www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Sprzęt i rehabilitacja / Czy każdy kleszcz oznacza boreliozę? (1547 - wyświetleń)
- Autor Esti Dodany 2015-08-19 05:37
Byliśmy ostatnio w lesie na długim spacerze. Wczoraj zauważyłam u siebie kleszcze w okolicach pachy, pojechaliśmy na pogotowie gdzie nam go usunęli. Lekarz powiedział, żebym obserwowała swój stan zdrowia - trochę się boję. Czy można jakoś wykluczyć boreliozę?
Nadrzędny - Autor Prawda Dodany 2015-08-19 07:47
NO NO NO
NIE MARTW SIĘ TYM KLESZCZEM BO "SZANSE" ŻE TRAFIŁAŚ AKURAT NA TEGO ZŁEGO NIE SĄ AŻ TAK DUŻE. W SEZONIE GRZYBOWYM GDY CZĘSTO BYWAM W LESIE TO CO ROKU ZNAJDUJĘ ICH U SIEBIE KILKA. I NIGDY NIC ZŁEGO SIĘ NIE STAŁO. ALE SŁUCHAJ RADY LEKARZA I OBSERWUJ TO MIEJSCE. SZCZEGÓLNIE CZY SIĘ NIE ROBI POWIĘKSZAJĄCY RUMIEŃ. GDY MINIE TYDZIEŃ OD USUNIĘCIA I NIE BĘDZIE ZŁYCH OBJAWÓW TO MOŻESZ ZAPOMNIEĆ O SPRAWIE. /5/
Nadrzędny Autor bertek Dodany 2015-08-19 14:03
Dokładnie.Obserwuj u siebie rumień wędrujący  bo właśnie on jest pierwszym objawem bioreliozy. Warto byłoby jeszcze się przebadać za jakieś 3-4 tygodnie ba borelioze.Badanie kosztuje ok 50 zł ale przynajmniej będziesz pewna,że nic Ci nie jest. Teraz nie rób badania z uwagi na to, że jeszcze nic by w krwi nie wyszło. To musi się po prostu rozwinąć. Możesz sobie jeszcze poczytać co nie co tutaj: http://wizyta24.pl/choroby/borelioza-lyme/ -na stronie są podane objawy boreliozy.
Tak naprawdę to szansa na to,ze złapałaś nie jest duża. Inaczej większość osób miałaby borelioze. Warto jest jednak dmuchać na zimne.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Sprzęt i rehabilitacja / Czy każdy kleszcz oznacza boreliozę? (1547 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999-2008 Markus Wichitill