www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Komentarze do artykułów / Opinia biegłych sądowych - błąd w datach (9223 - wyświetleń)
- Autor redy Dodany 2015-05-04 10:52
Witam,
Walczyłem z ZUS-em o przywrócenie mi renty, którą odebrano mi w sierpniu 2014r
W marcu, a dokładnie 21.03.2015 miałem badanie biegłych sądowych -na szczęście ich decyzja jest dla mnie korzystna
- i przyznano mi, częściową niezdolność do pracy, na okres dwóch lat
Jednak w opinii biegłych znalazł się błąd w datach
- przyznano mi rentę na okres dwóch lat od 2012r zamiast 2014r
Teraz mam się ustosunkować do sądu w sprawie tej decyzji (termin 10dni czy się z nią zgadzam, czy nie)
- ogólnie z decyzją się zgadzam tylko ta data jest błędna
Napisać o tych datach ?! -czy uznać to za zwykły błąd i nie wspominać
Nadrzędny - Autor TadeuszP Dodany 2015-05-04 11:12
Absolutnie nie możesz pominąć kwestii daty.
Jeśli zgadzasz się z merytoryczną częścią opinii to napisz a na koniec dodaj zdanie dotyczące błędnej daty ale w formie pewności, że jest to "oczywista omyłka pisarska".
http://www.lex.pl/czytaj/-/artykul/omylka-pisarska-to-niezamierzona-niedokladnosc
Powodzenia :-)
Nadrzędny - Autor redy Dodany 2015-05-04 11:30
Tadeusz
-bardzo Ci dziękuje
-cytat:
„Stwierdzone schorzenia powodują dalszą częściową niezdolność do pracy zarobkowej z kontynuacji, na okres dwóch lat, od sierpnia 2012r. „

Czy takie zdanie wystarczy:
Moim zdanie „wkradł się błąd” i powinno być od sierpnia 2014 r i uważam to za omyłkę pisarską -gdzie powinno być od sierpnia 2014r

Nie mam doświadczenia w pisaniu tzw. pism urzędowych
Jeśli uważasz że nie jest to napisane poprawnie gramatycznie -podpowiedz jakiś zdanie
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2015-05-04 12:11
              Serwus :-)
Pawle - czytając Twój pierwszy post rozumiem, że jesteś świeżo po badaniu przez biegłego a dalszy ciąg rozprawy dopiero nastąpi ?
Oczywiście już teraz zacznij " prostowanie" daty ale co ważniejsze podczas rozprawy poinformuj jeszcze dodatkowo o tym sąd.
Bo wyrok sądu ( w tym określenie dat) jest decydujące.
                                      Życzę powodzenia - Waldi.
Nadrzędny - Autor redy Dodany 2015-05-04 12:48
WzK
Dokładnie
-jestem po badaniu biegłych lekarzy sądowych
Mi się wydawało , że jeśli zgadzam się z opinią biegłych sądowych już nie będzie rozprawy (jeśli ZUS) nie wniesie jakiś sprzeciwów
-ewentualnie odbędzie się ona bez mojego udziału
(ciężko mi się będzie dostać na rozprawę sądową -ze względu właśnie na stan zdrowia)
Dlatego bardzo proszę o pomoc w napisaniu pisma, że z częścią merytoryczną tej opinii się zgadzam zaś z datami (gdzie jest zwykły błąd) -nie
I jeszcze jedno pytanko jak zatytułować takie pismo
Nadrzędny - Autor TadeuszP Dodany 2015-05-04 19:00
Witaj ponownie, niestety nie jestem stałym bywalcem Forum i stąd moja odpowiedź po dłuższej przerwie.
Tak, jak pisałem rano, napisz swoimi słowami to z czym się zgadzasz (opinia lekarska) i co uważasz za "omyłkę pisarską" tj. błędną datę.
Zarys pisma wysyłam Ci w wiadomościach prywatnych
Nadrzędny - Autor haniam62@wp.pl Dodany 2015-05-24 09:37
Witajcie Opisze w skrócie wałczę w Sadzie o rente z KRUS, miałam dwóch biegłych Sadowych neurolog i onkolog.Od biegłego neurologa nie dostałam tylko od onkologa pozytywna opinie jak Sad morze to zakwalifikować,dostane czy nie jak myślicie.Czy miał ktoś tak
Nadrzędny - Autor TadeuszP Dodany 2015-05-24 18:50
Pytanie do wszystkich ale pod moim postem i pojawiło się w mojej poczcie więc spróbuję odpowiedzieć.
Haniu,
Sąd bierze pod uwagę wszystkie opinie więc niewykluczone, że opinia onkologa (korzystna dla Ciebie) będzie decydująca.
A jak wypowiedział się neurolog? Czy "umył ręce" jak Piłat? Czy wypowiedział się zdecydowanie o Twojej zdolności do pracy, czy zachował się neutralnie?
To bardzo ważne. Jeśli nie wyraził zdecydowanej opinii o zdolności do pracy to opinia onkologa powinna wystarczyć i Sąd może rozstrzygnąć spór na Twoją korzyść.
Powodzenia,
Tadeusz
Nadrzędny Autor haniam62@wp.pl Dodany 2015-05-26 16:33
witam Neurolog wypowiedział się ze mogę pracować ale moją chorobą docelowa jest onkologia jestem po dwóch operacjach jedna onkologiczna.Jestem po mastektomii piersi i to jest prawa ręka a ja jestem praworęczna  mam wycięte węzły wiec ja nie wyobrażam  sobie pracy ciężkiej jako jest ziemia mam zakaz przez lekarzy onkolog bo morze nastąpić obrzęk i tu jest pies pochowany tak brzydko powiem.Dzięki za odpowiedź
Nadrzędny Autor mpietrzak.pomocprawna Dodany 2016-02-07 12:18
Witaj!

Sama miałam niedawno podobną sytuację. Odezwij się do mnie pilnie na priv! Trafiłam na nieodpowiedniego reprezentanta i gdybym w ostatniej chwili go nie zmieniła to miałabym pozamiatane. :-( Pozdrawiam i czekam na kontakt!
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Komentarze do artykułów / Opinia biegłych sądowych - błąd w datach (9223 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill