www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Turystyka i rekreacja / Kryzys w Grecji a wyjazd turystyczny do tego kraju (2487 - wyświetleń)
- Autor Esti Dodany 2015-07-03 07:51
Był ktoś może niedawno w Grecji? Mamy wykupioną wycieczkę w połowie lipca, tylko pytanie czy to co się tam dzieje w tym kraju jest do końca bezpieczne?
Jak się dalej potoczą losy Grecji?
Nadrzędny Autor infino Dodany 2015-07-03 11:13
Jak się słucha czy czyta różnych ekonomistów, to nie ma co do tego zgody. Jedni twierdzą, że strefa euro się rozpadnie, bo taka będzie kolej rzeczy. Inni twierdzą, że to będzie po prostu pozbycie się zgniłego jabłka z koszyka. Proponuję zapoznać się z opiniami Grzegorza Kołodki oraz Stanisława Gomułki. Jeden twierdzi, że to będzie katastrofa a drugi, że wręcz przeciwnie - uzdrowi to całą sytuację.
Proponuję jeszcze zapoznać się z opiniami ekonomistów na forach: http://www.forum-kredytowe.pl/f124/grecja-banki-zamkniete-60-euro-dziennie-z-bankomatu-91990.html ich głos jest również bardzo ciekawy.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2015-07-07 10:25
Weź euro w gotówce i spokojnie jedź.
Nadrzędny Autor Lotka Dodany 2015-07-15 11:09
W Grecji jest całkiem bezpiecznie. To że banki są zamknięte wprawdzie jest pewnym utrudnieniem, ale oni są wyćwiczeni w obrocie pozabankowym.
Od strony logistyczno-organizacyjnej nie powinno być żadnych większych problemów czy utrudnień.
Warto jednak dodatkowo się ubezpieczyć, bo ze względu na przejściowe problemy nie zawsze może być honorowany EKUZ. Tu masz interesujący artykuł w którym autor wyjaśnia dlaczego mimo wszystko warto dodatkowo się ubezpieczyć: http://blog.tueuropa.pl/2154-dlaczego-kupujac-wakacje-w-biurze-podrozy-warto-dodatkowo-kupic-polise-turystyczna
Nadrzędny - Autor avatarus Dodany 2015-08-03 12:27
Znajomi wrócili niedawno z Grecji i nie było tam jakichkolwiek problemów - pewnie już wróciłaś, ale nie ma co siać paniki. Gorzej jest na południu Europy.
Nadrzędny - Autor bankawstanka Dodany 2015-08-30 11:55
A jak jest z wyspą Kos?I z imigrantami ?Czy warto jest tam lecieć czy sobie odpuścić?
Nadrzędny Autor pitar Dodany 2015-08-31 05:39
Biura podróży  twierdzą,że wszystko jest ok i  że można jechać ale sam bym się wstrzymał. Moja znajoma była i mówiła,.że jest tam bardzo wielu uchodźców i w wielu przypadkach przeszkadzają w wypoczynku. Tak więc raczej odpuść sobie. Jest wiele innych, spokojniejszych wysp greckich. Wracając do tematu ubezpieczeń to sam zawsze się ubezpieczam jak lecę za granicę. Bez znaczenia czy jest to Europa czy dalsze rejony. Zerknij sobie na ten artykuł : https://superpolisa.pl/faq/co-wchodzi-w-zakres-ubezpieczen-turystycznych/ - masz tam podane co wchodzi w skład ubezpieczeń turystycznych oraz jak wybrać konkretne.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Turystyka i rekreacja / Kryzys w Grecji a wyjazd turystyczny do tego kraju (2487 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999-2008 Markus Wichitill