www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / likwidacja barier dla głuchego (1852 - wyświetleń)
- Autor amwoy5 Dodany 2015-03-09 09:51
Witam,
Bardzo proszę o kilka wyjaśnień związanych z łamaniem barier architektonicznych. Likwidacja barier w komunikowaniu się mnie dotycząca wskazuje szereg pozycji udogodnień nie do końca jasnych i oczywistych w zastosowaniu. Mam wątpliwość techniczną co oznacza udogodnienie "telefon ze wzmacniaczem/cewka indukcyjna", o jaki telefon mam pytać telefon stacjonarny czy może to być także telefon komórkowy? Jest wskazane udogodnienie określone jedynie nazwą "telefon" co ta pozycja oznacza i o jaki telefon chodzi? Pytam także o udogodnienie jakim mógłby być zestaw głośno mówiący w moim samochodzie którego nie ma w wyposażeniu fabrycznym auta. Czy można by nabyć taki zestaw i skorzystać z tego udogodnienia w ramach likwidacji barier?

Pozdrawiam Centrum
Nadrzędny Autor bluengel Dodany 2015-03-09 12:34
1) Najpierw sam sobie odpowiedz: CO TOBIE JEST POTRZEBNE, W TWOJEJ SYTUACJI ZDROWOTNEJ I ŻYCIOWEJ, abyś lepiej funkcjonował. My nie wiemy, czy przyda Ci się akurat telefon stacjonarny czy inny.
Nie rozumiem kompletnie podejścia w rodzaju: "poczytam sobie spis możliwości i zacznę mordować ludzi, aby mnie oświecili co mi się przyda".

2) Zapisy otwarte czyli w rodzaju "telefon" odnieś do aktualnych możliwości technicznych oraz własnych potrzeb - jeżeli potrzeby Ci komórkowy to o takim rozmawiaj. Nie na wszystko są wszędzie definicje - ale jeżeli ich brak, nie drąż "czy aby nie chodzi o to, o co Tobie chodzi" tylko potraktuj to jako okazję do skorzystania na swoją korzyść (w granicach rozsądku, oczywiście).
Jeżeli natomiast będą inne wytyczne, na pewno urzędnik Ci o tym powie:)

3) Hm, ja bym kwestię zestawu głośnomówiącego rozwiązała tak: podczas jazdy żaden kierowca nie powinien (ba, nie ma nawet prawa) korzystać z telefonu czyli prowadzić konwersacji w sposób standardowy czy pisać smsów. Owszem, teoretycznie, sprawny kierowca może korzystać z urządzeń głośnomówiących, ale nie jest to na pewno niezbędne do prowadzenia pojazdu. Prowadzenie natomiast pojazdu nie jest szczególnym ułatwieniem dla osoby z kolei z niesprawnością jedynie narządu słuchu - czyli wniosek: urządzenie głośnomówiące to wyłącznie dobro "luksusowe", które można sobie nabyć ewentualnie we własnym zakresie.
Nadrzędny Autor Ella. Dodany 2015-03-10 20:50
Do amwoy 5
To nie to forum dla niesłyszących czy niedosłyszących odnosi się tu także migania czyli porozumienia się rękami. W wujku gogle znajdziesz podpowiedzi na swoje pytania Poszukaj forum np.: DEAF. Nie mogę Ci nic podpowiedzieć bo nie znam Twojej sytuacji. Cewki indukcyjne są bardzo drogie to wiem. Firma BERNAFON ma inne urządzenia ale również drogie. Kupując komórkę sprawdź w instrukcji jakie ma zalety dla niedosłyszących, aparatowanych czy implantowanych.
Miłego szperania w internecie.

Blu ma rację.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / likwidacja barier dla głuchego (1852 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill