www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Komentarze do artykułów / Razem dla Niepełnosprawnych! (9326 - wyświetleń)
- Autor re12nia Dodany 2015-05-03 11:01
Razem Dla Niepełnosprawnych
·
Możemy udowodnić, że osoby z niepełnosprawnością potrafią ‪#‎skutecznie‬, solidarnie, sprawnie działać. Zbudujmy wspólną, silną zjednoczoną reprezentację różnych środowisk osób z niepełnosprawnością. Tylko mając mocny mandat do reprezentowania interesów osób z niepełnosprawnością, możemy coś zmienić, by życie z niepełnosprawnością było łatwiejsze.
Zapraszamy do budowania lokalnych kół RDN.
Razem Dla Niepełnosprawnych
Każdy, kto choć trochę interesuje się polityką, zna powszechnie występujące patologie.
Każdy zna takie zjawiska jak marnotrawstwo, podwójna moralność, połączona z relatywizmem w innych sferach życia
publicznego.
Wszystko to dzieje się pod presją wyników sondaży, ale nie rzadko jest wynikiem zwykłego braku znajomości tematu,
a niekiedy zwykłej ignorancji, żeby nie powiedzieć głupoty.
Niepełnosprawni, jeśli chcą ten stan rzeczy zmienić, muszą wziąć sprawy we własne ręce i stworzyć realną masową siłę, która będzie w stanie mieć wpływ na poziom i jakość legislatury.
Prawie 4,7 miliona osób z niepełnosprawnością, to już ilość, która pozwala na wywieranie realnego wpływu na życie publiczne i jego jakość.
Dlatego powołano RDN, której celem jest dążenie do zmian w istocie rewolucyjnych, lecz wprowadzanych na drodze ewolucji poprzez racjonalną przebudowę prawa tak, aby z czasem udało osiągnąć się cele jak niżej.
„Razem Dla Niepełnosprawnych” nie ma w swym założeniu być partią roszczeń ani innych radykalnych działań, a więc zasadą przyświecającą naszemu ugrupowaniu ma być szeroko pojęty racjonalizm. Racjonalizm rozumiemy, jako działania z uwzględnieniem potrzeb w pełni skorelowanych z możliwościami dla wszystkich (naprawdę wszystkich) zainteresowanych stron
RDN powołuje się, aby wyjść na przeciw najistotniejszym problemom samych niepełnosprawnych zarówno w ich jak i całego społeczeństwa najlepiej pojętym interesie
Niepełnosprawni, dynamicznie uaktywniani zawodowo będą niewątpliwie coraz bardziej liczącą się grupą społeczną, gdyż zamiast być tylko odbiorcami pomocy, stawać się będą w coraz większym stopniu płatnikami podatków i tym samym będą znacząco wspierać ogólny budżet państwa. W dłuższej perspektywie, w miarę postępów reform państwa, niepełnosprawni, (jako całość) mogą nawet stać się, poprzez masowe płacenie danin publicznych fiskusowi, beneficjentami nie tylko własnej grupy społecznej
Założyciele wyszli z założenia, że powinna powstać, silna, zjednoczona organizacja, która artykułowałaby podstawowe potrzeby niepełnosprawnych, ale nade wszystko sama kreowałaby optymalne rozwiązania w interesie ogólnonarodowym
Pozytywne i skuteczne rozwiązania, oznaczać muszą szeroką reformacje prawa, gdyż to nie zawsze pieniądze czy też ich brak są motorem stagnacji. Pomimo to, że większość działań wymaga stosownych pieniędzy, to jednak najpierw trzeba mieć realistyczną koncepcje jak je sensownie spożytkować. Jak wiadomo, w tej chwili wydajemy nawet całkiem dużo i niestety często niezbyt racjonalnie.
Należałoby więc wiele zmienić, ale wszystko to wymaga ogromnej pracy koncepcyjnej, gdyż różne niepełnosprawności, wymagają zdywersyfikowanego podejścia. Pamiętamy również, że aby skutecznie rozwiązywać problemy niepełnosprawnych należy niejako równocześnie minimalizować znane i dotkliwe ”niesprawności” polskiego prawa i systemów zarządzania państwem
Warto tu jednak podkreślić, że już zostały w innych krajach przetarte liczne szlaki w tym względzie a więc nie wszystko trzeba wymyślać od podstaw. W niektórych przypadkach obce rozwiązania trzeba tylko dostosować do polskich realiów, ale temu właśnie ma służyć nasza nowa partia
Reasumując RDN została powołana w tym celu, aby kreować nową rzeczywistość i dlatego partia potrzebuje ludzi światłych, może nawet trochę wizjonerów, ale przede wszystkim, ludzi gotowych poświęcić swój czas i wiedzę by tę rzeczywistość, która nas otacza konsekwentnie zmieniać.
WWW.rdn.org.pl e-mail rdn@rdn.org.pl tel. 608609969
Razem Dla Niepełnosprawnych | Każdy niezależnie od dysfunkcji ma prawo korzystać ze wszystkich...
Razem Dla Niepełnosprawnych RAZEM DLA NIEPEŁNOSPRAWNYCH Partia dla Osób z Różnymi DysfunkcjamiKażdy niezależnie od dysfunkcji ma prawo korzystać ze wszystkich praw i wolności! W Polsce mieszka około 4,7 mln . osób z różnymi dysfunkcjami, co stanowi 12,5% ogółu społeczeństwa, a mimo to osoby niepełno…
RDN.ORG.PL
WWW.rdn.org.pl e-mail rdn@rdn.org.pl tel. 608609969
Nadrzędny - Autor bluengel Dodany 2015-05-03 12:14
No dobra. Konkrety proszę:
- jaka jest wasza forma prawna obecnie?
- kto jest w organach i jakie te organy są?
- z czego macie zamiar się utrzymywać i działać?
- po której stronie strony politycznej się ustawiacie?
- jakieś nazwisko, coś...? dane adresowe, coś...? Widmo...?

Budowanie partii tematycznej - hm..., uważny obserwator sceny politycznej w Polsce na przestrzeni ostatnich 25 lat pewne wnioski jest w stanie wyciągnąć.
Podpowiem: bez BARDZO SOLIDNEGO zaplecza specjalistów i autorytetów w pewnych dziedzinach (wielu) niczego mądrego ani nowego się nie zbuduje.

A po co to się w ogóle z definicji nazywa "partia"...? Toć to odstrasza na dzień dobry... Mało to mamy populistów?
Nadrzędny Autor wielokropek Dodany 2015-05-03 20:45

> A po co to się w ogóle z definicji nazywa "partia"...? Toć to odstrasza na dzień dobry... Mało to mamy populistów?


Z nazwą bym się też zastanawiał. Dlaczego partia? Chyba w ławach sejmowych miejsca zajmują partie, czyż nie?
Nadrzędny - Autor wielokropek Dodany 2015-05-03 20:39
Jak dla mnie wszystko ok. Konkrety których nie chce się niektórym przeczytać są podane na stronie. Przyklejanie do innych partii osób niepełnosprawnych to nieporozumienie i mydlenie oczu. Tam obowiązuje dyscyplina partyjna. Czy widzieliście aby w sejmie zabierała głos osoba ON? Ja sobie nie przypominam. Nie przypominam sobie również żadnego postulatu,ustawy w sprawach istotnych dla ON
Czyli, to tam nie ma konkretów.
Dla ułatwienia podam co wyczytałem tam( były kłopoty z odnalezieniem strony)
Cele Razem Dla Niepełnosprawnych:
1.  Ochrona  i  popularyzacja  praw  osób  niepełnosprawnych  zapisanych w Konwencji  o prawach  osób niepełnosprawnych
2.  Ograniczenie  nierówności  społecznych  i  ekonomicznych   do poziomu  gwarantującego  każdej  osobie  nie  zależnie   od dysfunkcji  realizację  indywidualnych planów  życiowych
3.  Zniesienia  wszelkich  barier  ograniczających  możliwości  awansu społecznego  i  wszechstronnej  aktywności  zawodowej,  kulturalnej oraz  naukowej osób  niepełnosprawnością
4.  Zapewnienie  jak  najkorzystniejszych  warunków  dla  rozwoju materialnego,  w  tym  poprzez  zaangażowanie  państwa  w  tworzenie rozwiązań  sprzyjających  aktywności  zawodowej  i  aktywnej rehabilitacji  osób  z  niepełnosprawnością
5.  Działania  włączające  osoby  niepełnosprawne  do  głównego  nurtu życia politycznego  i  działania  zwiększające  frekwencję, zachęcające  osoby  z  niepełnosprawnością  do  zwiększenia  udziału w życiu publicznym
Moje pełne poparcie dla RdN
Nadrzędny - Autor re12nia Dodany 2015-05-04 10:35
Wklejam także link do tej parti,ona się tworzy i zapewne bedzie chciała wystartować w wyborach parlamentarnych na jesieni.
   http://rdn.org.pl/.
Nadrzędny Autor bluengel Dodany 2015-05-07 19:37
Niestety, żadna z powyższych "podpowiedzi" nie odpowiada ani na jedną z wymienionych wcześniej przeze mnie wątpliwości ani próśb o doprecyzowanie.
Niestety, z żadnej z podanych stron nie wynikają żadne INFORMACJE w rodzaju "kto to".
Czyli kolejne bla bla bla - na plecach ludzi i środowisk, którym najłatwiej wciskać populistyczne obietnice.

Ja nie jestem zupełnie przeciw - ale jeżeli nie chcesz na dzień dobry odpowiadać szczerze na tak banalne pytania to co będzie w przyszłości...? Z czym konkretnie do parlamentu...?
Nadrzędny - Autor Antoni Chołodniak Dodany 2015-08-09 15:19
Witam.

Zarejestrowałem się na forum tylko dlatego, że chcę odpowiedzieć na kilka treści w postach.
Chcę, odpowiedzieć na zarzuty wobec RDN i niesprawiedliwe ocenianie RDN.

Nie podoba mnie się to, że wytyka się błędy, które samemu się popełnia.
Niepełnosprawni -zrzeszenia nic nie zrobili konkretnego dla środowiska niepełnosprawnych i opiekunów przez dziesiątki lat. Nic nie uczynili dla dziesiątek niepełnosprawnych, którzy do dziś czekają na rozwiązania - założenia norm prawnych ...
Znikomą część oczekiwań marnują na bez-efektywne rozmowy i działania. Zabiera nadzieje na mądre rozwiązywania problemów środowiska niepełnosprawnego.
Sytuacja w środowisku jest tragiczna, beznadziejna -od środowisk -po Placówki Opiekuńcze - DPSYy.

Środowisko niepełnosprawne podnosi głos i skupia wszystkie środowiska ... bo jest zawiedzione biernością działaczy, którzy miewają się nazywać '' przedstawicielami niepełnosprawnych ''.

Pozdrawiam  
Nadrzędny - Autor wielokropek Dodany 2015-08-12 10:04 Zmieniony 2015-08-12 10:08
już sam fakt podnoszenia głosu uważam za sukces. Rozwiązania, gotowe recepty?
Dzisiaj za to wybrani otrzymują kasę.
Chcą się wykazać niech zejdą na ziemie ,bliżej problemów ON.
Nic nie zamaskuje bierności przedstawicieli.
Jeśli chodzi o RDN , to co się zmieniło oprócz wpisu początkowego?
Nadrzędny - Autor Antoni Chołodniak Dodany 2015-08-12 11:57
Lecz ja odwrócę pytania do autorów zadawanych pytań:

Co, Zrobiliście, wy do tej pory dla środowiska niepełnosprawnego, gdzie sytuacja jest beznadziejna?
Wy, zrzeszenia niepełnosprawnych, gdzie byliście do tej pory, by walczyć wszędzie o prawa osób niepełnosprawnych?

Zbieracie nagrody i pochwały, gdy wkoło protesty i manifestacje ON, w domach opieki -wszędzie!

Przez dziesiątki lat spada standard niepełnosprawnych.

Odwrócę pytania, do zrzeszeń  i organizacji ON... a dopiero później będę łaskaw odpowiedzieć

Pozdrawiam  
Nadrzędny - Autor wielokropek Dodany 2015-08-13 14:13
Nie uogólniaj. Autorem a raczej autorką pytań jest bluengel. Wolno jej zadać pytania jeśli ktoś wpisuje na forum czyli do dyskusji temat?. Każdy z  Nas ma i może mieć inne zdanie inne doświadczenie. Ważne aby te doświadczenie wykorzystać dla poprawy. I nie poprawy własnego losu tylko ogółu ON.
Nie są to pytania na nie, zbyt często jesteśmy oszukiwani na górnolotne zwroty.
Nie ma co się odwracać tylko działać, odpowiadać na pytania, pokazywać co sie udało zrobić, gdzie oczekuje się pomocy od innych ON.
Przede wszystkim szczerość i otwartość. To dzisiaj kierunek pierwszoplanowy. Nie próbujcie" kukizować" jak nie macie jasno sprecyzowanych dróg którymi chcecie zmierzać.
Jasno poparłem ogólne założenia, ale trzeba określić kiedyś szczegóły.
Tu raczej nie ma (może nie wiem : zrzeszeń i organizacji)
Tu piszą ludzie w jakiś sposób związani z tematem
Nadrzędny - Autor Antoni Chołodniak Dodany 2015-08-13 15:21
I tu się zgadzam :-)
Jestem od niedawna w RDN -
Miałem wielkie plany i nadzieje ... ale, bardzo mi nie po drodze... z ideologią '' kukizomanii '' :-)

Pozdrawiam Serdecznie :-)  
Nadrzędny - Autor wielokropek Dodany 2015-08-13 16:03
Ja jestem tylko sympatykiem RDN. Mam nadzieje ze zgromadzi się wokół RDN grupa ludzi z sercem otwartym dla innych. To moja osobista opinia : nie widze inaczej szans powodzenia dla tak oddolnego ruchu a może partii?
Nic dobrego nie dzieje się w pośpiechu. A nadziei nie można tracić tylko z powodu przewracanych drzew przez przeciwników, na drogę ,która jest prosta i jasna dla większości.
Nadrzędny Autor Antoni Chołodniak Dodany 2015-08-15 01:10
Też tak sądzę lecz postąpi jak dziś postępują inne formacje i osoby, które chcą wypłynąć -nic się nie zmieni - To jest opinia mojego środowiska opiekunów i niepełnosprawnych, którzy  od ponad 10 lat czekają na zmiany
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Komentarze do artykułów / Razem dla Niepełnosprawnych! (9326 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill