www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Aktualności (Strona 159) (3675296 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 330 Poprzednia strona Następna strona  
Nadrzędny Autor wojtekk Dodany 2015-01-22 10:18 Zmieniony 2015-01-22 11:03
Czyli były trzy laski i jeden śwarny Harnaś
Nadrzędny - Autor wojtekk Dodany 2015-01-22 11:02
Janowicz wygrał z francuzem Monfilsem w Australian Open 3:2!
Nadrzędny Autor Prawda Dodany 2015-01-22 11:25

>PAMIĘTAM I NAWET OSTATNIO WIDZIAŁAM,DOTYKAŁAM,<


No no no! Staruszko to Ty jeszcze całkiem do rzeczy i na chodzie jesteś jak na Ciebie apetyt mają.No no no. :-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2015-01-22 14:16
Ciekawe czy dalej sobie poradzi. Oby mu się powiodło. Trzymam kciuki za niego i za Agnieszkę. :-)
Nadrzędny - Autor wojtekk Dodany 2015-01-22 15:48
Radwańska miała na początek dwie słabsze rywalki a Janowicz walczył z "markowym" tenisistą i podobnie nieobliczalnym jak "Jerzyk"
Obejrzałem cały mecz i kilka razy myślałem odejść od telewizora. Ale najważniejsze, że wygrał. Z jego gry widać, że stać go na wszystko może wygrać z najlepszymi i przegrać ze słabeuszami. Poza dobrą grą dużą rolę u niego odgrywa psychika.
OK! Wygrał i już!!! Zwycięzców się nie sądzi :-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2015-01-22 16:15
Czytałam gdzieś jego wypowiedź, że jest pobudliwy i to już będzie towarzyszyło całej jego karierze. Dodam od siebie , że cieszyć się pięknie też potrafi. Niech się chłopakowi wiedzie. :-))))))))
Nadrzędny - Autor wojtekk Dodany 2015-01-22 19:20
Też życzę mu sukcesów, tak jak i pozostałym naszym sportowcom. :-) :-)
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2015-01-23 10:44
Czytam od kilku dni listy biednych frankowiczów i nie mogę się nadziwić. Zastanawiam się jak trzeba być odważnym, żeby się zadłużać na 800 tys., czy też 1mln złotych nawet przy zarobkach rzędu kilkunastu tysięcy złotych netto, dodając do tego ryzyko kursowe mamy rosyjską ruletkę. Rozpatrzmy to na przykładzie Warszawy w której mieszkam. Takie to dziwne miasta gdzie oczywiście musisz mieszkać na strzeżonym osiedlu o fantazyjnej nazwie i płacisz za to. Kupisz taniej w PRLowskim bloku - ludzie patrzą na Ciebie jakbyś "przegrał życie". Kredyt brałem w 2010 roku. Zdolność w euro wyliczyli mi na 500 tys. Wtedy mogłem za to kupić w miarę porządny "apartament". Pomyślałem sobie jednak w ten sposób - po co mam się stresować i mieszkać w miejscu bez infrastruktury. Kupiłem dwa pokoje w dobrej lokalizacji w starym bloku. Ochrona mi niepotrzebna, szlaban i garaż także, sąsiedzi przemili. Dziecko ma do przedszkola 5 minut spacerkiem, park na przeciwko. Nie przeszkadza mi to, że winda do mnie nie mówi, za to największy pijak z osiedla, gdy chodziłem z wózkiem, przytrzymywał mi drzwi od klatki. Zapłaciłem 280 tysięcy i żyję jak człowiek, zarabiam o 50% więcej niż w 2010 roku i mogę spokojnie płacić ratę, kupować ciuchy, latać na wakacje. Gdybym wtedy leczył kompleksy różnymi "parkami i "zakątkami" to dziś bym drżał o kurs euro, a jego wahania są dla mnie niezauważalne. Dziecko rośnie, potrzebny mi trzeci pokój. Jasne. Dlatego odkładam pieniądze, żeby różnicę dopłacić w gotówce. I na koniec - nie życzę sobie, aby moje pieniądze z podatków przeznaczać na pomoc ludziom o zerowej wyobraźni i ambicjach nie przystających do możliwości.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2015-01-23 11:00

> nie życzę sobie, aby moje pieniądze z podatków przeznaczać na pomoc ludziom o zerowej wyobraźni i ambicjach nie przystających do możliwości<


Ja również.
Nadrzędny Autor wojtekk Dodany 2015-01-23 11:13
Póki co, to projekt zakłada obniżenie zysku banków a nie pomoc frankowiczom z budżetu.
Zgadzam się z Piotrem co do wybujałych ambicji młodych ale dobrze, że On a mam nadzieję i wielu innych myślą podobnie.
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2015-01-23 11:08

>jak trzeba być odważnym, żeby się zadłużać na 800 tys., czy też 1mln złotych<


Zgadza się- odważnym bądź lekkomyślnym. Rozumiem osoby mające tak intratne zawody jak lekarze czy prawnicy. Oni sobie z pewnością poradzą bo popyt na ich wyjątkowo dobrze płatną pracę zawsze będzie. Natomiast inni np. pracownicy sektora finansowego ( banki) to dziś pracę mają a jutro ? ? ?
Zawsze uważałem, że trzeba mierzyć siły na zamiary i być ostrożnym. Ale inną prawdą jest też to, że nigdy nie musiałem pieniędzy pożyczać.
  Tym nie mniej wszystkim "frankowiczom" życzę  jak najlepiej . Myślę też , że w długim terminie tak wysoka cena franka się nie utrzyma. Bo przecież ten kurs szkodzi gospodarce szwajcarskiej i gdy pogorszą tam się wskaźniki ekonomiczne to kurs poszybuje w dół z prędkością światła.  Oby ! :-)
                                                    Waldi.
Nadrzędny - Autor Staruszka123 Dodany 2015-01-23 11:24
POPIERAM WYWOD PIOTRUSIA .:-)))))
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2015-01-23 11:43
Oj tam, najważniejszy to cieć i szlaban:)
Nadrzędny - Autor Prawda Dodany 2015-01-23 12:36
No no no ! Przecież Jolka jedenastka pracuje jako cieć to byś miał dodatkowe darmowe atrakcje :-)
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2015-01-23 12:55
Oj. Dajcie spokój z awanturami. Problem jest poważny. W Warszawie to wręcz szaleństwo. Nakupowali "apartamentów", a teraz płacz. I jeszcze jedno. Pół dnia spędzają w drodze do pracy bo jeszcze 15 lat temu na miejscu ich bloków rosły ziemniaki:)
Nadrzędny - Autor wojtekk Dodany 2015-01-23 14:21 Zmieniony 2015-01-23 14:26

>Pół dnia spędzają w drodze do pracy bo jeszcze 15 lat temu na miejscu ich bloków rosły ziemniaki


Masz rację jeśli chodzi o czas dojazdu do pracy ale jeśli chodzi o zdrowie to wolałbym mieszkać poza Centrum wielkich miast, oddychać świeższym powietrzem a nie spalinami. A dzieci mogą wyjść bezpiecznie na taras, plac zabaw czy do kolegów ze wspólnego, chronionego osiedla.
Ale jak się nie ma co się lubi to się lubi co się ma :-)
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2015-01-23 14:37
Widzisz, to nie jest do końca tak. Mieszkam praktycznie w centrum i jednocześnie tuż obok wielkiego parku z trzema placami zabaw. A osiedla są chronione przy furtkach, tuż przed nierzadko jest punkt poboru opłat od samozwańczej ochrony:)
Zgoda z tym "lubieniem", ale nie kupujmy tego co lubimy jeśli nas na to nie stać.
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2015-01-23 18:04
Za "frankowiczów" zapłacimy wszyscy, bo banki są po to by zarabiać, jeśli zrezygnują z profitów od "płaczków" to odbiją sobie na innych..
Nadrzędny Autor rogal160 Dodany 2015-01-23 18:13
Niestety masz racje.
Nadrzędny - Autor kucyk24 Dodany 2015-01-24 12:44
Oczywiście banki mają zarabiać, ale nie powinny oszukiwać. Kurs kursem i trudno to negować. Trzeba być idiotą aby tego nie rozumieć. Inna sprawa to stosowanie liboru. Takie pojęcie i takie klauzule wprowadzały do umów własnie banki. Teraz okazuje się, że gdy na świecie jest libor ujemny to nasze banki uderzają w płacz, że nic nie zarobią. Jest to oczywistą bzdurą bo te same banki pożyczają pieniądze na granicą min. wg. stawek ujemnych. Zarobkiem banku zgodnie z umowami powinna być jedynie prowizja a nie kombinacje na liborze. Zapisy o tym wskaźniku wprowadzili do umów najwięksi fachowcy sektora bankowego, teraz na klientach wymusza się zmiany umów. Jeśli klienta zgodnie z umową obowiązuje kurs franka to bank powinien stosować narzucone przez siebie sposoby wyliczania oprocentowania nie tylko wtedy gdy to jest dla banku korzystne. Jeśli banki uważają, że swoje umowy zawierali dzięki niekompetencji swoich zarządów to oczekuję masowych zawiadomień o przestępstwie kierowanych do prokuratury na wszystkich członków zarządów banków odpowiedzialnych za to, że libor był ustalany wadliwie.
Drugim tematem jest tzw. spred tj różnica kursowa pomiędzy zakupem a sprzedażą waluty. Jest tzw. marża kantorowa i taka marża jest oczywista i powinna być. Okazuje się jednak, że nasze baki faktycznie, jak wynika z ostatnich relacji, nie pożyczały waluty w Szwajcarii tylko na rynku polskim korzystając min. z lokat międzybankowych. Jeśli tak faktycznie było to proszę mi powiedzieć z jakiego powodu i za jaką czynność pobierano marżę kantorową. Przeliczano faktycznie złotówki na złotówki. W taki wypadku jest to świadczenie ewidentnie nienależne. W przypadku gdy banki nie korzystały z kredytów frankowych w zagranicznych bankach udzielając kredytów denominowanych w walucie klientom, to powinny zwrócić wszystkie naliczone różnice kursowe. Dla ciekawości przy zawieraniu umów kredytowych tłumaczono klientom, że spred jest kosztem pozyskiwania waluty obcej.
Dochodzimy w tym miejscu do odpowiedzialności Państwa. Banki działają na podstawie i w ramach licencji bankowych udzielanych przez Państwo. Państwo do nadzoru nad bankami dysponuje całą rozwinięta siecią administracyjną kosztującą krocie. Przywołane wyżej przykłady stosowano więc za wiedzą i akceptacją Państwa, któremu zależało na jak największej ilości pieniądza na rynku pobudzającego tworzenie pkb i wzrost płaconych podatków. Osobiście nie widzę najmniejszego powodu aby za błędy i oszustwa banków dokonywane za wiedzą i zgodą aparatu państwowego jedyne konsekwencje ponosili kredytobiorcy. Banki powinny zwrócić nienależnie pobrane pieniądze i stosować się do zawartych zasad naliczania oprocentowania. Jeśli Państwo chce utrzymać funkcjonowanie banków i gigantyczne pensje ich prezesów, którzy nie potrafią w sposób prawidłowy prowadzić interesu to nie jest problem kredytobiorców.
Przez całe lata uczestnicząc w wyborach lub nie biorąc w nich udziału dopuszczamy aby działał aparat państwowy, który nie wypełnia swoich funkcji w tym wypadku funkcji nadzoru nad bankami. Problem nadzoru nad sektorem bankowym jest jedynie jednym z elementów, podobnie jest z innymi dziedzinami życia takimi jak : ochrona zdrowia, szkolnictwo, itp.
Nadrzędny Autor wojtekk Dodany 2015-01-24 13:44
Bardzo ciekawa analiza problemu nie tylko frankowiczów ale i działania banków w szerszym kontekście.
Istotna jest też rola nadzoru KNF i państwowego. Polecany powyżej przeze mnie artykuł świetnie porównuje rolę nadzoru.
Nadrzędny Autor rogal160 Dodany 2015-01-25 09:35
Mozna samemu kupowac franki,  a ujemnyblibir bedzie uwzgledniany.
Nadrzędny Autor wojtekk Dodany 2015-01-23 23:27
Bardzo ciekawa analiza "Problem frankowiczów" klik
Nadrzędny - Autor wojtekk Dodany 2015-01-26 18:37
Hej! Kibice!
Jeszcze przeżywacie mecz? Mam nadzieję, że nikt nie dostał zawału (odpukać!!!)
A już się bałem, że Radwańska źle rozpoczęła nam sportowy dzień. Gdyby miała chociaż połowę tej zaciętości i woli zwycięstwa co nasi szczypiorniści to już by kilka turniejów Wielkiego Szlema wygrała.
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2015-01-28 11:51
            Serwus! :-)
http://wiadomosci.onet.pl/lublin/egzorcyzmy-w-mieszkaniu-w-lublinie-cztery-osoby-w-szpitalu/bzgf6
  Macie jakieś komentarze ?
                                                  Waldi.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2015-01-28 14:24
Z tego wynika, że w tym przypadku nie egzorcyzmy były potrzebne , a lekarz psychiatra.
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2015-01-28 14:38
Słyszałem kiedyś opinię, że ( tak w przenośni) od egzorcysty do psychiatry nie jest daleko bo jeden z drugiego coś w sobie ma.
A w tym konkretnym przypadku to chyba musiała być jakaś wyizolowana rodzina.
  A swoją drogą jestem ciekawy skuteczności takich praktyk.
                                                                  Waldi.
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2015-01-28 14:46
Z tego co widziałam podczas praktyk w szpitalu psychiatrycznym oraz o egzorcyzmach na youtube, to takie ataki nieraz są do siebie bardzo podobne. Oczywiście dla osoby, która nie jest lekarzem czy egzorcystą.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2015-01-31 17:37
Wytłumaczcie mi dlaczego Stoch został dziś zdyskwalifikowany. Proszę.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2015-01-31 18:43
Już wiem. Tak się wypowiedział zainteresowany:
- Kiedy rano się mierzyłem, miałem przypuszczalnie - tak wynikało z pomiarów - jeden centymetr więcej w obwodzie brzucha. A wiadomo, że podczas zawodów tracimy nieco w obwodzie. Organizm się mobilizuje i wydziela więcej energii, to jednocześnie spada masa ciała. Ten obwód zmniejszył się u mnie w czasie zawodów o centymetr. Przez to kombinezon był nieco za duży. Tak się zdarza. To moja wina, bo sam tego nie przypilnowałem. Nie przewidziałem po prostu, że coś takiego może się stać, a to przecież jest oczywista rzecz.
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2015-01-31 19:27
  Nie znam się na tych kombinezonach ale trochę to dziwne. Bo czyżby powinien mieć inny kombinezon na rano i wieczór? Przecież wiadomo, że zmienia nam się obwód pasa po posiłku.  A tak na marginesie to czy Kamil podczas badania nie mógł się tak po prostu  " nadąć" ? To też sprawdzają?  :-)
                                       Waldi.
Nadrzędny - Autor wojtekk Dodany 2015-01-31 19:58
Wg mnie to jakaś bzdura, 1 cm na obwodzie pasa to granica błędu pomiaru.
Prawem serii, sędziowie przeginają?
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2015-01-31 20:01
Skoro Kamil sam przyznał, że to jego wina, to chyba sędziowie słusznie postąpili.
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2015-01-31 22:09
To jest Polska właśnie.
Polska w garści komornika

>Komornicy stają się coraz częściej prawdziwymi prześladowcami polskich obywateli. Niekoniecznie muszą popaść w długi, aby komornik się nimi zajął.


Dzisiaj dużo rodzin ma problemy finansowe. Zaciągnięcie kredytu może tę sytuację pogłębić i wówczas wkracza komornik. Okazuje się, że nie tylko w takich przypadkach, bo komornicy bezkarnie nękają również niczego i nikomu niewinnych ludzi. Jak w aferze z ciągnikiem i nie jest to jedyny przypadek.
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2015-02-01 14:38
Takie rzeczy zdarzają się nie tylko w Polsce i nie tylko w obecnych czasach.. Jak długo świat istnieje, ktoś łamał prawo, by inny je poprawiał.. :-)
Nadrzędny Autor Jola11 Dodany 2015-02-01 14:46
Kryształku "prawa" nikt nie poprawia, no bo po co to komu? :-(
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2015-02-01 16:04
Piękny mecz Polaków o brąz. Na razie dogrywka.
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2015-02-01 16:15
Zgadza się a nerwy coraz większe !
                      Waldi.
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2015-02-01 16:29
Huuuuuuuuurrrrrra !!! :-)
              Waldi.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2015-02-01 16:33
:-))))))))))))))))))))))))))
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2015-02-01 18:11
no.. o jest :-))
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2015-02-01 18:34
Mecz Katarczyków i Francuzów o złoto też jest super.
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2015-02-01 18:36
Na którym kanale go widzisz ?
             Waldi.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2015-02-01 18:58
TvP sport już koniec. Francja złoto.
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2015-02-01 20:05
Dzięki za informację
                 Waldi.
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2015-02-04 08:16
          Serwus! :-)
http://biznes.onet.pl/wiadomosci/kraj/rencistow-coraz-mniej/s8ee3

   To dobrze czy źle ?
                                    Waldi.
Nadrzędny - Autor wojtekk Dodany 2015-02-04 12:36

>To dobrze czy źle?


Poruszyłeś ważny temat i zadałeś pytanie, na które trudno jest odpowiedzieć jednoznacznie.
Dobrze - bo mniej rencistów to oszczędności budżetu, więcej "zdrowych" pracowników no i, oczywiście, większy odsetek pracujących w stosunku do pobierających renty.

Ale!

>Dziś wielu Polaków nie ma wątpliwości: zdobycie renty graniczy z cudem. A bywa i tak, że ZUS zabiera ją po kilku latach, bo uznaje, że chory wyzdrowiał.


I tu "leży pies pogrzebany". Ile rent zabrano ludziom niesłusznie? Ile rent nie przyznano z powodu niewłaściwego działania orzeczników ZUS? Polecam raport NIK (klik)
i wtedy będzie można uczciwie dyskutować o wątpliwych osiągnięciach ZUS-u!
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2015-02-04 17:56
Pytanie było z gatunku tych bardziej retorycznych.
Bo przecież wiadomo, że medal ma dwie strony,
a co ważniejsze w wypadku gdy w grę wchodzą pieniądze( a taki jest sens renty) to punkt widzenia zależy od punktu siedzenia :-)
                     Waldi.
Nadrzędny - Autor wojtekk Dodany 2015-02-04 19:00
Trudno nie zgodzić się z Twoją opinią. Jednak punkt widzenia w aspekcie materialnym może ma podłoże subiektywne ale przewaga ZUS-u daje małe szanse na wygranie nawet przed sądem. W efekcie tej nierównej walki częściej słychać o niesprawiedliwości ze strony ZUS.
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2015-02-04 19:47

>punkt widzenia w aspekcie materialnym może ma podłoże subiektywne<


Myślę, że w wypadku gdy wchodzą w grę pieniądze to zawsze jest subiektywne.

> przewaga ZUS-u daje małe szanse <


nie tylko przed sądem ale i przed orzecznikiem ( w pierwszej "instancji")
ale z drugiej strony sam kilkukrotnie stając przed orzecznikiem wcześniej obserwowałem co się dzieje na korytarzu wśród oczekujących.
Trzeba jasno powiedzieć, że niejeden/a na własne życzenie się świadczenia pozbawiła.
                                                     Waldi.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Aktualności (Strona 159) (3675296 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 330 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill