www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Praca / Wskaźnik zatrudnienia osób niepełnosprawnych powyżej 6% (2476 - wyświetleń)
- Autor Jolalala Dodany 2015-02-05 17:25
Witam. Od roku pracuję w MOPSie na stanowisku pracownik socjalny. Posiadałam orzeczenie o lekkim stopniu niepełnosprawności (na wzrok). Gdy byłam przyjmowana mój kierownik powiedział, żebym postarała się o umiarkowany stopień (w niedługim czasie od przyjęcia kończyło mi sie orzeczenie), bo dzięki temu będą mieli dofinansowanie z PFRONu. Po wniesieniu odwołania do sądu, badaniu przez biegłego udało mi się ten stopień otrzymać. Ale jakie było moje zdziwienie, gdy poinformowałam o tym kierownika, który stwierdził, ze dla nich to i tak bez różnicy, gdyż wskaźnik zatrudnienia ON i tak przekracza 6% więc nie muszą płacić kary PFRONowi. Czy to oznacza, ze pracodawcy w ogóle nie zależy na dofinansowaniu do stanowiska, a tylko na uniknięciu kary? Moja umowa kończy się pod koniec lutego i nie zostanie mi przedłużona.
Nadrzędny - Autor bluengel Dodany 2015-02-06 11:30
1) Twój pracodawcy to szczególny przypadek, gdyż zarządza środkami publicznymi czyli w jego pojęciu "niczyimi". Czyli: czuje się zwolniony z odpowiedzialności za powierzone środki (cóż, na głupotę rady nie ma).
2) My nie wiemy, co ta sytuacja oznacza w przypadku akurat Twojego pracodawcy jako instytucji - nie musi im zależeć na dofinansowaniu, bo dofinansowanie to nie tylko kasa, lecz również obowiązki, do tego długofalowe...
3) Na rozum: zysk z dofinansowania na jedno stanowisko raczej jest znacząco niższy niż ewentualna kara do PFRONu, więc ekonomicznie może to mieć sens.

A swoją drogą: sama widzisz, jak ma sens (a raczej go brak) sytuacja, kiedy robisz przedziwne "ukłony" i szarpiesz o się np. o nowe orzeczenie dla pracodawcy zamiast inwestować we własny rozwój, budować sobie zawodowe zaplecze itd. ...
Nie dziw się: to jest żywy rynek, bez miejsca na sentymenty...
Nadrzędny Autor kati25 Dodany 2015-04-01 13:15
zdecydowanie punkt 1) w 100% trafny, w państwowych instytucjach tak bywa.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Praca / Wskaźnik zatrudnienia osób niepełnosprawnych powyżej 6% (2476 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill