www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Aktualności (Strona 194) (3675433 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 330 Poprzednia strona Następna strona  
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2015-11-04 16:07
Na TVP Info trwa ogłaszanie wyroku Trybunału Konstytucyjnego w sprawie o której wczoraj napisałem.
                                                     Waldi.
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2015-11-04 16:28
Już wszystko jasne. Zwrotu pieniędzy na konta OFE nie będzie. Ustawa Platformy okazała się zgodna z Konstytucją.
                                                                 Waldi.
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2015-11-05 16:25
To było do przewidzenia.
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2015-11-05 16:27
Cień szansy był ale wiadomo jak to jest z tym wiejącym wiatrem. :-(
                                    Waldi.
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2015-11-05 16:34
Tu nawet nie o prawo chodzi. ZUS to "monument".
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2015-11-05 20:37
najważniejsza jest kasa, a ta wypływała z kraju szeroką ławą . OFE szukały rynków na których mogły zarobić a że niejednokrotnie za naszą granicą mogły zarobić więcej to tam inwestowały wiecej . A rząd musiał ratować ZUS zaciągając pożyczki w bankach komercyjnych .
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2015-11-06 08:45
To było jeszcze inaczej. Część składki idzie do OFE - zwiększa się dziura ZUS - aby ją pokryć Państwo wypuszcza obligacje - obligacje wykupywały OFE - Państwo wykupywało obligacje z procentem i koło się zamykało.
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2015-11-06 10:12
             Serwus :-)
Taki najprostszy rachunek ( Pi razy drzwi), który "uzdrowi" system emerytalny wymaga tego aby na jednego świadczeniobiorcę przypadało co najmniej 3-4 płatników składek. U nas jest znacznie mniej a ma być jeszcze gorzej.
                                                Waldi.
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2015-11-06 10:59
Cześć :-)
Dlatego potrzebni są nam emigranci ;-) ,
Ale wszystko idzie ku lepszemu, bo obecna partia ma pomysł na to:udaje że nie rozumie w czym problem. Zaprzysiężenie rządu pan prezydent wyznaczył w tym samym terminie co spotkanie państw unii w sprawie uchodźców i nie tylko- pokazując paluszkiem- pani Sadurskiej na Tuska- że to jego wina ;-). Przecież to wielkie niedopatrzenie a pewnie złośliwość unii, bo nawet papież zmienił czas odprawiania mszy jak dowiedział się o wizycie prezydenta Dudy . Och, będzie się działo .
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2015-11-06 11:13
Duda może tam jechać. Zresztą spójrz we właściwy wyrok TK.
Nadrzędny Autor amalian Dodany 2015-11-06 11:31
Duda może, ale nie chce. Przecież wybranie daty zaprzysiężenia rządu wybrano wiedząc kiedy ma odbyć się spotkanie państw Unii .
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2015-11-06 11:45 Zmieniony 2015-11-06 11:48

>nawet papież zmienił czas odprawiania mszy jak dowiedział się o wizycie prezydenta Dudy . Och, będzie się działo .<


Rzeczywiście !! Jak już papież "odkłada w kąt Jezusa" bo Duda ważniejszy to doprawdy przyszło nowe.
Tak na marginesie mam pytanie bo hierarchia się zupełnie zmienia.
Kto ważniejszy?
- Wiemy już, że Jezus wypadł z PiS-owskiej gry.
-To number one jest Duda czy Kaczyński?  Proszę mnie oświecić.
                                       Waldi
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2015-11-06 11:55
Jestem oburzona Twoimi słowami o Papieżu i Jezusie. Twoja złośliwość zabiła moją sympatię do Ciebie, ale myślę, że na tym Ci nie zależy.
Nadrzędny Autor TadeuszP Dodany 2015-11-06 12:24

>Twoja złośliwość zabiła moją sympatię do Ciebie


Lidka, jak mówi przysłowie: chłop ze wsi wyjdzie ... a przy okazji i słoma z butów!
A ten post WzK był zwykłą pomyłką, zapomniał się przelogować i włączyć Capsa.
Bo chyba nie przypuszczałabyś, że inteligentnego WzK stać na takie niziny dobrego wychowania.
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2015-11-06 12:37

>Jestem oburzona Twoimi słowami o Papieżu <


Proszę zwróć uwagę, że jest to prześmiewczy komentarz do zacytowanych przeze mnie słów.
Skoro Twoja opcja polityczna tak wywyższa A Dudę (idiotycznie) to co się dziwisz ?
                                                      Waldi.
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2015-11-07 13:13
Wczoraj była premiera Bonda i pani (jeszcze nie premier)Beata była na premierze .Dlaczego prezydent czeka z nominacją, przecież wszystko wiadomo? A teraz jeszcze chce przerwać obrady sejmu by umożliwić pani Kopacz spotkanie z politykami Unii w sprawie uchodźców . To nawet nie jest śmieszne, ale straszne, bo widać jakich nieudolnych polityków mamy przy sterach .Pozdrawiam serdecznie koleżanki i kolegów wszystkich opcji politycznych amalian :-).
Nadrzędny Autor W z K Dodany 2015-11-07 14:21
                  Serwus :-)

>Dlaczego prezydent czeka z nominacją,<


Sprawa jest prosta i uregulowana przez Konstytucję. Nie może wcześniej nikogo nominować gdy jeszcze urzęduje aktualny premier ( przed dymisją).
                              Waldi.
Nadrzędny Autor Jola11 Dodany 2015-11-07 14:52

>widać jakich nieudolnych polityków mamy przy sterach<


Jak o tym usłyszałam to też tak pomyślałam tyle, że nazwałam ich tłumokami. Nie znają dat, zajęci czymś innym, strzelili gafę to teraz muszą jakoś zachować twarz - będzie ta przerwa.
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2015-11-07 14:47
No i mamy uzasadnienie wyroku ;-)
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2015-11-07 15:06
Gdybym był Marszałkiem Seniorem a został nim Kornel Morawiecki to wiedziałbym jak się zachować i sprawę tak rozwiązać aby Polska się wstydu na zagranicznych arenach nie najadła.
                                     Waldi.
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2015-11-07 15:11
Tak z "innej beczki"

>http://wiadomosci.onet.pl/kraj/wladyslaw-kosiniak-kamysz-nowym-prezesem-psl/3s1k0v<


To jest zupełnie nowa jakość w tej "zacementowanej" partii. Pozostaje tylko życzyć mu powodzenia.
                                    Waldi.
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2015-11-07 15:26
Komentarz jeden z wielu z Twojego linku :-(

>~Prometeusz : Tatuś najpierw załatwił dobrą fuchę w ZUS a teraz pomógł wdrapać się na szczyt. I jak tu nie mówić, że PSL prowadzi politykę prorodzinną? Tam jak ktoś z rodziny przyssie się do budżetowego koryta to zaraz ciągnie swoją matkę/żonę/kochankę/szwagra/córkę lub innego pociotka - nawet jak jest intelektualnie na poziomie dżdżownicy. Swoją drogą to w PSL już widać podobne akty desperacji jak u PO - wybiera się ostatnie miernoty bo inni są albo po uszy umoczeni albo wiedzą czym to pachnie (vide - wybranie Kopacz)<


Poniższy (kawałek) dla potw. że dla ludzi uroda/przystojność ma znaczenie - patrzą przychylniej? ;-)

>roolos : To i tak nic nie pomoze. Nawet przystojny ten Kosiniak, ale co on ma wspólnego z ludowcami.Wiadomo, ze tatus go tam troche windowal , bo jakby to, żeby syn ministra nie byl ministrem , nawet od zarobkow<


Może powinno się robić wybory mistera i miss polityków i z nich tworzyć rząd :-) ;-)
(wg. mnie ten polityk jest brzydki, ale może "przystojny").
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2015-11-07 17:06
Wladek jest super gosc.
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2015-11-08 12:57
                                           Serwus.

To się jeszcze okaże. Jak na razie rzeczywiście sprawia wrażenie rezolutnego, bystrego faceta. Ale jaki będzie jak zbuduje sobie dwór? Czy się nie zdeprawuje ? Czas nam to wyjaśni.
                                        Waldi.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2015-11-09 08:53
To nie chodzi o wrażenie. Współpracowałem z nim 3 lata. Gdy odchodziłem z poprzedniej roboty  żegnałem się z Komisją Trójstronną której przewodniczył to pożegnał mnie pięknym przemówieniem:)
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2015-11-09 10:43 Zmieniony 2015-11-09 10:49
nie ważne jak zaczynasz, ważne jak kończysz ;-) . Pewnie dlatego będziemy czytać o wizytach wielu polityków w Watykanie . Naobiecywali tak wiele, że potrzeba cudu, aby tych co przekonali w wyborach nie wyszli na ulicę . Pewnie dlatego tak długo czekano z zaprzysiężeniem rządu, żeby odwlec w czasie niezadowolenie ;-) . Przewodniczącego związku obłaskawiając zaszczytnym kierowaniem komisją porozumiewawczą, która nie szczędząc sił bez żadnych rozmów porozumiała się z partią prawa i sprawiedliwości ;-) .Pozdrawiam zmierzłe buły ; tych z prawa i tych z lewa i tych z Tych - amalian :-) .
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2015-11-09 10:59
Mniej emocji więcej wiedzy proszę:) Co do Watykanu to obejrzyjcie zdjęcia jak Kopacz i Kamiński na kolanach całowali papieski pierścień a potem ta pierwsza apelowała o powstrzymanie państwa wyznaniowego. Piotr Duda został pierwszym przewodniczącym Rady Dialogu Społecznego - przewodnictwo jest tu rotacyjne to raz, a po drufgie spójrz w ustawę. Prezydent i PiS nie mieli przy tej decyzji nic do gadania.
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2015-11-09 11:57
A prezydent po co ??? rozumiem, że chce się spotkać z papieżem, ale nie musi wchodzić w buty kościoła . Kościół już ma doświadczenie w zorganizowaniu takich spotkań . Mam wrażenie, że komuś zależy by prezydent robił wrażenie zapracowanego i robi to nieudolnie . Pewnie się mylę . Rotacja w Radzie to rozumiem, ale dlaczego ją przyjął? Dla niego to jest samobójstwo i rzecz nie do pomyślenia, bo ograniczająca jego działanie . I powiedzmy sobie szczerzę przyjął ją(nominacje) z taką uległością....do niego nie pasującą ;-) Pozdrawiam amalian:) .
Nadrzędny Autor W z K Dodany 2015-11-09 12:23

>Dla niego to jest samobójstwo i rzecz nie do pomyślenia, bo ograniczająca jego działanie .<


Też byłem zdziwiony, że P Duda tę nominację przyjął. To był sprytny wybieg PiS-u aby go niejako ubezwłasnowolnić. A on ( P Duda) "poleciał na kasę".
Co świadczy o jego małości i moim zdaniem w dłuższej perspektywie to strzelił sobie w stopę.
                                                      Waldi.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2015-11-09 12:54
Kto przyjął nominację? Prezydent? Dudy Ci się pomyliły:)
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2015-11-09 13:40
Wyraźnie napisałem że nominację przyjął P Duda. Po to pogrubiłem literę "P"
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2015-11-09 14:10
Przeczytaj ustawę o losie. Jaką kasę? To są grosze.
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2015-11-09 15:07
Może dla Ciebie grosze, nie znam Twoich kryteriów w tym względzie.
Ale doświadczenie/wiedza podpowiada mi, że za grosze to ta "wierchuszka " palcem nie kiwnie.
                                                             Waldi
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2015-11-09 15:18
3 lata byłem Sekretarzem Prezydium poprzedniczki Rady, tj. Komisji Trójstronnej. To jest miejsce do załatwiania postulatów poszczególnych organizacji. Pieniądze są groszowe w odniesieniu do poborów członków Rady. No ludzie.
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2015-11-09 15:47
Rogal !! A o kim ja tu pisałem ?
Przecież nie o sekretarzu a o Przewodniczącym ( czy jak on się tam tytułuje) Rady.
Proszę zejdź na Ziemię :-)
                                 Waldi.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2015-11-09 23:06
Losie. Kumaj troche. Groszowe sa wynagrodzenia z tytulu czlonkostwa w Rafzie w porownaniu z ich pensjami w ich podstawowym miejscu pracy.
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2015-11-10 08:31 Zmieniony 2015-11-10 08:33
Pomijasz fakt, że to są ludzie pazerni na każde pieniądze. A oprócz zwykłego wynagrodzenia dodaj diety,ulgi i inne apanaże i przywileje.
Lecz nie to jest głównym problemem a to że przewodniczący największego związku zaczyna przewodniczyć pracodawcom i stronie rządowej.
To jest chore bo z roli roszczeniowej wchodzi po części w buty rządowo/biznesowe. Konkludując teraz jest jednocześnie prokuratorem i złodziejem ( przejaskrawiłem).
                                                              Waldi.
Nadrzędny Autor rogal160 Dodany 2015-11-10 08:44
Chłopie raz jeszcze proszę, przeczytaj ustawę. On nikomu nie przewodniczy. Przewodniczący RDS pilnuje proceduralnie przebiegu posiedzeń i tyle to nie ma żadnego wpływu na merytorykę. Jakie ulgi ma przewodniczący organizacji pracodawców? Żadne. Inaczej jest ze związkowcami, ale to szerszy problem. A pieniądze? Też biorę co się da.
Nadrzędny Autor Jola11 Dodany 2015-11-10 17:49
:-) Nic tak dobrze nie robi jak trochę miodu ;-)
(odp. do Rogala)
Nadrzędny - Autor wielokropek Dodany 2015-11-09 11:17
Co Polakom po takim prezydencie
Jeśli on może mieć tylko wzdęcie
Nikt go właściwie w niczym nie słucha
A on ciągle,tego co mu szepczą do ucha
:-)
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2015-11-09 11:41
Bo teraz w Polsce to taki prezydent niecnota,
co tańczy walca po dotknięciu przycisku pilota.
Jarek śmiejąc się, tego pilota w dłoni  trzyma
a Andrzej rytmicznie w telewizji się nadyma.
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2015-11-10 19:43
"...narodowcy pod płaszczykiem partii Kukiza"?
Wczoraj obejrzałam w tv programy i 2 przychlastów (brak wiedzy, kultury, konkretów) - narodowcy :-( Młodzi ludzie, popatrzyłam na portalach i... zobaczyłam pozowane fotki - no jaki ze mnie facio - dno :-( zwłaszcza ten K. Bosak hi, hi...

http://warszawa.wyborcza.pl/warszawa/1,34862,19166623,11-listopada-zmiana-trasy-marszu-niepodleglosci-szczegoly.html

[ur]https://youtu.be/k9vGb5QR19M[/url]

http://www.polskatimes.pl/artykul/9065248,marsz-niepodleglosci-2015-robert-winnicki-to-bedzie-najspokojniejs
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2015-11-10 22:20

>http://edukacja.dziennik.pl/aktualnosci/artykuly/505196,kontrowersyjne-zadanie-z-fizyki-w-gimnazjum-w-bialymstoku-rodzice-oburzeni.html<


Oto do czego prowadzi nienawiść i ksenofobia przeciwników uchodźców.
                                         Waldi.
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2015-11-11 08:27
Jednak reakcja rodziców świadczy o tym, że społeczeństwo polskie jest światłe. :-)

http://wiadomosci.onet.pl/kraj/krzyz-powroci-przed-palac-prezydencki-kaczynski-to-sluszna-inicjatywa/84nb9b

Niżej spontaniczna reakcja Polaków: projekty krzyża z przymrużeniem oka

http://vader.joemonster.org/upload/rsl/1451004dd6a3523Paranoja_i_Schizofre.png

http://vader.joemonster.org/upload/rsl/145100529b0279cpolska_zabita_ddecha.jpg

Nie bijcie, ja tylko kopista ;-)
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2015-11-11 11:30
Wszystko idzie w kierunku zmian... Niech będzie pochwalony.... brat Nachbar przeprowadzi pogadankę na tmat wiary i życia z wiarą . Siostra Lidian zaś przygotuje w kuchni coś na ząb ... i ja lecę do kuchni, bo dzisiaj u mnie będzie się działo . No to do zobaczenia a raczej z ........ ;-))) . Trymejcie się ludki, bo idą zmiany :-).
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2015-11-11 12:09
                  Salam alejkum Amalian :-)
     A co tam Ci dzisiaj w kuchni kipi ?   :-)
                 Waldi.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2015-11-11 21:10
Podoba mi się nasz Pan Prezydent. :-)
Nadrzędny - Autor Lotka Dodany 2015-11-12 06:59
Mi też :-) Wczoraj miał dobre przemówienie.

Trochę z innej beczki. Ostatnio w HM dużą furorę zrobiła marka Balmain. Nie należy do najtańszych a mimo to dziewczyny wyrywały sobie ciuchy tak jakby były rozdawane za darmo :-) Mówi się, że polska to biedny kraj, a zobaczcie same co się działo: http://www.kasia-tusk.pl/kolekcja-balmain-w-popularnej-sieciowce.html

Niektóre sukienki czy spódnice kosztują w tej kolekcji po przeszło 2 tys zł. Chyba nie wydałabym tyle pieniędzy na to. A wy?
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2015-11-12 08:43 Zmieniony 2015-11-12 08:45
                         Serwus :-)

>Nie należy do najtańszych a mimo to dziewczyny wyrywały sobie ciuchy tak jakby były rozdawane za darmo :-) Mówi się, że polska to biedny kraj<


A P i S-owscy kłamcy wciąż wtłaczają do mózgów społeczeństwa, że Polska jest w ruinie. Bieda z nędzą i trzeba ją na swoją modłę "zreperować"
Festiwal kłamstw wciąż trwa. Przypomnę kłamstwo na temat tego, że Gowin będzie ministrem obrony narodowej.  A tymczasem Macierewicz nim został.


http://www.superstacja.tv/Wiadomosc/Macierewicz_Nie_Bedzie_Ministrem_Obrony_Szydlo_Szefem_MON_Bedzie_Gowin,1472545/Kraj/

Zatem po prezydencie na pilota mamy także panią "premier w pilotce"
                                                                      Waldi.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Aktualności (Strona 194) (3675433 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 330 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill