www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Wirusy, Trojany - masz problem pisz w tym wątku. (63690 - wyświetleń)
1 2 3 Poprzednia strona Następna strona  
- Autor Gollum Dodany 2015-05-14 17:09
Witam.
W dzisiejszych czasach sam antywirus nie wystarczy, programy antywirusowe nie radzą sobie z tzw. reklamiarzami itp.
Jeśli masz problem z systemem operacyjnym, wyskakują uciążliwe reklamy, system spowolniony - napisz tutaj - pomge rozwiązać problem.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2015-05-14 19:23
Reklamy rzeczywiście są uciążliwe. :-(
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2015-05-14 19:51
Trzeba jednak odróżnić reklamy na stronach www, z którymi w miarę skutecznie radzi sobie adblock z reklamiarzami - reklamy agresywne otwierające się same, w nowych oknach.
jeśli takie właśnie masz problemy to mogę pomóc, poprowadzę Cie tu krok po kroku.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2015-05-14 20:00
Nie o to jej chodzi:-)
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2015-05-14 20:02
Jasnowidz czy co? :D
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2015-05-14 20:24
Chodzi mi o "zwykłe" reklamy, które pokazują się na każdej otwieranej stronie. Nie można tekstu spokojnie przeczytać, bo co chwilkę coś "pływa " po ekranie.
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2015-05-14 20:45
Jaką przeglądarkę używasz?
Internet Explorer
Opera
Google Chrome
FireFox
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2015-05-14 21:17
Internet explorer
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2015-05-14 21:39 Zmieniony 2015-05-14 21:57
Zainstaluj Adblock:
http://www.programosy.pl/program,adblock.html
To blokuje większą część reklam

Uruchom Intenret Explorer, wejdź na podaną stronę, przejdź niżej do Strefa download programu -> kliknij przycisk Pobierz -> zostaniesz po chwili przekierowana do strony z adblokiem dla IE - kliknij przycisk Install for Internet Explorer

Możesz zapisać plik na dysku i uruchomić instalację lub wcisnąć przycisk Uruchom - instalatro sam zaproponuje zamknięcie Internet Explorer w celu zainstalowania dodatku. Po zainstlaowniau i uruchomieniu Intenret Explorer - przeglądarka zapyta się czy uruchomić dodatek - klikasz Włacz.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2015-05-14 22:02
Zainstalowałam, ale reklamy jak latały tak latają. Chyba coś sknociłam. W każdym razie mam ten program na dysku.
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2015-05-14 22:17 Zmieniony 2015-05-14 22:25
Jeśli dobrze zainstalowałaś i włączyłaś ten dodatek to na dole na pasku stanu powinnaś mieć taki mały znaczek czerwony ABP
Ewentualnie górne menu -> widok -> paski narzędzi -> i tu zaznaczasz Pasek stanu
Ocywiście musisz mieć aktywny pasek stanu, aby to zrobić klikasz prawym myszy na belce IE i zaznaczasz pozycję (stawiasz ptaszka) Pasek stanu
Jeśli jest zainstalowany i uruchomiony, a nadal latają reklamy to są to właśnie te agresywne, a nie te ze stron www.
W tym przypadku:
1. Pobierz >>>AdwCleaner<<<
2. Uruchom prawym przyciskiem myszy i opcja Uruchom jako administrator
/tego programu się nie instaluje - po pobraniu jest gotowy do uruchomienia/
3. Po uruchomieniu klikamy przycisk akceptujący umowę (ten z lewej).
4. Teraz przyciśnij przycisk Szukaj (Scan)
5. Po zakończeniu skanowania uaktywni się przycisk Usuń (clean) - wciśnij go.
6. W każdym oknie jakie się pojawi kliknij OK
7. Nastąpi ponowne uruchomienie komputera.
8. Po ponownym uruchomieniu wyświetli się log
9. Kopiujesz zawartość notatnika (loga) i wchodzisz na stronę www.wklej.org - tu w pole do tego przeznaczone wklejasz skopiowaną zawartość i wciskasz rpzycisk Wklej
10. Otworzy się nowa strona z wklejonym logiem - kopiujesz adres tej storny i mi tu podajesz

WAŻNE!!!
Nic w tym programie nie zaznaczaj i nie odznaczaj - wszystko ma być domyślne.
Program wyszukuje szkodliwe wpisy w rejestrzel oraz właśnie odnośniki do reklamiarzy itp.

Jeśli to nie pomoże to już nie dzisiaj, ale jutro będziemy działać dalej.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2015-05-14 22:30 Zmieniony 2015-05-14 22:42
Odinstalowałam go zupełnie, bo mi namieszał. Pozostała mi po nim pamiątka z lewej strony ekranu i nie mogę się tego pozbyć.

Już się pozbyłam całości. Może jutro znów zainstaluję. Dziś już nie mam cierpliwości. :-)
Nadrzędny - Autor Kobietka Dodany 2015-05-15 09:34
Gollum mam Google Chrome,wiec jak to z tymi wirusami tu.
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2015-05-15 09:52
Niebardzo rozumiem pytania, jedno co mogę powiedzieć to Google Chrome jest akurat tą przeglądarką na którą wpada najwięcej "śmieci", dlaczego, ano dlatego, że jest najbardziej popularna.
Jeśli chodzi o reklamy i program AdBlock to ten sam link co podałem wyżej - jest to stonka, która automatycznie rozpoznaje jaka przeglądarka jest uruchomiona i proponuje dodatek dla danej przeglądarki.
AdBlock nie jest żanym programem antywirusowym - jest to dodatek blokujący większość reklam - można nim swobodnie zarządzać ,można go wyłączać w razie potrzeby - bywa, że zablokuje coś co powinno się wyświetlić, można dodawać domeny, na których ma nie blokować reklam itp.
Co do wirusów w samym windowsie to mogę powiedzieć więcej jeśli zostaną wykonane 3 skany - trzema programami - jeśli jesteś zainteresowana napiszę co i jak.
Nadrzędny - Autor Kobietka Dodany 2015-05-15 10:00
Tak jestem zainteresowana.Jak bedziesz mial czas napisz jak pozbyc sie reklam w Firefoxie bo pracujemy na nim a czasem nie da sie nic zrobić ,gdyż stale coś wyskakuje.
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2015-05-15 10:19
Kobietka - wykonaj w takiej kolejności jak podałem:

1.
1. Pobierz >>>JRT<<<
2. Uruchom prawym przyciskiem myszy i opcja Uruchom jako administrator (w Windows 7, 8, 8.1 w XP po prostu dwuklikiem myszy()
3. Po uruchomieniu klikamy dowolny przycisk, aby rozpocząć skanowanie.
4. Po zakończeniu skanowania zostanie wygenerowany log - wstaw na www.wklej.org - podaj link
4. Aby zamknąć okno klikamy dowolny przycisk

2.
1. Pobierz >>>AdwCleaner<<<
2. Uruchom prawym przyciskiem myszy i opcja Uruchom jako administrator (w Windows 7, 8, 8.1 w XP po prostu dwuklikiem)
/tego programu się nie instaluje - po pobraniu jest gotowy do uruchomienia/
3. Po uruchomieniu klikamy przycisk akceptujący umowę (ten z lewej).
4. Teraz przyciśnij przycisk Szukaj (Scan)
5. Po zakończeniu skanowania uaktywni się przycisk Usuń (cleaning) - wciśnij go.
6. W każdym oknie jakie się pojawi kliknij OK
7. Nastąpi ponowne uruchomienie komputera.
8. Po ponownym uruchomieniu wyświetli się log
9. Kopiujesz zawartość notatnika (loga) i wchodzisz na stronę www.wklej.org - tu w pole do tego przeznaczone wklejasz skopiowaną zawartość i wciskasz rpzycisk Wklej
10. Otworzy się nowa strona z wklejonym logiem - kopiujesz adres tej storny i mi tu podajesz

3.
1. Pobierz >>>FRST (x86x64)<<< zgodny z architekturą Twojego systemu (x64 lub x86)
2. Zapisz na pulpicie
3. Uruchom program klikając prawym przyciskiem myszy i opcja Uruchom jako administrator (w windows 7, 8, 8.1 w XP po prostu dwuklikiem myszy)
4. Upewnij się, że pole Addition jest zaznaczone (jeśli nie to zaznacz)
5. Kliknij przycisk SCAN.
6. Program wygeneruje dwa logi (FRST i Addition)
7. Oba logi (każdy osobno) proszę zamieścić na www.wklej.org i podać linki

Jak sprawdzić czy system jest 64 czy 32 bitowy:
1. Wciskamy WinKey+R i wpisujemy dxdiag
2. Klikamy Nie
W otwartym oknie w pozycji System operacyjny mamy potrzebne informacje

Lub na piechotę:
1. Przycisk Start
2. Prawy przycisk myszy na Komputer
3. Właściwości i tutaj mamy informację:
- Typ systemu - 64-bitowy system operacyjny
lub
- Typ systemu - 32-bitowy system operacyjny
Nadrzędny - Autor Kobietka Dodany 2015-05-15 10:48
Dzieki Gollum,po powrocie z pracy zrobie wg Twoich przykazań i dam znać co wyszło.:-)Czy to wszystko tyczy sie tez Fire?
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2015-05-15 10:57
To wszystko tyczy się ogólnie sytemu operacyjnego (Windows) czyli tyczy się wszsytkich przeglądarek - to jest pierwszy etap - dwa pierwsze powinny załatwić sprawę (są to "automaty"), ale punkt 3 (FRST) wygeneruje logi, które muszę przejrzeć i tam będę widział czy i co należy jeszcze usunąć/wyczyścić i jeśli taka ptrzeba zajdzie podam kolejne instrukcje :-)
Nadrzędny - Autor Kobietka Dodany 2015-05-15 12:36
Wiec tak,kolezanka przy innym biurku zrobiła wg Twoich zaleceń i reklamy nie wyskakują,wisimy Ci kawe.:-)A naszemu informatykowi gamoniowi utrzemy nosa.:-)
Nadrzędny Autor Gollum Dodany 2015-05-15 12:50
OK - już się ubieram i za 15 minut jestem - nastawiajcie wodę :-)
Nadrzędny - Autor majga Dodany 2015-05-15 10:27
Do wyskakujących reklam polecam Adblock lub uBlock. Są wersje na firefox i chrome.

Majka,
_
wypożyczalnia aut poznań
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2015-05-15 10:37 Zmieniony 2015-05-15 10:40
Adblock blokuje reklamy zamieszczane na stronach legalnie, nie blokuje reklam rozpowrzechnianych przez reklamiarzy, jest sporo oprogramowania pchającego się do naszego systemu - oprogramowania, które generuje rklamy, otwiera bez naszego pośrednictwa strony reklamujące itp - i tu nie pomoże adblock dopóki nie usuniemy całego tego syfu.

No i dodam, że adblock jest nie tylko dla FireFox i Chrome, współpracuje również z:
Internet Explorer
Opera
Safari
oraz wszelkimi przeglądarkami bazującymi na silniku FireFox i Chrome
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2015-05-15 14:22
Jak odinstalować nieaktywną Avirę?
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2015-05-15 14:51 Zmieniony 2015-05-15 14:56
Joluś
1. Pobierz >>>WISE Program Uninstaller Portable<<<
2. Wypakuj do jakiegoś katalogu - może być utworzony np. na pulpicie.
3. Uruchom prawym myszy i opcja Uruchom jako administrator (w Windows 7, 8, 8.1 - w XP po prostu dwuklikiem myszy)
4. Po uruchomieniu w prawym górnym rogu jest pole wyszukiwania - wpisz: Avira
5. Pokaże się na liście - kliknij w nią - zazancz, uaktywnią się dwa przyciski:
- Safe uninstall
- Forceduninstall
6. W pierwszej kolejności wciśnij Safe uninstall - jeśli nie przyniesie pożądanego efektu kliknij Forced uninstall
7. Po deinstalacji odczekaj chwile, nie zamykaj programu - program przeszuka dysk w poszukiwaniu pozostałości, jak znajdzie wyświetli je i wszystkie będą zaznaczone - nic nie odznaczaj - kliknij Remove
To wszystko.
Gdyby coś było nadal nie tak - pisz.

No i jaki to system operacyjny - jeśli to Vista, Windows 7 i jest to legalny sytsem to jest darmowy program antywirusowy Microsoft Security Essentials - ze stajni Microsoftu - leciutki i bardzo dobry.
Avira to badziew jakich mało.
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2015-05-15 15:03
W tym mam Vistę i sobie chwaliłam. W lenowie jest 8.1 i mnie do szału doprowadza. Do tego wychodzi, że mi zainstalowali nowe oprogramowanie, ale muszę teraz zapłacić za klucz aktywacyjny, bo obecny jest nieprawidłowy.
Proszę napisz mi dla Visty jak tą Avirę wywalić. Z tym systemem chyba jutro pojadę i każę zrobić jak należy.
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2015-05-15 15:15 Zmieniony 2015-05-15 15:17
Przecież wyżej napisałem jak usunąć Avirę - w Vista tak samo - sorki nie dodałem.
Po porbraniu programu WISE... uruchamiasz go prawym myszy i opcja Uruchom jako administrator

Co do Windows 8.1 jak lapek był w serwisie to nic nie płać za żaden numer aktywacyjny - jeśli kupowałaś lapka z 8ką to tam była partycja recovery i na niej kopia systemu Windows 8.1 z numerkami - po zainstalowaniu z tejże partycji masz legalny aktywowany sytem. To raz, a dwa - jeśli wywalili partycję to ich problem i niech teraz działają - nie będziesz płacić za ich błędy. A trzy to co do sytsemu Windows 8 czy 8.1 numerki są zaszyte w BIOSie i wystarczy pobrać taką samą wersję (jest napisane na naklejce) - czysty obraz sytemu (to w serwisie powinni umieć zrobić :D ), nagrać na DVD i z takiej DVD zainstalowac sytem Windows 8.1 - instalator sam wyciągnie numerki z BIOSu i potem tylko aktywacja przez internet.

Co do Windows 8.1 to bardzo dobry sytesm - trzeba się tylko przyzwyczaić. Lada chwila wyjdzie Windows 10 i będzie przez rok możliwość upgrade'u za darmo, tam już wraca Menu Start taki jak w Vista (czy Win 7)
Są też darmowe programy które po zainstalowaniu uruchamiają Menu Start w Windows 8.1
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2015-05-16 13:43
Lenowo 8.1 jest nowy i działa ok. Chodzi o Vistę.
Odinstalowanie częściowo się powiodło. Zbierał pozostałości i nagle komp. się wyłączył. Zresetowałam i załapał. W koszu do bólu z Aviry, ale małpa jeszcze w części jest. Wyświetla cały czas (ta Avira) error code: 7  :-( Bałam się już ponawiać bo muszę trochę popisać do poniedziałku, a jak padnie to d... blada ;-)
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2015-05-16 20:10
Joluś - pomogę Ci usunąć pozostałości, ale musisz wykonać ponoższe:
1.
1. Pobierz >>>FRST (x86x64)<<< zgodny z architekturą Twojego systemu (x64 lub x86)
2. Zapisz na pulpicie
3. Uruchom program klikając prawym przyciskiem myszy i opcja Uruchom jako administrator (w windows 7, 8, 8.1 w XP po prostu dwuklikiem myszy)
4. Upewnij się, że pole Addition jest zaznaczone (jeśli nie to zaznacz)
5. Kliknij przycisk SCAN.
6. Program wygeneruje dwa logi (FRST i Addition)
7. Oba logi (każdy osobno) proszę zamieścić na www.wklej.org i podać linki

Jak sprawdzić czy system jest 64 czy 32 bitowy:
1. Wciskamy WinKey+R i wpisujemy dxdiag
2. Klikamy Nie
W otwartym oknie w pozycji System operacyjny mamy potrzebne informacje

Lub na piechotę:
1. Przycisk Start
2. Prawy przycisk myszy na Komputer
3. Właściwości i tutaj mamy informację:
- Typ systemu - 64-bitowy system operacyjny
lub
- Typ systemu - 32-bitowy system operacyjny

2.
1. Pobierz program >>>AutoRuns<<<
2. Po pobraniu kliknij prawym myszy i opcja Uruchom jako administrator
3. Czekaj aż w lewym dolnym rogu pojawi sie napis Ready
4. Z górnej belki wybierz Options -> i tu zaptaszkuj pozycje:
- Hide Empty Locations
- Hide Microsoft Entries
- Hide Windows Entries
5. Kliknij ikonę dyskietki i zapisz log jako log.arn.
6. Wyślij mi na emaila ten pliczek.
Emaila podaję Ci na PW
Nadrzędny - Autor easyrider Dodany 2015-05-19 18:57
Gollum moze wiesz co zrobic ale po kolei.Moja Mama ma tf w plusie na karte ma 300min darmowych rozmow iles smsow i nie wykorzystuje całego doładowania nazbierało sie tego blisko 2 stowy,czy jest mozliwosc przekazania tej kasy w formie doład.innego telefonu w plusie np.wnukom tez w abonamencie?szukałem ale nie znalazłem,moze byc link poczytam przy czasie.
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2015-05-19 21:52
easyreader - w tym się aż tak nie orientuję, ale się rozpatrzę i jak tylko będę wiedział coś więcej to dam znać.
Paimętam, że było coś takiego jak możliwośc przekazywania doładowania, ale nie wiem czy niewykorzystanego również.
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2015-05-24 10:19
Bajkowy może wiesz lub pokąbinujesz: jak nagrać na płytę film z neta!
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2015-05-24 10:51
Joluś - wiem, ale nieco więcej informacji potrzebuję.

Co to znaczy film z neta? Masz na myśli film, który pobrałaś z neta i zapisałaś na dysku czy może film, który jest w internecie i oglądasz go online? Pytane dość niejasne :-)
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2015-05-25 17:53
Potrafię wypalić płytę i jak by był na dysku to ok. Masz rację: "niejasne" :-)
Napiszę dokładniej na pw. :-)

Tak przy okazji: jak wchodzę na to forum i piszę do Ciebie to mnie "wywala" :-(
Nadrzędny Autor Gollum Dodany 2015-05-25 19:20
Nic w kwestii wywalania nie powiem dopóki nie zobaczę logów z programów do których dawalem instrukcje w Wirusy, trojany...
Nadrzędny - Autor wielokropek Dodany 2017-05-31 12:00 Zmieniony 2017-05-31 12:12
A co poradzisz na jednodniowe logowania dla jednego wpisu?
To wirus , trojan czy jakaś inna choroba i jak to leczyć? .
Kiedyś w 2013 też tu była taka epidemia. Niby admini z tym walczyli ale toto wróciło i nic nie robią aby toto zablokować.

upssss nie doczytałem ,że w tej sprawie wyraziłeś już swoje zdanie.
Nadrzędny Autor Gollum Dodany 2017-05-31 12:43
Tak wyraziłem - to są automaty (najczęściej)
I tak jak napisałem w takim przypadku jednym z rozsądnych rozwiązań jest weryfikacja postów - pierwsze 30 postów (może być mniej) musi być zaakceptowane przez moderatora - w innym przypadku nie pojawia się na forum.
Nadrzędny - Autor Dziqu Dodany 2020-04-09 13:36
Ja mam problem bo jak w chodzę na sklep https://sklep.mactech.pl/prad/listwy-antyprzepieciowe/ to antyvirus wyświetla mi że strona jest niebezpieczna... A na innym komputerze czy telefonie jest wszystko ok a chciałbym zakupić listwy antyprzepięciowe do mojego komputera
Nadrzędny Autor Kropek Dodany 2020-04-15 15:54
Ja w takich przypadkach odpuszczam sobie stronkę
Nadrzędny - Autor wielokropek Dodany 2017-09-14 13:20
Chyba złapałem jakiegoś wirusa który pożera pamięć w moim laptopie.  Co jakiś czas wyświetla mi komunikat o zbyt małej ilości pamięci .
Już raz wykasowałem przeglądarkę internetową której nie używam i było trochę spokoju .
Teraz ponownie pokazuje mi się komunikat o zbyt małej ilości wolnej pamięci!!!
Ktoś chce abym kupił nowy sprzęt???
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2017-09-14 18:16
Żebym cokolwiek mógł pomóc potrzebne mi sa logi z programu FRST.
Instrukcja:

* Pobierz FRST (x86x64) zgodny z architekturą Twojego systemu (x64 lub x86)
http://www.bleepingcomputer.com/download/farbar-recovery-scan-tool/
* Zapisz na pulpicie
* Uruchom program klikając prawym przyciskiem myszy i opcja "Uruchom jako administrator"
* W sekcji Skan opcjonalny zaznacz opcje:
Addition
* Kliknij przycisk "SKANUJ".
* Program wygeneruje dwa logi (FRST i Addition)
* Logi (każdy osobno) proszę zamieścić na www.wklej.org i podać linki

Jak sprawdzić czy system jest 64 czy 32 bitowy:
* Wciskamy "WinKey+R" (klawisz windowsa+R) i wpisujemy "dxdiag" (bez cudzysłowia)
* Klikamy "Nie"
* W otwartym oknie w pozycji "System operacyjny" mamy potrzebne informacje
Lub na piechotę:
* Przycisk Start
* Prawy przycisk myszy na Komputer
* "Właściwości" i tutaj mamy informację:

- Typ systemu - 64-bitowy system operacyjny
lub
- Typ systemu - 32-bitowy system operacyjny
Nadrzędny - Autor wielokropek Dodany 2017-09-15 08:23
I tu pojawia się pierwszy kłopot ;-) nie używam myszy.
Nadal pracuję na XP Home Edition na tym laptopie.
Nie mam ,żadnej pewności czy umieszczanie jakiś danych w przestrzeni publicznej jest dla mnie bezpieczne.
To znaczy czy ktoś nagle nie zacznie podpisywać się moim nickiem bez mojej zgody.
Czy nie udostępniam w ten sposób dostępu do wszystkich moich kont bankowych?.
Czy udostępniając dane w tej przestrzeni nie udostępnię danych dla np. kogoś kto w jakikolwiek sposób  będzie mógł je wykorzystać bez mojej wiedzy i zgody?
I oczywiście podstawowa niewiedza
Co może jeszcze wyczyniać program FRST ?
Nadrzędny Autor W z K Dodany 2017-09-15 10:07 Zmieniony 2017-09-15 10:12

>Nie mam ,żadnej pewności czy umieszczanie jakiś danych w przestrzeni publicznej jest dla mnie bezpieczne. <


Danych zwanych wrażliwymi w tych plikach nie zamieścisz. Owszem, będzie widoczna nazwa administratora komputera.

>To znaczy czy ktoś nagle nie zacznie podpisywać się moim nickiem bez mojej zgody.<


To niemożliwe, nie ma związku.

>Czy nie udostępniam w ten sposób dostępu do wszystkich moich kont bankowych?.<


Absolutnie nie.........

>Czy udostępniając dane w tej przestrzeni nie udostępnię danych dla np. kogoś kto w jakikolwiek sposób  będzie mógł je wykorzystać bez mojej wiedzy i zgody?<


Te dane są szczątkowe, nieprzydatne dla "złoczyńców"

>Co może jeszcze wyczyniać program FRST ? <


Nic, po za rzeczami pożądanymi, czyli oczyszczeniem komputera z śmieci. Oczywiście korzystając z niego zgodnie ze sztuką.
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2017-09-15 10:13 Zmieniony 2017-09-15 10:15
Nic nie udostępniasz bo kopiujesz jedynie zawartość pliku tekstowego, ale to Twoja decyzja - jest to jednak jedyny sposób w jaki mogę spróbować rozwiązać problem.

Co do udostępniania i paranoidalnej obawy przed wypływem informacji z komputera to samo podłączenie do sieci internetowej jest ogromnym ryzykiem bo dla odpowiednio przseszkolonej osoby nie ma żadnych blokad co udowodnili włamując się do komputerów w Pentagonie.
To raz, a dwa - samo siedzenie na XP jest jak siedzenie w kiblu przy otwartych drzwiach. System jest dziurawy już jak ser szwajcarski - system nie jest już od lat wspireany - Twój wybór.

Samo siedzenie tu, an tym forum jest już ryzykiem - forum to nie jest zabezpieczone (połaczenie nie jest szyfrowane) i dane (hasło, nick) może zostać w łatwy sposób przechwycone.
Nadrzędny - Autor wielokropek Dodany 2017-09-18 14:19

> To raz, a dwa - samo siedzenie na XP jest jak siedzenie w kiblu przy otwartych drzwiach. System jest dziurawy już jak ser szwajcarski - system nie jest już od lat wspireany - Twój wybór.


Super określenie " siedzenie w kiblu przy otwartych drzwiach "  :-))))) , rozbawiłeś mnie.
Ale zgadzam się z Tobą mój wybór. Przypomniał mi się windows 93. https://www.windows93.net/

> Samo siedzenie tu, an tym forum jest już ryzykiem - forum to nie jest zabezpieczone (połaczenie nie jest szyfrowane) i dane (hasło, nick) może zostać w łatwy sposób przechwycone.


Ale to mnie zaniepokoiło!!!  Czy sądzisz że ludzie którzy moderują te forum mogą być nieuczciwi?
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2017-09-18 18:42

>Czy sądzisz że ludzie którzy moderują te forum mogą być nieuczciwi?<


Tego nie powiedzialem - napisałem tylko, zę połączenie nie jest szyfrowane czyli dane są dla wszystkich zainteresowanych czytelne :-)
Nadrzędny Autor wielokropek Dodany 2017-09-18 18:49
Dla mnie nie są czytelne :-) aż tak  hakerstwem się nie param. Nie tylko brak wiedzy ale i chęci w tym kierunku.
Zadowalam się możliwościami udostępnianymi na forach. Szukaj, lub np potrafię "podczytać dane użytkow-nicka" , ilość oraz treść napisanych postów;)
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2017-09-15 10:59
Wielokropek, Windows XP to przeżytek i na dodatek system nie jest już od lat wspierany, samym siedzeniem na tym forum ryzykujesz atakiem hakerskim, bo XP jest dziurawy jak szwajcarski ser. Jeśli chcesz tak bardzo dalej szurfować po twoich ulubionych forach, stronach, grać w różne gierki, to wskazane byłoby zmiana systemu na nowszy z rodziny Windowsa lub przejść na Linux, ja mam w swoich stacjonarnych komputerach system z rodziny Linux a dokładnie Ubuntu 17.04 , a zaś w laptopie mam Windows10 który działa bez zarzutu...
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2017-09-18 15:12
Oprócz 10-tki w laptopie użytkuję też XP w stacjonarnym. Co prawda ten stacjonarny służy mi głównie jako awaryjny i magazyn danych ale wciąż "ciągnie".
Nie jest jeszcze tak źle jak przytaczacie dziury w serze ale do działań bankowych już z XP nie korzystam. Zresztą tamtejsza przeglądarka Explorer  już tego nie umożliwia, ale FF (lisek) owszem. Tym nie mniej nie ryzykuję. No, może gdybym musiał przelew zrobić, a akurat laptop by się zbuntował.........
Nadrzędny - Autor wielokropek Dodany 2017-09-18 18:54
Ja jestem odważny i przelewy robię z XP na "chromym" ;-) . Liska wykasowałem z powodów braku miejsca na dysku C.
A co powiecie na taki mój pomysł abym przeniósł np: dokumenty z C: na D: (tam chyba ukrywa się ok 4Gb a na D: mam wolne przynajmniej 20Gb
Jeszcze nie próbowałem sposobu zaproponowanego przez Golluma.
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2017-09-19 09:59

>A co powiecie na taki mój pomysł abym przeniósł np: dokumenty z C: na D: (tam chyba ukrywa się ok 4Gb a na D: mam wolne przynajmniej 20Gb<


Ależ oczywiście, od dawna tak robię. Nie ma to żadnego wpływu na szybkość odtwarzania tamtych plików. Tylko po przeniesieniu pamiętaj aby z "C" skasować przeniesione elementy. Inaczej się będą dublować i zamiast miejsce zyskiwać będziesz tracił. Z plików przeniesionych z "C" na "D" zawsze robię skróty na pulpicie mając do nich szybki dostęp.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Wirusy, Trojany - masz problem pisz w tym wątku. (63690 - wyświetleń)
1 2 3 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill