www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Aktualności (Strona 166) (3910838 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 330 Poprzednia strona Następna strona  
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2015-04-28 11:53
Bo mi jako obcokrajowcowi się nie należy.
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2015-04-28 11:55
Miałeś farta. A może nie? :-))))))
Nadrzędny Autor amalian Dodany 2015-04-28 10:55
Tak, w Japonii wszystko na pilota ;-)))) tylko jak pilota brak to co ??? Ja również uważam , że trzeba wymagać - od siebie równie, ale przede wszystkim od tych którzy mają za to by mi było lzej zapłacone np konstruktorom, koń duktorom i innym zmorom którym się tylko wydaje że od tego są inni  np podróżni . Za koń duktora przepraszam wszystkich konduktorów którzy nam pomagają . Pozdrawiam :-).
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2015-05-03 13:58
Ja nadal walczę z barierami budowlanymi w mojej gminie, nie idzie mi to gładko, lecz już mam pewne osiągnięcia w tym kierunku...

http://www.strzelecopolski.pl/artykul/inwalido-siedz-w-domu-miasto-nie-dla-ciebie

Pozdrawiam...
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2015-05-03 15:27
Wytrwały jesteś w tej walce. Pozdrawiam Cię i życzę powodzenia. :-)
Nadrzędny Autor 62norbi03 Dodany 2015-05-03 17:26
Jeśli chodzi o moją wytrwałość, to uważam, że gdy się rozpoczęło robotę, to trzeba ją kontynuować do pożądanego skutku...
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2015-04-28 10:50
My chcemy, żeby nas traktowano normalnie . Nie zaś jak powietrze lub sztukę mięsa, którą trzeba jakoś posadzić ;-) . Swego czasu podróżowałem koleją (częściej) i zadawałem sobie pytanie"jaki to ma sens dwudniowe uprzedzenie pracownika PKP o swojej podróży -jechałem z Gliwic do Kołobrzegu . Przejazd kolejowy nierówny i z przerwami między płytami betonowymi ciut, ciut ;-) mniejszymi od kanionu Kolorado ;-) . Peronowe windy towarowe nieczynne a wejście do wagonu dla osób niepełnosprawnych zepsute i musiano mnie wciągać do wagonu . Zaangażowanie pracowników kolei w zapakowaniu mnie do wagonu było wielkie, ale czy to ma tak wyglądać ?  Inna historia : Ja siedzący w pociągu w wagonie dla podróżnych z większym bagażem i platforma do wy i załadunku takiego bagażu szczelnie zapakowana  i zaplombowana . Nówka nie biegana . I pan koń duktor , który nie widział problemu i udawał że nie widzi go przy moim wychodzeniu z pociągu przy pomocy podróżnych . Wiem że integruję ludzi(częściej podróżnych), ale ja chcę w miarę normalnie wchodzić i wychodzić - z pociągu również . Pozdrawiam amalian :-).
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2015-04-28 12:33

>Wiem że integruję ludzi(częściej podróżnych), ale ja chcę w miarę normalnie wchodzić i wychodzić - z pociągu również .<


I o to chodzi. Pozdrawiam Amalian. :-)
Nadrzędny - Autor Ella. Dodany 2015-04-28 13:58
Ochojska dla mnie nie jest przykładem. Mam take samo zdanie jak Rogal.  Czytałam całkiem o innej osobie której niestety nie poszło tak jak Ochojskiej bo nie pyskowała, bo nie potrafiła pyskować, bo jeździ za własną kasę a nie tę z .........
Nie wiem czy wiecie, że żeby ochrona pomogła trzeba się u danego przewoźnika "zameldować" 48 godzin przed wyjazdem. Problem: Nie wchodzą w te godziny soboty, niedziele i święta. Ten kto zna danego przewoźnika i jego całodobową linię jest wielki kto nie, nie pojedzie i już. Trzeba poznać najpierw dokładnie przepisy by w ogóle coś na ten temat pisać.

AMALIAN mam takie samo zdanie co TY

Pozdrawiam i znikam
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2015-04-28 15:08
Czyli wg Ciebie lepiej jak pracownicy PKP lub podróżni wnoszą na rękach lub wciągają ON do wagonu. Masakra. Nawet jak się nie lubi danej osoby, to należy uznać to co dobrego robi dla innych.
Nadrzędny - Autor Ella. Dodany 2015-04-28 19:26
W/G mnie wagony powinny być niskopodłogowe tak jak WKD, tramwaje czy MPK

Liduś czytaj uważnie bo nie napisałam by mnie ktoś wnosił. Przeczytaj Amaliana post. Przepisy "48 godzin przed" są również żałosne.

Znikam
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2015-04-28 20:37
OK. :-)
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2015-04-30 09:50
Trzymajcie kciuki 8 maja, ale moooooooooooocno.
Nadrzędny - Autor TadeuszP Dodany 2015-04-30 10:08
8 maja!
Imieniny Stanisława, Dzień Zwycięstwa i co jeszcze?
No chyba że jesteś kandydatem na miejsce Grabarczyka?
Życzę sukcesu. Pozdrawiam :-)
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2015-04-30 10:37
Kandydatem na skromnego Prezesa skromnej spółki:)
Nadrzędny Autor w-zetka Dodany 2015-04-30 11:50
Rogal, czy Ty się aby na PKP nie rzucasz? ;-) 8 maja też mają chyba rozmowy kwalifikacyjne.
Nadrzędny - Autor TadeuszP Dodany 2015-04-30 12:14
Z tego, co wiem to Jacek Krawiec nie złożył dymisji więc nie chodzi o PKN Orlen! :-)
Oby nie ADVADIS!!!
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2015-04-30 15:06
ZUS;)
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2015-04-30 15:34
A jak konkurs wygrasz to nam będzie lepiej czy gorzej ? :-)
Nadrzędny Autor rogal160 Dodany 2015-04-30 20:56
Spokojnie. Nie wygram:-)
Nadrzędny - Autor TadeuszP Dodany 2015-04-30 15:44
To miałbyś blisko do pracy, zawsze jakaś korzyść :-)
Nadrzędny Autor Nachbar Dodany 2015-05-01 16:28
TVP Info: umorzono śledztwo w sprawie prof. Bogdana Chazana

>Warszawska prokuratura podjęła decyzję o umorzeniu śledztwa w sprawie prof. Bogdana Chazana. Śledczy uznali, że nie złamał on prawa odmawiając wykonania aborcji swojej pacjentce, mimo że były wskazania medyczne do przeprowadzenia takiego zabiegu - informuje portal tvp.info.
>Postępowanie było prowadzone w sprawie "narażenia pacjenta na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu w związku z odmową przeprowadzenia zabiegu usunięcia ciąży".


>– Tam gdzie w grę wchodzi klauzula sumienia, mamy prawnie związane ręce. Zarzuty w takiej sprawie mógłby usłyszeć podejrzany, gdyby „zmusił groźbą lub przemocą” pacjentkę do utrzymania ciąży. A tu nic takiego nie miało miejsca. Na chwilę obecną nie ma więc podstaw do przedstawienia komukolwiek zarzutów – mówi jeden ze śledczych.
Dziwnie pokrętne tłumaczenie. Przecież faktem jest, że naruszone zostało prawo. Od tego należało zacząć i nie ważne, że ktoś tłumaczy to sumieniem. Jeżeli sumienie przeszkadza mu w pełnieniu obowiązków, to przecież może zmienić zwód lub pracować na własny rachunek. Ponadto uszczerbek na zdrowiu dotyczy również zdrowia psychicznego, który nie da się zmierzyć w żaden sposób. A sumienie pana Ch. ? Trzeba nie mieć sumienia, aby skazać kobietę na taką traumę.Tym bardziej, że wcześniej pan Ch. robił skrobanki i wówczas sumienie mu w tym nie przeszkadzało.
Nadrzędny - Autor TadeuszP Dodany 2015-05-05 08:12
Wszystkim Waldkom w dniu imienin życzę zdrowia i wszelkiej pomyślności.
Irenkom zresztą też :-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2015-05-05 08:36
Przyłączam się do życzeń, a na kawę zapraszam do Kawiarenki. :-))))))
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2015-05-05 10:59
                        Serwus :-)
  Już w kawiarence podziękowałem z imieninowe życzenia ale tutaj czynię to ponownie :-)
W kawiarence zapraszam na kieliszek czegoś mocniejszego ( słodkiego ). :-)
                                                            Waldi.
Nadrzędny - Autor easyrider Dodany 2015-05-06 21:57
I po meczu,Barca wygrała dzieki Mesjemu wystarczyło 5 minut i po ptokach,Lewandoskiemu maska chyba przeszkadzała.Mecz i tak był dobry.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2015-05-07 13:05
Mecz był świetny. Natomiast już w sb Legia po raz kolejny zniszczy Amicę Poznań, a ja to zobaczę na żywo z sektora 112.
Nadrzędny - Autor Kobietka Dodany 2015-05-08 09:38
Nikt nie przypomniał ze Dzień Zwyciestwa obchodzimy?:-)/5/
Nadrzędny Autor Nachbar Dodany 2015-05-08 18:49
Co się za tym kryje, że od kilku lat toczą się negocjacje, a dopiero teraz robi się o tym głośno? Nie udało się z ACTA, to teraz TTIP.
Umowa TTIP: Już 1,7 mln Europejczyków mówi twarde "NIE"

>Umowa między UE i USA, Transatlantyckie Partnerstwo w dziedzinie Handlu i Inwestycji (TTIP) budzi wiele kontrowersji. TTIP w obecnej formie niesie znacznie więcej zagrożeń, niż szans dla Polski - uważają eksperci.
>Umowa między UE i USA, Transatlantyckie Partnerstwo w dziedzinie Handlu i Inwestycji (TTIP), jest w fazie negocjacji od 2013 roku. W Europie budzi wiele kontrowersji m.in. dlatego, że negocjacje są niejawne. Do dziś ok. 1,7 mln Europejczyków podpisało się pod protestem przeciwko porozumieniu.
>Porozumienie między Brukselą a Waszyngtonem wciąż budzi wiele kontrowersji w Europie, gdzie wielu obawia się, że umowa doprowadzi do obniżenia unijnych standardów i będzie służyła wielkim korporacjom, a nie zwykłym Europejczykom.

Nadrzędny - Autor wielokropek Dodany 2015-05-08 19:44
Rogal myślałem że Ty jesteś kibicem sportowym,a Ty okazujesz się "tempym legionistą"?
Co do meczu, Bayer po prostu nie wytrzymał naporu. a mecz był fantastycznym pokazem umiejętności obu drużyn.Wygrał lepszy w tym dniu.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2015-05-08 19:56
Jestem kibicem sportowym wzbogaconym o milosc do Legii. Natomiast wczorajszy mecz pokazal ze nasi ligowi kopacze graja w inna dyscypline sportu.
Nadrzędny Autor Nachbar Dodany 2015-05-09 06:05
Robią to w trosce o bezpieczeństw przyjaciół w Europie.
Snowden dla "Spiegla": USA uprawiają szpiegostwo gospodarcze

>Były pracownik CIA Edward Snowden, który ujawnił dokumenty amerykańskiej Agencji Bezpieczeństwa, powiedział "Spieglowi", że służby USA uprawiają szpiegostwo gospodarcze, a doniesienia o współpracy NSA z wywiadem Niemiec potwierdzają jego przypuszczenia.

Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2015-05-13 07:48
http://wiadomosci.onet.pl/prasa/czlowiek-zaprojektowany-w-laboratorium/kfj449

Teraz już tego nikt nie powstrzyma. Ciekawe do czego dojdą naukowcy dalej prowadząc te badania.
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2015-05-13 08:40
Tworzenie replikantów?
No cóż - to byłą tylko kwestia czasu, czym byłyby badania gdyby miały ustaloną granicę? To tak jakby komuś dać auto z pełnym bakiem paliwa, ale zlikwidować wszystkie stacje benzynowe.

Nie określam się ani za, ani przeciw takim badaniom - na taką skalę, ale jedno jest pewne, badania takie są potrzebne. W dobie chorób typu AIDS itp wręcz niezbędne.
Każdy kij ma dwa końce i nawet jeśłi naukowcy mają szczytny cel nikt nie wie czy te osiągnięcia nie zostaną wykorzystane w sposób niewłaściwy, przeciwko ludziom - przykladem jest rozszczepienie atomu - uzyskanie potężnej energii niewielkim nakładem - celem wynalazcy nie była bomba jądrowa, ale tania energia.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2015-05-13 08:44
Ciekawe jak będą wyglądać "ludzie " za kilkanaście lat.
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2015-05-13 08:46
Jak Spog? :D
Żeby tylko nas na czterech kończynach nie osadzili :D
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2015-05-13 08:48
Roboty, ludzie do pracy, do walki , do ........... itd. Coś co jeszcze niedawno wydawało się niemożliwe teraz może się spełnić.
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2015-05-13 08:55
           Serwus :-)
Jeśli chodzi  o homo sapiens to w najbliższych latach nic się znaczącego nie zmieni. Przypuszczam, że w różnych laboratoriach na świecie takie prace od dawna istnieją. Ale ich wyniki są pilnie strzeżone i po za laboratoria nie wychodzą.Kiedyś przez kilka lat uczyłem się genetyki i mogę Wam powiedzieć, że ingerencja w DNA nie jest jakaś szczególnie trudna. W czasie pracy genetyka powstaje mnóstwo nietrafionych projektów. Oczywiście ingerencja w DNA człowieka jest o wiele trudniejsza jak taka ingerencja w świecie roślinnym. Tę drugą w zasadzie każdy kto się trochę sam podszkoli może sam sobie wykonywać. Zresztą przykładem mogą być zapaleni ogrodnicy hodujący coraz to nowe kolory kwiatów.
                                                            Waldi.
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2015-05-13 09:08
Tak - sama ingerencja w DNA nie jest szczególnie trudna, ale tu nie chodzi o samą ingerencję, ale o znacznie zwiększone możliwości, możliwości eliminowania tego co szkodliwe i to w znacznie któtszym czasie (3 tyg. zamiast 1 rok) no i możliwość "modelowania" przyszłej osobowości jak i zapewne "formy"
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2015-05-13 09:54
WzK podstawy genetyki również znam. Jednak od czasów kiedy się tego uczyłam nauka tak przyspieszyła, że trudno mi się wypowiadać. Treść linku, który podałam wywołuje we mnie mieszane uczucia. Z jednej strony ciekawość , a z drugiej obawy.
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2015-05-13 11:11
Ale jest to naturalny odruch.
To samo jest z techniką, o tym na codzień się nie myśli, ale technika spowodowała, że nawet nie jesteśmy w stanie przewidzieć, a tym bardziej się uchronić przed permanentną inwigilacją. Z jednej strony technika pomaga w wykrywaniu i zapobieganiu przestępczości, a z drugiej tymże przestępcom ułatwia prowadzenie przestępczej działalności nie wspomnę tu o podprogowych manipulacjach ludzkim umysłem, śledzeniem czy podsłuchiwaniem obywateli całego świata - jest to nieodzowna część naszego życia spowodowana rozwojem technologicznym idąc dalej - rozwój technologiczny przyczynił się w znacznym stopniu do rozmachu w badaniach genetycznych - bez rozwoju technologicznego genetyka nie zaszłaby tak daleko - wszystko się ze sobą łaczy w jedną spójną całość.
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2015-05-13 11:26
Gollum - co najmniej a właściwie to nawet sporo " odjechałeś" od tematu. Twoja wypowiedź to już właściwie może być tematem następnej dyskusji :-)
Nadrzędny Autor amalian Dodany 2015-05-13 12:29
Człowiek zaprojektowany w laboratorium ? Nic zdrożnego. Tylko, żeby znać granice . Dziecko urodzone In vitro jest gorsze, słabsze, mniej utalentowane od dziecka urodzonego naturalnie ? Natura nie pyta się:czy może? ale się zmienia . Robi to powoli, ale to robi . Dinozaury nie wyginęły! Ale zmieniły(wolno, ale do przodu. Jak w SM-mie;) się ewoluowały i teraz codziennie je obserwujemy . Jeżyki już przyleciały:) .Codziennie budzą mnie swoim nawoływaniem . Panie Jeżykowe siedzą na gniazdach a panowie zajmują się kuchnią . I ja również :na dzisiaj kukurydza GMO ;-))) .
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2015-05-13 15:15
W-Z - wcale tak nie uważam.
To co się stało jest własnie nastepstwem postępu technologicznego, który kiedyś też był niewyobrażalny, niedostępny i był czymś przerażającym, ludzie się zastanawiali czym to grozi i jakie z tego mogą być korzyści. No i mamy korzyść - postęp w dziedzinie genetyki którego by nie było bez technologii na tak wysokim poziomie.
Tak jak mój przedmówca - nie ma co się od razu nastawiać na kategoryczne nie, kiedyś jakakolwiek ingerencja w organizm ludzi przez człowieka był herezją, ludzie nazywani byli szarlatanami - postęp niesie ze sobą zarówno dobrodziejstwo i życie jak również zło i śmierć, a właściwie to źle się wyraziłem - to nie postęp jest winny, a człowiek.
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2015-05-13 15:57

>Tylko, żeby znać granice <


I to jest dopiero problem. Bo zaraz znajdą się nieomylni, którzy nam te granice zaczną wytyczać. A kto się nie dostosuje do nieomylnych w proch i pył będzie ścierany. Przecież to nie pierwszyzna ! :-(
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2015-05-13 16:02
A kto ma ustalić te granice?
Gdzie ta granica powinna być?
Co oznacza przekroczenie granicy? Bo równie dobrze może to oznaczać zaprzestanie badań.
To nie jest takie proste jak się wydaje - ustalić granice i już, pilnować, aby nikt ich nie przekroczył - to nierealne, dlaczego? Patrz na pytania powyżej.
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2015-05-13 16:11

>A kto ma ustalić te granice?<


Tego nie wiem. W każdym razie ja do tego nie pretenduję. Może jakieś gremium światowych uczonych ? Ale już widzę jak nieomylni ich atakują.
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2015-05-13 16:19
Nieomylni będą atakować, ale gremium również może się mylić i próbowac postawić takie granice, że badania będą musiały się zatrzymać niedokończone.
Może jestem na to zbyt tępy, ale uważam, że jeśli nie ma rozsądnej granicy bo jeśli badania będą miały na celu poprawę naszego zdrowia, leczenie to myślę, że każda droga jest właściwa - oczywiście mówię tu o badaniach. Nie zawsze może to dobrze wyglądać z boku, ale jeśli cel jest właściwy to należy po niego sięgać możliwymi sposobami.
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2015-05-13 16:26

>uważam, że jeśli nie ma rozsądnej granicy bo jeśli badania będą miały na celu poprawę naszego zdrowia, leczenie to myślę, że każda droga jest właściwa <


Tu jesteśmy w pełni zgodni.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Aktualności (Strona 166) (3910838 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 330 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill