www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Komentarze do artykułów / Renta socjalna - badanie psychologiczne (7383 - wyświetleń)
- Autor rkossa Dodany 2015-09-04 19:18
Witam!

W tamtym roku została przyznana mi roczna renta socjalna. W kwietniu ponownie złożyłem o przedłużenie renty. Byłem badany w ZUSie - nie przyznano. Ale nie poddawałem się i złożyłem odwołanie. Biegli nie zgodzili się z opinią ZUSu i wskazał o przedłużenie na kolejne 2 lata. Pod koniec sierpnia na rozprawie w sądzie ZUS złożył wniosek o zbadanie mnie przez specjalistę z dziedziny psychologii. I właśnie mam do Was pytania - jak wygląda takie badanie u psychologa i przede wszystkim czy to badanie może w ogóle zmienić decyzję sądu?

Bardzo proszę o odpowiedź, pomoc i jakiekolwiek wskazówki. Dziękuję i pozdrawiam.
Nadrzędny Autor W z K Dodany 2015-09-04 19:38
                    Serwus :-)
      Tradycyjne badanie psychologiczne opiera się na dwóch elementach. Rozmowy z psychologiem i odpowiadaniu na jego pytania. Oraz na wykonywaniu poleconych zadań. Z reguły są to różnego rodzaju testy polegające na układaniu klocków, pracy z tarczą zegara. Rysowaniu z pamięci pokazanych rysunków figur geometrycznych. Każdy psycholog ma szeroki wachlarz tych testów do wyboru. Jakie Ciebie spotkają to niespodzianka. Badanie trwa od 1 do 2 godzin.
                                                                        Waldi.
Nadrzędny - Autor rkossa Dodany 2015-09-05 09:22
Bardzo dziękuję za odpowiedź. Nadal podtrzymuję swoje pytanie - czy badanie psychologiczne może zmienić decyzję sądu?

Mam nadzieję, że jest osoba, która odpowie. Dzięki jeszcze raz i pozdrawiam.
Nadrzędny Autor Jola11 Dodany 2015-09-05 14:00
To wie tylko Sąd ;-) Decyzja zależy od okoliczności, nie wiemy jakie jest Twoje podstawowe schorzenie i powodu dla którego zasadnym było skierowanie cię na badanie psychologiczne.
Nadrzędny - Autor rkossa Dodany 2015-09-05 18:14
Mam zastawkę mózgowo-otrzewnową. Chodzi mi o to czy Sąd może zmienić swoją decyzję na podstawie badań psychologicznych. Czy badanie to tylko formalność. Ale tak sobie myślę, że chyba mogę przegrać, bo gdyby ZUS nie miał szans to chyba by nie składał wniosku :-(
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2015-09-05 19:15
Badania psychologiczne są z reguły badaniami uzupełniającymi. Musiałbyś mieć pecha aby trafić akurat na jakiegoś wrednego psychologa, który niekorzystną opinię wystawi. Ale to nie znaczy, że nie powinieneś się na tym badaniu " odpowiednio postarać " Oczywiście nie przeginaj ! :-). Wydaje mi się , że Twoje szanse są wysokie.
                                                                  Waldi.
                                            
Nadrzędny Autor rkossa Dodany 2015-09-05 19:59
To już mnie uspokoiłeś. Bo nie ukrywam, że jest bardzo zmęczony i zestresowany tą całą sytuacją. Dziękuję !
Nadrzędny Autor Aneta90 Dodany 2015-09-08 12:27
Walcz i nie odpuszczaj, oni większość z nas tak zlewają i musimy swoich praw dochodzić w sądzie.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Komentarze do artykułów / Renta socjalna - badanie psychologiczne (7383 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill