www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Wpływ Kościoła Katolickiego na życie wszystkich obywateli. (Strona 72) (1275085 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 82 Poprzednia strona Następna strona  
Nadrzędny - Autor TadeuszP Dodany 2015-03-22 16:01
Paula, pamiętasz ten fragment postu Nachbara:

>Do czego zmierzam? Na dole strony jest licznik, który zlicza każde wejście.


I to jego cel sam w sobie. Ta ilość go podnieca do tego stopnia, że za chwilę może osiągnąć orgazm.
Obaj panowie z Kaszub bardzo chcą udowodnić swoją inteligencję ale dyskusje prowadzą wg własnych zasad. Tylko oni mają patent na wiedzę a jeśli coś nie idzie po ich myśli to uciekają się do obelg, inwektyw, poniżania interlokutorów itp...
Jeden nie był zainteresowany wyjaśnieniem do końca sprawy rozliczania PIT a drugi chociaż zamiłowany w historii nie chciał podjąć tematu tzw. mordu piaśnickiego.
Ale obaj, plus reszta SWA staną murem za swoimi towarzyszami bez względu na to, kto ma rację. A jeśli coś napisze prezeska SWA to musi być PRAWDA
Więc jedynym sposobem jest opcja IGNORUJ
Pozdrawiam :-) :-) :-)
Nadrzędny - Autor Iota Dodany 2015-03-22 17:34
Panie Tadeuszu,

Nie moja sprawa kogo Pan lubi, a kogo nie, ani nie śledzę z kim Pan jest w dobrej, a z kim w złej komitywie i dlaczego, ale mam wrażenie że strzela Pan z armaty do wróbli - na forum nawet kłótnie nie są warte tego, żeby się ludziom "odgryzać" w ten sposób.

A już jakiekolwiek stawianie w jednym rzędzie rozmów o PIT i o zbrodniach komunistycznych jest naprawę niepotrzebne (bo obaj użytkownicy twierdzą że są z Kaszub i czymś nie chcieli rozmawiać?).

Więcej dystansu życzę (bo Pana prywatnie lubię). :-)
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2015-03-22 18:58
           Serwus :-)
Mój krótki wpis odnosi się tylko i wyłącznie do zdania Ioty, które chciałbym sprostować ( tak gwoli prawdzie historycznej):

>i o zbrodniach komunistycznych jest naprawę niepotrzebne<


Zbrodnia w  Piaśnicy  jest wyłącznie dziełem Hitlerowców z końca 1939 i początku 1940 roku.  Z tej racji, że mieszkam w stosunkowo niedalekiej odległości od tego miejsca to moja wiedza na ten temat jest ponadprzeciętna. A wszystkim którzy chcieliby poczytać o tej zbrodni  to wklejam ten materiał :
http://pl.wikipedia.org/wiki/Zbrodnia_w_Pia%C5%9Bnicy
                                                           Waldi.
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2015-03-22 19:16
I tak gładko przeszliśmy od kościoła do zbrodni :-))))
Nadrzędny Autor Nachbar Dodany 2015-03-22 21:50

>Więc jedynym sposobem jest opcja IGNORUJ


I właśnie w ten sposób traktuję wszelkie zaczepki słowne.
W stosunku do osób, które nie rozumieją słowa pisanego lub zasad panujących na forach czuję nie tyle litość, co pogardę. Ile razy można powtarzać, że nie mam nic przeciwko temu, że ktoś w coś wierzy. Jeżeli ktoś deklaruje się, że jest wierzący, to niech swoim postępowaniem to udowodni. Nie znacie Biblii? To znaczy, że Wasza wiara nic nie jest warta. Z jakiej racji ja i wielu podatników mam pozwolić, aby za moje podatki finansowano dzieło, które nikomu i niczemu nie służy?
Jeżeli nie dostrzegacie wszelkich nieprawości, jakie są w Krk oraz dokonywanych przez Waszych przywódców duchowych - Wasza sprawa, ale skoro jesteście tak do bólu uczciwi i sprawiedliwi, finansujcie to ze swoich pieniędzy, które zarobicie lub otrzymujecie w formie rent i emerytur. Nie pozwólcie, aby reprezentujący Was politycy i urzędnicy lokalni wspierali w formie finansowej lub rzeczowo Waszą wiarę, bo nie stanowicie 100 % ludności na danym obszarze. Pieniądze podatników służą Wszystkim, a nie tylko wybranej grupie osób lub jakiejś ideologii. I to jest właśnie tematem tego wątku, aby obnażyć prawdę o wpływie Krk na życie wszystkich obywateli.
Wszystko to, co dotychczas tu przytaczałem nie wyssałem z palca, ale zostało publicznie podane do wiadomości przez media lub w Internecie. Podałem również historyczne fakty.  Bardzo często powoływałem się na Biblię, ale i to nie trafiało do Was, czym daliście dowody Waszej ignorancji. 
Nie zamierzam nikogo nawracać, jak mi niektórzy imputują. Każdy ma wolną i nieprzymuszoną wolę i wybiera to, co uważa za stosowne.
Możecie się z tym nie zgadzać, ale nie zmienicie faktów.
Jeżeli zaglądacie na tę stronę, to czy tak trudno zdobyć się na dyskusję popartą argumentami?  Chyba, że ich nie macie. Reagując agresją w stosunku do mnie i innych osób dajecie niechlubne świadectwo o sobie.
Kryształek dopomina się, abym napisał coś o swoich osiągnięciach.
Uważam, że nie muszę, bo już sam fakt, że tu zaglądacie jest wystarczający. W sytuacji, gdy w Polsce ludziom żyje się coraz trudniej, warto zastanowić się jakie są tego przyczyny i gdzie wyciekają środki finansowe, które można by przeznaczyć na rozwiązanie najpilniejszych potrzeb. Ale nie tylko, bo skoro codziennie spotykamy się z wieloma nieprawidłowościami, to należałoby znaleźć ich źródło. W Polsce powszechnie uważa się, że katolicy stanowią 90 a nawet 95% społeczeństwa. Macie jakieś wnioski?
Nadrzędny Autor Iota Dodany 2015-03-22 22:39

> do zdania Ioty, które chciałbym sprostować


Dziękuję za poprawkę - pomieszało mi się.
Nadrzędny - Autor ViVio Dodany 2015-03-23 12:36
Papież mógłby się wkońcu wziąźć za konkretne reformy na miare obecnych czasów. Wiele przepisów jest zwyczajnie "przestarzałych". Jeśli ma być dobrze niech popiera tych, którzy wierzą, a np. osoby po rozwodach są traktowane niczym czarne owce. Pozbawione możlwiości przyjmowania komunii, pozbawione realnej możlwiści zawarcia związku kościelnego.

Chyba, że kogoś stać na sąd kościelny i prowadzenie sprawy przez wyspecjalizowanych biegłych, co równa się z kosztem około 5000. Wówczas - no problem.

Wniosek? Nadal liczy się dla nich wyłącznie mamona. W innym przypadku rozpatrywaliby sprawy w archidiecezjach, bez adwokatów, bez płacenia kolosalnych kwot.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2015-03-23 12:48
Bzdury piszesz. Mam kościelne stwierdzenie nieważności, nie wydałem złotówki.
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2015-04-06 08:20
GIODO: wpłynęło kilkadziesiąt spraw dot. apostazji

>Osoby skarżące się do GIODO chcą wystąpić z Kościoła na podstawie oświadczenia, Kościół wymaga natomiast dopełnienia odpowiedniej procedury w parafii, w obecności dwóch świadków i proboszcza.


>W przeszłości GIODO umarzał takie sprawy, uznając, że nie ma prawa do wydania merytorycznej decyzji. Ustawa o ochronie danych osobowych stanowi bowiem, że generalny inspektor w odniesieniu do zbiorów danych "dotyczących osób należących do Kościoła lub innego związku wyznaniowego" nie ma uprawnień wydawania decyzji czy prowadzenia inspekcji.


Jednym słowem państwo w państwie.
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2015-04-06 13:41
Rektor KUL: Cywilizację europejską stworzyli chrześcijanie.

>Cywilizację europejską stworzyli chrześcijanie, którzy "z zagłady starożytnego świata" ocalili filozofię oraz prawo i "tchnęli w antyczną spuściznę" ducha wolności, braterstwa i miłości - pisze w liście wielkanocnym rektor KUL, ks. prof. Antoni Dębiński.


Aż szkoda czasu aby to komentować. Wklejam komentarz internauty:

>~edzio - 3 min temuAle bzdury! Czy ten człowiek zna historię? Czy on wie co groziło świeckim za studiowanie antycznych filozofów? Co się stało z Giordano Bruno? Jak musiał zapłacić za swe badania Galileusz? Jak potraktowano Kopernika? A to tylko najbardziej łagodne przykłady.


Nie musicie znać historii Krk, ale tą swoją niewiedzą nie zmienicie niewygodnych dla Krk faktów.
Nie odsądzam nikogo od wiary. Każdy ma prawo wierzyć w co tylko zechce. Na tym polega wolność. Tylko niech również będzie konsekwentny, robi to na własny rachunek i finansuje swoją wiarę z własnych, zarobionych pieniędzy.
Powtarzać to będę tak długo, aż wszyscy, co mnie krytykują, zdobędą się na uczciwość i przestaną tolerować finansowanie Krk ze środków publicznych.
Przy okazji może ktoś mi odpowie na proste pytanie: skoro w Polsce około 90% społeczeństwa twierdzi, że są osobami wierzącymi, to dlaczego w Polsce tyle pijaństwa, złodziejstwa, zbrodni i obłudy?
Przecież wiara powinna człowieka uszlachetniać i czynić go dobrym. Skoro jednak tak nie jest, to jak można mówić, że jest się człowiekiem wierzącym.
Tylko dla statystyk, na pokaz?????
Żal mi Was.
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2015-04-06 15:48 Zmieniony 2015-04-06 16:32
W całej tej dyskusji gdzieś się wszystko stopiło w jedność.
Należy rozgraniczyć dwie sprawy.
Wiara i Kościół (jako instytucja)
Ja nie jestem do końca wierzący - jeśli w ogóle takie stwierdzenie jest poprawne. Patrząc w sposób realny to jeśli chcemy długo żyć to powinniśmy żyć jak drań - wówczas P. Bóg daje nam wciąż szansę na poprawę, jeśli tylko się poprawiamy - odchodzimy. Gdzie w tym logika? Dlaczego ludzie dobrzy odchodzą tak wcześnie, życie wciąż doświadcza ich cierpieneim? A dranie żyją długo, bez chorób i cierpenia. To raz, a dwa - gdzie jest P. Bóg, co robi, czym jest zajęty, że pozwala na tak ogromne cierpienie niewinnych dzieci umierających z głodu? Nie odpisujcie bo raczej kierunek odpowiedzi znam - to jest moje zdanie.
Do rzeczy:
Wiara - każdy ma własną i to jego wybór
Kościół (jako instytucja) - jak dla mnie to jest największa zalegalizowana sekta na świecie.

Z wieloma tu stwierdzeniami Nachbar'a się tu nie zgadzam - ale jeśli chodzi o sam kościół jako instytucja powinna zarabiac sama na siebie - żyją w luksusie i nawołują do skromności - hipokryzja w delikatnym tego słowa znaczeniu.
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2015-04-07 14:33

>Wiara - każdy ma własną i to jego wybór


Niestety, przeważnie wiara zostaje narzucona od pierwszej chwili życia. Przekazywana jest z pokolenia na pokolenie, przez co nie mamy żadnego wyboru. Rzadko komu udaje się wyrwać spod wpływów wczesnej indoktrynacji, aby spojrzeć na świat z innej perspektywy.

>Należy rozgraniczyć dwie sprawy.
>Wiara i Kościół (jako instytucja)


Tego nie da się rozgraniczyć, bo to Krk jest sprawcą, że dzisiaj miliony ludzi wierzy w Jego doktryny, które są nośnikiem wiary.

>Patrząc w sposób realny to jeśli chcemy długo żyć to powinniśmy żyć jak drań - wówczas P. Bóg daje nam wciąż szansę na poprawę, jeśli tylko się poprawiamy - odchodzimy.


Z tym stwierdzeniem nie zgadzam się, ale pozostawiam to bez dalszego komentarza.

Komentarze po publikacji listu Michnika i Mikołajewskiego do papieża w sprawie ks. Lemańskiego

>Adam Michnik i Jarosław Mikołajewski napisali list otwarty do papieża Franciszka. Dziennikarze apelują o interwencję w sprawie księdza Wojciecha Lemańskiego. List opublikował lewicowy dziennik włoski "La Repubblica". I choć rzecznik kurii warszawsko-praskiej Mateusz Dzieduszycki nie skomentował apelu, odnieśli się do niego publicyści i polscy duchowni.

Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2015-04-07 14:42

>wiara jest narzucana z pokolenia na pokolenie<


Nie zgadzam się - mamy wybór, owszem narzucają nam rodzice zaraz po urodzeniu, ale kto powedział, że musimy w niej trwać? Dorastamy, obserwujemy i decydujemy. Nikt nie powiedział, że otrzymując chrzest musimy pozostać chrześcijaninem - mamy wolną wolę.
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2015-04-07 19:30

>Nie zgadzam się - mamy wybór,


Wybór????? Nie rozśmieszaj mnie. Vide mój post o GIODO. Tylko nieliczni zdolni są, aby to zrobić.
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2015-04-07 20:36
To, że nie są zdolni nie oznacza, że nie mają wyboru - to jest problem psychiki, strachu, często lenistwa - jest jak jest, do kościoła nie chodzę, ale nic z tym robić nie bedę - po prostu zwykła obojętność.
Jest sporo ludzi obojętnych - są ochrzczeni przez rodziców i tak zostało - są zarejestrownaymi chrześcijanami, ale się z nimi nie utożsamiają - po prostu ani im to nie pomaga, ani im to nie przeszkadza.
Nie zmienia to jednak faktu, że każdy ma wybór, a to, ze nie umie czy tez nie chce z niego skorzystać to już idywidualna sprawa każdego.
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2015-04-08 17:12

>To, że nie są zdolni nie oznacza, że nie mają wyboru - to jest problem psychiki, strachu, często lenistwa - jest jak jest, do kościoła nie chodzę, ale nic z tym robić nie bedę - po prostu zwykła obojętność.
>Jest sporo ludzi obojętnych - są ochrzczeni przez rodziców i tak zostało - są zarejestrownaymi chrześcijanami, ale się z nimi nie utożsamiają - po prostu ani im to nie pomaga, ani im to nie przeszkadza.


Mam rozumieć, że jak sąsiad bije żonę, jak matka katuje dziecko, jak dzieci chodzą głodne, jak pijany kierowca powoduje wypadek ze skutkiem śmiertelnym itp, itd, to wszystko jest Tobie i WIERZĄCYM podobnie jak Ty, obojętne?
Nawet jestem gotowy się z Tobą zgodzić, ale pod jednym warunkiem - wierzcie sobie na swój sposób, ale pieniądze, które WASZ Krk wyciąga z kasy państwowej zostawcie dla faktycznie potrzebujących.
Dlatego zatytułowałem ten wątek "Wpływ Krk na życie wszystkich obywateli".
Nadrzędny Autor Jola11 Dodany 2015-04-08 17:46
Nachbar zastanów się :-) Zaczynasz gonić w piętkę i wrzucać wszystkich do jednego wora, ba stosujesz te metody, które tak krytykujesz :-( Jestem zdegustowana :-(
Po tym wpisie

>wierzcie sobie na swój sposób, ale pieniądze, które WASZ Krk wyciąga z kasy państwowej zostawcie dla faktycznie potrzebujących.<


nasuwa się pytanie: który/jaki kościół jest Twój - pisałeś, że wierzysz!
Może Twój kościół powinien posiadać też tyle inteligencji żeby "wyciągnąć" tę "kasę" :-)
Nie potrafią? Czyli są durniami?

Następne pytanie: czy uważasz, że jak zniknie KRK to Ciebie i Twojego syna i kogo tam jeszcze chcesz, państwo zacznie dofinansowywać? Jak tak to znaczy, że jesteś naiwniak :-(

Wybacz ale piszesz bzdury :-(

>Dlatego zatytułowałem ten wątek "Wpływ Krk na życie wszystkich obywateli".<


NIE na WSZYSTKICH!
Gollum napisał z marszu i tak jak jest w realu. Ja znam trochę takich inaczej wierzących i ateistów. Na Polsce świat się nie kończy - po pierwsze, ale na całym świecie ludzie wierzą i chcą w coś wierzyć. Największa kasa idzie z prywatnych portfeli.
Poza tym: nawet ci najbardziej wierzący, ortodoksi plują, wkurzają się na kościół jako instytucję (na księży też) ale idą do tego kościoła bo wierzą... Instytucji  bronią tylko ci, którzy mają z tego profity i to spore :-(
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2015-04-08 18:49 Zmieniony 2015-04-08 18:56
Rozum sobie jak chcesz.
Twój problem to myslenie jednokierunkowe, zacietrzewienie - masz wypaczone rozumowanie więc dalsza dyskusja nie ma sensu.

P.S.
Przypominasz młodego, który rozumował dokładnie tak samo, miła klapki na oczach i nic do niego nie docierało - jakich by nie użyć argumentów zawsze kontorował po swojemu bez względu na to czy miał rację czy tez nie.
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2015-04-11 13:31

>Rozum sobie jak chcesz.


Co - zabrakło argumentów czy odwagi, aby potwierdzić lub zaprzeczyć faktom, które podałem w pytaniu?
Jeżeli twierdzisz, że jest Tobie wszystko obojętne i z góry zakładasz, że tak jak Ty myśli większość, to w swych twierdzeniach bądźcie konsekwentni.
Jedną z grup społecznych, które potrzebują pomocy, są osoby niepełnosprawne. Nie tylko tu, na Forum, można przeczytać, na jakie problemy natrafiają, które można by załatwić, gdyby nie brak środków finansowych.
Osoba niepełnosprawna lub tak zwyczajnie biedna, o zapomogę w wysokości kilkudziesięciu lub kilkuset złotych musi złożyć w urzędzie stertę dokumentów. I nie zawsze ją otrzymuje, bo o kilka złotych a nawet groszy, jej zarobek przewyższa sztywno ustalony limit.
Takich problemów nie mają hierarchowie kościelni. Układają (zwracam uwagę na retorykę) się z rządem i dostają to, czego zażądają. Nawet, gdy jest to niezgodne z prawem, to pod ich dyktando zmienia się prawo. Tak jest z Funduszem Kościelnych, którego reguły, dla których został utworzony,  już dawno się spełniły.  Nie przeszkadza to rządowi i hierarchom żądać zamiany FK na odpis podatkowy i to pod podatku, który każdy z nas płaci do budżetu.
Katolicyzm "przyszedł" do nas z Zachodu od Hiszpanii poprzez Francję i Niemcy, aż w końcu, pod naciskiem, Miszko I "ożenił" na z Krk.
Jak to wpłynęło na losy Polski nie muszę chyba opisywać, bo każdy powinien znać dobrze historię swojej Ojczyzny, jeżeli chce patriotą przez duże "P".
Dodam tylko, że zaczęły się dziesięciny, nabywanie majątków, koronacja królów. Dzisiaj królowie nieliczni, ale przez wieki Krk na tyle namieszał ludziom w głowie, że nadal, strasząc mękami piekielnymi, za główny cel ma zdobywanie dóbr doczesnych i absolutną władzę nad rządami. Nota bene nadaną na mocy Dekretów Pseudo-Izydora.
Jak dzisiaj wygląda katolicyzm w Hiszpanii, Francji i Niemczech, nie muszę opisywać, bo wiedza ta jest ogólnie dostępna. Zwrócę jednak uwagę na Niemcy, gdzie osoba wierząca oprócz podatku do budżetu, płaci na utrzymanie swojego kościoła DODATKOWO podatek kościelny, czyli faktyczną dziesięcinę, a nie odlicza go od podatku, jak chcą tego polscy hierarchowie.

>Twój problem to myslenie jednokierunkowe, zacietrzewienie - masz wypaczone rozumowanie więc dalsza dyskusja nie ma sensu.


Myślenie jednokierunkowe może być wynikiem prania mózgu, który, pozbawiony możliwości porównawczych, będzie podporządkowany konkretnej ideologii.
Przykładem są ekscesy obrońców krzyża na Krakowskim Przedmieściu, atakowanie przez babcie i dziadków operatorów telewizji publicznej na Jasnej Górze, stawanie w obronie ideologii, która już dawno się skompromitowała (vide historia Krk), etc.
Jak silny jest wpływ religii na człowieka świadczy utworzenie w XXI wieku Państwa Islamskiego w sposób podobny do wypraw krzyżowych z tym, że zupełnie na inną skalę i przy użyciu innych środków.
Na koniec odpowiem DanielemDennettem "tak jak nie można uprawiać stolarki gołymi rękami, tak trudno uprawiać myślenia gołym mózgiem".
Polecam również, skoro jesteś wierzący, choć nie chodzący do kościoła,  zajrzeć do Biblii.
"Z wnętrza bowiem, z serca ludzkiego pochodzą złe myśli, nierząd, kradzieże, zabójstwa,cudzołóstwa, chciwość, przewrotność, podstęp, wyuzdanie, zazdrość, obelgi, pycha, głupota." (Ewangelia św. Marka)
Zatem jeżeli kiedykolwiek zechcesz podjąć ze mną dyskusję, to tylko na argumenty, a nie argumentum ad personam.

Na koniec dodam, że nie czuję do Ciebie żadnej urazy, ponieważ jestem ponad tym wszystkim i nigdy nie zniżam się do poziomu rynsztoka.
Żal mi ludzi, którzy prowadząc niepotrzebne spory, tracą energię na bzdety, a nie dostrzegają faktycznych przyczyn swoich nieszczęść.

Powyższe odnosi się również do pozostałych, którzy atakują mnie personalnie. Proszę o argumenty, a nie obelgi.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2015-04-11 20:25
Czyli za nieszczęścia ON odpowiada Kościół?
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2015-04-12 19:58

>Czyli za nieszczęścia ON odpowiada Kościół?


Skoro masz problemy ze zrozumieniem tekstu, polecam przeczytać to kilka razy. Za którymś razem zrozumiesz, że chodzi o pieniądze.

>Nie tylko tu, na Forum, można przeczytać, na jakie problemy natrafiają, które można by załatwić, gdyby nie brak środków finansowych.
>Osoba niepełnosprawna lub tak zwyczajnie biedna, o zapomogę w wysokości kilkudziesięciu lub kilkuset złotych musi złożyć w urzędzie stertę dokumentów. >I nie zawsze ją otrzymuje, bo o kilka złotych a nawet groszy, jej zarobek przewyższa sztywno ustalony limit.
>Takich problemów nie mają hierarchowie kościelni. Układają (zwracam uwagę na retorykę) się z rządem i dostają to, czego zażądają.

Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2015-04-13 08:04
Chciałem się tylko upewnić. A teraz po kolei. Twój tok myślowy jest następujący: idzie kasa na KK, ergo nie ma na ON. Po pierwsze nie ma gwarancji, że kasa zabrana KK pójdzie na ON. Po drugie, sam mówisz, że katolików jest 90%. Skoro tak, to za uzasadnione powinieneś uznać to, że Państwo dotuje instytucję ważną dla takiego ogromu obywateli. Zaraz mi odpowiesz, że KK powinien się samofinansować. Skoro tak, to niech Państwo nie daje np. na organizacje feministyczne, niech się feministki samoopodatkują.
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2015-04-13 09:07 Zmieniony 2015-04-13 09:11
I tu się na chwilę włączę.;-)

> Skoro tak, to niech Państwo nie daje np. na organizacje feministyczne, niech się feministki samoopodatkują.


Popieram. Do tego nie powinno być dotacji na wszelkie stowarzyszenia, które niby wyręczają państwo, a kasa idzie na boki i często jest to wygodny sposób na życie założycieli. Znajdą sponsorów, ok, ale nie z budżetu.
Do tego dotacje na sport. Państwo dokłada, a zawodnicy zarabiają miliony do własnej kieszeni. Dotacje powinny się ograniczyć do dofinansowania szkół - nie mają odpowiednich sal gimnastycznych, sprzętu i głupich piłek. Ważniejsze jest zdrowie społeczeństwa niż wynik jednostki na olimpiadzie i duża kasa dla hordy działaczy.
Zlikwidować dotacje partyjne. Żeby siedzieć na kanapie i jeździć po kraju, agitować trzeba mieć własną kasę, a nie dorabiać się na partyjnym chlebie. Ile składek zbierzesz, tyle z tego masz na rozwój.
Teraz jako ekonomista policz, ile budżet zyskał rocznie z wymienionych działów i na co można przeznaczyć te pieniądze.
Kościoły, partie, stowarzyszenia, sport =  ile?
Do rozlicznej prasy tez chyba państwo jeszcze dotacje dokłada, bo nie wiem?
Zainwestuj to (teraz i teoretycznie) tak, aby przyniosły zysk, dając jednocześnie potrzebującym wędkę, a nie ryby marnej jakości.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2015-04-13 09:44
Oj z tymi fundacjami, stowarzyszeniami to prawda. Znam ludzi, którzy z takiej działalności non profit mają najnowsze Mercedesy:)
Nadrzędny Autor Jola11 Dodany 2015-04-13 20:45
Skoro fundacje to kościół też rogal160?!
Nadrzędny Autor Jola11 Dodany 2015-04-13 20:53
Akurat sport powinien być dofinansowywany i to znacznie lepiej. Zaznaczam SPORT, a nie działacze.
Ponad to, jak by nie patrzeć: kościół powinien płacić podatki  i to nie zryczałtowane. Wszyscy muszą (niby) mieć kasy fiskalne to może ksiądz też? To b. duże pieniądze.

Ps. Witam w-zetko ;-) za Twoich czasów też

>kasa idzie na boki i często jest to wygodny sposób na życie<


Na boki szła aż za bardzo! :-(
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2015-04-11 21:21 Zmieniony 2015-04-11 21:51

>Żal mi ludzi, którzy prowadząc niepotrzebne spory, tracą energię na bzdety, a nie dostrzegają faktycznych przyczyn swoich nieszczęść.<


Czyli najbardziej żal ci siebie samego.
Nadrzędny - Autor TadeuszP Dodany 2015-04-12 20:47
Już kilka razy proponowałem "odciąć pożywkę" trollowi ale widzę, że emocje biorą górę i "czasami człowiek musi ...."
Ponieważ mój post też "zasili" niechlubną statystykę trolla to wspomnę, że tego typu teksty:

>Jedną z grup społecznych, które potrzebują pomocy, są osoby niepełnosprawne. Nie tylko tu, na Forum, można przeczytać, na jakie problemy natrafiają, które można by załatwić, gdyby nie brak środków finansowych


słyszałem z ust propagandystów komunistycznych, którzy przekonywali że: "każda godzina strajku to jedno przedszkole, szpital itp. nie będą zbudowane" To klasyka propagandy a Nachbar jest spadkobiercą minionego systemu więc rada aby zaczął realizować swój "talent" w NIE Urbana była jak najbardziej słuszna.
I jeszcze jeden cytat"

>Myślenie jednokierunkowe może być wynikiem prania mózgu, który, pozbawiony możliwości porównawczych, będzie podporządkowany konkretnej ideologii.


No! Święta Prawda! Tylko, że na tym forum jest tylko jeden przedstawiciel jednokierunkowego myślenia ale on o tym nie wie a jego towarzysze nie powiedzieli mu o tym. Może monolog Jana Kobuszewskiego coś wyjaśni!?
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2015-04-13 20:36
Moim zdaniem wątek powinien być zamknięty
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2015-04-13 20:55
Kryształku jestem katoliczką , ale myślę, że wątek powinien istnieć tyle, że powinni się tutaj wypowiadać też inni i inne wiary.
Z czytania starszych postów wynika, że nie wszyscy O.N. są katolikami.
Nadrzędny - Autor Iota Dodany 2015-04-13 21:45 Zmieniony 2015-04-13 21:59

> Z czytania starszych postów wynika, że nie wszyscy O.N. są katolikami.


To by nawet wynikało ze statystyki i bez czytania wątku. :-)

Protestantowi, prawosławnemu, hindusowi, muzułmaninowi itd. może się tak samo jak katolikowi choroba swoja albo cudza, wypadek i takie tam przydarzyć. Ateiście też.

[Domyślam się, że nie o to Ci chodziło a bardziej o to, że tu byli/są też ludzie o innych poglądach, ale nie mogłam tej okazji przepuścić i musiałam się uśmiechnąć na myśl, że "ON = katolik". :-)]
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2015-04-13 21:57
Rozwinęłaś i zrozumiałaś moją myśl zupełnie prawidłowo :-)
Wreszcie jakaś "sowa" :-)
Pozdrawiam Iota :-)
Nadrzędny - Autor Iota Dodany 2015-04-13 22:03 Zmieniony 2015-04-13 22:06
To niestety niedobrze, że ja teraz po nocy tutaj latam (przez ostatnie zlecenie spaprałam sobie rytm dobowy).

Bycie sową nie zawsze jest fajne - może ci co śpią mają lepiej. Bu-hu. Bu-hu. :-)
Nadrzędny Autor Jola11 Dodany 2015-04-14 17:32
:-) nie wiedziałam, że sowę można głaskać i że sowa też uwielbia głaskanie jak futerkowe, domowe zwierzaczki :-)

>Bycie sową nie zawsze jest fajne - może ci co śpią mają lepiej<


To na bank ;-) ale czasem fajnie tak w nocy... cicho, tylko jakiś świerszcz... skupić się można, z własnymi myślami pogadać...
Piękna z Ciebie sówka ;-)
Nadrzędny - Autor kucyk24 Dodany 2015-04-15 09:12
Kościół Katolicki to wspólnota wiernych. Wspólnota połączona, wiarą, wspólnym katalogiem wartości oraz wzajemną odpowiedzialnością za dobro wspólnoty i każdego jej członka. Dotacje z zewnątrz osłabiają zwartość wspólnoty. Poszczególni członkowie wspólnoty przestają czuć wspólną łączność i wspólną odpowiedzialność. Pojawiają się sytuacje, że poszczególne osoby starają się wyrwać coś dla siebie, mając świadomość, że jest to obojętne dla innych członków spólnoty, ponieważ to nie są ich środki. Uważam, że zewnętrzne dotacje są szkodliwe dla poczucia odpowiedzialności i szkodzą wzajemnej pomocy. Katolicyzm oparty został o współodpowiedzialność i jałmużnę. Ktoś kto wyciąga rękę po zewnętrzne środki obala te filary katolicyzmu.
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2015-04-16 04:35
Krzysztof Pieczyński: Bóg jest dla mnie wszystkim. Tylko bez religii

>Kościół katolicki jest agresorem w Polsce, nasz kraj jest "zacofany duchowo", a księża zabierają wiernym energię w kościołach - do tych tez przekonywał dzisiaj Krzysztof Pieczyński w Superstacji. Aktor skrytykował Polaków za bezrefleksyjną religijność i radził wszystkim, abyśmy czytali więcej książek, ponieważ "czytanie to niezwykle ważny element naszego rozwoju osobistego".

Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2015-04-16 07:28
A ja mu radzę żeby żył i dał żyć innym.
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2015-04-16 12:08
Ale mówić otwarcie, co myśli jeszcze może, czy już nie?:-)
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2015-04-16 13:50
Ależ może, tylko co on ma za kwalifikację na mentora?
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2015-04-16 14:30
Sam się tak nazwał, czy Ty go awansowałeś? Mówi od siebie, mówi to, w co wierzy. A, że wierzy inaczej? Mnie się to podoba. Tobie nie. Masz więc prawo krytykować jego poglądy  argumentami, ale nie możesz zabraniać mu głoszenia jego prawd. A tak zrozumiałam Twoje posty.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2015-04-16 14:35
A vo on ma za argumenty? Zabieranie energii? I inne niemierzalne teksty.
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2015-04-16 14:48
A religia katolicka jakie ma zmierzalne? :-)
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2015-04-16 15:51
Ja nie bronie religii tylko wskazuje na brak argumentow. Obustronny zreszts niech Ci bedzie.
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2015-04-16 16:18
To jest jak już pisałem wyżej - identyczny profil osobowy jaki reprezentował tu młody.
Dyskusja jest jak rozmowa gołej dupy z jeżem.
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2015-04-16 16:23
Wnieś jakieś ubranie, jeśli chcesz, albo  usiądź na jeżu, jeśli już tu jesteś.
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2015-04-16 16:40
Nie będę wnosił ubrania bo dyskusja w tym temacie jest możliwa tylko i wyłacznie kiedy podzielamy poglądy założyciela.
Każdy kto jest odmiennego zdania lub wyznania jest be.
Sposób w jaki założyciel interpretuje wypowiedzi jest ukierunkowany w jednym celu - dyskryminacja wirzących (i nie stoję tu po stronie wiary bo sam jestem jej pozbawiony) - jak napisałem "myślenie jednokierunkowe". Nie można dyskutować z osobą, która na każdą próbę odmiennej interpretacji przeprowadza atak - to nie jest wypowiadanie własnego zdania - to jest atakowanie innych, atakowanie wierzących.
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2015-04-16 16:48
Nie przesadzasz? Reakcja nieadekwatna do akcji. Widziałeś w naszej rozmowie z Rogalem atak ad personam? Czy piszesz tak ogólnie?
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2015-04-16 16:55 Zmieniony 2015-04-16 17:02
Nie pisałem o Waszej rozmowie z Rogalem.
Napisałem wyraźnie, że chodzi mi o założyciela tegoż wątku.

Przykład toku myślenia:
Napisałem:

>>Jest sporo ludzi obojętnych - są ochrzczeni przez rodziców i tak zostało - są zarejestrownaymi chrześcijanami, ale się z nimi nie utożsamiają - po prostu ani im to nie pomaga, ani im to nie przeszkadza.<


I tak zostało to zrozumiane:

>Mam rozumieć, że jak sąsiad bije żonę, jak matka katuje dziecko, jak dzieci chodzą głodne, jak pijany kierowca powoduje wypadek ze skutkiem śmiertelnym itp, itd, to wszystko jest Tobie i WIERZĄCYM podobnie jak Ty, obojętne?<


Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2015-04-16 17:05
Ok, ale wolałam się upewnić. Z drugiej strony...trudno jest polemizować wiernym, praktykującym z faktami. A założyciel sypie z nimi jak z rękawa i spirala się nakręca. Tylko spokój może takie dyskusje uratować.
Miałam dziś trochę czasu, bo robiłam konwersje filmów z kamery na mp4, szło powoli.
Do kiedyś.
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2015-04-16 17:36

>założyciel sypie z nimi jak z rękawa<


To się nazywa fantatyzm.
Fanatyzm w każdej postaci jest zły bo pozbawia fanatyka trzeźwego rozumowania.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Wpływ Kościoła Katolickiego na życie wszystkich obywateli. (Strona 72) (1275085 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 82 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill