www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Aktualności (Strona 201) (3675486 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 330 Poprzednia strona Następna strona  
Nadrzędny Autor W z K Dodany 2015-11-21 17:59

>takie dzielnice są we Francji są również i w Niemczech<


Nie znam sytuacji we Francji, nigdy tam nie byłem. Ale wielokrotnie bywałem w Niemczech, szczególnie Hanower i Hamburg. Powiem, że chodziłem ( z ciekawości) po tzw dzielnicach islamskich zupełnie swobodnie nie wzbudzając jakichkolwiek reakcji.
                                          Waldi.
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2015-11-21 18:13

>izolując się znaczenie zmniejszam ryzyko niebezpieczeństwa<


Na to Ci już odpowiedziałam. Czy w Twojej piwnicy jest zasięg? Pisz, dzwoń jak Ci zabraknie żarełka ;-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2015-11-21 18:30
Może być jeszcze odwrotnie tzn Ty z "salonów" będziesz prosiła Golluma o kąt w piwnicy. :-)
Nadrzędny Autor Jola11 Dodany 2015-11-21 18:44
Sama pomyśl co napisałaś Lidia :-(

Ja "na salonach" umrę przy dobrym jedzonku szybko, u Golluma potrwa to dłużej przy surowych ziemniakach ;-)
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2015-11-21 18:40 Zmieniony 2015-11-21 18:44
Czy to nie jest nadinterpretacja, wyolbrzymianie?

Ja nie jestem paranoikiem i nie mam zamiaru się obmurowywać, chcę żyć w swoim kraju wśród rodaków.

Proponuję Ci przeczytać swoją wypowiedź jeszcze raz:

>ak u siebie sr... na podłogę to wszędzie tak będziesz robił, bo taka Twoja natura i wpojone zwyczaje ;-)<


i zastanów się czego możemy się po nich spodziewać.
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2015-11-21 18:48
To się chyba nazywa przenośnia :-)

No popatrz, popatrz - jak to można wszystko obrócić jak się chce ;-)
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2015-11-21 18:56
Ale tu nie ma czego obracać.
Użyłem przenośni używając słów które Ty zacytowałaś i stwierdziłaś, że srając u siebie w domu będę tak robił u kogoś bo takie mam zasady.

Otóż to - ja tu nic nie obracam, własnie to chciałem osiągnąć. Oni się nie dostosują do naszych zasad bo mają wpojone inne od dziecka, ich religia na to nie pozwoli.
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2015-11-21 19:03
No szczyt inteligencji - gratuluję i miłych snów ;-)

Ps. to Tobie przyszło takie skojarzenie do głowy, no ale...
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2015-11-21 19:09
Ja Ciebie nie obrażam, nie próbuję Cieibe zdyskredytować, ani nie próbuję zrobić z Ciebie idiotki, natomiast Ty caly czas swoimi wypowiedziami własnie mnie obrażasz.
Każdy ma prawo do własnego zdania - żyjemy w wolnym jszcze kraju.
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2015-11-22 16:48

>Ty caly czas swoimi wypowiedziami własnie mnie obrażasz.Każdy ma prawo do własnego zdania - żyjemy w wolnym jszcze kraju.<


Gollum, moim celem nie jest obrażanie kogokolwiek. Rozumiem Twoje męskie ego, jednak każdy sam z siebie robi idiotę - zwyczajnie nie załapałeś.

Jak wchodzę na forum to czytam hurtem posty, ew.dyskusję. Pamiętam trend, nastrój, wypowiedzi i odp. 1 osobie w tym przypadku Tobie, bo wziąłeś wszystko na klatę ;-)
Zaletą twoją jest to, że piszesz otwarcie i można Ci otwarcie odp. Jednak na tym forum są osoby, które z za Twoich pleców (z za węgła) wyskakują coś dopiszą, ale trudno im bezpośrednio odpis. bo się zaraz wkurzają i wykręcają kota ogonem. Ty to zrobiłeś w obronie męskiej godności i to akurat rozumiem.

Z powodu tych mętnych uzasadnień mój główny post był pisany z pozycji katolika-nacjonalisty. O ile pamiętam napis., że nie rozumiesz jednego ze zdań, ale zrozumiały osoby do których napisałam - nie bezpośrednio. Wszystko z przymrużeniem oka, więc czemu wywołało złość?

Pisze prosto i poważnie: ewidentnie widać od początku, że przeciwnikom uchodźców nie chodziło o terrorystów (nie tylko na tym forum) tylko o to, że inna wiara, że Allach i śpiewne modlitwy, że zupełnie inna kolorowa kultura, że w większości mieli się dobrze finansowo, że unia kasy im nawali, że dotrą tam gdzie dobrze zarobią pootwierają firmy i będą mieszkania Polakom wynajmować - zwykła polska zawiść. Terroryści (terroryści?) dali zasłonę dymną - teraz wszyscy boją się terrorystów, kolorowe dziecko terrorysta, pijak spalił mieszkanie - terrorysta...  Serbów, żółtych i czarnych też prześladowali, też były krzyki, prowokacje. Największy problem, (dla ciebie też) że meczet, że będzie ktoś słyszał jak się modlą. Kurcze jestem katoliczką ale mi przeszkadza jak o 6 rano dzwony w kościele robią mi pobudkę, a ksiądz drze się przez głośniki na całą okolicę. Jak chcę to idę na mszę i się modlę w skupieniu.

Mylisz się - w brew pozorom to nie jest "wolny" kraj.
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2015-11-22 16:59
Joluś - jestem przeciwko uchodźcom bo nie wiesz który to uchodźca (Liduś już o tym wspominała).
Nie jesteśmy w stanie zweryfikować który to uchodźca, a który zamachowiec/terrorysta.
Jak Liduś napisała - ten który ucieka przed wojną nie ucieka przez cały Świat/Europę tylko osiada w pierwszym bezpiecznym miejscu.

Gdyby ktoś Cię gonił i chciał zrobić Ci krzywdę, Ty uciekając miałabyś po drodze otwarte drzwi to bieglabyś dalej czy schowała się w pierwszych możliwych?
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2015-11-22 17:25
"Liduś" pisała różne "uzasadnienia" na ten temat. Ciągle do Ciebie nie dociera, że nawet jak "terrorysta" to nie jest Polska celem (na razie) ale my to zmienimy - chyba już zmieniliśmy. Mało tego Ameryka, UK, Francja, Ruscy będą z tego mieć "profity", Polska jak zwykle - ew. straty w ludziach - poczytaj niusy.

>Gdyby ktoś Cię gonił i chciał zrobić Ci krzywdę, Ty uciekając miałabyś po drodze otwarte drzwi to bieglabyś dalej czy schowała się w pierwszych możliwych?<


Na chwilę, łapię oddech i biegnę dalej, zdobywam samochód i jadę dalej tam gdzie są ludzie, którzy mi pomogą realnie i mam szansę normalnie żyć. Ew. szukam czegoś ciężkiego i ....
Ten przykład naprawdę jest durny :-(
Nadrzędny Autor Gollum Dodany 2015-11-22 17:40
Nie przekonasz nieprzekonanego.
Dla Ciebie Joluś każdy przykład będzie durny.

Nie zawsze jest czas na łapanie oddechu i dalszą uceczkę tym bardziej na samochód.
Myślę, że dalsza dyskusja w tym temacie mija się z celem - Ty masz swoje racje których sę trzymasz ja mam swoje.
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2015-11-21 19:08

>Użyłem przenośni używając słów które Ty zacytowałaś i stwierdziłaś, <


Gollum ! Myślę, że wszyscy zrozumieli tę Twoją przenośnię. A i Ty chyba po czasie zrozumiałeś, że nie była ona stosowna. Ale cóż ? Mleko się rozlało i nie ma co rozpaczać, ani dalej to ciągnąć.
                                                            Waldi.
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2015-11-21 19:14
Co w tej wypowiedzi jest niestosownego?

Słowo "sram" - nie wiem, czy tu są dorośli czy przedszkolaki.

Po prstu moje zdanie jest takie, a nie inne, każdy może myśleć co chce. Przenośnia miała na celu wywołanie właśnie takiej reakcji. To jest właśnie to co chciałem osiągnąć bo niektórym - i to sporej części - ludziom wydaje się, że to nic strasznego wpuścić tych ludzi do kraju, a moim zdaniem jest to właśnie błąd - nie dostosują się do naszych zasad i będą u nas srać tak jak u siebie w domu.
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2015-11-21 19:24

>będą u nas srać tak jak u siebie w domu. <


To jeszcze zanim stąd zniknę oglądać TV proszę napisz mi w ilu to domach Syryjczyków gościłeś i widziałeś, że mają tam " nasrane" ?
Bardzo mnie to interesuje skąd czerpiesz tę wiedzę?
                                                 Waldi.
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2015-11-21 19:28 Zmieniony 2015-11-21 19:34
Uważasz się za inteligentengo.

Najpierw mówisz, że wszyscy zrozumieli przenośnię, a teraz masz z tym problem.

Nadawalbyś się na dziennikarza - wyciąganie słów z kontekstu.
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2015-11-21 19:34
Oczywiście, że ją zrozumiałem ale Ty nadal brniesz (moim zdaniem niepotrzebnie) w to określenie czy przenośnię.
Teraz spadam bo wiadomości się zaczęły a potem film z Arnoldem obejrzę.
                                                                Waldi.
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2015-11-21 19:56
Co miałem napisać grzecznie robią kupke, czy dać bardziej przzwoity przykład w rodzaju "podciągają noskiem"?

Mialo być dosadnie bo czego mozna się podziewać po islamistach?
Jak nazwać to co robią u siebie, oni walczą nawet między sobą, wysadzają się wzajemnie - wybuch za wybuch.
Nadrzędny - Autor wielokropek Dodany 2015-11-22 00:36
Zupełnie facet nie znasz tematu "islam" a wypowiadasz się jak byś już wszystko na ten temat wiedział. Tylko Lidian możesz taką ciemnotę wciskać.
Twoja wiedza w temacie jest typu: konie Arabskie są hodowane przez Arabów ;-)
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2015-11-22 01:11 Zmieniony 2015-11-22 02:00

>Twoja wiedza w temacie jest typu: konie Arabskie są hodowane przez Arabów ;-)<


To teraz błysnąłeś wiedzą :D
Tak się skłąda, że ta rasa właśnie pochodzi z Półwyspu Arabskiego. Najstarsza aktualnie rasa hodowlana.
Lepiej się już nie odzywaj jeśl nie masz nic mądrego do powiedzenia.

Może i jestem "prosty w budowie jak pierwsze narządzie wymyślone przez rolnika" jak mnie niedawno określiłeś, ale tobie jeszcze sporo czasu minie zanim zrozumiesz tą konstrukcję, ale ucz się i dużo czytaj.
Nadrzędny - Autor wielokropek Dodany 2015-11-22 07:03
Tak,tak, a guma arabska też stamtąd pochodzi i tam była używana do mocowania drugiego garbu wielbłądom :-) :-)
I dla Ciebie islamista to ten co ma brodę i turban,
a hodowla to to samo co pochodzenie .
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2015-11-22 12:15
Ta odpowiedź tylko potwierdza twoją ciasną przestrzeń okołomuzgową, ze dla ciebie problemem jest zrozumienie konstrukcji tak prostego urządzenia "...jak pierwsze narządzie wymyślone przez rolnik"

Chciałeś zabłysnąć wiedzą i zrobić ze mnie durnia, ale wyszło odwrotnie - to z sibie zrobiłeś durnia przytaczając przykład konia arabskiego :D
Poczytaj sobie o koniach  czystej krwi arabskiej:
Pierwszy z brzegu link:
KLIK

Oczywiście jak wyszło, że palnąłeś gafęszybciutko zmieniasz opcje - jak dziecko, chociaż nie, dzieci mają więcej rozumu od cieibe.

Dyskusja z przedszkolakiem jest na wyszszym poziomie intelektualnym niż dyskusja z tobą
Nadrzędny - Autor wielokropek Dodany 2015-11-22 16:56
Gollum nie jest możliwe z Ciebie zrobić durnia:-) :-) :-)   już dawno durnia z siebie SAM zrobiłeś , a to Twoje okołomuzgowe tylko to potwierdza. Nie zrozumiałeś wtedy nie zrozumiesz i teraz.
Mam nadzieje że Twój mózg kiedyś zacznie pracować! A nadzieja umiera ostatnia ,nawet jak mózg już nie pracuje.
:-)
I tego się trzymaj/my
Nadrzędny Autor Gollum Dodany 2015-11-22 17:00 Zmieniony 2015-11-22 17:14
tak tak - pocieszaj się - tyle ci pozostało.
Brak ci wiedzy, brak ci kultury i najwyraźniej masz problemy z samodowarotściowaniem (tzw. kompleks nizszości), rzucasz się jak wesz na psim zadzie żeby zwrócić na siebie uwage, a tu lipa, nikt nie traktuje cię poważnie, każdy ma głęboko w dupie co myślisz i co masz dopowiedzenia (no - poza twoimi poplecnzikami) więc z braku argumentów czepiasz się detali takich jak błąd ortograficzny.

Kolejny raz dałem się wciągnąć w dyskusję z tobą - błąd:
Nie dyskutuj z idiotą bo najpierw sprowadzi cie do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem

Wygrałeś.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2015-11-22 09:44 Zmieniony 2015-11-22 09:50
Wielonikowy czy jak ci tam.

>Tylko Lidian możesz taką ciemnotę wciskać.<


Pewnie, że nie znam tych ludzi i ich mentalności tak jak większość z nas, ale obserwuję co się dzieje w Europie. Ty za to znasz temat doskonale. Żyłeś z tymi ludźmi i wiesz jak się żyje w tej chwili tym, którzy gadali jak ty. Cytuję z netu :

>stein :  Uchodzcy w malej miejscowosci w Bawarii w moim sasiedztwie sprzedali rowery,ktore dano im do poruszania sie po okolicy,obrzucaja darowanym jedzeniem pracownikow czerwonego krzyza.Napadli i pobili ksiedza ,ktory im pomagal bo nie chcial im dac pieniedzy.To wszystko w ciagu 2 tygodni od przybycia do nowego obozu dla uchodcow,ciekawe co bedzie dalej.Ludzie sa w coraz wiekszej panice i boja sie wychodzic na ulice i opuszczac domow w obawie przed wlamaniami.O tym wszystkim ani slowa w mediach,bo wladze nie chca wywolywac paniki.<


Jak chcesz pomóc osobom, które wcale tego nie chcą? Na siłę mamy ich w Polsce osiedlić? Mówiło się , że przyjmiemy uchodźców, a wiesz którzy to są uchodźcy? Uchodźca to człowiek, który ukrywa się przed wojną w pierwszym kraju , do którego udało mu się przedostać i już mu nic nie zagraża. Jak idzie dalej to jest imigrantem ekonomicznym.
Nadrzędny - Autor wielokropek Dodany 2015-11-22 10:56 Zmieniony 2015-11-22 10:59
Upss przeniosę odpowiedź na szerszą strone.

> Wielonickowy czy jak


Ci

> tam


???
Nadrzędny - Autor Kobietka Dodany 2015-11-22 11:04 Zmieniony 2015-11-22 11:08
Wielokropek co sie dziwisz,Lidian sie wkurzyła,nie umie sie przyznać ze jej adwersarze mają racje to sie mota bidulka.Lidian,nie pozwolimy by Araby wzięły ci rente lub w jasyr.
Dobra pamię to krótka pamięć.Zapomniało sie juz jak w latach 80-tych i wczesniejszych kto mógł uciekał na zachód i jak mowiono o nas pijacy i złodzieje?I co,kazdy był pijakiem i złodziejem?A teraz kazdy jest terrorystą,mordercą i gwałcicielem?
Nadrzędny - Autor wielokropek Dodany 2015-11-22 11:21 Zmieniony 2015-11-22 11:27
Kobietko. Chociaż w wielu :-) sprawach mamy "różne" zdanie to tu przyznaję Ci rację. Tak było. A wspomnę tu reportaże naszych podróżników po świecie (tych od przypraw:-) i innych
Nadrzędny Autor kucyk24 Dodany 2015-11-22 18:03
Cała zadyma z Arabami to taki pic na wodę aby licytować się kto jest bardziej patriotyczny. Aktualnie w Polsce żyje i pracuje ok. 500 tys. Ukraińców; do 200 tys Wietnamczyków - teraz nawet nikt w przybliżeniu nie wie ile, tysiące Chińczyków, Czeczeńców, Arabów i Turków. Wszyscy oni ciężko pracują na swoje utrzymanie. Kilka tysięcy w tą czy w tamtą to żadna różnica. Skandalem jest nie to, że kogoś mamy przyjąć, tylko to ile mamy im płacić. Jeśli uchodźcy chcą do nas przyjeżdżać i pracować to proszę bardzo, ale powinni maksymalnie otrzymać taką pomoc jak nasi bezrobotni i bezdomni. Przez lata miliony Polaków budowało dobrobyt połowy świata, jeśli Arabowie chcą pracować w Polsce, zbierać owoce, sprzątać po domach opiekować się osobami niedołężnymi, czy pracować na budowach to dla czego im zabraniać. Jakakolwiek pomoc powinna być nie większa niż dla własnych obywateli.
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2015-11-22 18:00
Ooo - wparcie nadeszło.

Bardzo zły przykład - Polacy wyjeżdżali na zarobek i tam zapierdalali żeby zarobić na chleb, dodatkowo nie różnily nas różnice kulturalne czy religijne.
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2015-11-22 18:09
Kiedyś Ci bajkowy na to odp. i powtarzam; Polacy w znacznej ilości wyjechali po socjal! Ci co wyjechali zapier... tam zostali. Mylisz się - są różnice

>kulturalne czy religijne.<


Anglia to kościół anglikański, Irlandia - katolicy, ale Polaków nie lubią (czemu?)

Kulturowo, zwyczajowo, poglądami itd, znacznie się różnimy.
Nadrzędny Autor Gollum Dodany 2015-11-22 18:24 Zmieniony 2015-11-22 18:29
Joluś - nie czepiaj się detali jak co poniektórzy.

Chodzi o to, że są zbliżeni kulturow i religijnie - nie ma aż tak ogromych różnic poglądowo/religijnych jak katolik vs islamista

>tam zostali<


Zapracowali sobie na to.
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2015-11-22 18:52 Zmieniony 2015-11-22 19:04
Jeszcze jedno - jak widać wszystkim Wam (otwartym na uchodźców) umknęło - Islamiści tak, a Polacy nie?
Tak to niestety wygląda - poczytajcie sobie:
KLIK
KLIK
KLIK

Na szczęście to już nie ta władza i mam nadzieję, że to się zmieni - ale popatrzcie jak to wygląda.
Wszystko tylko by się podlizać i to nie tylko po dupie Unii - w dupie mają, że rodacy sa na terenach objetych wojną.

I na koniec polecam:
KLIK
Nic dodać nic ująć.

Po obejrzeniu zastanówcie się teraz nad tym co wypisujecie Polacy/Katolicy/Chrześcijanie...
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2015-11-23 18:10
To nie są "detale" Gollum, ale żeby to wiedzieć trzeba tam trochę pomieszkać.

>Po obejrzeniu zastanówcie się teraz nad tym co wypisujecie Polacy/Katolicy/Chrześcijanie<


po I - nie aktualne,
po II - Polacy w większości (tak jak sugerujesz) to nie chrześcijanie,
po III - trzeba się w końcu na coś zdecydować: albo Polacy i Polska dla Polaków albo nie, w zw. z tym:
- Polak to tyko ten kto nie ma wśród przodków innych nacji
- Polak to tylko I i ew. II pokolenie Polaków bez domieszki innej krwi
- Polak... Polska dla Polaków, więc żółtych, czarnych, opalonych, Ukraińców, Gruzinów, Ormian, zielonych itp, itd wywalić!
- Polska dla katolików - j. w. + Polacy którzy zmienili wiarę i Ślązacy...
No cóż Polska to kraj zdrowych, mądrych katolików, więc niepełnosprawnych jako mniejszości też należy się pozbyć - gratulacje Gollum.

Jakoś tak wychodzi, że zdrowi psychicznie, wykształceni i dobrzy ludzie uciekli... nie, nie zapierd... bo tam doceniają inteligencję i wiedzę, a zwłaszcza dobrych informatyków bez względu na ułomności :-)
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2015-11-23 18:17

>po I - nie aktualne,<


Jak to nieaktualne
* czyżbyśmy sprowadzili wszystkich Polaków z rejonów objętych wojną? NIE
* czyżbyśmy sprowadili wszystkich Polaków chętnych powrócić zza wschodniej granicy? NIE

Więc jak najbardziej jest to aktualne.

Co do Polski dla Polaków - nie jestem faszystą, ani pochodnym, to, że ktoś ma niepolskie korzenie mnie nie obchodzi, ale jeśli mamy wpuszczać uchodźców (może wśród nich faktycznie będzie garstka uchodźców) to dlaczego nie mamy wpuszczać Polaków?

Co do tych co wyjeżdżają (zarobkowo) - mają prawo i jeśli jest okazja dlaczego nie skorzystać? Ale jaki to ma związek z uchodźcami - mają zastąpić tych co wyjechali? No chyba żeby utrzymać bezrobocie na tym samym lub wyższym procencie :D

Czyżby mało było u nas w kraku rodzin naprawdę biednych, potrzebujących pomocy od państwa? Zamiast pomagać takim rodzinom my będziemy karmić uchodźców.
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2015-11-23 18:22
Gollum poczytaj proszę, nabierz trochę wiedzy. I zacznij czytać ze zrozumieniem - mniej afektacji :-)

I  nie ma tak dobrze: albo, albo...
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2015-11-23 18:50
Proszę Cię Joluś - jakiej wiedzy - co mam poczytać? Gdzie?
Nie czytasz? Wygląda na to, że czytasz co innego, bo ja czytam i widzę jak się już rozpanoszyli w Niemczech, co się dzieje w obozach uchodźców. Co sie dzieje we Francji - a tak, kolejny raz podaję za przyklad Francję bo Oni postawili na wielokulturowość i właśnie za to płacą - My też tego chcemy?
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2015-11-23 18:57
Pitolisz jak potłuczonyyyy...
G... prawda Francja jet najtrudniejsza do asymilacji!!! Kogokolwiek!!!!

>już rozpanoszyli w Niemczech,<


Zazdrościsz im?! Jak kucyk?
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2015-11-23 19:12

>Zazdrościsz im?! Jak kucyk?<


I to jest własnie romowa...
Tak, takiej rozmowy oczekiwałem.

Nie, nie zazdroszczę im - to jest tylko przykład jak dziękują za przyjęcie, zachowują się jakby to oni byli usiebie, a Niemcy byli gośćmi. Zachowują sie jakby im się to należało jak umarłemu kadzidło.

Dalsza dyskusja nie ma sensu.
Nadrzędny Autor Jola11 Dodany 2015-11-23 19:15
A czemu nie?!
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2015-11-23 18:25

>Co do tych co wyjeżdżają (zarobkowo) - mają prawo i jeśli jest okazja dlaczego nie skorzystać? <


Jakąś moralność Kalego tym zdaniem wyrażasz. "Nasi" mogą a innym (czytaj Syryjczykom) "wara"! Coś tu nie tak z uczciwością.
                                             Waldi.
Nadrzędny Autor Gollum Dodany 2015-11-23 18:47
W dalszym ciągu podkreślam - różnica między Polakiem, a Anglikiem to nie to samo co między Polakiem, a Syryjczykiem.
Powtarzam - My wyjerzdżając nie mamy w planie się wysadzić i nie piszcie, że oni też nie.
Nie twirdzę, że każdy to terrorysta... nie bedę się tu powtarzał, nie mam zamiaru dalej dyskutowac w tym temacie bo jak juz napisałem - nie przekonam nieprzekonanych.
Ja mam swoje zdanie na ten temat, a Wy macie swoje.
Miałem do czynienia z tą "rasą", mój ojciec przepracował wśród nich kilkanaście lat i uwierzcie - nie przyjadą tu pracować.
Nadrzędny - Autor wielokropek Dodany 2015-11-22 11:13

> Wielonikowy czy jak ci tam


Brak kultury w dyskusji od Twojego guru Ci się udzielił?
Skoro masz taki kłopot z "Wielo" możesz pisać mi "Kropek" bo od tego się to zaczęło a Ty naiwnie udajesz brak wiedzy w temacie.

Napisałaś

> Pewnie, że nie znam tych ludzi i ich mentalności tak jak większość z nas, ale obserwuję co się dzieje w Europie. Ty za to znasz > temat doskonale. Żyłeś z tymi ludźmi i wiesz jak się żyje w tej chwili tym, którzy gadali jak ty. Cytuję z netu


Ja nie piszę że znam ale mogę Tobie też z netu

> Islam kojarzy mi się osobiście z jednym: z gościnnością. Odwiedziłem ponad 70 krajów świata, spałem w domach setek ludzi – i muszę przyznać, że nigdzie nie byłem przyjmowany z taką serdecznością, jak w krajach islamu (Jordania, Turcja, Maroko, Egipt, Indonezja, Malezja, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Albania). Spędziłem wiele dni na rozmowach z muzułmanami o ich kulturze i religii. Byłem traktowany jak gość, jak przyjaciel.


I nie chodzi Mi o dyskusje typu "gollum"
Tylko o merytoryczną wymianę wiedzy a nie osobiste wycieczki.
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2015-11-22 11:45
                           Serwus :-)
             Z dzisiejszych wiadomości :

>http://wiadomosci.onet.pl/swiat/dania-odmawia-przyjecia-uzgodnionej-kwoty-uchodzcow/gjlnj2<


Coś czuję, że nasi obecni włodarze zaraz to podchwycą i będą starali się tym grać. Jestem ciekawy czy się mylę ? Najbliższy czas pokarze..........
                                                          Waldi.
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2015-11-22 12:02
        A co sądzicie o tej inicjatywie ? To zupełnie nowa jakość. Przypomina mi atmosferę jaka była w 1980 roku przed bramą Stoczni Gdańskiej.

>http://wyborcza.pl/1,75478,19226242,powstal-spoleczny-ruch-komitet-obrony-demokracji-ma-juz-kilka.html<


                  
                                                Waldi.
Nadrzędny Autor Jola11 Dodany 2015-11-22 17:54
Mój błąd:
http://www.se.pl/wiadomosci/polityka/krewny-kaczynskiego-zosta-krolem-lasu_732282.html

Opozycja nie musi nic robić, zwolennicy PIS-u sami załatwią tych co wybrali ;-)
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1329,title,Protest-we-Wroclawiu-to-jest-szambo-a-nie-teatr-Policja-zatrzymala-20-osob,wid,17990098,wiadomosc.html?ticaid=115fd2&_ticrsn=3

"Z tłumu w kierunku policjantów słychać było okrzyki "gestapo" i "zdrowaś Mario", a także "od poniedziałku już nie pracujecie".

Nie czytałam o złapaniu Muzułmanina na włamie, a Polacy robią doskonałą "reklamę" naszemu krajowi nie od dziś

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1329,title,Poscig-niemieckiej-policji-za-Polakami-Audi-rozbilo-sie-o-sciane-domu,wid,17990010,wiadomosc.html
a 64-letni Polak wywołał alarm bombowy w samolocie

Polsce zagrażają terroryści i Zombie (warto poczytać komentarze) :-)
http://www.se.pl/wiadomosci/polska/nazisci-zombie-terroryzuja-mieszkancow-glinki-woj-dolnoslaskie_731185.html

Żeby nie było: nie lekceważę zagrożenia ale wiem, że jest ze wszystkich stron - Polska chce być osamotniona. Pamiętam też o przyczynie. "Nic w przyrodzie nie ginie", jedni nazywają to przeznaczeniem, inni sprawiedliwością dziejową... Rosja nawala z morza i powietrza, Ameryka z powietrza i rzuci ludzi, dołączy się UK i pozostali, ale ktoś przeżyje, ktoś już jest na zachodzie...
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2015-11-24 08:45
O naiwności. Grupa na FB porównywana do NSZZ "S":-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2015-11-24 10:58
Wiadomo: Nie ta skala, nie ta jakość.
Ale coś się zaczyna dziać. Za komuny furorę robiło takie zdanie wydrukowane w jednej z gazet : "Coś drgnęło w rajstopach" Parafrazując można powiedzieć, że też coś obecnie drgnęło. :-))))))))
                                                                       Waldi.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2015-11-24 11:41
Daj spokój chłopie. Lewica jest niezorganizowana. Jedynym ich mocnym punktem jest Krytyka Polityczna, GW i tvn. Z prawicy można się śmiać, ale mają radio, dwie stacje tv, kilka gazet, kluby dyskusyjne. A co najważniejsze potrafią punktowo wyprowadzać ludzi na ulicę - vide: akcja pod teatrem.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Aktualności (Strona 201) (3675486 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 330 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill