www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Czy niespokrewnione osoby mogą założyć wspólny rachunek bank (2593 - wyświetleń)
- Autor Lotka Dodany 2015-09-17 05:36
Jak w temacie, czy dwie niespokrewnione osoby mogą założyć wspólne konto bankowe? Z równym dostępem do niego?
Nadrzędny Autor TadeuszP Dodany 2015-09-17 11:02
Jest wiele wątków, w których takie (i podobne) pytania można zadać.
Nie ma potrzeby zaśmiecać Forum nowym wątkiem "na każdy temat"
Nadrzędny Autor bertek Dodany 2015-09-17 13:19
Tak. Bez problemu. Z drugą osobą nawet weźmiesz kredyt. Bank nie będzie wchodził z butami w Twoje życie osobiste.Ważne aby wszystko było opłacane oraz spłacane na czas. I tyle. Zastanów sie jedynie nad tym gdzie konkretnie będziesz zakładała sobie to konto bo w ostatnim czasie banki znacznie podwyższyły opłaty. Niby miala wejść jakaś dyrektywa, w ramach której każdy bank miał mieć jedno konto za darmo ale nie wiem czy zostanie to wprowadzone czy nie. Tu masz artykuł co obecnie warto jest wybrać: http://www.nowiny.pl/biznes/111612-gdzie-zalozyc-konto-by-bylo-najtansze-ranking-bankow.html
Nadrzędny Autor marcin01 Dodany 2017-12-03 17:22
Widzę że w tym rankingu polecacie bardzo odmienne rachunki bankowe. Jednak w praktycznie każdym banku jest szansa aby otworzyć rachunek wspólny, nawet jeżeli nie jesteście w związku, rodziną czy inaczej spokrewnieni.

Różnią się tylko zasady, na których jest otwierane dane konto bankowe. Dla przykładu w mBanku może to być typowo wspólny rachunek jaki zapewne masz na myśli. To znaczy że jesteście współposiadaczymi na praktycznie tych samych warunkach dla tego ror-u. Lecz już nest bank nie ma w ofercie takiego konta, lecz daje inną możliwość. Mianowicie nest konto może być otwarte przez osobę, która może dodać pełnomocnika. Wtedy druga osoba może otrzymać kolejną kartę do tego konta i logować się do niego tak jak by był to rachunek wspólny.

Mam nadzieję że pomogłem w tej kwestii, pozdrawiam.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Czy niespokrewnione osoby mogą założyć wspólny rachunek bank (2593 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill