www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Tylko miłe słowa (Strona 55) (1290366 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 77 Poprzednia strona Następna strona  
Nadrzędny Autor Jola11 Dodany 2015-04-22 17:17
No to może i u mnie w przyszłym roku...
Świat i przyroda są pięknie :-)
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2015-04-22 17:14
Dobrosia to podobno szczęście i dobrobyt :-) Pilnuj kocicy, mąż ma rację. Zazdroszczę Ci. Kiedyś u nas też ptaki budowały gniazda...
Nadrzędny - Autor dobrosia Dodany 2015-04-22 19:14
Też brałam pod uwagę synogarlice.W każdym bądź razie gołębiowate.Zasadziliśmy sporo drzew iglastych i liściastych-liściastych mniej-i liczę,że ptaków będzie coraz więcej.Wczoraj widziałam sójkę i parkę dudków.Poczułam się egzotycznie.Mąż miesiąc temu czyścił budki lęgowe i okazało się,że we wszystkich były gniazdka.Podobno trzeba je po każdym sezonie czyścić.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2015-04-22 19:19 Zmieniony 2015-04-22 19:22
U nas w cyprysie zrobiły gniazdo.

Jaskółki zrobiły nam gniazdka nad oknem pod dachem, a dzikie koty  i tak się tam dostały i zniszczyły. Chyba po okiennicach weszły.
Budek nie czyścimy, a ptaki są. Myślę, że nie trzeba czyścić. Ptaki same sobie radzą.:-)
Nadrzędny - Autor dobrosia Dodany 2015-04-22 19:26
Ja też byłabym za tym,żeby nie ingerować.
Jaskółek jeszcze nie ma.Czekamy na nie.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2015-04-22 19:32
W piątek jadę zobaczyć co się u nas dzieje. I na ryby wreszcie pójdę. :-)))))))))))
Nadrzędny Autor Jola11 Dodany 2015-04-23 11:27
Ty rybaku w spódnicy :-) podziwiam Cię :-)
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2015-04-23 12:45
Do normalnych forumowiczów, reszta może nie nie czytać.
Miałam dziś przypływ dobrej woli, nawet wyciągnęłam forumową prawicę do trolli. Niestety z postu na post było gorzej. Na koniec wyleciały jakieś stare i głupie buty i inne określenia z niejakiej wielonickowej
Czy naprawdę trzeba się zniżać do ich poziomu, aby można było tu spokojnie czasem post wpisać?!
Czy jeśli ktoś jest ewidentnie forumowo niezrównoważony, to trzeba go szerokim łukiem omijać, po głowie głaskać (jak niektórzy to robią) albo rezygnować? Jakiś terror trolli jest wiodacy?
W każdym razie nie żegnam się z tymi, którzy mają inne poglądy, ale lubią dyskusje, a nie wyzwiska.
Trollom przypominam, że to post nie do nich.
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2015-04-23 12:49
No jak spokojnie na wszystkich wątkach te same głupoty w-zeta wypisuje :-) Sama straszyła wojną, że jest taaaka mocna ;-)
Pomawia, ubliża - jak zwykle :-( zmień się babciu i będzie o..k. :-)
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2015-04-23 12:55
Znowu nie zrozumiałaś, że to nie dla Ciebie? I na dodatek wszystko przekręcasz.:-)
To mój ostatni dziś post do Ciebie, piszta sobie teraz co chceta.:-) Wal nawet głową w mur, hihihi:))))
Nadrzędny Autor Jola11 Dodany 2015-04-23 13:10
;-) Wyszłaś na idiotkę wzeta? Prawidłowo, taka jesteś :-) Próbujesz bronić "granic" hie, hie już za późno ludzie potrafią czytać i nie są durniami jak sugerujesz :-)
Nadrzędny Autor Kobietka Dodany 2015-04-23 13:21
I kto to pisze???Kto pisze o wielonikowosci?Znaczy jod nie każdemu służy.:-)
Nadrzędny - Autor wielokropek Dodany 2015-04-23 14:13 Zmieniony 2015-04-23 14:16
"Niech będzie wstępem do porozumienia - tak napisała założycielka miłych słów "
To ja tylko do w-zetki ,w miłych słowach.
Staram się ale nie rozumiem dlaczego Ty  prowadzisz dyskusję z p..jonietymi kobietkami.
Nie wyleczysz ich, nie dodasz intelektu.
Możesz się zniżyć do ich poziomu , ograniczonych  do wyzwisk i bredni których pełno w ich wpisach.
One inaczej nie potrafią i nie nabedą umiejętności rozmowy. Prędzej małpa nauczy się tej umiejętności. 
Nawet lidian kochająca ludzi (wszystkich ludzi) przestała z nimi pisać :-)
Dlatego nie rozumiem po co Ci to?
One są kijankami które nigdy nie przemienią się w żabę i ngdy nie skumają gdzie jest woda zawsze bedą w błocie się grzebać. Zamieniły to miejsce w bagno już w tamtym roku i tylko Ci którzy to lubią nadal z takimi "bobrami" dyskusje prowadzą.
Ale wybór należy do Ciebie.
Możesz prowadzić  dalej dyskusje na temat czy stary dziurawy but jest lepszy od dziurawego nowego buta :-)
Ale to bylby temat do dyskusji z Iotą , bo ona by  do tematu w sposób naukowy podeszla a nie z poziomu rynsztoka.
Z forumowym pozdrowieniem
Dla wszystkich którzy czytają
Nadrzędny - Autor Kobietka Dodany 2015-04-23 16:58
Wielokropku/walpozie/niekiepski podaj jeden moj post gdzie użyłam "wyzwisk i bredni" i chyba przeoczyłes jeden,drobny szczegół,nie było mnie tu w zeszłym roku.Znaczy wprowadzasz ludzi w błąd.
Nadrzędny Autor wielokropek Dodany 2017-01-07 14:27
Szkoda że przypowieść Bruna-Kropka się sprawdziła . Wolałbym się mylić. a kolejne wpisy i poczynania szkodników tylko potwierdziły trafność przypowieści.
I gdzie zniknęła obrończyni szkodników, gdzie teraz jest strażniczka "forumowego ogniska"?

ps.do Kobietki
Co do Twojego pojawienia się na forum i niesamowitej znajomości wcześniejszych "zderzeń" na forum mogłem przypuszczać ,że jesteś kolejnym "nowym" nickiem jak np.  WojtekK a już zupełnie nie rozumiem po co zabierałaś głos skoro Ciebie nie było i tym bardziej ,ze Ciebie nie dotyczyło?
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2015-04-23 21:46
Dwa wróbelki

Dwa wróble siedziały zgodnie wśród gałęzi wierzby.
Jeden usadowił się na czubku drzewa, drugi umieścił się dużo niżej, w zacisznym rozwidleniu gałązek.
Po pewnym czasie wróbelek siedzący na górze, chcąc zawrzeć znajomość z drugim, powiedział:
- Och, jakie piękne są te zielone liście! Wróbelek z dołu uznał to za prowokację i odparł sucho:
- Czy jesteś ślepy? Nie widzisz, że te liście są białe? Ten z góry krzyknął zdenerwowany:
- Sam jesteś ślepy! Liście są zielone!
Wróbel siedzący na dole uniósł dziób i stwierdził:
- Założę się o pióra z mojego ogona, że te liście są białe. A ty nic nie rozumiesz. Głupi jesteś!
W tym momencie wróbelek z góry poczuł, że krew się w nim gotuje i nie namyślając się długo, sfrunął ku swemu przeciwnikowi, aby dać mu nauczkę. Ten zaś nawet nie drgnął. Kiedy tak dwa wróbelki siedziały naprzeciwko siebie, z piórami nastroszonymi ze złości, przed rozpoczęciem pojedynku miały jeszcze tyle rozsądku, by spojrzeć w górę.
Wróbelek, który sfrunął ze szczytu wierzby, zawołał ze zdziwieniem:
- Och! Zobacz, te liście naprawdę są białe! I powiedział do swego niedawnego wroga:
- Polećmy tam, gdzie siedziałem przedtem! Oba wróble zgodnie orzekły:
- Te liście są zielone!
Nie osądzaj nikogo, jeżeli przedtem nie maszerowałeś przez godzinę w jego butach.

Bruno Ferrero
Nadrzędny Autor wielokropek Dodany 2015-04-23 23:11 Zmieniony 2015-04-23 23:24
Lidian jak Ci to powiedzieć , może w stylu Bruno?

W pewnym parku żyły różne ptaszki. Każdy charakteryzował się innymi umiejętnościami i ubarwieniem.
Mieszkały na tym samym jednym drzewie bo inne ścieli źli którzy nie zauważali potrzeb ptaszków.
Byly wśród nich takie co potrafiły pięknie śpiewać ale był tam również dzięcioł który zagłuszał inne.
W efekcie śpiewacy przestali koncertować.
Były tam ślicznie ubarwione i była piękna papuga która miała stale rozwolnienie. I ślicznie ubarwione
przestały się pokazywać bo piękna papuga upstrzyła je swoimi odchodami.
Był tam puchacz który próbował uporządkować w których godzinach dzięcioł może walić w drzewo a piękna papuga w
gdzie powinna latać.
Była tam też sowa której wszystko pasowało i było w porządku i naturalne. Puchacza strofowała że ograniczyć chce
innym ich prawa.
Któregoś pięknego poranka ponownie chciała powiedzieć wszystkim jaka jest ładna pogoda jakie piękne jest ich drzewo
jak wspaniale mieszka się na tym drzewie.
Ale nie zdążyła bo przyszli drwale i zaczeli ścinać  te brzydkie upstrzone odchodami  drzewo w którym było pełno dziur
i mieszkały tylko korniki.
"Mądra i dobra" sowa nie zauważyła w swej mądrosci ,że na tym drzewie już dawno nie ma pięknie śpiewających ptaków
Nie ma tych ślicznie ubarwionych,nie ma puchacza ani dziecioła , wszyscy przenieśli się młodsze drzewa które posadzili
wcześniej dookoła  drwale. Nie zauważyła bo piękna papuga upstrzyła jej okulary a puchaczowi nie uwierzyła gdy jej o tym mówił.
Nie mow nigdy że jest pięknie skoro wcześniej nie sprawdzisz swoich okularów i nie spojrzysz przez inne czyste.

Bruno Kropek
Nadrzędny - Autor TadeuszP Dodany 2015-04-24 12:47
"Twórczość" pseudo literata przypomina "geniusza" - Majakowskiego
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2015-04-27 21:07
Człek marnej postury,człek marnych poglądów i blisko prochu z którego powstał. Nic nie osiągnął, nigdy nie był kimś, zawsze nikim... próbuje i jak się wydaje skutecznie manipulować kim? O.N.! Z miast i miasteczek :-( Ludźmi czującymi się gorszymi od innych...
Wielokropku! Co w życiu osiągnąłeś? Kim jesteś, co dałeś innym ? NIC! JESTEŚ NIKIM I ZŁYM! :-(
Nadrzędny Autor wielokropek Dodany 2015-05-01 10:11
Cześć piękna papugo :-) :-) :-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2015-04-27 07:44
Witajcie. :-))) Czas się obudzić po tych pięknych dniach wypoczynku. :-)) Miłego dnia Wam życzę. :-)
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2015-04-27 09:21
Witam.
W towarzystwie pięknych pań zawsze jest miło ;-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2015-04-27 11:24
Mądrych panów również. :-))))
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2015-04-27 11:38
tylko mądrość ta gdzieś umyka na widok wdzięków kobiety :-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2015-04-27 11:59
Trochę szaleństwa nie zaszkodzi.  :-)
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2015-04-27 12:50

>tylko mądrość ta gdzieś umyka na widok wdzięków kobiety :-)<


Kiedyś się mówiło, że faceci na widok wdzięków kobiecych zaczynają myśleć inną częścią ciała !! :-) Chyba nadal to aktualne ?
                                                           Waldi.
Nadrzędny - Autor Paula-Nikta Dodany 2015-04-27 15:08
Brawa , brawa na stojąco Serwus-menie za...samokrytykę !!! Identyczne miałam odczucia , kiedy to odważyłam się wstąpić do Ourszulinowego królestwa niebieskiego. Brrr. Wasza adoracja obrazu naj , naj Ourszuli była i jest przykładem powyższego. Teraz , kiedy przyznałam (ci, wam) rację , mam nadzieję na spokój od waszych plot na mój temat . Wiem , że jestem taka sama jak inni. Moknę , gdy pada deszcz.
Nadrzędny Autor Kobietka Dodany 2015-04-28 14:39
Paula!!!dobre!!:-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2015-04-27 15:13
WzK. Było , jest i będzie zawsze, kiedy kobieta jest "grzechu warta". :-))))))))
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2015-04-27 21:42
Zepsuta kobieta należy do tego rodzaju istot,
Których mężczyźni nigdy nie mają dosyć.

Oscar Wilde (Fingal O`Flahertie Wills, 1854 - 1900)
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2015-04-27 21:55
https://youtu.be/MMmljYkdr-w
Czemu ludzie zabili cud? :-(
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2015-04-27 22:02
Joluś - bez urazy, ale to zakrawa na fanatyzm.
No i to nie ludzie zabli cud, to cud zabił sie sam - był za słaby, nie potrafił udźwignąć sławy - zresztą nie On jeden.
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2015-04-28 06:40
Mylisz się, nie był tak sławny jak by mógł być :-(

Najpierw poczytaj trochę art, wywiadów, wspomnień - tych zawistnych ludzi też. Następnie obejrzyj filmy dokumentalne (urywki) z życia Ela i ludzi w okół niego nawet byłej żony, która stara siebie przedstawić w lepszym świetle (tak jak swoich rodziców). Później obejrzyj i wysłuchaj uważnie muzyki, śpiewu, ale nie oficjalnych wydawnictw tylko jak próbował, zaczynał, ćwiczył. Wtedy może zrozumiesz i nie będziesz używał słów, które nie pasują.

Żeby się wypowiadać na jakiś temat trzeba mieć o tym chociaż minimum wiedzy. Żeby wypowiadać się o człowieku, który zmienił wszystko, od którego zaczęło się np. kupowanie gadżetów, muzyka, którą obecnie słuchasz - nie byłoby Majkela czy Queen, Bitelsów itd gdyby nie było Elvisa - każdy mądry to wie, każdy muzyk to wie i każdy, którego wymieniłam to mówił. Ludzie marnej postury, charakteru, beztalencia w każdej dziedzinie, mówią podobnie jak Ty. Jednak wszyscy (nawet te sępy) chylą głowę i wiedzą, że tak było jak napisałam - ci starsi, obecnie młodzi i najmłodsi.

Elvis to też człowiek, który czuł, cierpiał, kochał, walczył, pragnął i poszukiwał. To też człowiek, którego wykorzystywano do ostatnich chwil Jego życia - bezdusznie, bezmyślnie - to dramat i powieść bez fikcji, to wszystkie poczytne powieści zawarte w prawdziwym życiu, odczuciach i cierpieniu człowieka.
Jego wiara w Boga też niektórym powinna coś powiedzieć. Popatrz na piękne dłonie (jak zazdrościsz jak inni mu twarzy), posłuchaj jak mówią o aurze, która Go otaczała, o charyzmie.
Ja tylko przypomnę o skromności, braku zadufania, uczciwości, dobroci, delikatności, kulturze, grzeczności i pokorze. Na tym np. forum nie ma nikogo kto by miał na raz chociaż ze dwie te cechy i był tak sławny i tak uwielbiany przez tysiące ludzi.
Należy też pamiętać, że był typowym południowcem i mieszkał na południu i była to Amerykaaaa.
Mimo, że miał inne poglądy i nie robił tego co inni, musiał utrzymywać taki wizerunek.

Niżej żebyś powtórzył sobie co oznacza słowo, którego łatwo używasz:

>Fanatyzm (łac. fanaticus - zagorzały, szalony) – postawa oraz zjawisko społeczne polegające na ślepej i bezkrytycznej wierze w słuszność jakichś poglądów politycznych, religijnych< lub społecznych. Przejawem fanatyzmu jest skrajna nietolerancja wobec przedstawicieli odmiennych poglądów<


Nikt nie ma "odmiennych poglądów" na temat króla rocka nawet abderyci.

Na początek obejrzyj ten film chociaż większość powinna go znać ze względu na średnią wieku (bez obrazy) :-) Polecam wszystkim.
http://zalukaj.tv/zalukaj-film/18739/nieznany_elvis_elvis_by_the_presleys_2005_.html
Pamiętajmy, że słowa tych ludzi są takie, aby siebie wybielić, co wiadomo w świetle innych wypowiedzi. Elvis nie miał nic do gadania :-( 

Medycyna była nie taka jak dziś, a i dzisiaj ludzie umierają z powodu złej diagnozy, lekceważenia i kasy :-( I jeszcze jedno: ojciec był zwykłym pasożytem bez uczuć, menadżer - pułkownik widział tylko dolary.
Wszyscy wiedzieli, że El umiera i wyciskali do końca ile się da :-( Był tak chory, że stracił przytomność (żył jeszcze kilkanaście dni), a oni go wypychali siłą (dosłownie) na scenę, pułkownik - menadżer wciskał mu głowę we wiadro z wodą i lodem.
Kto jak tylko się źle czuje idzie do pracy? Moim skromnym zdaniem miał raka (opuchlizna i brzuch) może genetyczne po matce, udokumentowaną jaskrę i nadciśnienie. Czy ON na tym forum z jaskrą i nadciśnieniem, biorący leki na swoje schorzenia wg. Ciebie zasługują na śmierć? Do tego niczym się nie wyróżniają, a bywają ciężarem.
Nadrzędny Autor Gollum Dodany 2015-04-28 09:10
No a jak nazwać kogoś kto czlowieka (nie mówię, że nie był doskonwały w tym co robi) porównuje niejednokrotnie do Boga.

Napisalem, że nie ludzie go zabili, nikt do Niego nie strzelał - był za słaby. Oczywiście wiem o zawistnych ludziach i o tym właśnie pisałem - słabość nie pozwoliła Mu się z tym uporać.

Co do słowa "fanatyzm" wiem co oznacza i nie używam go jak to napisałaś "łatwo" bo jesteś drugą osobą co do której go użyłem, ale czytając Twoje wypowiedzi i porównania dotyczące Elvisa - podkreślam, nie mam nic przeciwko Elvisowi, ani Tobie - napisałem co napisałem - to zakrawa na fanatyzm - nie napisałem, że jesteś fanatykiem, ale, że to zakrawa na fanatyzm, a to jest różnica.
Nie pisałem tego też aby się z Tobą kłócić - wyraziłem swoje zdanie - chyba mogę mieć własne czy też tak jak Nechbar będziesz teraz mnie atakować i przekonywać o mojej mylności i braku mózgu?
Nadrzędny - Autor wieczna opiekunka Dodany 2015-05-28 16:15
Witam :-) chcialam Wam polecic mojego bloga o osobie niepelnosprawnej intelektualnie. Nie wiem gdzie tu moge to umiescic ale tu jest tak milo ze pomyslalam, ze moze tu...zapraszam do poczytania. Pisany jest w formie pamietnika osoby mieszkajacej w DPS.
http://www.uposledzona.blogujaca.pl
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2015-05-28 17:44
Czy nie wystarczy jak umieściłaś to w głównym dziale?
Nadrzędny - Autor wieczna opiekunka Dodany 2015-05-28 21:52
Tak, moze i wystarczy ale ja tujestem nowa i nie wiem co i jak. Mysle ze nikogo nie urazilam tym wpisem...
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2015-05-29 07:26
Miło Cię tu widzieć. Witam i pozdrawiam. :-)
Nadrzędny Autor Jola11 Dodany 2015-05-29 12:44
A jak mnie jest miło ;-)
Wieczna opiekunko, trochę przeczytałam i wiesz co? Nie chcę dalej czytać. Nie jest to krytyka bloga, tylko nie chcemy tego wiedzieć i wiemy też to samo i więcej, ale nie przyjmujemy do wiadomości :-( Mnie zaraz nasuwają się rozwiązania itp itd. Nie koniecznie byś była z tego zadowolona :-) a może :-(
Wytłumacz mi tylko czy "pani ładna" to znaczy, że ładni ludzie krzyczą? Myślę, że nie, bo nie muszą :-)
A, jeszcze jedno: pisz - klikaj na końcu bo ciężko Cię znaleźć :-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2015-05-01 11:23
Chłodna majówka, dobrze, że choć słonko się pokazało. :-) Miłego dnia. :-)
Nadrzędny Autor W z K Dodany 2015-05-01 11:58
                                 Serwus :-)
Komu słonko to słonko a komu deszcz - to szkoda słów. :-(
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2015-05-10 14:48
Mało miłych słów, to może będzie Wam miło popatrzeć na te zwierzaki. Zapraszam. :-)))))))))))

http://www.fakt.pl/wydarzenia/tak-odpoczywaja-zwierzeta-slodkie-drzemki-psow-i-kotow,galeria,543921.html
Nadrzędny - Autor Kobietka Dodany 2015-05-11 11:58
Najlepsze te pieski w rządku i kotki w serduszko.:-)
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2015-05-11 21:15
Dobrej nocy i miłych snów z muzyką w tle wszystkim forumowiczom :-)
https://youtu.be/mIyXFyR9JBQ
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2015-05-11 21:17
Dobrej nocy. :-))
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2015-05-13 15:30
Instrukcja odpowiedzialnego używania języka


1.Nie mów fałszywego świadectwa, czyli nie kłam, by kogoś wprowadzić w błąd, skrzywdzić czy wykorzystać.
2.Nie powtarzaj zasłyszanych informacji pochodzących z drugiej ręki, nawet gdyby brzmiały dość wiarygodnie, jeśli widzisz, że taka informacja mogłaby komuś zaszkodzić.
3.Nie dodawaj niczego, nie zmyślaj, nie koloryzuj i nie przeinaczaj tego, co usłyszałeś. Nie wzbudzaj czyimś kosztem sensacji i podziwu dla swoich rzekomych wiadomości i orientacji.
4.Mów raczej o problemach, a nie o osobach. Unikaj personalnych wycieczek, ataków czy potępień, a bardziej skup się na istocie rzeczy, na postawach, zachowaniach czy normach.
5.Miej odwagę zaprotestować i stanąć w czyjejś obronie, gdy ktoś kogoś zaocznie krytykuje, oskarża, potępia. Zaproponuj, by powtórzył to w jego obecności.
6.Nie pozwól wyśmiewać i kpić z wartości, idei lub osób, które cenisz i szanujesz. Spokojnie zaoponuj i poproś, by uszanowano twoje uczucia. Jeśli nie - opuść takie towarzystwo.
7.Nie przyłączaj się do chóru szyderców, defetystów, krytykantów i ignorantów. Bądź wtedy zdystansowany i zaprezentuj odmienny ton.
8.Wprowadzaj do rozmowy kulturę dyskusji, ostudzaj emocje swoim spokojem, łagodnym tonem wypowiedzi. Mów stanowczo, ale nie krzycz. Nie daj się ponieść złości.
9.Przygotuj się do dyskusji. Wyszukaj wiarygodne argumenty. Staraj się wypowiadać na tematy, w których jesteś kompetentny. Nie odzywaj się, jeśli na czymś się nie znasz; raczej milcz i słuchaj, ewentualnie zadawaj pytania.
10.Bądź krytyczny wobec czyichś wypowiedzi i samokrytyczny wobec swoich. Nie pozwól, by ktoś z tupetem i bezczelną pewnością siebie wmawiał ci wyssane z palca wiadomości. Niech siła argumentów nigdy nie ulega pod naporem siły głosu.
11.Na forach internetowych nie pisz anonimowo tego, czego nie miałbyś odwagi napisać pod swoim nazwiskiem. Pamiętaj, że autor każdej anonimowej wypowiedzi może zostać rozszyfrowany i ujawniony.
12.Rozmawiając na temat innych osób - a rozmów takich nie da się wykluczyć i niekoniecznie też trzeba ich unikać: mogłoby to oznaczać obojętność - w takich rozmowach przestrzegaj trzech aksjomatów: ◦mów tylko o tym, o czym wiesz z pierwszej ręki;
◦staraj się mówić także o tym, co dobre, a nie tylko o wadach i błędach;
◦mów z troską, mając na względzie dobro tej osoby i bądź gotów zadeklarować gotowość pomocy.

ks. Mariusz Pohl
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2015-05-13 21:49
Lidian, Lidian...:-) kto na  takie instrukcje czyta, jeśli akurat ze zrozumieniem nie czyta? ;-)

> mów z troską, mając na względzie dobro tej osoby i bądź gotów zadeklarować gotowość pomocy.


A co jeśli się nie jest lekarzem? Jak wtedy pomóc na jakieś omamy i przewidzenia?  Oto jest pytanie....
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2015-05-14 06:31
Życie skłąda się z zasad, które powinniśmy przestrzegać, oczywiście nie jesteśmy w stanie stosować się do wszystkich bo niejednokrotnie sytuacja nam na to nie pozwala. Nie wszystkie należy brać dosłownie.

>Lidian, Lidian... kto na  takie instrukcje czyta, jeśli akurat ze zrozumieniem nie czyta?<

Np. ja czytam.
W tym przypadku wystarczy stosowac się do jednej z tych zasad - zwłaszcza tu na forum i byłoby calkiem miło:

>8.Wprowadzaj do rozmowy kulturę dyskusji, ostudzaj emocje swoim spokojem, łagodnym tonem wypowiedzi. Mów stanowczo, ale nie krzycz. Nie daj się ponieść złości.<
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2015-05-14 07:14

>11.Na forach internetowych nie pisz anonimowo tego, czego nie miałbyś odwagi napisać pod swoim nazwiskiem. Pamiętaj, że autor każdej anonimowej wypowiedzi może zostać rozszyfrowany i ujawniony.<


O tym też wielu zapomina. I to nie tylko na tym forum.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2015-05-14 07:23
Wuzetko :-)

>A co jeśli się nie jest lekarzem? Jak wtedy pomóc na jakieś omamy i przewidzenia?  Oto jest pytanie.... .<


Myślę, że na forum, to każdy z nas powinien być sam dla siebie takim lekarzem. Lepiej by nam się klikało gdybyśmy potrafili własne języki poskromić. Nie wszyscy, ale wielu z nas ma na sumieniu to, że kiedyś sobie pozwolił na "o jedno" słowo za dużo.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Tylko miłe słowa (Strona 55) (1290366 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 77 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill