www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Nocne rozmyślania (Strona 120) (1857369 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 134 Poprzednia strona Następna strona  
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2015-03-25 20:35
No to co proponujesz? Chcę tak zwyczajnie zajrzeć i pogadać o d... Maryni :-) Wiem, że rozumiesz o co mi chodzi :-)
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2015-03-25 20:38
Lepiej o d.. Maryni, niż o kimś konkretnym.. d.. wszystko zniesie :-))
Nadrzędny Autor Jola11 Dodany 2015-03-25 20:43
Tyle to wiem :-(
Widać czas spadać :-(
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2015-03-26 06:52
Kazdy giej to ootwierdzi;-)
Nadrzędny Autor buduj Dodany 2015-03-26 14:12
ksiądz też :-) ) ) )
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2015-03-26 20:56
http://www.sfora.pl/polska/Pozar-na-Stadionie-Narodowym-Niepelnosprawni-uwiezieni-a76703

Czy ktoś jeszcze myśli o niepełnosprawnych?
Nadrzędny - Autor easyrider Dodany 2015-03-26 22:01
co by było gdyby jakby ktos zginał kogo obarczyli by odpowiedzialnościa.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2015-03-26 22:04
A tyle było pochwał, że ON mają tam super.
Nadrzędny Autor easyrider Dodany 2015-03-26 22:07
moze i mają ale w takich sytuacjach juz widac ze nie jest tak extra
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2015-03-28 09:17
http://www.wprost.pl/ar/500453/Niepelnosprawni-dyskryminowani-systemowo/

Wprawdzie jest u nas lepiej niż za komuny, ale jest jeszcze dużo do zrobienia. Bardzo dużo. Szczególnie dużo trzeba zmienić w myśleniu ludzi o niepełnosprawności i to nie tylko sprawnych trzeba edukować, ale i nas niepełnosprawnych również. Wszystkie nasze kompleksy i złe emocje widać nawet tutaj na forum. To jak się do siebie odzywamy jest tego dowodem.
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2015-03-30 21:39
Już od wczorajszej nocy strasznie wieje , a tu znów zapowiadają wichury i to jeszcze większe. Deszcz leje. Jutro ma padać śnieg. Spać nie można tak głośno dmucha. :-(
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2015-04-16 18:56
Agresja wobec dzieci. Straszne. Dziś znów wiadomość, że ojciec zamordował pięcioletnią córkę. Jakim trzeba być potworem. :-((((((((
Nadrzędny - Autor easyrider Dodany 2015-04-17 10:50
zwyrodnialcy mnoza sie jak grzyby po deszczu.a moze zawsze tak było tylko teraz wszystko podaje sie do publicznej wiadomosci.
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2015-04-17 11:09
Nie wiem czy aż tak często rodzice krzywdzili maleńkie dzieci.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2015-04-17 20:19
Dla wszystkich forumowiczów , aby się wyciszyć i spokojnie wejść w objęcia Morfeusza. :-))))))))))
https://www.youtube.com/watch?v=c4fXTEh1Jjo&list=RDc4fXTEh1Jjo#t=8
Nadrzędny Autor wielokropek Dodany 2015-04-18 00:58
Fuj Morfeusz, spadaj! Idz do Lidian
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2015-04-22 19:31
http://www.fakt.pl/wydarzenia/jean-sharon-abbott-sparalizowana-przez-zla-diagnoze-lekarzy,artykuly,540196.html

O wielu błędnych diagnozach niestety nigdy się nie dowiemy.
Nadrzędny Autor Jola11 Dodany 2015-04-23 12:52
Fakt :-( głęboko zakopane ;-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2015-05-14 09:55
Ciężko zasnąć, gdy się wieczorem przeczyta takie wiadomości.
http://wiadomosci.onet.pl/kraj/polska-wyplaca-odszkodowania-za-tajne-wiezienia-cia/1ydm0x
Niewiele się o sprawie mówi, a osoby, które na to pozwoliły dobrze się mają.
Nadrzędny - Autor Kobietka Dodany 2015-05-14 12:17
Tak jak ci z grudnia 1981 roku,co im zrobili?Teraz ciągają starych dziadkow po sadach i co,jeden chory,drugi salwami honorowymi pożegnany,reszta siedzi cicho.
Nadrzędny - Autor Paula-Nikta Dodany 2015-05-14 12:49
...reszta się cicho i szeleści głosami już z drugiej tury wyborów prezydenckich. Nawet autorytet filipiński wskazał jednoznacznie bezpieczny wybór i tym samym dał sygnał , że ów wybór nie pójdzie w las...y państwowe :-)
Nadrzędny Autor Kobietka Dodany 2015-05-15 09:36
nie ma dobrego kandydata,rano się smiali,że Broniu ma suflera,po południu,ze sufler Andrzeja smieje sie z Bronia a sama podpowiadała ze Pisuś ma zone całować.I wyszło Szydło z worka.:-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2015-05-16 07:45
http://wiadomosci.onet.pl/swiat/poroszenko-podpisal-ustawe-uznajaca-prawny-status-bojownikow-o-wolnosc-w-tym-czlonkow/q1wmjh
I znów temat do rozmyślań. Czy akurat nocnych, tego nie jestem w 100% pewna.
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2015-05-16 14:47
Matko jedyna - banderowcy jeszcze żyją? Tak na dobrą sprawę to jestem zdziwiona, bo pełno tam komentarzy - to kiedy to było?
Nadrzędny Autor W z K Dodany 2015-05-16 15:23

> banderowcy jeszcze żyją?<


      Z pewnością niektórzy jeszcze żyją. Ale są bardzo już wiekowi. Natomiast jestem pewien, że posiadają też współczesnych naśladowców. Podobnie zresztą jak inne ideologie np. faszystowskie. Niestety !!
                                                                       Waldi.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2015-05-22 19:07 Zmieniony 2015-05-22 19:12
http://muzyka.onet.pl/pop/eurowizja-2015-dziennikarz-z-usa-rozplakal-sie-w-trakcie-wystepu-moniki-kuszynskiej/dxyb9y
Komentarze też warto poczytać. Między innymi taki:

>tralalumpek  do ~Wielkopolanin :


najpierw trzeba samemu pokonac siebie czyli przejsc z pozycji roszczeniowej inwalidy do pozycji czlowieka otwartego na zycie a potem jest dodatek w postaci pomocy otoczenia, wielu inwalidow, ludzi z powaznym uszczerbkiem na zdrowiu pozostaje w swojej frustracji zyciowej, agresji wobec swiata i pretansjach z podtekstem roszczeniowym i to ich niszczy, ta kobieta wygrala w zycie swoim nastawieniem do swiat <


Oglądaliście ?
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2015-05-23 09:28
Lidian, zacytowany komentarz nie przedstawia polskiej rzeczywistości.
Na nic się zda pozytywne nastawienie do świata lub silne pragnienie powrotu to normalnego życia, jeżeli osobie niepełnosprawnej ktoś nie pomoże, nie poda się ręki. Frustracja, pretensje do świata i agresja jest wynikiem braku pomocy. Nasze społeczeństwo uważa, że osoby niepełnosprawne stanowią grupę roszczeniową. Już samo używanie takiego określenia uważam za wielce krzywdzące dla tych osób. Usuwanie wszelkiego rodzaju barier i pomoc, to nie roszczenie, ale zrównanie szans na normalne życie i powrót do społeczeństwa.
To spotyka tylko nielicznych i takich, którzy są znani. Pozostali, a jest ich większość, muszą się zmierzyć ze smutną rzeczywistością.
Z autopsji znam historię osoby, która przywrócona do życia, pomimo wielu wysiłków, nie otrzymała żadnej pomocy. Najpierw została "zamknięta" na III piętrze, bo władze lokalne nie potrafiły pomóc jej w zamianie mieszkania na takie, z którego mogłaby sama wyjechać na wózku. W końcu zamknęła się w sobie. Co dzisiaj przeżywa trudno sobie wyobrazić, bo jest w takim stanie, że zerwała wszelkie więzi ze swoimi przyjaciółmi i rodziną.
Nadrzędny Autor W z K Dodany 2015-05-23 10:37
       Serwus :-)
  To jest temat rzeka, który nigdy się nie wyczerpie. Myślę, że każde z nas patrzy na te spawy poprzez pryzmat własnej niepełnosprawności. Zaczynają się rodzić błędne pytania, która niesprawność jest " większej wagi"? Tego nie da się zmierzyć ani zważyć bo np. osoba na wózku może mieć świetną sprawność intelektualną .
A osoba " na pierwszy ogląd" zdrowa może być "wrakiem człowieka". Sam niejednokrotnie myślę o własnej niesprawności i o tym, że byłem o włos od wózka. Czego zresztą definitywnie w przyszłości nie można wykluczyć. Oddzielną kwestią jest celne trafianie pomocy socjalnej do osób rzeczywiście jej potrzebujących. Zawsze każdy będzie chciał jakoś z tego " tortu" skorzystać. A gdy nic nie dostanie to wiadomo, że podniesie larum. Reasumując: Pomoc dla niepełnosprawnych zależy od zasobności budżetu i uczciwości urzędników. Niestety jesteśmy tak trochę skazani na ich łaskę.
                                                                                           Waldi
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2015-05-23 11:14

>Nasze społeczeństwo uważa, że osoby niepełnosprawne stanowią grupę roszczeniową<


I ma rację. Wystarczy popatrzeć na tych co się starają o dofinansowanie z MOPS/PCPR itp. Temat był nawet poruszany tu na forum, nie chce mi się szukać.

Inwalida koło 60ki pisze o dofinansowanie w "aktywnym samorządzie" - ma do dyspozycji 10.000 i choćby skały srały to musi wykorzystać całość - pisze o komputer za 6000 lub więcej - zależy czy ma jeszcze inne gadżety do zakupu.
Pytanie - po co takiemu starszemu panu czy pani laptop za 6000 skoro nie wykorzysta go nawet w 30 procentach? Co innego jeśl faktycznie prowadzi działalność w której do pracy uzywa programów wymagających takiego sprzętu, ale w większości przypadków jest to po prostu na zasadzie - "należy mi się to biorę". - nieważne, że przez to komuś innemu, komuś kto naprawde potrzebuje nie przyznają z braku środków.

To tylko taki przykład pierwszy z brzegu, w zyciu codziennym jest podobnie.
W komunikacji miejskiej - domaganie sie siedzenia  i to tu, właśnie na tym oznaczonym miejscu pomimo iż obok jest wolne.
W urzędach, sklepach, w pracy - można tak wymieniać przykłady zycia codziennego.

Oczywiśice, nie wszyscy się zaliczają do takiej grupy.

A wracając do artykułu Lidii - nie ma znaczenia czy to jest tu w Polsce czy gdzie indziej - to jest kwestia osobowości, najłatwiej jest zgonić na społeczeństwo. Jeśli osoba jest własnie roszczeniowa to będzie narzekała na brak pomocy, która jej się należy, jeśli to będzie osoba zaradna i chcąca coś osiągnąć to będzie jej zdecydowanie łatwiej i będzie też inaczej postrzegana i życie stanie się łatwiejsze.
Nadrzędny Autor Sonka Dodany 2015-05-23 12:52

>Jeśli osoba jest własnie roszczeniowa to będzie narzekała na brak pomocy, która jej się należy, jeśli to będzie osoba zaradna i chcąca coś osiągnąć to będzie jej zdecydowanie łatwiej i będzie też inaczej postrzegana i życie stanie się łatwiejsze.<


Gollum, guzik prawda...
Jeżeli osoba będzie zaradna to NIC nie będzie się jej należało, bo to, co ta roszczeniowa ma za nic czyli inny spryt, ta druga sama sobie, z trudem, mozołem w swojej niesprawności wypracować musi.
Faktycznie, będzie inaczej  postrzegana, czasami jako frajer.
Pytanie tylko, czy życie jej stanie się łatwiejsze? Tej drugiej osoby, oczywiście...
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2015-05-23 12:56

>W komunikacji miejskiej - domaganie sie siedzenia  i to tu, właśnie na tym oznaczonym miejscu pomimo iż obok jest wolne.
>W urzędach, sklepach, w pracy - można tak wymieniać przykłady zycia codziennego.


Podane przykłady potwierdzają to, o czym wcześniej napisałem. Nie dziwiłbym się, gdyby to napisała osoba zdrowa. Właśnie tak są odbierane przez społeczeństwo "przywileje" osób niepełnosprawnych.
Co w tym złego, że osoba niepełnosprawna domaga się siedzenia na wyznaczonym w tym celu miejscu? To niby kto tam siedzi - ktoś zdrowy????? Domaga się, bo nie chce zajmować miejsca dla zdrowych.
W przypadku laptopa za 6000,- zł to faktycznie przegięcie, ale nad prawidłową dystrybucją mają obowiązek czuwać ci, co wydają decyzje na zakup sprzętu. Nie oznacza to, że laptop nie należy się osobie niepełnosprawnej, gdyż ten nie służy tylko do zabawy, ale ułatwia życie takiej osobie na różne sposoby. W końcu mamy XXI wiek i korzystanie z dobrodziejstw jakie ten wiek niesie powinno być udziałem wszystkich.
Powtarzam, to nie "przywileje", ale zrównanie szans, aby osoby niepełnosprawne mogły funkcjonować w społeczeństwie.
Trudno to niektórym zrozumieć, bo nadal mentalnie tkwią w okresie dawno minionym, gdy posiadanie np. automatycznej pralki, czy samochodu było luksusem.
Przy okazji wychodzi nasza narodowa przypadłość, jaką jest zazdrość, bo inni mają, a ja nie. W takich przypadkach, gdy zazdrość skierowana jest do osoby niepełnosprawnej mówię:"jeżeli zazdrościsz bo ona/on coś dostał, to może przyjmiesz jej/jego cierpienia".
Nadrzędny Autor Gollum Dodany 2015-05-23 14:07 Zmieniony 2015-05-23 14:52

>Co w tym złego, że osoba niepełnosprawna domaga się siedzenia na wyznaczonym w tym celu miejscu?<


Odnośnie kominikacji i miejsca dla inwalidy.
Wiedziałem, ze to się nie spodoba.
Jak ajest różnica siedzenia kiedy obok jest wolne miejsce? Nie mówię tu o ruchowym czy zupełnie niewidomym.

Ale - z życia wzięte - sam tego doświadczyłem, siedziałem na takim miejscu (też mam do tego prawo), bezsensownie oznaczone miejsce bo trzeba się wysoko wspiąć (dwa stopnie) - siedizłem i widziałem jak wsiada starsza pani o kulach - nie ustąpiłem miejsca bo za mną było miejsce wolne na poziomie podłogi - oczywiście suchej nitki na mnei nie zostawiła razem z gośiem który to po drugiej stornie na tej samej wysokości się posunął - LEDWO się tam wgramoliła - a przecież byłoby jej zdecydowanie łatwiej usiąść na tym siedzeniu niżej położonym - ale tam nie było znazzka inwalidy.

Sonka - nie masz racji.
Każdy ma prawo się starać,ale jak pisałem trzeba mieć odrobinę rozsądku i nie być pazerą - to, że nie wykorzystuje pełnej kwoty tylko po to aby wykorzystać nie oznaca, że jestem frajerem.
Ja np. miałem 10000 do wykorzystania i wykorzystałem tylko 6000 bo więcej mi nie było potrzeba, nie wymyślałem dodatkowych gadżetów tylko po to, aby dobić do dychy.

Nie pisałem też o tym, że inwalida nie ma się starać i domagać tego co mu sie należy. Chodiz o to jak się do tego zabieramy, chodzi również o sposób życia, reprezentowania się w społeczeństwie - trzeba żyć, a nie tylko wołać o pomoc.

I jeszzze jedno - to, że inwalida sobie potrafi doskonale radzić i nie biega po urzędach domagając się należnych mu dofinansowań NIE ŚWIADCZY O TYM, ŻE JEST FRAJEREM - to tylko udowadnia, że tacy ludzie też potrafią zadbać o sibie i pełen szacunek dla takich ludzi. FAJERAMI można nazwać tych co tak mówią i myślą.

Tak na koniec.
Trzeba rozróżnić dwie sprawy roszczeniowość i świadomość tego co nam się należy. Można mieć świadomość co nam się prawnie należy i z tego krzystać, ale w miarę potrzeb, a nie tylko i wyłącznie dlatego, że mi się należy - to już jest roszczeniowość.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2015-05-23 17:04
Nachbar

> Domaga się, bo nie chce zajmować miejsca dla zdrowych. <


Nie przeginaj. A co zarazi czymś to miejsce? To , że jest takie wyznaczone miejsce nie oznacza, że ON musi na nim i tylko na nim siedzieć. Chyba , że ktoś chce ludzi posegregować.
Autem też nie zawsze staję na parkingu dla ON mimo iż mam takie uprawnienia. Są osoby, którym bardziej jest to miejsce potrzebne.
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2015-05-23 17:41
Witaj Liduś.
Gdyby wszyscy ON tak myśleli jak Ty - już dawno społeczeństwo miałoby inny stosunek do inwalidów.

Powyższse wypowiedzi są dowodem na to, że społeczeństwo się nie myli oceniając ON jako roszcczeniowych - właśnie przez takie podejście jakie prezenują wyżej wypowiadający się.
Masakra.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2015-05-23 18:21
Wiem, że są jeszcze niepełnosprawni, którzy nie czekają na "mannę z nieba" , a dotacje  pozostawiają dla tych najbardziej potrzebujących.
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2015-05-23 18:26
Oczywiście, że są, ale sa niezauważani bo jest ich zdecydowana mniejszość.
Na pewno spory wpływ na to ma to co się dizeje u nas w kraju, nasz rynek pracy, ale w dużej mierze to my sami - tak samo jak "zdrowi" - jesteśmy kowalami wlasnego losu. Oczywiście nie mówię tu o ekstremalnych upośledzeniach - mówię tu o "sprawnych" inwalidach.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2015-05-23 18:50

>ekstremalnych upośledzeniach <


Właśnie to zawsze należy mieć na uwadze. My w tej chwili mówimy z pozycji osoby jeszcze sobie nieźle radzącej, ale nie wszystkim jest to dane.
Najbardziej wkurzające jest tworzenie stanowisk pracy dla ON, z których prawdziwi niepełnosprawni nie mogą skorzystać. Pracodawcy często oczekują "osiłka" z grupą.
Nadrzędny Autor Gollum Dodany 2015-05-23 19:15
Masz rację.
Tak też wygląda sprawa ochroniarzy w marketach. Na tych właśnie ochroniarzach przejechał się PFRON - większa część kasy poszła właśnie na tą grupę, a dla reszsty zakładów pracy chronionej zatrudniających prawdziwych inwalidów niewiele zostało i zaczęły się kłopoty.

Prawo nasze niestety nie rozróżnia tych - jak ich nazwalem - ekstremalnych inwalidów od "sprawnych inwalidów".
Aktywny samorząd - idea słuszna, ale uważam, że nieco przestrzelona. Ktoś aktywny zawodowo ma większe szanse na zakup sprzętu (wiadomo, że nie za 10000) niż "ekstremalny inwalida", który to nie ma prawa do środków z "aktywnego samorządu", a to właśnie ta grupa jest najbardziej potrzebująca.

Temat morze i można byłoby tu wciąż dyskutowac na ten temat - nieco odeszliśmy od problemu głównego :-)
Nadrzędny - Autor Sonka Dodany 2015-05-24 10:58

>Powyższse wypowiedzi są dowodem na to, że społeczeństwo się nie myli oceniając ON jako roszcczeniowych - właśnie przez takie podejście jakie prezenują wyżej wypowiadający się. Masakra. <


Ja wyżej wypowiadająca się, (m.in.) proszę Cię nie oceniaj mnie, bo mam prawo czuć się urażona...NIE znasz mnie, Gollum, nic o mnie nie wiesz, a uogólniasz i wyciągasz wnioski na podstawie dwóch zdań.
Następnym razem, napisz do kogo kierujesz swoje wypowiedzi, będzie konkretniej.

Dobrej niedzieli!
Nadrzędny Autor Jola11 Dodany 2015-05-25 18:20
Nocą podróżowałam, więc nie rozmyślałam, a oglądałam i słuchałam :-)

Nie nocne to rozmyślania, ale co z Wami jest - zwłaszcza z niektórymi? Z nudów tak wstecz poczytałam... Zaczęłam się dziwić i zaczęło być mi głupio...Zwłaszcza w połączeniu z tym co obecnie )-:
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2015-05-26 08:05
Czy cisza na forum oznacza, że jeszcze jesteście w powyborczym szoku?
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2015-05-26 17:46
"Tak, masz rację mamo,
swoją rację masz,
tak, masz rację mamo, ty się na tym znasz.
Tak, masz rację, rację masz,
tak, masz rację mamo, ty się na tym znasz..."
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2015-05-26 19:07
Pozdrawiam z Grecji. Tanio tu aż dziwnie. Ale hotel bidny że szok;-)
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2015-05-27 12:00
Dobrego wypoczynku życzę. :-)
Nadrzędny - Autor Kobietka Dodany 2015-05-28 13:05
Rogal co znaczy bidny?Że wychodek na dworze i woda przyniesiona ze strumyka?:-)
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2015-05-28 23:11
Jedzenie paskudne. Dajcie spokój.
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2015-05-29 12:12
Rogal co ma piernik do wiatraka? Jaki hotel i w jakim mieście - waruny?
Jedzenie... pisałam weź kasę, dokupcie, zwiedzajcie i jedzcie na mieście :-)
No i opal się! Małej też słonko potrzebne - wit. D :-)
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2015-06-29 07:58 Zmieniony 2015-06-29 08:00
"...I tylko taką mnie ścieżką poprowadź,
gdzie śmieją się śmiechy w ciemności
i gdzie muzyka gra, muzyka gra.
...nie daj mi, Boże, broń Boże, skosztować
tak zwanej życiowej mądrości,
dopóki życie trwa,
póki życie trwa."

Miłego dnia życzę :-) kobietce i wielokropkowi/walpozowi/Waldusiowi itd... też :-)

https://youtu.be/noE1u3Xu6Vg
Nadrzędny - Autor Kobietka Dodany 2015-06-29 12:08
fakt,życiowej mądrości to Joleczka nie masz.:-)Znaczy Bóg cię wysłuchał.cud.:-)
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2015-06-30 18:32
Czy ty rozumiesz to co czytasz? Wiesz co znaczy "życiowa mądrość"? Jak widać nie! :-( Tylko wulgarne i głupie awantury potrafisz toczyć :-(
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Nocne rozmyślania (Strona 120) (1857369 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 134 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill