www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Praca / Dofinansowanie do zakupu mieszkania dla niepełnosprawnych (3399 - wyświetleń)
- Autor infino Dodany 2015-05-05 05:45
Czy niepełnosprawni mogą liczyć na jakąś pomoc od państwa w sprawie dofinansowania do kredytu hipotecznego na zakup mieszkania? Podobno jest coś takiego, ale nie znam szczegółów.
Nadrzędny Autor Lotka Dodany 2015-05-05 11:46
Powiem Ci szczerze, że nic mi o tego typu pomocy nie wiadomo. A może chodzi Ci o program Mieszkanie dla Młodych? Tylko on nie jest przeznaczony stricte dla osób niepełnosprawnych. Poczytaj, bo w niektórych przypadkach możesz otrzymać nawet 20% dofinansowania do rat kredytu. Single dostają mniej.
Najważniejsze warunki jakie trzeba spełnić to kryterium dochodowe, wiek (najmłodszy kredytobiorca nie może przekroczyć 35 lat), mieszkanie musi być nowe, stan deweloperski i mieścić się w określonych widełkach cenowych.
Tutaj masz artykuł z bardziej precyzyjnymi informacjami: http://www.kredyt-mieszkaniowy.info/oceny/mieszkanie-dla-mlodych-mdm-a-budowa-domu-jaka-doplate-mozna-otrzymac/
Nadrzędny Autor Remik Dodany 2015-05-06 21:18 Zmieniony 2015-05-06 21:21
Jedyną opcją w sprawie mieszkań i osób niepełnosprawnych w Polsce jest staranie się o mieszkanie socjalne z twojej gminy.  Niepełnosprawność wpływa na skrócenie czasu oczekiwania na takie mieszkanie.  Jesteś wyżej w kolejce.  Trzeba także wykazać jakie masz dochody i czy jesteś w stanie utrzymać takie mieszkanie.  Przy niskich dochodach z kolei można starając się o dofinansowanie do czynszu.
Można również starać się o przystosowanie łazienki do potrzeb osoby niepełnosprawnej. 

Podsumowując państwo nie pomaga przy zakupie mieszkania (poza programem Mam, ale ja nie polecam...  Nowe budownictwo jest drogie, a rynek wtórny pełen mieszkań).  Państwo może takie mieszkanie uzyczyc i nigdy nie będzie ono twoja własnością, a na samo mieszkanie socjalne czeka się latami i oczywiście jest szereg kryteriów, które trzeba spełnić, by o takie mieszkanie się starać.
Nadrzędny Autor bluengel Dodany 2015-05-07 19:42
Nie ma takiej opcji.
Jesteś takim samym obywatelem dla rynku komercyjnego jak każdy inny - nie ma powodu, aby państwo ON traktowało nierówno wobec innych i finansowało bądź dofinansowywało zakup WŁASNOŚCI akurat tej grupie ludzi.
Jeżeli ON stać - dokonuje transakcji na warunkach ogólnodostępnych.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Praca / Dofinansowanie do zakupu mieszkania dla niepełnosprawnych (3399 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999-2008 Markus Wichitill