www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Turystyka i rekreacja / Jestem ciekawy jak wyglada Wasza rekreacja i turystyka (Strona 2) (79297 - wyświetleń)
1 2 Poprzednia strona Następna strona  
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2015-04-01 12:25
pewnie, że pozdrowię :-) . Fakt faktem, że nie wszyscy ten okrzyk zrozumieli ;-))) .Ale to nie ważne . Dzisiaj jestem mobilniejszy i nie wiem czego to przyczyna: przedświątecznego zakresu obowiązków , świąt ??? Bo nie pogody . Lecę do kuchn, bo pora wydawania obiadu się zbliża a ja jestem jeszcze daleko :-) . Pozdrawiam :-).
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2015-04-15 11:20
Moja rekreacja - jedyna forma to park z dzieckiem
Moja turystyka - teraz to już głównie wczasy poza Polską, majówki zazwyczaj nad naszym morzem choć nie w tym roku, czasami wyjazd na weekend, ostatnio do Wrocławia. A wczasy to raz do roku plaża plus basen i przynajmniej raz zwiedzanie, ostatnio Rzym. Są jeszcze wyjazdy z pracy - ostatnio Bukareszt i dzięki temu widzę różnicę pomiędzy PLL LOT, a tanim czarterowym szajsem.
Nadrzędny - Autor memfis Dodany 2015-04-20 09:48
Rekreacja ogranicza się do spacerów, niestety takie życie.
Całe dnie w domu, pozostaje komputer, internet i zwiedzanie palcem po mapie.. Jak ktoś przyjdzie to też jedynie mogę odebrać domofon, a tak jestem uwięziony. Pozostają książki do czytania i wyobraźnia.
Nadrzędny Autor rogal160 Dodany 2015-04-20 09:53
Spacerów wiele osób stąd może Ci pozazdrościć.
Nadrzędny Autor asd88 Dodany 2015-05-07 11:13
Nie mogę latać samolotem a w przyszłym tygodniu muszę jechać do Niemiec, więc szukam dobrego przewoźnika. Czy ktoś już korzystał z tych przewozów http://www.przewozydoholandii.com/ ?
Nadrzędny Autor EwelinaS Dodany 2015-05-18 18:33
Witam serdecznie! Ja również jestem ciekawa jak osoby niepełnosprawne spędzają czas wolny. W związku z tym postanowiłam w ramach pracy dyplomowej przeprowadzić badania nad sposobami spędzania czasu wolnego studentów niepełnosprawnych poruszających się na wózkach. Chciałabym przyjechać do Państwa na uczelnię lub spotkać się w innym miejscu w celu przeprowadzenia ankiety. Jej wypełnienie zajmuje ok. 10 min i polega głównie na zaznaczaniu krzyżyków. Czy ktoś z forumowiczów jest studentem z niepełnosprawnością ruchową i porusza się na wózku i mógłby spotkać się ze mną w celu wypełnienia ankiety? Jeśli tak, proszę o kontakt na mail: ewelina.skowron29@gmail.com
Pozdrawiam
Ewelina Skowron
Nadrzędny - Autor Lotka Dodany 2015-12-03 11:16
Sporo podróżujemy - głównie po Polsce, bo Polska wbrew pozorom jest piękna. Ostatnio mieliśmy okazję odwiedzić Okuninkę nad Jeziorem Białym na lubelszczyźnie. Jestem zachwycona tą miejscowością... woda może nie jest tak czysta jak kiedyś, ale jest malowniczo i to powietrze... Można sobie poczytać więcej tutaj: http://j-biale.pl/
Nadrzędny Autor aniaola37 Dodany 2016-12-06 17:03
Masz rację, w Polsce jest naprawdę wiele miejsc, które warto odwiedzić! Byliście kiedyś w Świdnicy? Zajrzyjcie na http://regionfakty.pl , bo naprawdę dużo się dzieje w tamtej okolicy ;-)
Nadrzędny - Autor rozan Dodany 2019-11-07 06:45
Zakupy,praca w domu,dzieci.
Nadrzędny Autor Kropek Dodany 2019-11-09 00:19
Twój pracodawca powinien natychmiast zakazać Ci pracy , Bo to niedźwiedzia przysługa co robisz. Nawet nie zajrzę na stronę którą reklamujesz w taki sposób.
Nadrzędny Autor rozan Dodany 2019-11-22 11:43
Poszukaj jakiegoś hobby.
Nadrzędny Autor rysiek kawecki Dodany 2019-12-05 09:17
czesc piszecie o rekreacji i wakacjach  moje rekreacja to gimnastyka a co turystyki to ja z moja narzeczona czesto jedziemy do wisły i tez szukamy pesjonatów lub hoteli dostoswanych do potrzeb osób niepelnosprawnych,a ostanio wyszukałem pesjonatu gdzie pisało ze wszystko jest dostowane w centrum i wszystko ach i och jakie fantastyczne i wogóle a połowa tego co było napisane było grubo naciagane takze trzeba uwazac na to gdzie checie jechac
Nadrzędny Autor gimpel Dodany 2021-05-27 15:28
Moja pasja i hobby i rekreacja zarazem to jazda konna. Dopiero od dwóch lat jeżdżę ale pokochałem to, czy ktoś tutaj może też? BO nie wiem który kantar mam wybrać tutaj https://www.equishop.com/pl/39-kantar-dla-konia-kantary-dla-koni dla mojego konia. Może ktoś z was się na tym zna i mi pomoże?
Nadrzędny - Autor wania Dodany 2015-04-22 08:55
Ja nie mam na to czasu ani pieniędzy. Pamiętam za to, jak kilka lat temu, jeszcze niemal w pełni sprawna byłam w Chorwacji. Najbardziej podobał mi się Dubrownik. Do tej pory potrafię sobie przeglądać takie strony: http://www.qtravel.pl/inspiracje/dubrownik-id23
Ale teraz to już raczej mogę tylko pomarzyć o wyjeździe za granicę. Nawet jeśli odważyłaby7ym się na coś takiego, to przeszkodą pozostają fundusze. Zresztą sami wiecie najlepiej. NA turnusy jednak jeżdżę i w zasadzie to nie jest tak źle. Nie ja jedna musiałam zrezygnować z zagranicznych wakacji przecież.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2015-04-22 09:33
Wyjazd zagraniczny nie musi być dużo droższy niż krajowy, ale jeśli już polskie morze to tu:
http://www.meduza.mielno.pl/
Byłem w 2013 roku, bajka.
Nadrzędny - Autor wielokropek Dodany 2015-04-22 13:52
Rogal , chyba Cię pogieło? . Proponować miejsce gdzie nocleg dla dwóch osób 290 zł/doba.
Na polskim wybrzeżu można wypoczywać poza sezonem już od ceny za garaż jaki tam chcą 30 zł!!!
A o wyżywienie zadbać samemu.
Zresztą według mnie dwu-trzy dniowy wyjazd to nie wypoczynek tylko kaprys.
Policz ile kasy musiałbyś wydać na 7 dni?
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2015-04-22 14:32
No i jasne, gdy wyjeżdżałem sam to i nawet pod namiotami bywałem. Tylko teraz pomyśl co ma robić 4 letnie dziecko gdy deszcz leje. Tam pójdzie na basen+animacje i podoba mi się tam głównie dlatego. Poza tym, cały rok sam dbam o wyżywienie (tzn. kobieta:)) i mam jej kazać latać za żarciem jeszcze na urlopie? No heloł, jak wypoczywać to w pełni. To oczywiście tylko moje, subiektywne zdanie.
Nadrzędny - Autor wielokropek Dodany 2015-04-22 15:11
Sa bary, restauracje gdzie możesz zjeść wstać od stołu i iść na spacer lub do kina na animacje :-) .
Od dawna wiadomo że w czsie deszczu dzieci się nudzą i nie tylko one :-). Twoja głowa w tym , aby
Zapewnić dziecku rozrywkę w tym czasie a i samemu też coś zorganizować  ;-) dla dorosłych dzieci ;-)
Nadrzędny Autor rogal160 Dodany 2015-04-22 16:08
No i zapewniam, a ze jestem.leniwy to drozej:-)
Nadrzędny Autor rk-t Dodany 2021-12-02 10:50
Mogę przedłumaczyć www na niemiecki http://rafalkozak.pl
Nadrzędny Autor miska28 Dodany 2015-07-29 11:05
Dubrownik to piękne miasto... sama tez bym tam wróciła
Nadrzędny Autor toma001 Dodany 2016-10-05 13:27
Wcale nie trzeba rezygnować z wyjazdów wakacyjnych. Jest masa hoteli, które mają ofertę dla niepełnosprawnych. Sprawdź na http://dreamtours.pl - większość lepszych hoteli 4 i 5* ma udogodnienia dla niepełnosprawnych.....
Nadrzędny - Autor wielokropek Dodany 2015-04-25 08:40
Doczytałem się na stronie główej niepełnosprawni.pl , onapędzie do zwykłych wózków inwalidzkich. Uważam , że to świetna sprawa. Nie wiem ile kosztuje takie koło z napędem elektrycznym(teraz nie mogę odszukać tego na stronie, ale zapisałem sobie stronę producenta zPolski!) . Taki napęd pomocny jest dla osób którzy służą pomocą  również pomogło by to w usamodzielnieniu się osób uwiązanych do wózka.
Nadrzędny Autor majeczka71 Dodany 2015-07-31 14:31
Hej! Ja się Wam muszę pochwalić, że tak jak zawsze bałam się podróżowania, tak teraz jestem strasznie podekscytowana! Uwielbiam Jure Krakowsko-Częstochowską, uwielbiam podziwiać te wspaniałe widoki. Niestety jestem raczej typem osoby bojaźliwej. Jeżdżę na wózku od dziecka, ale zawsze bałam sie dłuższych podróży, bo myślałam, że sobie nie poradzę. Aczkolwiek przemogłam się! I wyobraźcie sobie, że już jutro będę w Jurze <3 Moja mam nawet kupiła mi specjalne ubrania tutaj http://combat-wear.com/ , specjalne w sensie takie, które chronią przed deszczem etc. Przeznaczone dla osób  niepełnosprawnych. Pierwszy raz mam poczucie takiej niezależności, co w moim przypadku jest aż dziwne :-)Boje się, ale chce podjąć się tego wyzwania!
Nadrzędny - Autor Paulina Mąkosa Dodany 2016-11-11 18:27
Ja w wakacje jeżdżę do sanatorium zawsze na 2 tygodnie, a po za tym to mam rehabilitację w domu 2 razy w tygodniu po około 1,5h do 2h, 2 gimnastyki w tygodniu w szkole i 3 wf w szkole i jeszcze uprawiam po za tym sport, charytatywne wyścigi na wózkach i od zeszłej zimy zaczęłam jeździć na nartach specjalnych dla niepełnosprawnych ruchowo tzw. monoski i planuję jeszcze zacząć uprawiać lekkoatletykę.
Nadrzędny Autor toma001 Dodany 2016-11-24 14:22
Jeżeli jesteś osobą na wóżku to takie dalsze wakacje na na Teneryfe trzeba dobrze zaplanować.
1. Wybieramy hotel który posiada udogodnienia dla niepełnosprawnych.
2. Zgłaszamy w biurze podrózy ze osoba jest niepełnosprawna - a oni zgłaszają to w liniach lotniczych  itd - biuro podróży organizuje transport dla takiej osoby.
Nadrzędny - Autor infino Dodany 2016-12-12 06:59
Ja podobnie. Na wakacje jeżdże do sanatorium .Wybieram najczęsciej te w górach. Ewentualnie w Nałeczowie jest jeszcze bardzo  przyjemnie. W zeszłym roku wypoczywałem w górach. W tym roku planuję tam wrócic ponieważ bardzo miło wspominam wakacje.

Udało nam się wynająć przyjemne mieszkanie w centrum Sopotu. Jeśli dobrze poszukacie w sieci to możecie znaleźć korzystne oferty noclegowe. Na przykład na tej stronie:
http://www.dhapartamenty.pl/ - można wynajać sobie tam własne mieszkanie co jest wygodniejszą opcją niż hotel ( oraz tańszą).
Nadrzędny - Autor toma001 Dodany 2016-12-28 14:40
Juz kiedyś pisałem  - nie ma co się bać wyjazdów gdzieś dalej z biurem podróży. Nawet na taką Kubę da się to zorganizować. Wystawczy zgłosić w biurze podróży że jedna z osób bedzie na wózku i oni wszystkim sie zajmą. :-)
Nadrzędny - Autor dawidoff Dodany 2017-03-01 09:43
[usunięte]
Nadrzędny - Autor magda92magda92@o2.pl Dodany 2017-03-28 22:03
Witam, jeśli mogę chciałabym się, że tak powiem "podpiąć" do tematu i zachęcić do wypełnienia mojej ankiety dotyczącej turystyki osób niepełnosprawnych ruchowo. Jestem studentką turystyki i rekreacji i piszę prace magisterską (ankieta dotyczy osób pełnoletnich i mogą ją wypełnić zarówno osoby niepełnosprawne ruchowo które podróżują, jak również te które nie biorą udziału w takich wyjazdach). Z góry dziękuję za poświęcony mi czas. Jeśli jest taka możliwość proszę również o przekazanie linku do ankiety dalej, o udostępnienie go.
Link do ankiety: https://www.ankietka.pl/ankieta/266152/uczestnictwo-osob-niepelnosprawnych-ruchowo-w-turystyce.html
Nadrzędny - Autor wielokropek Dodany 2017-03-31 17:55
wyniki mnie zaskoczyły . Ciekawe jakie wnioski wysnuje organizatorka/autorka ankiety ;-)

Większość na odpoczynek wybiera tereny nadmorskie , ale te wyjazdy religijne z najwyższym stopniem niepełnosprawności to gdzie? Jakaś latarnia morska?

Może magda92 podsumuje kiedyś wyniki?
Nadrzędny Autor magda92magda92@o2.pl Dodany 2017-03-31 21:57
Po zebraniu, podsumowaniu i przeanalizowaniu wszystkich wyników postaram się je tu przedstawić i pokazać jak wygląda sytuacja turystyki wśród badanych.
Nadrzędny Autor magda92magda92@o2.pl Dodany 2017-04-23 16:08
Dziękuję bardzo wszystkim za pomoc i wypełnienie ankiety. Pozdrawiam :-)
Nadrzędny - Autor Mmacz Dodany 2018-03-14 14:18
Jak najbardziej stosuje codziennie ćwiczenia samodzielnie. Jesli mysliisz,ze jedynie rehabilitacja prowadzona przez rehabilitanta raz na jakiś czas bedzie skuteczna to powodzenia. Ćwiczenia zostały mi dobrane już jakiś czas temu. I od czasu jak sam cwicze widze znaczną poprawę.
Nadrzędny Autor bogdi Dodany 2018-11-16 13:14
Dobry pomyśł. Moj dziadek, ktory mial sparalizowana jedna strone ciała, codziennymi cwiczeniami przez 20 lat doprowadził do sytuacji, w ktorej mogl naprawdę sprawnie sie poruszać, jedynie podpierając się laską. Gdyby tego nie robił, moglby siedziec tylko na wózku...
Nadrzędny Autor rk-t Dodany 2021-12-15 09:24
Zobacz tutaj https://www.magas.pl/zaluzje-plisowane-gdynia/ wydaje mi się ze jak osoby siedza przy komputerze to sa nowe rozwiazania aby światło im nie świeciło w monitor
Nadrzędny - Autor Marcopoolo5 Dodany 2021-07-03 15:35
Dla mnie podróże to bardzo fajna sprawa, niestety jeżdżę pociągiem i nie zawsze jest to komfortowe Podróż pociągiem osób z niepełnosprawnością
Nadrzędny Autor Alicja35 Dodany 2021-12-09 22:02
Pociągi też lubię ale chętniej jeżdżę na rowerze i dzielę się tą pasją na blogu https://centrumkolarskie.pl . Rower wymaga od mojego ciała więcej aktywności.
Nadrzędny - Autor Luigi1839 Dodany 2021-11-19 12:48
Można rehabilitować się w domu ćwicząc.
Nadrzędny Autor After Dodany 2022-05-31 17:27
Praca własna to podstawa! Staram się ćwiczyć codziennie, choć sprawia mi to niemały ból.. Jak boli za bardzo to sięgam po maść przeciwbólową, (żeby nie brać tabletek) trochę poczytałem i wychodzi na to, że dobre są maści konopne. Na razie testuję jedną, zapowiada się nieźle. Przed zakupem warto zaznajomić się z tematem, bo rynek jest pełny różnego badziewia.. Polecam ten artykuł
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Turystyka i rekreacja / Jestem ciekawy jak wyglada Wasza rekreacja i turystyka (Strona 2) (79297 - wyświetleń)
1 2 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill