www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Kuchnia (Strona 157) (2421362 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 173 Poprzednia strona Następna strona  
Nadrzędny Autor buduj Dodany 2015-03-26 14:04
No ideał nie babcia :-) ) ) kup se tort, jedź w góry tanio i blisko
Nadrzędny Autor buduj Dodany 2015-03-26 14:11
taki amerykański, taki świętojebliwy, a nie rozróżnia pochwalenia się i informacji od swoich mondrości Tadeusz chonorowy he, he, he
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2015-04-01 11:57
Cześć i czołem :-) . Jak się to nie odezwać jak o pieczeniu chleba mowa . Ja piekę chleb i podobno piekę go coraz smaczniejszy ;-) . To nie moja opinia, ale wszyscy co go jedli tak twierdzą :-) . Zawsze musi to być coś szczególnego; święta urodziny czy wizyta kogoś ważnego . Początki były nienajlepsze, pierwszy chleb zjadły kaczki w Rudach . Kaczkom smakował, ale nie oto chodzi . Tamten chlebuś piekłem wg. wskazań pani Steczkowskiej i tylko dlatego, że słuch mam kiepski musiałem czegoś niedosłyszeć ;-) . Mimo, że moja choroba nie śpi i nie odpuszcza, to staram się również nie odpuszczać jej i ciasto wyrabiam przy nie wielkiej pomocy żony . SM siada z wrażenia a ja jej odskakuje ;-) . Pozdrowienia świąteczne dla wszystkich: tych co mnie lubią i tych co nie :-))) . Pozdrawiam :-) .
Nadrzędny - Autor wielokropek Dodany 2015-04-01 12:28
Ja mam pytanko do Twojego przepisu na chrzan. I pytam nie dlatego że miałem kiedyś nick niekiepski ;-) ale z troski
by chrzanu nie schrzanić.
Czy te jajko to Ty całe na tej tarce czy tylko żółtko? /5/
Nadrzędny Autor amalian Dodany 2015-04-01 13:28
oczywiście, że całe ... ale pierwsze ugotuj go na twardo ;-))) .Co do ilości jajek, to ja stosuję jedno jajko na mniejszy słoik chrzanu . Jeżeli lubisz ostry chrzan to kup większy słoik chrzanu a pozostałe składniki wg. mniejszego słoika ;-) .
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2015-04-01 12:40
Amalian świetnie , że jesteś. Często śpiewałam sobie piosenkę "MAło na mało nas do pieczenia chleba" i wreszcie usłyszałeś. Pozdrawiam Ciebie i żonę. :-)
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2015-04-01 13:31
Powodzenia i trzymajcie się i nie przejadajcie w święta :-) . Pozdrawiam  :-) .
Nadrzędny Autor Jola11 Dodany 2015-04-01 20:16
Ja tylko przypomnę, że ten chrzan trzeba zetrzeć!
czyli trzeba kupić zapas chusteczek ;-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2015-03-25 22:33
Bardzo Was proszę. Niech Kuchnia będzie Kuchnią, a nie maglem. :-)

Na zachętę przyniosłam podpowiedź : suszone morele zalejcie białym winem. Jak nasiąkną, to są dobrym dodatkiem do deserów. Super smakują z lodami polanymi likierem. :-)
Nadrzędny - Autor easyrider Dodany 2015-03-30 19:24
Kupiłem u znajomego gospodarza biała kiełbase i chce ja upiec na wielkanoc jak to zrobic?szukałem w necie a tam ze trzeba gotowac maryunowac i inne cuda wianki a ja chce zeby było prosto i smacznie.
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2015-03-30 20:40
ja białą lubię parzoną i tylko taką, pieczoną jadłam raz i nie smakowała mi
Nadrzędny Autor amalian Dodany 2015-04-01 12:00
i mnie również :-( . Była tak niedoprawiona, że drugą część upiekłem na margarynie a po zbrązowieniu dodałem duą ilośćpokrojonej byle jak ;-) cebuli . Cebula musi się zeszklić, ale nie przypalić(zbrązowieć;)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2015-03-30 21:07
Lekko sparzyć . Odrobina tłuszczu i  do piekarnika. Czasu nie podam, bo jak widzę, że już ma ładny kolor, to znaczy jest ok. Można dodać ulubione zioła, cebulkę i czosnek. Żeby się od razu za mocno nie spiekła można dodać troszkę wody od jej gotowania. Z początku pod przykryciem, a pod koniec odkrywam żeby koloru dostała.
Surową też tak kiedyś robiłam.

Najczęściej jednak zapiekam na dobrej patelni pod przykryciem. Nie wysycha , a kolor też ma piękny.
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2015-03-30 21:22
Próbowałem robić białą na różne sposoby ( także gril) i jednak taka z wody jest najsmaczniejsza. Z chrzanem :-)
                                            Waldi.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2015-03-30 21:26
Jeden warunek , musi w niej być prawdziwe mięso, a nie jakieś ścinki i białko podprawione solą.
Nadrzędny Autor Jola11 Dodany 2015-03-31 16:16
To prawda Lidia, surowa kiełbasa nadaje smaku i jest b. dobra z kapusty zwłaszcza kiszonej: kapuśniaku, bigosu i takiej zasmażanej (z przyprawami) oraz żurku.
Nadrzędny - Autor easyrider Dodany 2015-03-30 21:27
Dzieki za pomysły,ona bez niczego jest smaczna zupełnie inna niz sklepowa wiec pewnie nie bede przedobrzal i tylko ja zgrzeje.jak nie zjemy wszystkiej to zrobie po swietach wg przepisu Lidki.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2015-03-30 21:30
I to chyba najlepszy pomysł. :-)
Nadrzędny - Autor easyrider Dodany 2015-03-30 21:33
Zona tez tak mowi wiec sie jej posłucham zeby nie było.:-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2015-03-30 21:35
:-)
Nadrzędny Autor Kobietka Dodany 2015-03-31 09:25
Biała kiełbasa tylko do żurku inaczej jest nie jadalna.
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2015-04-01 12:07
Chrzan robimy tylko na święta wielkanocne . Piszę robimy, bo pod okiem żony ;-) . Zawartość słoika wykładam na sitko i powoli odsączam(czas 1 h.) . Do odsączonego chrzany dodaję, ugotowane na twardo jajko, potarte na tarce z drobnymi oczkami . Dolewam kwaśnej śmietany i dodaję soli . Tak zrobiony chrzan to gwarancja, że wszystko co z nim podane będzie zjedzone...nawet ciasto drożdżowe ze śliwkami ;-))) .Pozdrawiam :-).
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2015-04-03 13:57
Dzisiaj sąsiadka uraczyła mnie - przyniosła :-) śledzia po żydowsku, nie wiem jak to się robi ale był przepyszny. Były tam ząbki czosnku, jakieś zielone przyprawy, cebula itd. Zastanawiam się nad tym czosnkiem nie był jak taki zwykły, świeży wrzucony?

No to smacznego :-) spadam do roboty ;-)
Nadrzędny - Autor dobrosia Dodany 2015-04-03 20:21
A ja bardzo lubię białą kiełbasę.
Czy jest w Kuchni sprawdzony przepis na chleb?
Ja piekłam kiedyś,przepis prosty miałam,wykonanie też proste,zjadliwy wyszedł,ale chciałabym zrobić coś extra.
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2015-04-08 17:08
Dobrosia nigdy nie piekłam chleba - nie było takiej potrzeby. U nas jest do  bólu piekarni i chlebów do wyboru do koloru i wielkości :-) Kiedyś moja mama upiekła, ale w smaku przypominał raczej bułkę :-) Ja piekłam bułeczki maślane dla dziecka i męża. Mąż miał swój udział bo musiał wyrobić ciasto :-)
Nadrzędny - Autor dobrosia Dodany 2015-04-10 18:58
Jola,a piekłaś ciasto na święta?
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2015-04-10 20:26
Dobrosiu w tym roku nie. Kiedyś tak: rolady z bitą śmietaną, makowce, królewce, mazurki, orzechowce, torty itp. W tym roku sąsiedzi mnie obdarowali :-) niektórzy - a właściwie większość są wspaniali :-) Kupiłam, ale mało resztę dostałam :-) Jak była cała rodzina piekłam :-)
Dobrosia jestem po bardzo traumatycznych przeżyciach i z tego powodu postanowiłam wyjechać :-( Tylko to cholerne zdrowie tak wiele utrudnia :-(
Nadrzędny - Autor dobrosia Dodany 2015-04-11 20:06
Zdrowia się nie docenia jak się je ma.A jak się straci,to rzadko można do niego wrócić.
Ja mam różne momenty.Czasami przez chorobę czuję się silniejsza,czasami zwala mnie z nóg.Najważniejsze to nie dać się przez nią zdominować.
Dobrze że masz sąsiadów porządnych i chętnych do pomocy.
Ja piekłam chleb nie dlatego,że w sklepie nie ma,tylko dla samej frajdy pieczenia.Mieszkam niedaleko piekarni,wieczorami takie zapachy do mnie dochodzą,że ślinka cieknie na samą myśl.Bułeczki prosto z pieca...chlebek z chrupiącą skórką...mniam.
Nadrzędny Autor Jola11 Dodany 2015-04-13 20:34

>dla samej frajdy pieczenia<


No to Cię podziwiam :-)
Z jednej strony lubiłam i lubię piec i gotować i podobno dobrze. Z drugiej nie chce się i nie lubiłam - może jestem trochę leniwa :-)
Pieczenie chleba to jednak wyższa szkoła jazdy :-) Jeśli w takich różnych wypiekach uczestniczy cała rodzina to jest frajda, okazja do rozmów i łączy- cementuje rodzinę :-)

Jak zauważyłam jesteś Dobrosiu tradycjonalista (ja po części też) :-)

Wczoraj dość późnym wieczorem zgłodniałam, a z wędlin miałam resztkę boczku. Chodziła za mną fasola, ale wiadomo z fasolą długa robota. Biorę od soboty antybiotyk to pewnie i wit. B zniknęła, a jak wiadomo w grochu i fasoli jest jej sporo. Nie miałam nawet czosnku i majeranku.

Zrobiłam fasolę czerwoną po "Meksykańsku/Włosku/Jolowo" ;-) Wiecie, że było smaczne! :-)

Czerwona fasola ala Jola/meksyk ;-)

1. puszka czerwonej fasoli
2. cebula
3. boczek lub kiełbasa (resztki)
4. pomidory w puszce lub koncentrat pomidorowy
5. masło/oliwa
6.oregano, bazylia, liść laurowy, ziele angielskie, pieprz czarny i czerwony- nie koniecznie, Vegeta/Kucharek, przyprawa do grilla.

W rondelku teflonowym na maśle/oliwie podpiec tłuste części boczku i cebulę, dorzucić chudą część boczku lub (i) kiełbasę, pokruszony liść laurowy i 1 ziarko ziela (zmielić/skruszyć). Podpiekać na małym ogniu do zeszklenia cebuli. Wrzucić do tego czerwoną fasolę z puszki wraz z zalewą - mieszać. Wrzucać na wyczucie (nie za dużo) oregano, bazylię, przyprawę do grilla i vegetę. Dodać koncentrat lub pomidory z puszki - mieszać. Na koniec (będzie gęstawe) zmielić sporo pieprzu czarnego i ewentualnie czerwonego (jak ktoś ma).
Wykonanie całości to ok. 10-15 min. Przepyszne bez chleba lub z chlebem: jak kto lubi :-) zapaaaach...
Smacznego :-)
Nadrzędny - Autor bertek Dodany 2015-04-30 12:21
pycha
Nadrzędny Autor wielokropek Dodany 2015-06-12 07:16
tylko co bardziej te lody z tą polewą czy morele w winie?
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2015-04-27 07:47
Dziś w mojej kuchni królują rybki. Małe, ale własnoręcznie złowione. :-)))))))))
Nadrzędny Autor Jola11 Dodany 2015-04-27 21:20
Smacznego ;-)
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2015-04-28 06:59
Co Lidzia? Nie gadasz ze mną jak napisał kropek? Zacznie Cię uwielbiać? Nie licz na to :-)
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2015-04-28 07:19
Aj zapomniałam: wychodzi na to, że jem jak El ;-) i powinnam umrzeć na cholera wie co, a ja nie mam nadciśnienia, nie mam jaskry, nie mam cholesterolu, zatwardzenia ani biegunki, ba nawet serce jak dzwon ;-) no ale coca coli nie tykam.
Posłuchajcie tego głosu i akcentu przy gotowaniu :-)
https://youtu.be/0FO9GgysXlw

Co ja dzisiaj? Sos ciemny :-) ziemniaki tłuczone :-) pieczeń lub schabowy ;-) kapucha lub inna surówka :-) Śniadanie: jaja na bekonie czyli boczku ;-) bananów nie lubię ale te pomarańcze, mandarynki, winogrona i orzechy ;-) masełko takie 83% też ok :-)no i picca mniam ;-) Do wszystkiego Vegeta czyli Kucharek ;-) więc sól :-)
Polacy tak jedzą, ale do tego piją i żyją do 80ki, może lekiem jest wóda? ;-)
Nadrzędny Autor Jola11 Dodany 2015-04-28 07:38
W-zecia z tą "wódą" i pyrami nie było tylko do Ciebie :-)
Nadrzędny Autor Kobietka Dodany 2015-04-28 14:45
Zrób badania skoro tak jesz.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2015-04-28 08:48

>Co Lidzia? Nie gadasz ze mną jak napisał kropek? Zacznie Cię uwielbiać? Nie licz na to <


Nie było mnie na forum. :-)
Nadrzędny - Autor wielokropek Dodany 2015-05-01 10:20
Lepiej tak odpowiedzieć , niż napisać że na głupoty tylko głupotami można odpowiadać :-)
Nadrzędny Autor Jola11 Dodany 2015-05-11 19:21

>niż napisać że na głupoty tylko głupotami można odpowiada<


lub być tak głupim, że ze sobą się gada jak ty :-(
Nadrzędny - Autor majga Dodany 2015-05-04 15:22
Rybki, uwielbiam! :-)
Nadrzędny - Autor easyrider Dodany 2015-05-06 09:58
Robicie bakłażany jadłem w restauracji pierwszy raz w zyciu,pycha!!Kto jadł i sam robił w domu to moze ma jakis tajny przepis?
Nadrzędny Autor Jola11 Dodany 2015-05-11 19:08
Witaj easyrider :-)
Nic tajnego, trzeba pamiętać o kilku zasadach i robić w każdej postaci :-)

Bakłażan ma mieć głęboki kolor, być błyszczący z napiętą skórką, średni - nie za duży. Uwielbia tłuszcz i wypije każdy i każdą ilość ;-)
1. umyć (nie obierać)
2. przekroić i wyciąć nasiona
3. posolić i ew. pokropić sokiem z cytryny
4. po ok. 5-10 min spłukać i osączyć z wody
5. lekko natrzeć (posypać) Kucharkiem czy inną  Vegetą
Teraz można przyrządzać wedle uznania :-)

Można na grillu lub grillowej patelni (mało dawać tłuszczu) jako dodatek. Można lekko podpiec i nałożyć mięska mielonego z serem i przyprawami, można jak zrazy: w środek wędzonka itd. lub jak kotlet: mąka, jajo, bułka tarta.

Smacznego :-)

Bakłażan sam w sobie nie ma za specjalnego smaku.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2015-05-26 08:29
W kuchni pusto. Może wreszcie ktoś coś dobrego ugotuje? :-))))))))))))
Nadrzędny - Autor Kobietka Dodany 2015-05-28 13:15
Pierogi.:-)
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2015-05-29 13:10
Lidka nie zachęcaj tylko sama coś ugotuj, posmakuj i napisz przepis! ;-)

Co jaaaa... dzisiaj... może zraziki wołowe :-) czy jak u mnie mawiają - zawijańce :-)

Pani z za lady nazwie to "ligawa wołowa" ja polędwica wołowa, ale trzeba patrzeć co się kupuje :-)

No to: Polędwicę wołową kroimy w plastry, tłuczemy tłuczkiem, smarujemy musztardą, posypujemy vegetą, świeżo zmielonym pieprzem, odrobiną kopru i naci pietruszki (oj można kupić) i nakładamy: 1. drobno pokrojony lub w słupki - ogórek kiszony, 2. cebula - tak samo, 3. plaster boczku lub szynki, 4.odrobina żółtego sera i na to 5. kapka czosnku z praski :-)
Zawijamy, obtaczamy w bułce tartej i na dość głęboki tłuszcz :-) Opiekamy z wszystkich stron. Popruszyć mąką, po chwili dolać wody i dusić, aż ziemniaki się ugotują, czyli... ok. 5 -10 min.

Na talerz kładziemy całe ziemniaki, i zawijańce, polewamy powstałym sosem.
Robimy mizerię ale trochę inną :-)
Ogórek zielony trzemy lub kroimy, połowa cebuli, cały dorodny pomidor, posypujemy gotową przyprawą do sałatek lub odrobiną czosnku, kopru, natki, kropimy cytryną i oliwą (nie z oliwek!), pieprz teraz zmielony, vegeta. Mieszamy, dodajemy śmietanę 18% z Biedronki i łyżeczkę cukru.

Smacznego :-)

Przed tym daniem można podać - zrobić zupę cebulową, groszkową lub pieczarkową :-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2015-05-29 18:58
Jola, zachęcam, bo Wasze przepisy chętnie wykorzystuję. Oczywiście nie wszystkie, bo niektóre już znam. Moje podałam już zakładając ten wątek. :-) Gotuję prawie każdego dnia, ale ostatnio "mam lenia". :-)
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2015-05-30 14:14
Nie modyfikujesz starych przepisów, np. innymi przyprawami, składnikami?
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2015-05-30 21:13
Jolu, już od wielu lat gotuję, przyprawiam i modyfikuję przepisy na swój sposób jednak uważam, że od młodych można się też dużo nauczyć. :-)))))))))
Nadrzędny - Autor easyrider Dodany 2015-05-31 13:55
Dleczego kalafior był gorzki a kupiłem go w zieleniaku podobno polski,dodałem mleka i cukru troszke?
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Kuchnia (Strona 157) (2421362 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 173 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill