www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Praca / Działalność gospodarcza / Ubezpieczenie Zdrowotne / Ulgi (3897 - wyświetleń)
- Autor panciokop Dodany 2015-03-06 11:15
Witam serdecznie.

Pan Janek pracuje na etacie w ZPCHR, jest zatrudniony na cały etat i pobiera minimalną wypłatę krajową (1680zł brutto), dodatkowo pobiera też rentę z tytułu częściowej niezdolności do pracy (880zł brutto).Pan Janek wpadł na świetny pomysł i chciałby otworzyć działalność gospodarczą ale jest trochę chytry i lubi kombinować jak by tu zaoszczędzić i nie przepłacić. Szukał wiadomości w internecie i znalazł już niemal wszystko to co jest mu potrzebne do szczęścia i do otworzenia i prowadzenia Działalności Gospodarczej za wyjątkiem jednej rzeczy. Obowiązkowe "ubezpieczenie zdrowotne" ,które trzeba zapłacić(280zł brutto). Gdyby Pan Janek pobierał tylko rentę to nie było by problemu, ponieważ wtedy byłby zwolniony z obowiązku płacenia składki ale jest jeszcze dodatkowo zatrudniony w ZPCHR.
Czy Pan janek ma szansę na zwolnienie lub ulgę w przypadku obowiązku płacenia ubezpieczenia zdrowotnego?

Pozdrawiam i czekam na odpowiedź.
Nadrzędny - Autor bluengel Dodany 2015-03-06 11:52
A z jakiego to tytułu pan Janek miałby uzyskać takie zwolnienie...?
W czym pan Janek jest lepszy i dlaczego miałby być uprzywilejowany wobec pozostałych obywateli płacących jednak te haracze...?
Jest zatrudniony - podlega jak każdy w tej sytuacji.

Skoro pan Janek uważa, że w uzyskaniu ulgi przeszkadza mu praca w ZPCHrze - zawsze może z niej zrezygnować (pomysł głupi jak każdy inne - taka opcja:)).

Osobiście, cieszy mnie taka zaradność i aktywność, oszczędności też trzeba szukać. Ale po co tracić czas na puste dywagacje...?

PS. Płaca minimalna nie wynosi obecnie 1680 zł....
Nadrzędny Autor rogal160 Dodany 2015-03-06 12:31
Blue, postawię Ci obiad w naprawdę dobrym lokalu, daj się skusić:)
Nadrzędny - Autor panciokop Dodany 2015-03-06 12:48
Pan Janek oczywiście miałby uzyskać takie zwolnienie lub ulgę z tytułu niepełnosprawności i jest on bardziej uprzywilejowany wobec pozostałych obywateli płacących jednak te haracze z tego właśnie powodu.

Myślałem, że ktoś się tutaj zna na przepisach i jest lub był/a w takiej sytuacji.
Pozdrawiam.
Nadrzędny - Autor bluengel Dodany 2015-03-06 13:05
Ale z czego wnosisz, że "jesteś bardziej uprzywilejowany wobec pozostałych obywateli z tytułu niepełnosprawności"?????????
I dlaczego miałbyś w ogóle być uprzywilejowany dlatego, że jesteś akurat niepełnosprawny - szczególnie że jednak jesteś ZDOLNY do pracy, skoro jesteś w stanie pracować w dwóch miejscach jednocześnie???
Czy chodzi o prawo "świętej krowy" czy jakieś inne mniej znane?

Czy może uważasz, że skoro ja na Ciebie płacę to Ty już nie powinieneś pomimo, że osiągasz i będziesz osiągał przychód z tytułu prowadzonej działalności...?

Logika: chcesz zarabiać pieniądze. Czyli będziesz miał pieniądze na obowiązkowe haracze. TO DLACZEGO JA MAM ZA CIEBIE JE PŁACIĆ...?
Będziesz chorował. TO DLACZEGO JA MAM PŁACIĆ ZA TWOJE ZWOLNIENIA LEKARSKIE I LECZENIE??? Itd., itd....
Chociaż jestem niepełnosprawna, ale normalnie pracuję i wszystko odprowadzam bez łaski.... Ale jak sobie pomyślę, że na takich aktywistów to nawet mnie się odechciewa...
Nadrzędny - Autor panciokop Dodany 2015-03-06 13:23
Ale zaraz, zaraz dlaczego od razu na mnie? Ja piszę w sprawie Pana Janka :-)  On się niezna na internecie i poprosił mnie o pomoc. To bardzo dobry człowiek jest, honorowy i uczciwy. Trochę mu życie oszukało ale się chłop nie poddaje i kombinuje jak tu poprawić byt sobie i swojej rodzinie.

Co do ulg to tego nie wymyślałem. Takie jest prawo i takie są przepisy. Zresztą tutaj nie chodzi o wbicie się w czyjś "portfel" i wysysanie z niego jak pijawka. Chodzi o to aby na początku(w pierwszych miesiącach puki się nie rozkręci) zminimalizować koszty związane z założeniem i prowadzeniem Działalności Gospodarczej.W szczególności rozchodzi się o jedno pytanie: -Czy Pan Janek może liczyć na jakieś ulgi lub zwolnienie z płacenia ubezpieczenia zdrowotnego?

Pozdrawiam
Nadrzędny - Autor bluengel Dodany 2015-03-06 13:53
Ta, jasne.

W takim razie wszystkie tego typu otwarte pytania kieruj wprost do urzędu, który składki egzekwuje - nam tu nic do tego, jaką decyzję podejmie. Wykładając dokładnie sytuację otrzymasz z pewnością "miarodajną" informację ze źródła i będziesz już wszystko wiedział.

A ów nieszczęśnik z orzeczeniem niech spokojnie oczekuje na wezwanie w sprawie ponownego orzecznictwa i nieuprawnionego pobierania świadczeń (taki żarcik...):-)
Nadrzędny Autor panciokop Dodany 2015-03-06 14:12
Faktycznie, można się zapytać bezpośrednio u źródła. Niby takie proste a żaden z nas na to nie wpadł (może to przez niepełnosprytność...) :-)

Dziękuję z odpowiedź i pozdrawiam.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Praca / Działalność gospodarcza / Ubezpieczenie Zdrowotne / Ulgi (3897 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill