www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Zgubiony portfel z dokumentami (2639 - wyświetleń)
- Autor Kajka31 Dodany 2015-10-25 12:12
Czekać, czy zgłosić to gdzieś? W sensie aby nikt na mnie nie wziął abonamentu czy jakiegoś kredytu.
Nadrzędny Autor TadeuszP Dodany 2015-10-25 13:04
Kajka!
Jaki jest sens otwierania nowego wątku aby zadać pytanie, na które prawie sama sobie odpowiedziałaś?
Nadrzędny Autor Gollum Dodany 2015-10-25 15:05
Zgłaszasz do urzędu gdzie wyrabiasz dowód osobisty - oni po zgloszeniu anulują twój dowód, ale wówczas musisz od razu skadać o nowy bo nawet jak stary się znajdzie jest nieaktualny.

Zgłosiłbym też na Policję choć zapewne usłyszysz, że oni się tym nie zajmują - upieraj się aby zgłoszenie przyjęli - powiedz, że chcesz mieć potwierdzenie o zagubieniu dowodu w razie gdyby ktoś wziął w międzyczasie kredyt na Twój dowód - to jest ich obowiązek. No i jakiś dokument potwierdzający zgłoszenie.
Wiem bo sam zglaszałem i przez to przechodziłem - olewka totalna.
Nadrzędny - Autor Iota Dodany 2015-10-25 18:38
Jeśli w portfelu był dowód osobisty, warto go zastrzec w banku. Dodanie dowodu do listy zastrzeżonych powoduje, że nie powinien zostać przyjęty w żadnym banku (np. do wyrobienia kredytu).

http://www.infor.pl/prawo/umowy/finanse/250300,Jak-zastrzec-dowod-osobisty-w-banku.html

Procedura dzięki której możemy zastrzec dokument potwierdzający naszą tożsamość nie jest skomplikowana. W tym celu powinniśmy udać się do oddziału banku, w którym prowadzone jest nasze konto. Jeżeli znajdujemy się w miejscu, w którym nie ma oddziału naszego banku, można udać się do placówki, która prowadzi system zgłoszeń dla wszystkich. Banki, które przyjmują zastrzeżenia nie tylko od swoich klientów to m.in.: BZ WBK, Bank Pocztowy, Bank BPS, Bank BPH, Kredyt Bank, czy AIG Bank Polska.

Jest to procedura niezależna od tego, czy się idzie na policję, czy nie.

No i oczywiście jeśli w portfelu były karty płatnicze, do zastrzeżenia natychmiast. Zwłaszcza dotykowe. Twój bank powinien podawać informacje, jak zastrzec karty.

Wada zastrzegania jest taka, że jak dokument lub karta się znajdzie, i tak trzeba będzie wymienić. Zaleta, że są nieużyteczne dla złodzieja/znalazcy.
Nadrzędny Autor infino Dodany 2015-10-27 06:48
Temat został założony 25... .Mam nadzieję,że autorka już dawno to zgłosiła do swojego banku. Banki posiadają rejestry zgubionych dowodów. Jesli zgłosiła to nikt nie wziął kredytu. Jesli nie to nie wiadomo. Nie wolno z tym zwlekać.
Na stronie jest opisane: http://pogodzinach.lca.pl/legnica,news,54486,Zgubiles_portfel_uwazaj_na_wyludzenie_kredytu.html - wyłudzenia kredytu niestety ale są bardzo popularne w dzisiejszych czasach.

Zastanawiam się jak to jest z automatami na chwilówki. W tym przypadku chyba raczej nie mozna się chronić tak?
Nadrzędny Autor wielokropek Dodany 2015-10-27 08:47
Wygląda że Kajka znalazła portfel w drugiej torebce. a jeśli nie, to sama sobie winna, skoro nie czyta dobrych rad.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Zgubiony portfel z dokumentami (2639 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill