www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Skrócony czas pracy osoby niepełnosprawnej (1619 - wyświetleń)
- Autor sonice48 Dodany 2015-11-06 21:16
Witam

Mam takie pytanie

Mianowicie od lipca osoby z orzeczeniem o umiarkowanym stopniu niepełnosprawności powinny pracować 7 godzin na dobę.
Posiadam orzeczenie o umiarkowanym stopniu niepełnosprawności.
Mój pracodawca wysłał mnie do lekarza medycyny pracy by zezwolił mi pracować 8 godzin no i poszłam bo bałam się o pracę. Lekarz medycyny pracy zezwolił mi pracować przez 8 godzin no i pracuje.
Czytałam że takie orzeczenie może być wydane na pisemny mój wniosek. Ja takiego wniosku nie napisałam tylko poszłam do lekarza i on mi wypisał. Czy w takim przypadku orzeczenie bez mojego wniosku jest wiążące i czy mam pracować dalej 8 godzin?

I jeszcze jedno w kwietniu stawałam na nową komisję i dostałam nowe orzeczenie. Po tym czasie nie byłam u lekarza medycyny pracy po nową zgodę o możliwości pracy 8 godzin. Czy taką zgodę muszę dostać po każdym nowym orzeczeniu czy ta jedna zgoda z lipca jest wiążące też na nowe orzeczenia?

Dziękuję za odpowiedź poszłam do lekarza bo bałam się o stratę pracy ale potem dowiedziałam się że gdybym nie poszła to mogłabym pracować 7 godzin bez ryzyka zwolnienia i teraz jestem godzinę w plecy i jeszcze czy istnieje możliwość cofnięcia tamtej zgody od lekarza czy muszę czekać na kolejne badania okresowe które mam za prawie rok.
Nadrzędny - Autor bluengel Dodany 2015-11-10 13:20
Najlepiej, gdybyś najpierw sama sobie odpowiedziała, czego naprawdę chcesz, ile czasu możesz i chcesz poświęcić na pracę i co tym zamierzasz osiągnąć.

Nie musisz pracować 8 godzin - możesz 7.
Jednak nie jest prawdą, że pracodawca nie mógłby Ciebie zwolnić - zawsze może.

Jeżeli zażądałabyś cofnięcia pozwolenia lekarskiego - co chcesz tym uzyskać? Jak to uzasadnisz? Że nie wiedziałaś, co czynisz? Że ktoś Cię zmusił? Jak to udowodnisz i po co?
Zgoda ustna nie ma mniejszej mocy niż papierowa na cokolwiek - formalnie mogłabyś się czepiać, że nie złożyłaś tego papieru, ale przecież jednak poszłaś tam samodzielnie i z własnej woli - tak???

Nie jesteś godzinę w plecy - poczytaj dokładnie przepisy.

Jeżeli nie czujesz się na siłach tyle pracować, idź ponownie do lekarza (nowe orzeczenie potraktuj jako pretekst) i poproś o nową opinię zalecającą jednak tylko 7 godzin.
Chociaż ja bym sprawdziła na Twoim miejscu u sensownego papugi lub w przepisach - czy zgodę na inny czas pracy otrzymałaś na jakiś czas czy czas nieokreślony? Od tego zależy, czy potrzebujesz nowej opinii lekarskiej.

A może po prostu idź do pracodawcy i ustal, że jednak wolisz pracować 7 godzin i już? Skoro twierdzisz, że nie było przymusu 8 godzin to to zwyczajnie wystarczy?
Nadrzędny Autor Jola11 Dodany 2015-11-10 19:09
Widzisz Bluengel, wg. mnie to właśnie są te dziwne orzeczenia.
Może pracować i pracowała 8 g.
Teraz nie, bo "w plecy" - można mniej za te same pieniądze - czysty zysk, a gdzie niepełnosprawność?
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Skrócony czas pracy osoby niepełnosprawnej (1619 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill