www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Kraków. Jakie dzielnice polecacie (6494 - wyświetleń)
- Autor Aliss Dodany 2015-08-20 10:17
I jak się Wam tam mieszka? Zastanawiam się nad przeprowadzką ale z drugiej strony sporo słyszy się złego o tym mieście .Czy jest tam tak niebezpiecznie jak się obecnie mówi? I jak się tam kształtują ceny mieszkań?
Nadrzędny - Autor wielokropek Dodany 2015-08-20 10:24
Zdecydowanie odradzam. Szczególnie jeśli jesteś cnotliwą panienką. A to  ze względu na panujące tam zwyczaje, związane ze Smokiem Wawelskim.
No ,chyba ,że masz swojego szewczyka.
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2015-08-20 10:33
A ty mieszkasz w Krakowie, że znasz tutejsze zwyczaje, że odradzasz?
Nadrzędny Autor wielokropek Dodany 2015-08-20 10:42
Nie mieszkam, ale wiem jakiego koloru są tramwaje.
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2015-08-20 10:39
Odpowiem zapytaniem - pokaż mi bezpieczne miejsce w Polsce?
Jest tu tak samo bezpiecznie jak w każdym miejscu w polsce.
Z dzisiejszych wiadomości - Kamienna Góra, właśnie 27 letni psychol zabił siekierą 10-latkę wychodzącą z rodzicami z księgarni.

Nie wiem jak ceny mieszkań więc tu nie pomogę, nie rozglądałem się - nie mam potrzeby.
Jak się mieszka - mnie się mieszka tu dobrze, trudno oceniać z perspektywy kogoś kto praktycznie całe życie mieszka w jednym mieście ;-)
Jest dobrzse skomunikowane (komunikacja miejska), a to można zaliczyć na plus.
Byłoby prościej odpowiedzieć gdybyś napisała czego oczekujesz.
Nadrzędny - Autor wielokropek Dodany 2015-08-20 10:50
No masz , a tyle się pisze żeby dzieci nie chodziły same bez opieki i że czytanie jest bardzo rozwojowe i pouczające. No niesamowite  .Dlaczego nie poszli do kina?
Nadrzędny - Autor Kajka31 Dodany 2015-08-20 12:09
Powiem Ci,że to co widzisz w gazetach jest w większości przesadzone. Dotyczy to większości miast. Są bezpieczne dzielnice oraz niebezpieczne dzielnice. Nie polecam mieszkania kupować na Nowej Hucie ale juz na przykład Ruczaj czy Bronowice są przyjemne.
Możesz się rozejrzeć na przykład za mieszkaniem deweloperskim bo obecnie dużo się buduje i nie jest tak drogo.
Nadrzędny - Autor wielokropek Dodany 2015-08-20 12:46
Kajka powiem Ci w tajemnicy ,ze najchetniej mieszkałbym w dzielnicy Kraków Gollumowo ale tam maja straszne wymagania. Trzeba mieć duży wkład, książeczkę od nabożeństwA I WŁASNEGO SPOWIEDNIKA  oraz ochroniarza
a poza tym wszystko OK?
Nadrzędny Autor Kajka31 Dodany 2015-08-20 13:46
Weź tutaj nie pisz głupot.
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2015-08-20 14:29 Zmieniony 2015-08-20 14:34
Nie ma czegoś takiego juz jak bezpieczne i niebezpieczne dzielnice.
Nowa Huta - to jest historia i ciągnie się to już od dawna, a zdecydowanie się zmieniło, bywam tam, mam sporo znajomych i żyją :-) - no i co trzeba przyznać jest bardzo zielono.
Kozłówek - kiedyś strach było się tu pokazać jeśli się było spoza - nie te czasy. Bardzo dobry dojazd, blisko sporo marketów (m.in. Bonarka - jedna z największyg galerii w Europie. Praktycznie dojazd MPK z każdego miejsca w Krakowie i w każde miejsce.
Bronowice bezpieczne? 2 lata temu, na chodniku po którym chodze do pracy zadźgano nożem 18-latka - dostał 7x w brzuch.
jeszcze 2 lata wstecz - w parku zabili pijaczka.
Ruczaj - jeśłi jest auto OK, ale jeśli nie to odradzam bo kiepski dojazd komuniacją miejską. No i może te starsze budownictwo to jeszcze obleci, ale te nowe blokowiska na ruczaju to porażka - bloki tak blisko, że jeden drugiemu jak się rozpędzi to wskoczy do mieszkania :D

Zresztą co tu pisać - wystarczy przeczytac mój wcześńiejszy post o zabitej 10-latce (siekierą) - do dzisiaj nic takiego się tam nie działo, małe bezpieczne miasteczko.

Jak to mówią - jak cię ma coś trafić to ci na głowę spadnie cegłówka w drewnianym kościele.
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2015-08-20 20:50
[usunięte]
Nadrzędny Autor Kobietka Dodany 2015-08-21 10:21
Uwielbiam krakowski Kazimierz i tak jak Gollum pisał jak sie ma coś przytrafić przytrafi sie i na wsi albo przy posterunku policji.W Łagiewnikach jest fajnie i w Dębnikach tez i dobrze jest w Zwierzyńcu i Prądnikach.Wszedzie dobrze jesli blisko do pracy,szkoły sklepu ...trzeba tez patrzec od tej strony,zeby nie leciec z jednego kranca na drugi np do pracy..
Nadrzędny - Autor Kajka31 Dodany 2015-08-23 09:46
A i zapomniałabym. Jeśli chcesz się rozejrzeć za mieszkaniem to zerknij sobie tutaj: http://www.findelio.pl/ - na stronie jest zestawienie wszystkich nowych inwestycji mieszkaniowych jakie obecnie powstają w Krakowie. Nie ma podanych cen ale są tam numery do deweloperów. Zadzwoń i sama się dowiedz ( cena mieszkania zależy również od tego czy jest to mieszkanie narożne oraz na jakim piętrze się znajduje).
Nadrzędny Autor wielokropek Dodany 2015-08-23 19:38
Weź tutaj nie pisz głupot.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Kraków. Jakie dzielnice polecacie (6494 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill