www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Cisza przedwyborcza. (Strona 2) (149132 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 Poprzednia strona Następna strona  
Nadrzędny Autor w-zetka Dodany 2014-05-27 09:32
Niestety chyba większość myśli, że warcholstwo, że nienawiść, że własne koryto.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2014-05-27 08:56
Mało istotnych? Więc pozycja Kościoła, geje i inne dziwa są mało istotnymi kwestiami? No niemożliwe:) A jakie konkrety on proponował?
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2014-05-27 09:01
Przeczytaj jeszcze raz uważnie. Piszę, że był mało cierpliwy, zbyt wyrywny, a naród zbyt konserwatywny. Nie umiał znaleźć złotego środka. Najgłośniej krzyczał w sprawie zdjęcia krzyża, a były sprawy ważniejsze. Głosowania w sprawie wieku emerytalnego też mu nie zapomniano.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2014-05-27 09:26
Oj biedny. Teraz gada głupoty, że wyprzedził rzeczywistość o dekadę:)
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2014-05-27 09:34
W sprawie tolerancji narodowej wobec mniejszości to chyba tak wyprzedzał. Natomiast on jeden szuka w sobie. Pis szuka w tych, których wyrzucił. To większy absurd.:-)
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2014-05-27 09:50
A co ma teraz gadać. Nic nie wyprzedził. Musi zrozumieć, że ludzi (wbrew temu co część z Was uważa) nie interesują ataki na Kościół, geje, lesbijki, transy itd. To jest margines i się na tym nie zajedzie daleko nawet na dopalaczu z jointa.
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2014-05-27 10:08
Źle by było, żeby to była powszechność i nie pisz bzdur, że ktoś tak by chciał. Jak świat światem były odchylenia od normy w jedną i w drugą stronę (fanatyzmy wszelkie). Religii też nie chce nikt wyrugować, ma tylko się do kasy państwa nie wtrącać i nie stwarzać dominacji w życiu publicznym.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2014-05-27 10:19
Zgoda. Byli są i będą, ok. Tylko po co tyle krzyczą i chcą czegoś czego co im natura zabrała, np dzieci.
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2014-05-27 10:21
Krzyczą, bo mają status 'normalności' więc chcą normalności. Jestem przeciwko adopcjom.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2014-05-27 10:30
A co mają nienormalnego?
Nadrzędny Autor Nachbar Dodany 2015-04-19 07:14
Przywołałem ten temat nieprzypadkowo. Zbliżają się wybory prezydenckie i uważam, że warto byłoby podyskutować o tym, kto będzie nas godnie reprezentował i pilnował porządku prawnego.
Jak widać, na Forum, panuje cisza przedwyborcza.
Podrzucam więc co nieco. Z góry zaznaczam, że nie ujawniam tym swojego wyboru, ani przekonań politycznych.
Paweł Kukiz na Śląsku: restrukturyzować rząd, nie górników

>- Był taki postulat "Solidarności" w roku 1980, doskonale go pamiętam - wyprowadzić partię z zakładów pracy. Co mamy w tej chwili? Dokładnie tę samą sytuację. Ci wszyscy prezesi, czy to dotyczy kopalń czy innych spółek skarbu państwa - to są po prostu miejsca do łupienia obywateli przez tych wszystkich aparatczyków partyjnych, którzy albo się nie dostali do parlamentu, albo po prostu woleli iść do spółki. Oni się podzielili Polską - powiedział Kukiz podczas konferencji prasowej w Chorzowie.

Nadrzędny - Autor wielokropek Dodany 2015-04-19 08:00
Nachbar dobry temat i na czasie. Zauważcie że poprzednim razem ten rozkład głosów %  był równiejszy.
Teraz jest lider i wiele małych innych "korytek". A co w nich ?  Kamienie, gwoździe, deski, beton i stare koryto a w nim marazm i brak nowalijek.
Czyli dalej jesteśmy pod górkę ?
:-)  to ja pojadę na ryby
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2015-05-03 14:00
Nie ma jeszcze ciszy wyborczej, więc jak zwykle przed wyborami, zgodnie z konstytucyjnym rozdziałem Kościoła od państwa, hierarchowie Krk wiernych namawiają do głosowania. Oczywiście zgodnie z linią Krk. Problem w tym, że co jest dobre dla jednego, drugiemu może nie odpowiadać.
Wolnego wyboru może dokonać tylko człowiek wolny, a nie zniewolony i pozbawiony samodzielnego myślenia.
Krk ma krzewić wiarę i dbać o morale swoich wyznawców, a nie mieszać się do polityki. Jeżeli na własnym podwórku tego nie potrafi, to jak może wskazywać drogę innym.
Abp Gądecki: rezygnacja z udziału w wyborach to grzech zaniedbania

>Abp Gądecki, który jest przewodniczącym Konferencji Episkopatu Polski i metropolitą poznańskim, w niedzielę na Jasnej Górze przewodniczył mszy św. z okazji Święta Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Część homilii poświęcił polityce, która – jak podkreślił – powinna być "roztropną troską o wspólne dobro".
>Na tydzień przed wyborami prezydenckimi hierarcha przypomniał o prawie i obowiązku katolika udziału w wolnych wyborach. - To prawo i obowiązek wynika z naszej wolności, a wolność to przecież odpowiedzialność za siebie i za innych. Zatem dobrowolna rezygnacja z udziału w wyborach jest grzechem zaniedbania, ponieważ jest odrzuceniem odpowiedzialności za losy Ojczyzny - wskazał abp Gądecki.

Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2015-05-03 15:12

> Wolnego wyboru może dokonać tylko człowiek wolny, a nie zniewolony i pozbawiony samodzielnego myślenia.


No i właśnie dlatego mamy takie oświadczenie:
"Hierarcha oświadczył, że duchowni nie powinni angażować się w kampanię wyborczą po żadnej ze stron, lecz respektować dojrzałość ludzi świeckich i "przez formację ich sumień pomagać im taką dojrzałość osiągnąć". - Kapłan nie jest ustanowiony dla polityki, ale dla formacji sumień (…) tak, aby były one zdolne do podejmowania samodzielnych decyzji - dodał hierarcha."

No i co to jest w takim razie samodzielne myślenie? Wygląda na to, że jesteś Nachbar w poważnym błędzie. :-)))))))) ;-) Żeby człowiek był wolny,ups...czuł się taki,  trzeba mu najpierw to i owo porządnie uformować.
Czyli normalna kampania wyborcza. Jedni w prawo, drudzy w lewo, trzeci na rybki, jeszcze inni do formatowania.;-)
Zajrzałam jak się święci majówka, a tu taki kwiatek. :-)
Nadrzędny - Autor easyrider Dodany 2015-05-06 09:54
Kto widział wczorajsza debate ten wie że Komorowski strzelił sobie w stope ta nieobecnością,chociaz z drugiej strony słuchajac obietnic pozo.stałych takich przez duze O to stwierdzam ze to fantaści bo co prezydent wielce moze.Bo tutaj jest jak jest.
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2015-05-06 10:44
         Oglądałem debatę i rzeczywiście była to mega żenada
Pod tym względem zgadzam się ze strzałem w stopę bo na tle tej miernoty Komorowski wypadłby najlepiej.
Ale z drugiej strony cieszę się, że prezydent państwa uniknął tej żenady.
Jeśli miałbym wskazać zwycięzcę tej farsy to wskazałbym ( mimo, że to człowiek nie z mojej bajki) JKM. Przynajmniej powiedział coś nowego ( o rezygnacji ze startu).
To było coś co wszyscy słuchali z uwagą. Reszta to ble, ble, ble!
                                                                                         Waldi.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2015-05-06 11:24
Może pan prezydent też nie miał nic ciekawego do powiedzenia i dzięki nieobecności uniknął nowej wpadki.
Nadrzędny - Autor Paula-Nikta Dodany 2015-05-06 11:33
Serwus -men rzekł:

> Pod tym względem zgadzam się ze strzałem w stopę bo na tle tej miernoty Komorowski wypadłby najlepiej. Ale z drugiej strony cieszę się, że prezydent państwa uniknął tej żenady.


Wyborcy jeszcze o tym nie wiedzą , ale on wygraną ma już w kieszeni. Są sposoby. Próbę generalną wygranych wyborów już przeprowadzono. Dała pozytywne wyniki. Próba ta , to wybory samorządowe.
Nadrzędny - Autor easyrider Dodany 2015-05-06 11:41
Paula jest takie powiedzenie zeby nie dzielic skóry na niedzwiedziu i tu pasuje jak ulał,nie ma co rak zacierac gdy wyborcy jeszcze w domu,historia nie raz pokazała ze juz korki od szampana strzelały a tu trza było spijac ale gorzkie łzy to samo tyczy sie sondaży obopow i innych dziwactw.co prawda stawiam ze druga tura bedzie miedzy duda a komorowskim ale chetniej widziałbym ja z kukizem,to by było cos.:-)
Nadrzędny - Autor Paula-Nikta Dodany 2015-05-06 11:49
Witaj Easy :-) No , Paweł Kukiz miał dobre Piersi , pamiętasz? Nic bym nie miała przeciw , gdyby Twe proroctwo się spełniło. Niemniej mając na uwadze , że jest tu grono wychowanych przez WSI -24 oraz szkło bezkontaktowe , zaraz się tu zlecą i zacznie się Black Sabbath :-) Też dobrze grali , pamiętasz? Pozdrawiam Ciebie i Żonusie :-)
Nadrzędny - Autor easyrider Dodany 2015-05-06 11:56
Kazdy ma prawo do wypowiedzi zarowno nt muzyki jak i polityki ,chociaz ta szybko konflikt rodzi ale głos moze zabrac i oddac kazdy,chociaz chyba tym razem nie bede mogł oddac komunijne obowiazki ,ale szczerze powiem kibicuje kukizowi niech troche im namiesza gdyz tylko on ma szanse sie przebic palikot jest spalony,ogorek ładna ale jak to przyniosł syn ze szkoły- gdy zostanie prezydentem to mizeria bedzie,korwin ma poglady sprzed wieku szczegolnie dot.kobiet,wilk,kowalski kto to taki,jarubas nawet nawet ale sie nie przedrze,paweł prezydentem nie zostanie nie ma elektoratu ale niech krwi tym dwum napsuje,ja mu kibicuje.
Nadrzędny - Autor easyrider Dodany 2015-05-06 11:58
Dzieki za pozdrowienia.:-)
Nadrzędny - Autor Paula-Nikta Dodany 2015-05-06 13:59
Paweł K. jest za szczery na te czasy , ale widać , że ludzie w jego szczerość wierzą bo odnajdują w niej samych siebie. Nie ma nic do stracenia a tym bardziej do dania bo...demokracja świetlanych lat styropianowych czuwa nad przebiegiem wydarzeń. Easy , nie masz wrażenia , że ktoś nas namierza i zaraz zapikuje? ;-) Nie dziękuj bo i nie ma za co. Pozdrowić Człowieka to czysta radość :-)
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2015-05-06 19:36
Nikt nie komentuje wypowiedzi Dudy? Przecież to jest kandydat nr 2. W dodatku ma błogosławieństwo Rydzyka.
Nadrzędny - Autor Paula-Nikta Dodany 2015-05-06 19:53
O!, nalot? Nie , to tylko wizyta gospodarcza. W zasadzie to obywatel inny wątek okupuje beznamiętnie, ale skoro wizytuje to...A cóż Duda rzekł , by go komentować? Co rzekli pozostali kandydaci byśmy jako obywatele tego kraju zaczęli żyć po ludzku, tuż przed śmiercią? A propos owych wizyt gospodarczych obywateli ourszulinowego królestwa niebieskiego, odnoszę wrażenie , że nazbyt  często wzorujecie się na ./i Zauważyć należy obywatelu , że obywatel sam nie komentuje a prowokuje do...Czyżby obywatel zaszedł przygotować lądowisko dla...
Nadrzędny - Autor easyrider Dodany 2015-05-06 21:53
Wszyscy oni w większosci obiecywali,obnizali podatki,stopy a obiecują dołozyc rencistom,emerytom,nauczycielom wszystkim bez wyjatku tylko z czego jak obniza podatki i stopy ?Fantazja fantazja i jeszcze raz obietnice.Duda w tych obietnicach nic lepszy nie jest tylko namaszczony ale to ludzie wybierają.

Paula z całym szacunkiem nie bardzo rozumiem o czym piszesz z tymi ladowiskami, WSI,prowokacjami i królestwami,pewnie cos mnie omineło prosze o oswiecenie.
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2015-05-07 05:17

>....ale to ludzie wybierają.


I właśnie o to chodzi, że wyboru dokonuje społeczeństwo. Nie może później winić polityków, że są tacy a nie inni. Podobnie z prezydentem. Problem więc polega na tym, aby społeczeństwo oddając swój głos na kandydata wiedziało co może, a czego nie może prezydent.
A jeżeli chodzi o Dudę, to już na wstępie widać, że w swoich obietnicach jest niekonsekwentny. Jedno mówi, a drugie robi. Ponadto stale powtarza wyuczone formułki i gesty. Szczególnie widać to było podczas debaty.
Przy okazji podrzucam link do quizu.
CO MOŻE PREZYDENT POLSKI? ROZWIĄŻ QUIZ I SPRAWDŹ SWĄ WIEDZĘ
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2015-05-07 10:58
Jedyny, który wyróżniał się to P.Braun, proponuje powrót do przeszłości - prahistorii, może ma rację?? najlepiej zburzyć wszystko i  poukładać "klocki" od nowa :-) :-) Tylko gdzie my bylibyśmy???
Urzędujący Włodarz miał rację, szanuje siebie i elektorat. Nie dał wciągnąć sie w "magiel"

Pozdrówka :-) :-)
Nadrzędny - Autor Kobietka Dodany 2015-05-08 09:39
Równiez podziwiam P.Bronka.:-)
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2015-05-08 10:17
Dla mnie tylko Pani Ogórek. Będzie przynajmniej ładniej.
Nadrzędny Autor kryształek Dodany 2015-05-08 11:09
Rogal?? Ogórek?? mizeria.. ze śmietaną.. jak sukienka.. tak w ogóle sukienki.. fryzura.. nie widzieliście już tego gdzieś?? mnie kojarzy się z Ks. Kate
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2015-05-08 11:05
Pan prezydent nie udał się na naradę bo tam otrzymałby od kontrkanydatów pytania nieuzgodnione wcześniej i wówczas pokazałby swoje prawdziwe oblicze.
W polsacie pytania były ustalone więc mógł się wcześniej przygotować - tzn. mogli mu wcześniej przygotować odpowiedzi.
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2015-05-08 11:07
A TY Gollum jak Pytia :-))) wszechwiedzący :-)))
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2015-05-08 11:17
Ale tak to wygląda. Nawet jak ja chodziłem do tv to nierzadko wcześniej ustalaliśmy pytania.
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2015-05-08 11:36
Rogal wiem o tym, w końcu w świat musi wyjść treść o określonej wartości i sile "rażenia" :-))
To tylko man wydaje się, że ktoś mówi prawdę, a tak naprawdę to chcemy w coś wierzyć i widzimy co widzimy.
Poza tym tę samą sprawę każdy z nas będzie miał oceniał inaczej.
Politycy nas "ustawiają" kościół nie stoi w tyle, a my nie jesteśmy świadomi, że jedni i drudzy działają w "porozumieniu" :-)))
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2015-05-08 11:52
Kto ma głowę na karku ten jest świadomy. Ja już od dawna śledzę przekaz medialny oszołomów zarówno lewicowych, jak i prawicowych i sam sobie wyrabiam pogląd na daną sprawę. Mediów środka (rzetelnych) już dawno nie ma.
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2015-05-08 12:25
Rogal staram się  zrozumieć Ciebie, ale TY Ciągle.. "ja"...ja.. ja.. jak Narcyz. Wiedz, że wielu ma "głowę" właśnie na karku, ale może różnimy się długością tegoż "karku", bądź kształtem głowy, że niejednokrotnie widzimy to samo inaczej i tak jest dobrze, bo inaczej bylibyśmy robotami, a świat nie rozwijałby się.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2015-05-08 12:53
Oczywiście, że tak. Nie twierdzę, że moje wnioski są najlepsze. Po prostu są najmojsze:)
Nadrzędny Autor kryształek Dodany 2015-05-08 20:55
Rogal!!! bingo!!! super określenie  "najmojsze" :-))))))
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2015-05-08 11:55 Zmieniony 2015-05-08 12:01
Nie wszechwiedzący, ale taka osoba jak prezydent nie pozwoliłby sobie na wywiad (tym bardziej debata publiczna - wyborcza) bez przygotownia.
Wystarczy poza tym posluchać jego wypowiedzi w trakcie wywiadów, a wypowiedzi na zywo kiedy padnie jakieś pytanie "z zewnątrz" - nie potrafi skłądnie odpowiedzieć - o czymś to świadczy.
Przypomnę tylko jedno wystąpnie - kiedy czytał pozdrowienia dla żony z kartki - żenada.

To raz, a dwa - kim on jest, że tak się zachowuje? Jest prezydentem i tym co zrobił powiedział jasno - mam was wszystkich w głębokiej dupie - debata prezydencka bez aktualnego prezydenta. Brak szacunku dla nas wyborców i dla kontrkandydatów.
Takie zachowanie również świadczy o tym, że się boi konfrontacji - bo tak jak dziennikarze muszą przedstawić plan pytań tak kontrkandydaci tego robić nie muszą i mogą, a raczej na pewno padną niewygodne pytania - tzn. moły i na pewno by padły bo prezydent stchórzył - obrażając przy tym naród którego jest reprezentantem.
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2015-05-08 12:19
Gollum nie wypowiadaj się za wszystkich :-) mnie nie obraził, a "wpadki" zdarzają się wszystkim. Przypomnę.. śp. Prezydent L. Kaczyński nie znał Hymnu Polski, a może jedynie stres spowodował takie a nie inne zachowanie. P. Merkel też zdarzyła się "gafa". Człowiek nie jest "konstrukcją" idealną. Trzeba widzieć swoje błędy, wtedy łatwiej "przełknąć" cudze.
Prezydent dobrze zrobi, nie dał sprowadzić się do poziomu "magla".
Nie wierzyłam własnym uszom słuchając Brauna, skąd on się "urwał"??? Boże chroń nas przed fanatykami!!! wszechwiedzącymi!!! oszołami!!! karierowiczami!!! etc.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2015-05-08 12:23
Jest tylko jedna różnica. Wpadki Kaczyńskiego media nagłaśniały i demonizowały niebotycznie. Teraz Olejnik mówi "nie da się żyć w kraju w którym bez przerwy atakuje się Prezydenta". To już nawet nie jest głupie, to bezczelne.
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2015-05-08 12:28
Nie przypominam sobie, by o Hymnie "walono" w Prezydenta, ale masz rację i przedtem i teraz ataki na Głowę Państwa były i są bezczelne.
To jest właśnie wolność?? czyż nie o to chodziło, po okresie, kiedy wszystko musiało być "cacy"?
Nadrzędny Autor rogal160 Dodany 2015-05-08 12:54
Były i są, ale wtedy nikt się w mediach "głównych" z tego powodu nie oburzał.
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2015-05-08 14:39 Zmieniony 2015-05-08 14:41
Oczywiście - wpadki na żywo w stresie się przytrafić mogą, ale ... co zrobił, jak się zachował nasz "ukochany" pan prezydent na wyjeźdize do Japonii - uwazam, że przed takim wyjazdem (do obcego kraju i do tego o zupelnie innej kulturze) należałoby sie zapoznać przynajmniej w podstawowych obyczajach, a nie na oczach całego Świata robić z siebie błazna.

Nie wypowiadam się w imieniu wszystkich - wypowiadam się wobec tych, którzy myślą realnie i bezstronnie i poczuli się zachowaniem pana prezydenta dotknięci - nie wypowiadam się w imieniu tych co mają klapki na oczach i nie widdzą tego co się wokół dzieje i dokąd zmierza nasz kraj przy obecnych rządach.

A już tym bardziej dziwię sie ON popierających rządy PO, które to usilnie przy pomocy Tuska niszczą zakłady pracy chronionej tym samym pozbawiając inwalidów miejsc pracy i wysyłając ich na otwarty rynek - GRATULUJĘ.

Tyle w temacie - nie mam nic więcej na ten temat do powiedzenia.
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2015-05-08 20:53
Gollum  pracowałam blisko 20 lat na otwartym rynku pracy i wiesz co? nikt mnie nie szykanował, jak to dzieje się dziś. Teraz niepełnosprawny dzwoniąc do potencjalnego pracodawcy słyszy pytanie.. czy ma orzeczenie, jego umiejętności jakoś mniej  interesują. Być może nie wszędzie tak jest, ale jest. Jak myślisz, od kiedy to zmieniło się? niestety nie od 5 lat.

Nigdzie nie napisałam "mój ukochany Prezydent" więc niczego mi ni insynuuj. Piszę do Ciebie z dużej litery i też prosiłabym byś tak odnosił się do innych w tym do Prezydenta ktokolwiek był, jest lub będzie. To świadczy o Twojej kulturze.

A kogo będę popierać to nikomu nic do tego.

Gollum wstyd to jest kraść, żyć na cudzy koszt i oczekiwać manny z nieba, wszystko inne jest do zaakceptowania :-))
Nadrzędny Autor Gollum Dodany 2015-05-08 22:07
Wstydem jest również dawanie obietnic bez pokrycia i żerowane na ludzkiej naiwności.
Z dużej litery pisze się wyrażając do kogoś szacuenk - ja ten szacunek do prezydenta utraciłem.

Nie przypominam sobie, abym wytykał Ci Twoje upodobania polityczne - nigdzie tez nie narzucałem Ci kandydata - żyjemy w wolnym kraju i każdy ma prawo do własnych poglądów - Tobie sie podobają rządy PO, mnie nie.
Nadrzędny - Autor wielokropek Dodany 2015-05-08 18:41 Zmieniony 2015-05-08 18:45
Cisza przedwyborcza to wielka bzdura. Może dotyczyć kandydatów ale nie wyborów.  Którzy powinni mieć chwilę na analizę kłamstw poszczególnych kandydatów.
to co możecie podać swoje prognozy wyborcze? w procentach?
zacznę ja
frekwencja - 34%
1. 37%
2.30%
3.22%
4.5.itd poniżej 10%
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2015-05-08 19:02
To i ja swoje typowania napiszę:
-Frekwencja 51%
-1) 38%
-2) 28%
-3) 9%
Reszta poniżej 5%
Nadrzędny - Autor kazoo Dodany 2015-05-08 19:36
1. 35%
2. 25%
3. 25%
4.<3%
5.<2%
.
.
.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Cisza przedwyborcza. (Strona 2) (149132 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill