www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Niepełnosprawni w UK (3343 - wyświetleń)
- Autor element Dodany 2015-10-03 22:43 Zmieniony 2015-10-03 22:46
Cześć. W związku z trudnościami w znalezieniu pracy i brakiem płynności finansowej podjąłem decyzję o wyjeździe do Anglii. :-) Być może ktoś z forumowiczów udzieli mi podpowiedzi. Czy warto przetłumaczyć u tłumacza polskie orzeczenie o niepełnosprawności na język angielski? Czy osoba niepełnosprawna może liczyć na jakieś zniżki w komunikacji miejskiej lub jakąkolwiek pomoc ze strony państwa? Oczywiście nie jadę tam, aby żyć z zasiłków, bo cały czas byłem aktywny zawodowo i nie wyobrażam sobie, że mógłbym nie pracować. Będę mieszkać w Londynie i mam odłożone pieniądze na start, niemniej jeżeli mógłbym liczyć na jakieś ulgi, to chętnie bym z nich skorzystał. Posiadam orzeczenie o lekkim st. niepełnosprawności. Może jakieś rady na start? :-)
Nadrzędny Autor bluengel Dodany 2015-10-04 11:44
Po prostu poczytaj na brytyjskich stronach tematycznych - to chyba najlepsze źródło informacji.
Pogadaj też na forach polonijnych.
Choć wątpię, abyś miał na co liczyć z tytułu tak niskiej niesprawności - szczególnie jako imigrant, szczególnie obecnie, kiedy m.in. UK decyduje się na drastyczne zmiany w dostępie do zasiłków i ulg dla cudzoziemców. No i umówmy się: skoro jedziesz tam żyć i pracować to chyba nie ma co się oglądać na to, czy cokolwiek Ci się na razie "należy" - na razie to wyjedź i się urządź, zarób na podatki i zasiłki a reszta wyjdzie w praniu.
Nadrzędny - Autor Acios Dodany 2015-10-04 16:39 Zmieniony 2015-10-04 16:43
[usunięte]
Nadrzędny Autor Tomekkm Dodany 2019-08-15 10:20
Jak chcesz to załóż temat na forach polskich portali np. londynek , cooltura czy fakt co uk
Nadrzędny Autor rozan Dodany 2019-10-24 11:49
Witam myśle,że tak.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Niepełnosprawni w UK (3343 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill