www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Praca / Co robić? (10613 - wyświetleń)
- Autor Baks Dodany 2015-01-07 20:05
Witam wszystkim
Mam 26 lat, jestem osobą niedosłyszącą, noszę aparaty.
Chciałbym się rozwijać, edukować szukam jakiegoś zajęcia, które może mi pomóc w przyszłości.
Słyszę jakoś ale strach przed coraz większym pogłębianiem się głuchoty napędza mnie do działania.
Pracuję i punktu widzenia zdrowego człowieka mam pracę bardzo pożądaną, tylko jeden jest haczyk- muszę odbierać niekiedy telefony co dla mnie jest koszmarem, mam problemy ze zrozumieniem.
Z tego względu będę musiał z tej pracy zrezygnować w nieokreślonym momencie.

Strach ten jest moim bardzo stresogennym motywatorem na co dzień, szukam rozwiązań i inspiracji.
Macie jakieś pomysły?
Dziękuję za poświęcony czas.
Nadrzędny Autor jaryba Dodany 2015-01-10 20:39
Witam,

Może zostań programistą. Wcale nie trzeba kończyć informatyki. Można się samemu nauczyć. Później można pracować w firmie lub w domu (co czasem bywa atutem). Pieniądze też dobre raczej. Jeśli przedmioty ścisłe nie są Ci obce to taka moja propozycja.

życzę powodzenia
Nadrzędny - Autor Iota Dodany 2015-01-12 14:50
Widzę, że niewiele osób odpowiedziało. Niedosłuch to zupełnie nie mój temat, więc tylko podrzucę, że może warto się wybrać na dedykowane forum. Np. http://forumslimaczek.ifps.org.pl/

Ogólnie mogę tylko poprzeć koncepcję, że telepraca umożliwia kontaktowanie się właściwie wyłącznie via e-mail, jeżeli uznasz że to by było dobre rozwiązanie. Oczywiście powstaje pytanie w jakiej dokładnie pracy tego typu chciałbyś się ewentualnie odnaleźć.
Nadrzędny Autor Baks Dodany 2015-08-19 17:41
Dziękuję za odpowiedzi.
Odkopię swój temat, mam kilka perspektywnicznych rozwiąząń. Wiadomo nigdy nie ma złotego środka.
forumślimaczek jest bardzo nieaktywne, zaś na deaf jestem użytkownikiem od dawna. Niestety te fora wymierają.
Może ktoś jeszcze pomoże i się wypowie?
Nadrzędny Autor Aneta90 Dodany 2015-09-17 12:07
Też uważam, że w takim wypadku telepraca to dobre rozwiązanie. Jeśli oczywiście czujesz się dobrze w świecie komputerów i internetu. :-)
Nadrzędny - Autor SMs Dodany 2015-09-07 08:31
Nie masz się co bać, znajdz dziedzinę która Cie interesuje i się w niej rozwijaj, pójdź na jakieś kursy/szkolenia. nie ma się co bać, strach nas blokuje ale trzeba się przełamać.
Nadrzędny - Autor Marek_G76 Dodany 2015-09-10 14:47
Dokładnie! WAżnę żeby robić to co się lubi:D
Nadrzędny - Autor zozol Dodany 2015-09-11 10:26
Możesz zostać programistą bardzo dobry temat albo po prostu zakładaj swój biznes elektroniczny. Mozesz zlecić jakiejś firmie stworzenie sklepu internetowego i będziesz sam się nim zajmował jeśli chodzi o promocję  i reklamę w sieci. Pozyskiwał klientów. Teraz jest to bardzo popularne i bardzo proste. Przykłądowo http://www.superpromocja.pl/zlote-kolczyki-c-587/zlote-kolczyki-wiszace.html tutaj sklep sprzedaję kolczyki zorientuj się skąd popierać takie towary i na początku możesz sprzedawać tylko jeden rodzaj produktów. Skup się na 10 wybranych. Jak zaczniesz coś sprzedawać pogłębiaj temat. Wydaje mi się bardzo ciekawe.
Nadrzędny - Autor marlo Dodany 2015-09-23 11:38
W sumie dużo zależy od tego co lubisz, warto szukać zajęcia, które jednocześnie będzie przyjemnie i dochodowe;) powodzenia;)
Nadrzędny Autor rfm Dodany 2015-10-20 13:14
Większość osób np zajmuję się pisaniem lub blogowaniem. Piszą np o swoim hobby ja np na swoim blogu http://rettfrem.pl opisuję biżuterię minimalistyczną. Biżuterię własnej domowej roboty. Jest to moje zainteresowanie. Możecie też coś takiego robić a najważniejsze jak ludzie zaczną doceniać wasze artykuły to można później też na nich zarabiać.
Nadrzędny - Autor Ella. Dodany 2015-10-20 20:31 Zmieniony 2015-10-20 20:34
Witam
Może zbyt późno tu zajrzałam ale ......

Można odbierać telefony jako niedosłysząca(y) - tylko mało kto wie o PĘTLI INDUKCYJNEJ, która mało nie kosztuje, ale daje duże korzyści. Czy do wszystkich aparatów nie wiem nie mam jej bo nie mam aparatów.  Celowo te słowa piszę z dużej litery PĘTLA INDUKCYJNA JEST DOSTĘPNA W NIEKTÓRYCH SKLEPACH Z APARATAMI. Dodatkowo jeśli aparaty są zbyt słabe warto zaimplantować choć jedno ucho i zrozumieć, że te urządzenia choć są inne niż aparaty słuchowe dają wiele możliwości choćby takie jak śpiew ptaków czy kumkanie żab.

O peli można dowiedzieć się z internetu u wujka gogle. Warto poszukać for dla niedosłyszących czy implantowanych.

Pozdrawiam
Nadrzędny Autor Lotka Dodany 2015-11-12 06:50
Dzięki za info. Przyda się :-) Zaraz pójdę ją kupić :-)
Nadrzędny - Autor Ella. Dodany 2015-11-12 19:00
Hej witaj
Nie wiem czy tak zaraz ją kupisz bo kosztuje bardzo dużo. Podam tu stronkę:  Phonak Polska Sp. z.o.o.  www.phonak.p.

Szukaj Portofilio rozwiązań dla dzieci i młodzieży. Dorośli też z niej korzystają.
Nadrzędny Autor Jola11 Dodany 2015-11-12 19:47
Ella, Lotka to troll. Gdzieś pisała, że dobra, nowoczesna proteza nogi może kosztować "...i kilka stówek". Czyli np. za 6 stówek (600 zł), a "amputanci" pisali o tysiącach.
Nadrzędny - Autor Ella. Dodany 2015-11-12 20:51
Dzięki Ci Jola 11
Pętla indukcyjna kosztuje 4000.- i to sprawdzone tylko w jednym sklepie jeden rodzaj pętli a jest kilka rodzai.
Pozdrawiam :-)
Nadrzędny - Autor Morgana Dodany 2015-11-30 17:43
Wydaje mi się że bardzo dobrym pomysłem dla osób niepełnosprawnych jest praca umysłowa -- np przy komputerze lub organizacji ( mówię tutaj o problemach z np ręką, nogą, kręgosłupem ) . Np dlaczego taka osóba nie miała by zatrudnić kogoś do organizacji wesela przez internet? Tutaj w firmie http://architekciwesel.pl pracuję kilka osób które mają problemy.. Jednak na tyle są sprawni że mogą wykonywać niektóre czynności.
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2015-11-30 18:40
Qrwa nawet inwaldzi nie są dla was spamerów pomijani.
Pirdolicie od rzeczy niby to, a niby tamto, ale w rzeczywistości chodzi o reklamę.
Chcecie zarabiac na klikaniu to zarabiajcie, ale wypierdalać z forum ON.
Jesteście zdrowi więc weźcie się do prawdziwej pracy, a nie pierdolone fałszywe współczucie i rzekoma chęć pomocy - chyba sobie przez napychanie własnego portfela kosztem naiwności ludzi naprawde chorych i niejednokrotnie potrzebujących pomocy - PRAWDZIWEJ POMOCY.
Myślę - nie JESTEM PEWIEN, że nie chciałbyś/łabyś znaleźć się na miejscu kogokolwiek z tego forum - odrobina przyzwoitości - WON!
Nadrzędny - Autor Morgana Dodany 2015-11-30 21:20
Nie miałem tutaj na myśli reklamy. Chciałem podać przykład a poprzez link lepiej zobrazować sytuację... Nie każdy kto poda link do strony jest spamerem .
Nadrzędny Autor Gollum Dodany 2015-11-30 21:25
Jeśli tak to przepraszam - mea culpa.
Ale sam przyznasz, że tak to wygląda :-)
Tak czy siak - wątek jest aktualny choć nie musi dotyczyć Cibie.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Praca / Co robić? (10613 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill