www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Komentarze do artykułów / kto płaci za opinie biegłego sądowego w sądzie pr (14435 - wyświetleń)
- Autor korborak Dodany 2015-02-27 18:46
kto  płaci    za  opinie  bieglego     sądowego   w  sądzie  pracy  przeciwko    zus jakie  sie  ponosi  koszty   jak  sie  przegra  sprawe
Nadrzędny Autor TadeuszP Dodany 2015-02-27 18:54
Postępowanie w sprawach z zakresu ubezpieczeń społecznych wolne jest od kosztów sądowych.
Opłatę podstawową w kwocie 30 złotych pobiera się wyłącznie od apelacji, zażalenia, skargi kasacyjnej  i skargi o stwierdzenie niezgodności z prawem prawomocnego orzeczenia.
patrz źródło informacji
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2015-02-27 18:57
Nie ponosisz żadnych kosztów nawet jak przegrasz (za biegłych też). Jak musisz dojechać do Sądu i biegłych to składasz wniosek do Sędziego o zwrot kosztów dojazdu wraz z kalkulacją i potw. wyliczonej kwoty.
Nadrzędny - Autor korborak Dodany 2015-02-27 19:26
Ale  jak   to  obliczyć  ile  pieniędzy napisać   zwrot  kosztów  podróży  mojej .  A  ile  biegłego  sądowego.Bo    można  jechać    samochodem   i  autobusem.ZUS     prawdopodobnie  wystąpi    o  opinie   biegłego    sądowego i  go  powoła.Czy    wtedy  też   jak  przegram  sprawę  nie  zapłacę   za  jego  opinie.  
Nadrzędny Autor Jola11 Dodany 2015-02-27 19:54
No przecież napisałam! Biegłego najpewniej powoła sam Sąd, jak ZUS to oni płacą lub państwo. Ty za nic nie płacisz!

>Ale  jak   to  obliczyć  ile  pieniędzy napisać   zwrot  kosztów  podróży  mojej .  A  ile  biegłego  sądowego.<


Ty musisz dojechać do biegłego!
Zależy czym jedziesz: zachowaj bilety, paragony z taryfy czy pociągu, tramwaju, autobusu i co tam może być jeszcze. Dodaj wszystko do siebie i wyjdzie Ci kwota! Własnym samochodem musisz przeliczyć km. i paliwo.
Nadrzędny - Autor TadeuszP Dodany 2015-02-27 20:28
Oj! Widzę, że dzisiaj na Forum piszą "doradcy", którzy nie do końca wiedzą co piszą. Pół biedy, jeśli jest to osoba nie przedstawiająca się jako prawnik ale w tym przypadku "Prawnik" nie wie co mówi?

>No przecież napisałam! Biegłego najpewniej powoła sam Sąd, jak ZUS to oni płacą lub państwo


na jakiej podstawie ZUS może powoływać biegłego sądowego? Jeśli BIEGŁY SĄDOWY to powołuje SĄD a gdyby nawet, teoretycznie był to ZUS lub strona powodowa, to i tak wszelkie koszty pokrywa Skarb Państwa.

>Zależy czym jedziesz: zachowaj bilety, paragony z taryfy czy pociągu, tramwaju, autobusu i co tam może być jeszcze. Dodaj wszystko do siebie i wyjdzie Ci kwota! Własnym samochodem musisz przeliczyć km. i paliwo.


i tu też wiele nieścisłości (tak, delikatnie mówiąc). Po pierwsze - jeśli na badanie chcesz dojechać samochodem (nie musi być własny) to musisz wcześniej zwrócić się do Sądu o zgodę (teraz można to załatwić mailem) a po drugie to nie tak sobie rozliczasz to "paragonem z taryfy" bo masz obowiązek wybrać "najtańszy możliwy i dostępny środek lokomocji.
Jak na "Prawnika" to trochę za dużo błędnych informacji.
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2015-02-27 20:58
Jak na tą  porę to mi się nawet nie chce :-) Tadeusz ty jesteś durny i upierdliwy :-( Piszesz głupoty i próbujesz innych dyskredytować :-(

>Jeśli BIEGŁY SĄDOWY to powołuje SĄD a gdyby nawet, teoretycznie był to ZUS lub strona powodowa, to i tak wszelkie koszty pokrywa Skarb Państwa.<


1. Tumanku! Biegłego sądowego może powołać każdy!  Czy Sąd się przychyli to już inna sprawa :-)
2. Że koszty pokrywa Skarb Państwa pisałam - naucz się czytać i mniej wściekłości

>jeśli na badanie chcesz dojechać samochodem (nie musi być własny) to musisz wcześniej zwrócić się do Sądu o zgodę<


Piszesz bzdury Tadeusz/Wojtek i wprowadzasz ludzi w błąd!!!

>bo masz obowiązek wybrać "najtańszy możliwy i dostępny środek lokomocji.<


następne bzdury Tadeuszu ! :-(
Nie ma żadnego "obowiązku"!  To tylko przy pierwszej komisji ZUS zwraca Ci kwotę za najtańszy, ale jak zachowasz się jak człowiek i wytłumaczysz (głąbie Tadziu/Wojtku), że tylko tak mogłeś dojechać to zwracają tyle ile pokarzesz na np. bilecie!

>Jak na "Prawnika" to trochę za dużo błędnych informacji.<


Nie udzielam info na żadnym forum jak nie jestem pewna! :-)
W w/w przypadku napisałam i udzieliłam info zgodnie z faktami i prawdą tak jest i tyle.
Natomiast okazało się, że ty Tadeusz/Wojtek to zwykła menda czyli wart..,. wielokropek miał rację? Czy to Walpoz jest takim durniem, że zadaje się z mendami? Oj... :-(
Nadrzędny - Autor TadeuszP Dodany 2015-02-27 21:29
Generalnie do takich postów się nie odnoszę.
Pominę więc chamskie odzywki bo nie zniżę się do tego poziomu ale, żeby osoby zainteresowane nie myślały kto ma rację. Ja - szary człowiek, czy "zawodowy prawnik" to wyjaśnię niuanse tych wypowiedzi.

>Biegłego sądowego może powołać każdy!  Czy Sąd się przychyli to już inna sprawa


No właśnie tu tkwi błąd - powołać biegłego sądowego może TYLKO SĄD natomiast strony mogą tylko wnioskować o powołanie biegłego czy trzeba wyjątkowej inteligencji prawniczej, żeby to zrozumieć?

>Że koszty pokrywa Skarb Państwa pisałam
>Autor Jola11 Dodany 2015-02-27 19:54
>No przecież napisałam! Biegłego najpewniej powoła sam Sąd, jak ZUS to oni płacą lub państwo.


Gdybyś była mniej nerwowa to można by nawet Ciebie chociaż tolerować ale w tym "stylu" dyskusja jest wykluczona i nie jesteś w stanie mnie obrazić bez względu na to co napiszesz. Niedawno jako kobietaa "wpadłaś" jak tsunami na forum, przeleciałaś się po wszystkich wątkach pozostawiając pełno błota i znowu zniknęłaś. Jako bober/REA też nie byłaś sympatyczna więc trudno - ten typ tak ma.
Jak to Prawda pisała?
Niezmienne słowa sympatii? Czy jakoś tak!
Weź coś na sen bo w takim stanie psychicznym to trudno będzie zasnąć.
Pozdrawiam :-)
Nadrzędny - Autor korborak Dodany 2015-02-28 15:31
Prawdopodobnie  ZUS    wyśle   jakiegoś    prawnika    adwokata  lub  radce  prawnego  .Jak     przegram     sprawę .  To  kto    zapłaci    za     jego  wystąpienie.Czy     sąd  obciąży  mnie    kosztami   za  ich    prawnika    w  razie  przegranej.
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2015-02-28 15:51
                                        Serwus! :-)
Taka rozprawa jest dla Ciebie całkowicie bez kosztowa.Od początku do ogłoszenia wyroku. Kosztami tego typu postępowań obciążany jest Skarb Państwa. Czyli my wszyscy w formie podatków.
                                                    Waldi.
Nadrzędny - Autor korborak Dodany 2015-02-28 16:18
Dziękuję  bardzo   za  odpowiedzi   bardzo    są   mi    przydatne  .A   jak    jest    z   dojazdami  na   sprawę   do   sądu   pracy. Bo  jak    występowałem  w   charakterze     świadka      to   w   kasie    zwrócili  mi   za  dojazd   na  sprawę.Ale     koledze    powodowi    któremu    ZUS    nie chciał   uznać   wypadku  w  pracy   powiedzieli  że  tylko   zwracają    świadkom  i   jemu    zwrotu   podróży    nie  uwzględnili .Sprawę  wygraliśmy.Warto  walczyć   o   swoje.
Nadrzędny - Autor korborak Dodany 2015-03-01 13:30
nikt   nie  wie  czy  z wracają  pieniądze  za  dojazd  powodowi  do  sądu  pracy  czy  pisze   się  jakiś  wniosek.
Nadrzędny Autor W z K Dodany 2015-03-01 14:00
Najlepsze informacje otrzymasz w sądzie. Zachowaj wszystkie bilety i w sekretariacie się dowiaduj. A potem  napisz na forum jak z tym było. To może w przyszłości ktoś z tej wiedzy skorzysta.
                                                              Waldi.
Nadrzędny Autor Jola11 Dodany 2015-03-01 16:11

>korborak Dodany 2015-02-27 18:46<
>kto  płaci    za  opinie  bieglego     sądowego   w  sądzie  pracy  przeciwko    zus jakie  sie  ponosi  koszty   jak  sie  przegra  sprawe<


>Autor Jola11 Dodany 2015-02-27 18:57<
>Nie ponosisz żadnych kosztów nawet jak przegrasz (za biegłych też). Jak musisz dojechać do Sądu i biegłych to składasz wniosek do Sędziego o zwrot kosztów dojazdu wraz z< >kalkulacją i potw. wyliczonej kwoty.<


>Autor korborak Dodany 2015-03-01 13:30<
>nikt   nie  wie  czy  z wracają  pieniądze  za  dojazd  powodowi  do  sądu  pracy  czy  pisze   się  jakiś  wniosek.<


Otrzymałeś odpowiedź! Wszyscy w ten czy inny sposób odp. na podstawowe pytanie, które zadałeś.
Jeszcze raz:

>za  dojazd  powodowi  do  sądu  pracy  czy  pisze   się  jakiś  wniosek.<
>Jak musisz dojechać do Sądu i biegłych to składasz wniosek do Sędziego o zwrot kosztów dojazdu<


Napisałam wyraźnie składasz wniosek. Jasnym jest, że jesteś powodem.
Nadrzędny - Autor rozan Dodany 2019-10-22 11:47
Chyba przegrany.
Nadrzędny Autor adwokatpatr86 Dodany 2023-10-04 10:43
To zbytnie uogólnienie http://www.adwokat-patralski.pl
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Komentarze do artykułów / kto płaci za opinie biegłego sądowego w sądzie pr (14435 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill