www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Dofinansowanie do wypłaty (1276 - wyświetleń)
Autor marci24 Dodany 2015-09-23 17:06
Pytanie dziś kieruje w imieniu znajomej, która nie ma dostępu do internetu.
- Znajoma ubiega się o pracę w bibliotece publicznej w jej miejscu zamieszkania, która finansowana jest z budżetu gminy. Rozmawiała wstępnie z pracodawcą o możliwościach m.in. dofinansowań, w tym wypłaty.
Ja dziś szukając w sieci informacji na temat dofinansowań płacy znalazłem m.in. ten zapis, dot. komu nie przysługuje:

"Zgodnie z art. 26b ust.7 i 8  ww. ustawy miesięczne dofinansowanie nie przysługuje do wynagrodzenia pracownika w części finansowanej ze środków publicznych, chyba, że pracodawca sfinansował wynagrodzenie tego pracownika: 
1) ze środków publicznych z prowadzonej działalności, o których mowa w art. 5 ust. 1 pkt 5 ustawy z dnia 27 sierpnia 2009 r. o finansach publicznych (Dz. U. Nr 157,poz. 1240, ze zm.),
2) z dochodów publicznych, o których mowa w art. 5 ust. 2 pkt 3 w/w ustawy."

Jak mam rozumieć ten zapis, czy chodzi o to, że w tzw. budżetówce pracodawca nie będzie mógł pobierać dofinansowań?
Prosiłbym o odpowiedź, z góry dziękuję.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Dofinansowanie do wypłaty (1276 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill