzenia: są choroby, na które są renty - mówiąc kolokwialnie i od w/w na samym początku.
Zawsze można uzasadnić wykształceniem lub wykonywaną pracą w jedną i drugą stronę: zależy od lekarza i choroby.
Wylew, udar - to pewniaki.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Komentarze do artykułów / walka z zus o rentę (13014 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill