www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Zatrudnienie w "rodzinnej" firmie/sklepie a dotacja z PFRON (4765 - wyświetleń)
- Autor mini21 Dodany 2015-02-20 22:09
Witam.
Chciałem się poradzić w pewnej sprawie.
Ktoś z mojej rodziny prowadzi sklep (mały sklepik spożywczy).
Ponieważ od dłuższego czasu nie mogę znaleźć pracy, zaproponowano mi, abym podjął się zatrudnienia w tym że sklepie na cały czy raczej część etatu.
Przyszło mi do głowy, że istnieje coś takiego, jak dofinansowanie do zatrudnienia os. niepełnosprawnych.
Nie jestem za bardzo w temacie, ale czy ten "projekt" nadal istnieje?

Czy będąc zatrudniony przez członka rodziny, można starać się o takie dofinansowanie?
Co można w ramach niego otrzymać?

Czy ubieganie się o to jest jakoś bardzo skomplikowane i jakie są szanse na ich otrzymanie?

Pozdr.
Nadrzędny - Autor adania Dodany 2015-02-22 12:33
Pracodawca z otwartego rynku pracy może się starać o dofinansowanie do zatrudnienia osoby niepełnosprawnej. Wysokość dofinansowania zależy od stopnia niepełnosprawności. Wysokość dofinansowania znajdziesz na stronie www.pfron.org.pl.Pracodawca musi prowadzić całą dokumentację kadrowo-płacową i co miesiąc składać wniosek do PFRON. Przed złożeniem wniosku musi przelać wynagrodzenie na konto pracownika i oczywiście opłacić składki na ZUS do 15 każdego miesiąca. Jest z tym trochę pracy.
Nadrzędny - Autor mini21 Dodany 2015-02-22 19:18
Dziękuje serdecznie.
Czyli raczej odpada, chociażby ze względu na prowadzenie dokumentacji kadrowo-płacowej.
Nadrzędny Autor bluengel Dodany 2015-02-22 19:56
Jesu.... człowieku, a jak inaczej sobie wyobrażasz otrzymywanie jakichkolwiek dotacji ze środków publicznych BEZ KONIECZNOŚCI JEJ ROZLICZANIA I DOKUMENTOWANIA???
No błagam...
Nadrzędny - Autor Ella. Dodany 2015-02-22 19:38
Ale na czarno nie ma doliczenia stażu pracy. Czyż nie lepiej prowadzić dokumentację i liczyć staż? To tylko moje pytanie bo nie znam wszystkich za i przeciw :-)
Nadrzędny - Autor mini21 Dodany 2015-02-22 20:06
Wybaczcie, ale ja się na tym totalnie nie znam.
Pomyślałem, że skoro i tak pracy brak, to pomogę rodzinie, ale jak spytałem o te kwestie związane z dokumentacją, powiedzieli, że nie prowadzą.
Jest to malutki, jednoosobowy sklep więc ciężko o o "kadry".
Nadrzędny Autor adania Dodany 2015-02-23 11:13
Można zlecić prowadzenie do biura podatkowego, ale to kosztuje. Najlepiej jak ktoś sam umie prowadzić tego typu sprawy. Wszystkiego można się nauczyć.
Nadrzędny Autor Ella. Dodany 2015-02-23 16:27
Malutki czy duży z czegoś żyć trzeba i to nie tylko dziś. Pomyśl o przyszłości. A czy teraz masz dość kasy na przeżycie m-ca? Pracując na czarno masz tylko teraz dobrze. Spójrz do przodu za te kilka lat?
adania ma rację. Można wszystkiego się nauczyć.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Zatrudnienie w "rodzinnej" firmie/sklepie a dotacja z PFRON (4765 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill