www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Zatrudnienie współmałżonka (2431 - wyświetleń)
- Autor DrThomson Dodany 2015-09-18 08:48
Sytuacja:
Jestem zatrudniony jako ON ze znacznym stopniem, renta ZUS (tzw szkolna czy też uczniowska) w lokalnej firmie usługowej, właściciel firmy pobiera dofinansowanie do mojego wynagrodzenia.
Niestety właściciel z powodu innych obowiązków będzie musiał firmę zamknąć jednak z racji długiej współpracy chce pójść mi na rękę i przepisać firmę i tu się rodzi pytanie:

na mnie czy na moją żonę (żona jest aktywna zawodowo, zatrudniona  na umowę o pracę)
Gdyby mogła dostawać dofinansowanie do mojego wynagrodzenia i składek z PfRON to chyba ta opcja byłaby bardziej korzystna
Nadrzędny - Autor bluengel Dodany 2015-09-20 10:52
Nie obraź się, ale z czystej życzliwości: poczytaj (dożo poczytaj) o zasadach prowadzenia działalności gospodarczej. Idź do doradcy zawodowego, urzędu skarbowego, PFRON, ZUS-u - zadaj wiele pytań nie udając, że masz pojęcie o czymkolwiek. Słuchaj i stosuj zachowując zdrowy rozsądek.
Tylko Ty możesz zdecydować, co jest dla Ciebie korzystniejsze - nie znamy wielu aspektów Twojej sytuacji.
Dofinansowanie (jakiekolwiek) to również obowiązki, nie tylko przywileje - jeżeli będziesz w stanie je spełnić, sam uznasz, czy warto.

A przede wszystkim - zakładam, że doskonale znasz każdy papier, stan realny i zobowiązanie tej firmy na wylot, jeżeli masz zamiar ją przejąć...
Nadrzędny - Autor DrThomson Dodany 2015-09-21 14:02
Wiesz co jak się nie ma nic konstruktywnego do powiedzenia to lepiej nic nie mówić
No i przede wszystkim, czytać, czytać ze zrozumieniem.
Nie mniej dzięki, że poświęciłaś czas i coś napisałaś
pozdrawiam
Nadrzędny Autor W z K Dodany 2015-09-21 14:31
Wdzięczność to jest to czego najmniej należy się spodziewać.
                      Waldi.
Nadrzędny - Autor bluengel Dodany 2015-09-21 14:56
Ale że czego, przepraszam, oczekiwałeś....?
Że ktoś z internetu za Ciebie i żonę podejmie decyzję, co się bardziej opłaca - kompletnie nie mając żadnych danych????
Hm...., ciekawa koncepcja to jest:)

Chciałam, abyś zachował się po prostu bardziej odpowiedzialnie niż ci, którzy jako główną korzyść w takich sytuacjach poczytują właśnie np. możliwość refundacji z PFRON - gratuluję przedsiębiorczości... Życzliwie radziłam: najpierw dowiedz się, z czym to się je a później policz i rozstrzygnij. To biznes a nie dobroczynność... sorry.
Nadrzędny Autor DrThomson Dodany 2015-09-21 21:23
Dla mnie dofinansowanie nie ma być główną korzyścią a
dodatkiem tak jak teraz jest dodatkiem dla mojego pracodawcy, tak się składa że oprócz prac usługowo handlowych
zajmuję się w firmie małą księgowością, faktury ,zamówienia, płatności więc wiem ile pieniędzy zostaje z dofinansowania po opłaceniu  moich wszystkich składek
i ile musi dołożyć do mojej pensji.
Nie oczekuję że ktoś mi poda przepis na biznes, bo biznes kręci się już prawie 10 lat i nie widzę powodu żeby przestał się kręcić
Oczekiwałem tylko odpowiedzi czy żona mogłaby dostać dofinansowanie na mnie jako pracownika,

A tak w ogóle to Ty masz jakieś doświadczenie w prowadzeniu własnej działalności? wiesz jakie są koszty utrzymania pracownika albo jaka jest różnica kiedy działalność jest dodatkiem do pracy
a nie głównym źródłem dochodu ?

Moim zdaniem dla kogoś kto wie o co chodzi dane które podałem są wystarczające do uzyskania odpowiedzi na pytanie które zadałem, natomiast na pewno nie wystarczające, aby odpowiedzieć na pytania których nie zadałem,
a na które próbowałaś odpowiedzieć :-) ale na   poważnie to wątek do zamknięcia myślałem, że to nie jest jakiś odosobniony przypadek i ktoś podzieli się doświadczeniem w podobnej sytuacji.
Idąc za Twoją radą podzwonię wstępnie po instytucjach :-)
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Zatrudnienie współmałżonka (2431 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill