www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Opieka na niepełnosprawnym - zasiłek dla opiekuna (1970 - wyświetleń)
- Autor samsky Dodany 2015-08-22 15:58
Witam. Jestem osobą niepełnosprawną ze znacznym stopniem niepełnosprawności , ogólnie mówiąc po wypadku w 2008r mam problemy z poruszaniem się . Dostaję rentę z ZUS 900 zł + dodatek pielęgnacyjny 200 zł (brak samodzielnej egzystencji ) Dodatkowo pracuję w domu i dostaję wynagrodzenie 2 tyś zł ale 1400 wraca do firmy na ZUS i podatek ( zgodziłem się na to by mieć zatrudnienie ) Czy w takim przypadku moja żona która zrezygnowała z pracy na rzecz opieki nade mną może ubiegać się o zasiłek opiekuńczy ? Wydatki domowe : leki , opatrunki wydaję średnio 500 zł m/c , czynsz 550 zł m/c , gaz 180 zł , prąd około 150 zł m/c , telefon stacjonarny + internet 124 zł m/c , 2 telefony kom 120 zł m/c , tv kablowa 70 zł m/c.
Andrzej
Nadrzędny - Autor bluengel Dodany 2015-08-22 17:20
O ile mnie wiadomo, w kwestii zasiłku opiekuńczego warunki musi spełniać także Twoja żona - z tego co piszesz nie spełnia. Podejrzewam, że masz na myśli zupełnie inne świadczenie, przy którym jednak decydujące jest kryterium dochodu na członka rodziny. Obecnie to chyba 1000 zł. Pytaj w instytucji, która w Twoim rejonie temat obsługuje - naprawdę nie ma lepszego źródła. Sprawdź warunki, bo i tak będziesz musiał się tam pojawić, aby złożyć wniosek itd. . Złożysz - przekonasz się.

Wybacz, ale nie bardzo rozumiem.. Co oznacza, że "...1400 wraca do firmy na ZUS i podatek..." - samo zawraca i tam idzie...? Czy pod stołem oddajesz to "pracodawcy" z ZPChru, bo mu uwierzyłeś w kłamstwa, których Ci naopowiadał...? Czy naprawdę po prostu tak się dogadałeś, że dla 600 zł (bo to zawsze coś) warto ponosić takie koszty? Oczywiście, zakładam, że wykonujesz pracę wartą nie więcej niż 600 zł. Choć nie zmienia to faktu, że taki deal nie jest w porządku.

A dalej: czyli dobrowolnie zgodziłeś się na nielegalne oddawanie co miesiąc 1400 zł legalnie zarobionych pieniędzy, które pomogłyby Ci jakoś żyć - ale w to miejsce oczekujesz kilkuset złotych od państwa...? Zrozum: nie twierdzę, że te pieniądze nie są Tobie potrzebne. Ale rzadko, niezwykle rzadko da się ciastko zjeść i je nadal mieć...

W najczarniejszym scenariuszu może być tak, że przez fakt Twojego fikcyjnego zarobkowania możesz nie mieć prawa do świadczenia, które stanowiłoby chyba istotny punkt Waszego budżetu...
Nadrzędny - Autor wielokropek Dodany 2015-08-23 21:02
Blu też mnie zastanowiło to -wracające 1400.
Słyszałem kiedyś o trochę przypominającym przypadku "pracy" bez wykonywania pracy a te ok 1400 "wracało" jako potrącenia min. za "szkolenia" które też były na niby jak praca!.
Nadrzędny Autor Madziorek3 Dodany 2015-08-24 18:28
Witam
Jestem tu nowa i od razu przepraszam,jeżeli nie tu powinnam opisać swój problem.Jestem wdową wychowującą 3 dzieci.Dzieci otrzymują rentę rodzinną w 3 równych częściach,ja jestem jako opiekun,ubezpieczona i z renty pobierany jest podatek.Dodatkowo dostaję zasiłek rodzinny i zasiłek dla samotnie wychowującej.Ostatnio mój synek miał komisję lekarską i otrzymał orzeczenie o niepełnosprawności.Dostałam na Niego zasiłek pielęgnacyjny i świadczenie pielęgnacyjne.Wszystkie dokumenty złożyłam już do urzędu miasta.I teraz mam pytanie czy ja otrzymam na małego świadczenie pielęgnacyjne?
Z góry dziękuję za odp.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Opieka na niepełnosprawnym - zasiłek dla opiekuna (1970 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill