www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / świadczenie rodzicielskie dla niepełnosprawnej (2795 - wyświetleń)
- Autor bialczykmonika@wp.pl Dodany 2015-11-18 17:14
witam

jestem w ciąży, od przyszłęgo roku ma obowiązywać ustawa 1000 zł przez rok po urodzeniu dziecka,
czy również dla niepełnosprawnych ?
mam umiarkowany stopien, jestem na rencie

dziękuje
Nadrzędny - Autor bluengel Dodany 2015-11-18 17:36
Proponuję kontakt z p. Szydło - z pewnością służy szczegółami...
Nadrzędny Autor Jola11 Dodany 2015-11-18 18:30
Dobre :-)
Nadrzędny - Autor TadeuszP Dodany 2015-11-18 21:11

>Proponuję kontakt z p. Szydło - z pewnością służy szczegółami...


Błyskotliwa riposta ale niestety PUDŁO!!!

http://www.bankier.pl/wiadomosc/1000-zl-miesiecznie-na-dziecko-Sejm-uchwalil-nowelizacje-swiadczen-rodzinnych-3342418.html

>Sejm uchwalił rządową nowelizację ustawy o świadczeniach rodzinnych. Przewiduje ona, że osoby pozostające bez pracy, zatrudnieni na umowę-zlecenie, studenci i rolnicy, będą mogli otrzymywać po 1000 złotych miesięcznie netto przez cały rok po urodzeniu dziecka.


Nie wiem jak z ON ale pominęli emerytów :-) DYSKRYMINACJA?
A co z uchodźcami?
Sejm uchwalił to już w maju br., więc pytanie do p. Kopacz :-)
Nadrzędny - Autor bluengel Dodany 2015-11-19 14:39
Nie pudło, nie pudło - wiem, co piszę:)
Ja też wiedziałam, że coś takiego było, ale warto się wczytywać we własne prawa, szczególnie, jeżeli chcemy z nich korzystać...
Sam fakt, że w tytule i owszem, jest "1000 zł miesięcznie na dziecko" nie oznacza, że dla każdego bezwarunkowo.
Autorka postu z pewnością potrafi w googlach odnaleźć stosowne informacje...
Ale nikt tu na forum nie odpowie, czy i co "się należy" - do tego konieczna jest znajomość pełnej sytuacji obywatela, aby uznać, czy spełnia warunki czy też niekoniecznie.

Ale nie bardzo rozumiem to ciągłe rozróżnianie wszelkich przepisów obywatelskich w odniesieniu do ON i nie-ON... Dla to jest dosyć oczywiste: jeżeli nie wymienia się w jakimś przepisie wyraźnie, że ON mają inaczej to oznacza, że mają tak samo, jak pozostali. Ponadto, czymże się różni matka ON od reszty matek...?
Zresztą, w takich wypadkach istotne może być raczej wyłącznie czy oraz jakie dana osoba pobiera świadczenia - które być może wykluczają inne formy pomocy społecznej itd. - ale na pewno nie sam fakt posiadania orzeczenia.

I jednak nie do p. Kopacz, ponieważ to p. Szydło (a raczej p. Kaczyński) będzie przecież zmieniała większość ustaw podjętych przez poprzedniczkę, więc i tu nie byłabym taka znowu pewna:)
Nadrzędny Autor Jola11 Dodany 2015-11-19 18:51

>~Rozłoszczona 2015-11-12 13:04
>Kobieta która jest na Krusie( rolnik ) dostanie 5 tyś z kursu za urodzenie dziecka 1tyś becikowego dla wszystkich i 1 tyś dla tych którzy mają za mały dochód i teraz jeszcze 1 tyś miesięcznie , dostaną 19 tyś w ciągu roku ! Kobieta zarabiająca najniższą krajową jak ja dostała 2 tyś becikowego i macierzyńskie przez rok po 1 tyś czyli 14 tyś w ciągu roku . Ja musiałam oddać dziecko do przedszkola pracować zawodowo 8 godzin wrócić do domu i zrobić swoje pozostałe obowiązki a taka rolniczka siedzi w domu i ma więcej ! gdzie w Polsce sprawiedliwość!<


Czarno to widzę, poczekam na publikację, bo z tego tekstu to będzie "przyrost naturalny" ale w patologicznych rodzinach.
Jak zwykle będzie "luka". Urodzić, przez rok jakoś przeżyje - kasa pobrana zgodnie z prawem, a następnie dziecko np. do rodziny zastępczej i co wtedy? I jak widać z kom. wywoła to też niezgodę między ludźmi :-(
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / świadczenie rodzicielskie dla niepełnosprawnej (2795 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill