www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Tylko miłe słowa (Strona 54) (1288884 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 77 Poprzednia strona Następna strona  
Nadrzędny - Autor wielokropek Dodany 2015-04-12 07:57
Z tego co czytam to przeważnie Ty i tadeuszP.
Zastanawiam się tylko jaki sens i cel ma Twój wpis pod moimi życzeniami do Kasi ?
Nadrzędny Autor Jola11 Dodany 2015-04-13 20:57
Nie załapała ironii.
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2015-04-12 09:22
Dziś Niedziela Miłosierdzia Bożego. Wszyscy możemy tego miłosierdzia dostąpić. Nawet najwięksi grzesznicy. :-)))))))) .
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2015-04-13 07:20
Witajcie śpiochy. :-))) Jak tam u Was dziś pogoda? U mnie mocno wieje i mam na przemian odrobinę słonka i kropelki deszczu. Pozdrawiam wszystkich. :-)
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2015-04-13 08:57
Witam również.
Śpiochem jestem - genetyczne uwrunkowanie ;-)
Ale od 5:40 nie śpię :-) - praca wzywa codziennie.

W Krakowie jak narazie słoneczko i ciepło - zapowiada się piękny wiosenny dzień.
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2015-04-13 09:41
           Serwus :-)
A u mnie pogoda fatalna, od rana mocno pada i silnie wieje. Temperatura zaledwie +5*.
Ale przyjmuję to walecznie " na klatę" i nie wpuszczam w głąb Polski :-).
Nadrzędny Autor Gollum Dodany 2015-04-13 11:33
Za bardzo tą klatę wypiąłeś - zdaje się, że się odbiła ta pogoda od Twojej klaty i do nasz przyszła :-(
Nadrzędny Autor memfis Dodany 2015-04-13 18:22
Pogoda coraz gorsza ma być, niestety :-(
Mocno dziś wiało
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2015-04-14 08:31 Zmieniony 2015-04-14 08:40
Coś dla wędkarzy ( i nie tylko). Proszę oglądać tylko w dzień. W nocy nic nie widać. :-)))))))

http://rybynazywo.pl/

Nieraz są przerwy na czyszczenie kamer więc cierpliwości. :-)
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2015-04-14 18:29
Po tym zimno mi się zrobiło :-(
i się skojarzyło z:

"Jakiż to chłopiec piękny i młody?
Jaka to obok dziewica?
Brzegami sinej Świtezi wody
Idą przy świetle księżyca." :-)

Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2015-04-14 18:43
Jak łowię ryby, to jakoś Mickiewicz mi do głowy nie przychodzi. :-))))))))))))) Jednak Ciebie rozumiem, masz gorączkę i na widok wody zimno Ci się zrobiło. Zdrowia życzę. :-)
Nadrzędny Autor Jola11 Dodany 2015-04-14 18:44
:-) ;-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2015-04-17 08:31
Gollum odpowiem Tobie w tym wątku, bo tam tzn "wpływ KK...." jest za dużo złych emocji.

>Tak podsumowując to nie religia mówi o człowieku lecz jego czyny.


<
Masz rację. W Piśmie Św. jest to wyjaśnione.
Jk, 2, 14-26

"Wiara bez uczynków jest martwa

14 Jaki z tego pożytek, bracia moi, skoro ktoś będzie utrzymywał, że wierzy, a nie będzie spełniał uczynków? Czy [sama] wiara zdoła go zbawić? 15 Jeśli na przykład brat lub siostra nie mają odzienia lub brak im codziennego chleba, 16 a ktoś z was powie im: «Idźcie w pokoju, ogrzejcie się i najedzcie do syta!» – a nie dacie im tego, czego koniecznie potrzebują dla ciała – to na co się to przyda? 17 Tak też i wiara, jeśli nie byłaby połączona z uczynkami, martwa jest sama w sobie. 18 Ale może ktoś powiedzieć: Ty masz wiarę, a ja spełniam uczynki. Pokaż mi wiarę swoją bez uczynków, to ja ci pokażę wiarę na podstawie moich uczynków. 19 Wierzysz, że jest jeden Bóg? Słusznie czynisz – lecz także i złe duchy wierzą i drżą.
20 Chcesz zaś zrozumieć, nierozumny człowieku, że wiara bez uczynków jest bezowocna? 21 Czy Abraham, ojciec nasz, nie z powodu uczynków został usprawiedliwiony, kiedy złożył syna Izaaka na ołtarzu ofiarnym? 22 Widzisz, że wiara współdziałała z jego uczynkami i przez uczynki stała się doskonała. 23 I tak wypełniło się Pismo, które mówi: Uwierzył przeto Abraham Bogu i policzono mu to za sprawiedliwość, i został nazwany przyjacielem Boga. 24 Widzicie, że człowiek dostępuje usprawiedliwienia na podstawie uczynków, a nie samej tylko wiary. 25 Podobnie też nierządnica Rachab, która przyjęła wysłanników i inną drogą odprawiła ich, czy nie dostąpiła usprawiedliwienia na podstawie swoich uczynków? 26 Tak jak ciało bez ducha jest martwe, tak też jest martwa wiara bez uczynków."

To również powinno wyjaśnić zarzuty, że w kraju źle się dzieje mimo, że zdeklarowanych jest 90% katolików. Sama deklaracja nic nie znaczy.

Ciekawe jest również to, że zagorzali przeciwnicy KK w chwilach ostatecznych proszą o przywołanie księdza . Wtedy już nie przeszkadza im, że ten ksiądz nie jest bezgrzeszny. Wtedy rozumieją, że tak naprawdę nie o grzechy księdza chodzi, ale o wyższe cele. 
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2015-04-17 10:06
Ja nie jestem przeciwnikiem ani katolicyzmu, ani judaizmu czy też innych religii.
Każdy wierzy w to co chce i dla niego jest to jedyna właściwa droga, jedyna właściwa i prawdziwa - wiara powoduje, że w to w co wierzymy jest jedyną prawdą.

Ja jestem słabej wiary ale nie oznacza to, że jestem przez to mordercą lub innym katem, tak samo jak "mocno wierzący w słowach" właśnie takim mordercą może być i bywa, że jest.

Nie popieram tego co robi kościół jako instytucja, ale to jest moja ocena i nie narzucam tego innym tak jak to robią inni na tym forum, każdy ma prawo do własnego zdania, do własnych poglądów i własnej wiary czy niewiary, ale nie oznacza to, że należy własne myślnie, własną wiarę narzucać innym na siłę.

Należy tak przejść przez życia, aby nie krzywidzić innych nie tylko czynem, ale i słowem - i nie potrzeba do tego żadnej religii, po prostu wystarczy być człowiekiem.
Nadrzędny Autor easyrider Dodany 2015-04-17 10:39
Pod ostatnim golluma podpisuje się każdym członkiem.
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2015-04-17 11:01
I o to chodzi żebyśmy potrafili wszyscy żyć ze sobą w zgodzie, bezmyślnie nie raniąc się słowami. Szczególnie za poglądy dotyczące wiary, bo to o nas świadczy.  Pozdrawiam. :-)))))))))
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2015-04-19 09:09
Witam w chłodny poranek. Słonko już widać więc pewnie się ociepli. Na razie troszkę zmarzłam wracając do domu. Życzę wszystkim pięknej niedzieli. :-)))))))))))))))
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2015-04-19 09:18
Chłód czuć nawet w domu. Trzeba trochę się dogrzać.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2015-04-19 09:22
U mnie w domu jest ciepło, bo jeszcze grzeją, a za chwilkę słonko "wejdzie" do mnie i już będzie gorąco. :-))))))
Nadrzędny - Autor wielokropek Dodany 2015-04-19 09:32
W Poznaniu już są na niebie chmurki ktore przygania wiatr z północnego wschodu.
Tylko nie wiem, czy to są miłe słowa czy raczej pogoda :-)
A może czas zaplanować sobie wyjście na Cytadele gdzie będzie rekonstrukcjia szarży ! Bo może nie wiecie że co roku są obchodzone Dni Ułana i jest to taki rodzinny piknik
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2015-04-19 09:35
Nie mam już czasu, wiesz. Muszę się pakować nad morze.:-)
Nadrzędny Autor Kobietka Dodany 2015-04-19 09:49
pakuj,pakuj nie zapomnij interneta bo jak bedziesz patrzec ludziom na palce co klikaja.
Nadrzędny - Autor wielokropek Dodany 2015-04-19 09:50
Morze ? A może Ty się jeszcze zastanów. Bo co to jest morze? Wiele bałwanów i kupa piachu do kompletu ;-)
Nadrzędny Autor Kobietka Dodany 2015-04-19 09:51
tysz prowda,a to ma u siebie na czasie.:-))))))))))
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2015-04-19 09:54
Na te bałwany liczę, bo jesienią morze było jak lustro gładkie. Przez trzy dni, to i inne bałwany nie będą szkodliwe.:-)
Nadrzędny Autor wielokropek Dodany 2015-04-19 10:22
Super. Może w galerii doczekamy się zdjęć pięknego wzburzonego morza :-)
Tylko sprawdź przed wejściem do wody ,jaka będzie flaga na maszcie i czy jest w pobliżu ratownik :-)  nie ratlerek oczywiście :-)
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2015-04-22 17:05
Nie pora na sztorm :-( Przyda Ci się jak fale będą walić o falochrony, oprzyj się i nadstaw twarz i duszę - może wrócisz lepsza :-)
Nadrzędny - Autor Kobietka Dodany 2015-04-22 18:23
Toś pojechała!Musiała by sie dostac w epicentrum tsunami chyba.;-)/5/
Nadrzędny Autor Jola11 Dodany 2015-04-23 11:16
Nie znam jej tak dobrze, ale każdy powinien oprzeć się o murek falochronu, posłuchać i poczuć na twarzy kropelki słonej wody, popatrzeć na sztorm :-) Cieszę się na wyjazd z powodu właśnie słonej wody, bo np. włosy są ładniejsze itd. :-) Tyle,że ja tak blisko morza nie będę :-( ale bywałam to wiem :-)
Nadrzędny Autor W z K Dodany 2015-04-19 11:06
          Serwus :-)

W - zetko ! Rozumiem, że cel ( miejscowość) już wybrałaś ? :-)
                              Waldi.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2015-04-20 08:51
Witam i życzę Wam pięknego dnia. :-)))))))))))))
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2015-04-20 09:26
Witaj Liduś.
Jeśli pogoda będzie tak piękna jak Ty to będziemy mieli cudowne lato :-)

Całuję rączki i rónież życzę pięknego dnia.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2015-04-20 19:26
Niestety według zapowiedzi meteo lato nie będzie piękne. Oby pogoda ducha nam dopisała. :-)
Nadrzędny - Autor dobrosia Dodany 2015-04-21 11:02
Ja słyszałam,że wiosna ma być długa i zimna a lato ciepłe i mokre.A jak będzie to zobaczymy.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2015-04-21 11:28
Lato w naszej strefie klimatycznej jest z definicji ciepłe i mokre. Oczywiście w ujęciu relatywnym:)
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2015-04-21 12:12
                                     Serwus :-)
   To ja stawiam oficjalny wniosek :-) aby lato było nie za gorące ( jak ubiegłoroczne) i nie za mokre! :-) Tylko w sam raz :-)
                                          Waldi.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2015-04-21 12:14
3 lata temu byłem na Teneryfie, pogoda niby gwarantowana, a bywało różnie, rok temu w Hiszpanii już ok, teraz przetestuje Grecję w końcówce czerwca. Przygodę z polskimi wakacjami zakończyłem w 2012 roku gdy przez tydzień na Mazurach miałem pogodę przez 6h:)
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2015-04-22 17:09
Tylko potem nie narzekaj, że wolno, że sjesta... :-) Jest co zwiedzać i faktycznie wczasy w Polsce i za granicą cenowo są porównywalne. Ty masz dodatkowo kaskę z reklamy firm... ;-)
Napisz do jakiej jedziesz miejscowości, w jaki rejon Grecji.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2015-04-22 17:26
Zakynthhos czy jak sie pisze nazwe tej firmy. Miasta nie znam. Bracia zalatwiaja ja place:-)
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2015-04-22 17:45
No to co? Oni też jadą? Czy Ty z rodziną, a Oni tylko załatwiają?
Na ile dni? Nie znam firmy. My z mężem jeździliśmy na zasadzie: gdzie oczy poniosą - On był mózgiem, kierowcą, załatwiaczem :-) Grecja jest piękna, wymień sporo kasy żeby zwiedzić to co trzeba we własnym zakresie, bo mogą (i chyba tak jest) tego nie gwarantować.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2015-04-22 19:49
Oni jada z dziewczynami i ja z dzieckiem. Czterolatke ciezko samemu upilnowac.
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2015-04-23 11:25
Z dzieckiem się zgadza, ale co z Twoją kobietą?! Z postu wynika, że bracia z dziewczynami, Ty z córką, a Twoja babka to co i gdzie?! Chcesz ruzgą ;-)
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2015-04-23 13:07
Jak to gdzie, w pracy. Wiosna-lato to dla niej czas najlepszych zarobków - oprowadza Japończyków po Warszawie.
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2015-04-23 13:14
Nooo za sprytny jesteś i ona się z tym godzi? Ma też czas wakacji i wtedy możecie wszyscy razem jechać - tak jak teraz to nie halooo :-(
Nadrzędny Autor rogal160 Dodany 2015-04-23 13:23
No i byliśmy w listopadzie w Rzymie, wcześniej w kwietniu w krajach Beneluksu, a i w lipcu znalazła tydzień na Hiszpanię.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2015-04-22 08:18
Na dobry dzień dla wszystkich ryby na żywo. Nasze polskie jezioro. :-)))))
http://rybynazywo.pl/
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2015-04-22 09:29
                            Serwus :-)
Dziękuję za te rybki. To zawsze oko wędkarza cieszy :-). Pozostawiam życzenia miłego dnia ! :-)
                      Waldi
Nadrzędny - Autor dobrosia Dodany 2015-04-22 16:05
Ale się ucieszyłam.Na świerku w naszym ogrodzie zrobiła gniazdo...i tu nie wiem-ptak z rodziny gołębiowatych,może to sierpówka?Ona siedzi na jajkach,albo je znosi dopiero,on przycupnął na sąsiednim drzewie i nie spuszcza jej z oka.Chciałam zrobić zdjęcie,ale mąż powiedział,żebym nie zwracała nawet uwagi na ptaka,bo to dzikie zwierzę i się przeniesie.
Boję się tylko,bo mamy kotkę.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2015-04-22 16:29
U nas na letnisku ptaki zrobiły gniazdo przy samym tarasie. Nic im nie przeszkadzało nawet wrzeszcząca wnusia. :-) Gorsza sprawa z kotem. Może zniszczyć gniazdo.
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2015-04-22 16:42

>Na świerku w naszym ogrodzie zrobiła gniazdo...i tu nie wiem-ptak z rodziny gołębiowatych,<


O!! To mamy identycznie, też świerk przed oknem i też gołębiowate. U mnie to z pewnością synagorlice :-)

http://pl.wikipedia.org/wiki/Synogarlica_popielata

https://www.google.pl/search?q=synogarlice&biw=1152&bih=735&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=xcA3Vb_iEYjkaI
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Tylko miłe słowa (Strona 54) (1288884 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 77 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill