www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Samochód dla niepełnosprawnego a ubezpieczenie oc (7372 - wyświetleń)
- Autor infino Dodany 2015-08-07 06:59
Witam.Jak to jest z ubezpieczeniem oc w przypadku samochodów dostosowanych dla osób niepełnosprawnych? Czy w takim przypadku trzeba liczyć się z wysokimi kosztami ubezpieczenia? Czy nie ma to znaczenia? No i jakie marki samochodów polecacie?
Nadrzędny Autor wielokropek Dodany 2015-08-07 08:09
Na dzisiaj to autobus z klimatyzacją ,telewizorem i dobrze zaopatrzony barek. ;-)
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2015-08-07 09:18 Zmieniony 2015-08-07 09:21
                 Serwus :-)

>Jak to jest z ubezpieczeniemoc w przypadku samochodów dostosowanych dla osób niepełnosprawnych? <


           Nigdy nie słyszałem o tym aby były jakieś ulgi w OC dla niepełnosprawnych. Ale może istnieje jakieś towarzystwo ubezpieczeniowe mające to w ofercie ?
Wysokość stawki OC zależy w największej mierze od :
- pojemności silnika ( niższa pojemność koresponduje z niższą stawką )
- stażu bezwypadkowej jazdy
- województwa zamieszkania.
- Od ubezpieczyciela bo mają duże różnice cenowe.
                                           Waldi.
Nadrzędny - Autor bertek Dodany 2015-08-10 07:48
Oj raczej nie ma zniżek dla niepełnosprawnych .Przynajmniej ja o takich jak do tej pory nie słyszałem. Cena ubezpieczenia oc zależy od wielu czynników. Najtańsze do ubezpieczenia oc są niewielkie marki. Małe samochody osobowe, które nie mają dużej pojemności silnika. Za to duże oc jest dla nowych, mocnych samochodów z duża mocą.Takiego na pewno tanio nie ubezpieczysz. Wybierz się może do jakiejś multiagencji i tam powinni Ci coś podpowiedzieć.
Nadrzędny - Autor infino Dodany 2015-08-10 09:20
W sumie to podejrzewałem,że nie ma takich zniżek.Jakie konkretnie marki samochodów mają obecnie tańsze oc?
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2015-08-10 09:36
Ferrari, Lamborghini i Porsche ;-))))))). A tak na poważnie to zniżki ubezpieczeniowe dla określonej marki samochodu nie istnieją . Pozdrawiam i znikam :-).
Nadrzędny - Autor bertek Dodany 2015-08-11 07:14
Amalian.Mylisz się.Istnieją.Zerknij sobie:
http://ub.comperia.pl/oc/21356-10-najtanszych-samochodow-do-ubezpieczenia/
Zwykle są to auta o mniejszej pojemności silnika oraz mniejszych prędkościach do osiągniecia.Wprawdzie nie ma w regulaminie tu znizek ale jak kupisz sobie jakieś auto typu fiat seicento czy skodę fabie to logiczne,ze będziesz miał ubezpieczenie o wiele taniej niż jak kupisz sobie jakieś inne z większą pojemnośćią.Swoja drogą to jestem zdania,że warto byłoby brać pod uwagę inne czynniki niż taka pojemność.
Nadrzędny - Autor orszulka Dodany 2015-08-11 08:24
No wiesz.Musisz się również patrzeć na to czy dany samochód da się dostosować do niepełnosprawnego bo jednak nie każdy się da. Sama obecnie jeżdżę skodą fabią i mam dość niskie oc. Samochodzik ma niewielka moc ale jest ok . Mi wystarcza. Powiem Ci,zę w wiekszej mierze o cenie oc decyduje Twój wiek oraz Twoje zniżki.Jesli jeździsz bezszkodowo przez wiele lat możesz liczyć na lepszą cenę.
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2015-08-11 09:50
o Boże Ty widzisz a nie grzmisz................ :-((((((
Nadrzędny Autor wielokropek Dodany 2015-08-12 09:50
Grzmi ale Ty nie słuchasz ;-) grzmotów ?
Nadrzędny - Autor Kajka31 Dodany 2015-08-12 09:14
Powiedziałabym,ze bardziej liczy się Twój staż jako kierowcy i uzyskane zniżki .To jest najczęściej brane pod uwagę przy ubezpieczeniu samochodu. Marka również ale jest to raczej drugorzędna sprawa.
Dura rzeczy to nie bierz jakiejś firmy krzak jak kupujesz ubezpieczenie.Warto jest wybrać sprawdzonego ubezpieczyciela. W razie wypadku nie bedziesz miał wtedy problemów z wypłatą kasy z ubezpieczenia.
Nadrzędny - Autor wielokropek Dodany 2015-08-12 09:52
teraz czas  na info który z ub. nie ociąga się z wypłatą.
Nadrzędny Autor W z K Dodany 2015-08-12 11:06

>W razie wypadku nie bedziesz miał wtedy problemów z wypłatą kasy z ubezpieczenia. <


Kajka ! cały czas jest mowa o ubezpieczeniu OC i w wypadku akurat tego ubezpieczenia płacący składkę nie otrzymuje żadnych pieniędzy w razie kolizji. Odszkodowanie otrzymuje  jedynie poszkodowany przez płacącego OC.
                                             Waldi.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Samochód dla niepełnosprawnego a ubezpieczenie oc (7372 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill