www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Sprzęt i rehabilitacja / Sanatorium dla os.niep ruchowo w ok.Pomorskiego (11247 - wyświetleń)
- Autor bartekj001 Dodany 2015-03-29 19:33
Witam. Poszukuję sanatorium w okolicach woj.Pomorskiego z przystosowaniem dla osób na wózku oraz z pełną opieką medyczną i pomocą w najprostszych czynnościach.

Moja mama ma bardzo mało sił i słabnie coraz bardziej. Nietrafna diagnoza powoduje, że od 2 lat stan się drastycznie pogarsza i żaden lekarz nie jest w stanie określić choroby. Ostatnie diagnozy wskazują na boreliozę oraz SLA, ale nie wiadomo czy trafnie.

Co prawda, chodzi przy balkoniku, ale z wielkim trudem. Kompletnie nie ma sił w rękach i nogach. Ostatnimi czasy ma problemy nawet z umyciem się czy przebraniem. Nie jest w stanie sama sobie przenieść posiłku z jednego miejsca na drugie, nie może udźwignąć czajnika, żeby sobie zaparzyć kawę. Stara się wykonywać wszystko samodzielnie, lecz czasami po prostu potrzebuje kogoś kto jej pomoże.

Na ostatniej komisji NFZ została skierowana do sanatorium. Zaproponowali ośrodek WITAL w Gołdapiu. Niestety, w trakcie rozmowy telefonicznej do ośrodka dowiedzieliśmy się, że sanatorium nie jest w pełni przystosowane dla takich osób i nie ma całodobowej opieki i pomocy w razie jakichś problemów. Należy we własnym zakresie znaleźć opiekuna, bo nikt nie pomoże ;/

Czy ktoś jest w stanie zaproponować jakieś sanatorium refundowane w ramach NFZ, w okolicach woj. Pomorskiego w którym mama mogłaby bez obaw zostać i w razie konieczności miała zapewnioną pomoc ?
Myślę, że dobrze opisałem o co mi chodzi ;-)

Z góry bardzo dziękuję wszystkim za pomoc.
Pozdrawiam.
Nadrzędny - Autor bluengel Dodany 2015-03-29 22:53
Niestety, obawiam się, że w żadnym sanatorium - na standardowych warunkach - nie ma opieki dla osób niesamodzielnych ani obowiązku świadczeń, o jakich wspominasz. Z definicji - do sanatoriów powinny trafiać osoby po jakimś etapie leczenia, więc to chyba jakaś pomyłka...
A z życia: nie liczyłabym, że taki układ w jakimkolwiek sanatorium zadziała - chyba że zapłacisz ekstra jakiejś pielęgniarce, prywatnie.
Powodzenia życzę, ale poczytaj na innym wątku tego forum o samych ośrodkach - może coś się znajdzie. Ale najlepiej by było, gdyby ktoś z mamą pojechał...
Nadrzędny Autor adania Dodany 2015-03-30 18:50
W takim stanie zdrowia należy starać się o pobyt w szpitalu uzdrowiskowym, a nie w sanatorium. W szpitalu personel ma obowiązek pomóc pacjentowi. W sanatorium pacjent powinien być samodzielny w obsłudze. Należy zwrócić się pisemnie do NFZ z prosbą o zamianę sanatorium na szpital i dołączyć zaświadczenie od lekarza prowadzącego o stanie pacjenta i konieczności takiej zamiany. NFZ z pewnością wskaże taki szpital uzdrowiskowy.
Nadrzędny - Autor Ella. Dodany 2015-03-30 20:05
adania ma rację.

Jedynie co mogę polecić to Ciechocinek szpital uzdrowiskowy przy ul Leśnej. Ciechocinek leży w województwie Pomorsko Kujawskim nie w samym Pomorskim.
W tym Szpitalu uzdrowiskowym na parterze są (przynajmniej byli) tkz noszowi - mężczyźni przeważnie, ale tylko na parterze ich widziałam. Tam byłam, tam spotkałam ludzi ze stwardnieniem rozsianym na wózkach i nie tylko. Noszowi pomagali im nie tylko w dostaniu się na zabiegi, ale i w pokojach czy kąpieli. Pokoje z łazienkami.
Wklejam link
http://www.ciechocinek.pl/index.php?akcja=katalog_zobacz&id_kat=101&id_nr=155

http://www.noclegowo.pl/ciechocinek/167
Nadrzędny - Autor bartekj001 Dodany 2015-03-30 20:41
ooo właśnie... I o coś takiego mi chodzi ;-)

Ogólnie w NFZ skierowali do sanatorium, pokazali mapkę i kazali wybrać który pasuje na podstawie odległości... i to wszystko ;/
Nawet nie poinformowali, ze takie szpitale są dostępne.

Dziękuję Wam za te podpowiedzi, usiądę i poszukam gdzie jeszcze w pobliżu takie punkty się znajdują.
Jakby ktoś miał jeszcze wiedzę o dobrych szpitalach uzdrowiskowych w okolicy Pomorskiego (tzn, województwa sąsiednie) to proszę o wpisywanie i podzielenie się opinią.

Pozdrawiam ;-)
Nadrzędny - Autor adania Dodany 2015-03-31 08:10
Gdzie konkretnie mieszkasz? Zadzwoń do swojego NFZ, oni podadzą Ci adresy szpitali. Tak jak mówiłam wcześniej musisz załatwić w swoim NFZ zamianę sanatorium na szpital. szpital ma jeszcze taką zaletę, że jest 5 zabiegów dziennie a w sanatorium 3. Szpital szybciej stawia na nogi pacjenta.
Nadrzędny - Autor bartekj001 Dodany 2015-04-07 10:46
Witam jeszcze raz. Wiedza którą mi przekazaliście bardzo mi rozjaśniła sytuację i przeszukałem zakątki internetu w poszukiwaniu odpowiedzi, ale niestety zbyt wiele nie znalazłem.

Niestety, pomyliły mi się instytucje i u góry źle napisałem. Skierowanie nie jest z NFZ tylko z ZUS ;/
Dzwoniłem do wielu "szpitali uzdrowiskowych" i wszędzie mi mówili, że nie ma możliwości pomocy takim osobom. W takim razie nie wiem dlaczego te ośrodki nazywają siebie szpitalem.

Czy w przypadku ZUS również jest możliwość takiej zmiany sanatorium na szpital uzdrowiskowy ? Czy wiecie gdzie znajdują się takie szpitale ?

Niestety w Ciechocinku, link wyżej, i kilku innych uzyskałem informację, że skierowania są tylko z NFZ, a z ZUSu już nie.

Z gory dziekuję za pomoc w temacie.
Nadrzędny - Autor Sonka Dodany 2015-04-07 14:03
Znajdź w internecie wykaz jednostek, z którymi ZUS podpisał umowę na 2015 roku, zgodnie z Twoim profilem leczenia.
I wtedy zadzwoń do poszczególnych, dowiesz się więcej.
Byłam kilka razy na rehabilitacji, w ramach prewencji rentowej, zawsze (mnie nie dotyczy) osobom na wózkach pomagali asystenci.
Nadrzędny - Autor Elżbieta72 Dodany 2015-04-07 15:45
Witam! Czy może ktoś z Państwa jest w stanie udzielić mi informacji odnośnie pobytu w Szpitalu Uzdrowiskowym Zimowit w Rymanowie Zdroju. Dostałam tam skierowanie z ZUS w terminie od 2 lipca 2015r. Proszę o udzielenie podzielenie się wrażeniami jakie panują tam warunki, oraz jak wygląda baza zabiegowa. Za odpowiedz z góry dziękuję :-)
Nadrzędny Autor adania Dodany 2015-04-07 17:05
szpital regionalny Kołobrzeg, szpital Kamień Pomorski
Nadrzędny - Autor Ella. Dodany 2015-04-07 18:10 Zmieniony 2015-04-07 18:13
Do adani......
Tylko nie w Kamieniu Pomorskim

Do bartka
Do Elżbiety

Jeśli dzwonić to nie do samego szpitala czy sanatorium, a do marketingu danego ośrodka. Tak sama załatwiałam sobie pokój. Problem osób słabo poruszających się o własnych siłach jest ogromny.
W Ciechocinku też tak załatwiałam by nie dostać się na piętra gdzie brak było wsparcia osób trzecich, ale ja poszpitalnie dostawałam skierowania lub od specjalisty w poradni czyli z NFZ. Z NFZ też można się potargować tylko bez żądań i pyskówek. Grzecznie z argumentacją da się wszystko załatwić choć nie zawsze i nie wszędzie. Z ZUS u nie miałam nigdy skierowań.

Dla Elżbiety... wiem to tylko link, nie byłam tam.

https://e-turysta.net/szpital-uzdrowiskowy-zimowit-rymanow-zdroj-111140.html
Nadrzędny Autor Elżbieta72 Dodany 2015-04-07 19:00
Dziękuję ELLA :-) pozdrawiam :-)
Nadrzędny - Autor Sonka Dodany 2015-04-07 18:10

>Czy może ktoś z Państwa jest w stanie udzielić mi informacji odnośnie pobytu w Szpitalu Uzdrowiskowym Zimowit w Rymanowie <


Elu, byłam 2 razy. Na pewno masz skierowanie na układ ruchu, bo jest tam jeszcze profil leczenia pulmonologiczny, ale ZUS nie podpisał z nimi umowy.
Byłam bardzo zadowolona. Wszystkie zabiegi są na miejscu. Obiekt jest po remoncie. Za oknem las. Jest miejsce na ognisko. Kadra bardzo miła, życzliwa, pomocna. Jedzenie dobre. Dobra atmosfera.
Jedynym mankamentem to samo położenie ośrodka "pod górkę", więc słabsi kondycyjnie mają trochę gorzej, bo "do miasta" jest ok. 0,5 km, gdzie są sklepy, apteka, poczta, kościół i deptak:-)
Miłego pobytu:-)
Nadrzędny - Autor Elżbieta72 Dodany 2015-04-07 18:58
Dziękuję CI Sonka za szybką odpowiedz:) Bardzo się cieszę, że Twoje wrażenia są tak pozytywne. Byłam trochę zrozpaczona tym co udało mi się tu i ówdzie wyczytać o tym ośrodku. Jednym słowem same pozytywy:)  Mam jeszcze kilka pytań  : czy rezerwację pokoju można zrobić wcześniej , oraz czy zabiegi są w tym samym miejscu? Czy są jakieś osoby k.o które organizują czas wolny? Pozdrawiam cieplutko :-)
Nadrzędny Autor Sonka Dodany 2015-04-08 09:35
Elu, nie wiem, jak jest w tym roku, ale rezerwacji pokoju nie można było zrobić.
Zabiegi są na miejscu.
Czas wolny - są organizowane wyjazdy, ofert jest sporo, bo Rymanów Zdrój posiada kilka ośrodków sanatoryjnych, więc padają oferty wspólnych wyjazdów, aby mógł wyjazd zaistnieć.
Ponadto (polecam) szlaki turystyczne, piesze, warto zabrać kije trekkingowe i np. na Klimkówkę, do Szczawnicy. Nie polecam kąpieli w Taborze...:-)))
Jednym słowem - przeurocze okolice...bliższe i dalsze....Tylko mieć zdrowie i czas....:-)))
Nadrzędny - Autor Ella. Dodany 2015-04-08 18:12
Sonka ja rezerwuję przez marketing. Dzwonienie do szpitalnych władz czy do sanatorium zawsze jest odpowiedź negatywna. Jednak przez marketing wiąże się to z dopłatą u mnie do jedynki z komfortem jak lodówka
Nadrzędny Autor Sonka Dodany 2015-04-09 17:07
Elu, nie zawsze jest negatywna odpowiedź. Nie wiem, od czego zależy, czy od kogo.
Czasami dopiero na miejscu można prosić/starać się o jedynkę.
Czasami wymagają dodatkowego zaświadczenia o wskazaniu.

W tym roku składałam wniosek o wyjazd, w ramach prewencji rentowej do ZUS-u, niestety, lekarz orzecznik nie widział celowości rehabilitacji.
Hmm...no i tu jest pytanie - co to znaczy? Cudownie uzdrowiona, nie do uzdrowienia? Wystosowałam zapytanie....bo skoro jestem aktywna zawodowo, nie pobieram świadczeń rentowych, mam przewlekłe (poważne) schorzenie to.....?
Dla kogo są te wyjazdy ?  Tylko dla tych, których ZUS sam wysyła, a którzy muszą jechać, bo są np. na świadczeniu rehabilitacyjnym?

aaa....

Elu, jak rozumieć to pośrednictwo marketingowe, o którym piszesz?
Nadrzędny Autor Ella. Dodany 2015-04-09 19:25
do Sonki

>Elu, jak rozumieć to pośrednictwo marketingowe, o którym piszesz?>


W linku w goglach danego sanatorium czy szpitala (byłam w Ciechocinku przy Leśnej) jest adres właściciela czyli marketing ma siedzibę nie w danym budynku lecz na innej ulicy. Nie umiem tłumaczyć ale wklejam Ci link :
http://www.uzdrowiskociechocinek.pl/art/37/dom-zdrojowy.html

Po lewej stronie na żółtym tle masz adresy wczytaj się w nie uważnie ; dałam Ci skopiowane

Przedsiębiorstwo Uzdrowisko Ciechocinek S.A.
87-720 Ciechocinek
ul. Kościuszki 10                                                                                                     
Centrala: tel. 54 283 6078,
fax 54 283 6295
email: sanatorium@ uzdrowiskociechocinek.pl
Rezerwacja: 54 283 6265,
fax 54 283 3032
email: rezerwacja@ uzdrowiskociechocinek.pl
NIP: 891-000-30-34
Regon: 910869972
KRS: Sąd Rejonowy w Toruniu VII Wydział Gospodarcz Krajowego Rejestru Sądowego
nr KRS 0000062945

Sam szpital ma minimalnie inny telefon i sam szpital jest przy Leśnej a nie Kościuszki. Pobyt tam opisałam w sanatoriach Raking o sanatoriach. Byłam tam 2 razy. Pierwszy raz na chyba 3 czy drugim piętrze, drugi raz załatwiłam jak opisałam przez marketing na parterze z lepszym standardem oczywiście z małą dopłatą ale lepszą lekarką i opieką.
Motywacja - dam sobie radę - bo o to pytają no i mi zależało na 1 osobowym pokoju.
Nadrzędny Autor Ella. Dodany 2015-04-09 20:10
To jest stronka gdzie jest moc informacji o sanatoriach i to z tego forum na którym teraz piszę :-)

Wątek ogólne /Sprzęt i rehabilitacja / Opinie o sanatoriach,turnusach rehabilitacyjnych-ranking (Strona 5) (720593 - wyświetleń)

Dawniej pisaliśmy wszystko w jednym wątku na dany temat dlatego łatwiej było coś znaleźć.
Życzę miłej lektury :-))))))))))
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Sprzęt i rehabilitacja / Sanatorium dla os.niep ruchowo w ok.Pomorskiego (11247 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill