www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / dofinansowanie studiów (1762 - wyświetleń)
- Autor jack25 Dodany 2015-11-23 16:44
Witam. Jestem tu nowy, szukałem po tematach ale jest ich tyle i powtarzajace sie ze rece mi opadły... O to moje pytanie: mam 25 lat, orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu umiarkowanym. Pracuje na umowe o prace u pracodawcy który ciągnie kase z PFRON-u za mnie i chciałbym zaczac studia zaoczne(weekendowe). Czy istnieje jakas szansa na dofinansowanie do tych studiów, np z PFRON albo od mojego pracodawcy? Bardzo byłbym wdzieczny za odpowiedz!
Nadrzędny - Autor bluengel Dodany 2015-11-24 16:59
Czy od Twojego pracodawcy - to pytanie do pracodawcy. Może Ci pomóc - nie musi, ale może, jeżeli uzna to za zasadne dla Twojego rozwoju w jego firmie.
PFRON ma program dofinansowujący studia, zwykle za pośrednictwem PCPR - poczytaj dokładnie na ich stronie, bo warunków trochę jest i należy je dokładnie przyswoić i zrozumieć. Są też terminy w ciągu roku na składnie wniosków - musisz prześledzić.

Nie rozumiem natomiast za bardzo tekstu nacechowanego tak złośliwie, że "pracodawcy, który ciągnie kasę z PFRON-u za mnie..."
Bo do kogoś niby masz pretensje, że tam akurat pracujesz a nie gdzie indziej...?
Również możesz przecież korzystać z ofert na otwartym rynku pracy, niekoniecznie "zmuszając" kogokolwiek do korzystania z przywilejów związanych z zatrudnianiem ON...
Czy próbowałeś już pytać szefa o możliwość współpracy w temacie...? Macie fundusz socjalny lub rehabilitacyjny itd...?
Nadrzędny Autor jack25 Dodany 2015-11-24 18:02
Tak ciągnie, jego pierwsze pytanie brzmiało czy mam stopien, bo jesli nie to umowa zlecenie. Gdy mu powiedziałem ze stopien to odrazu rece zatarł. Pracuje jak normalnie sprawny pracownik po 8 godzin, ma mnie praktycznie za darmo bo PFRON dopłaca mu do mojej pensji. Pracownika i tak musiał zatrudnic bo wygrali przetarg(jest to ogólnopolska firma sprzatajaca której nazwy nie wymienie).na 99,9% maja jakis fundusz rehabilitacyjny. Dzieki za info bo orzeczenie mam od maja z PCPR i nic nie wspomniali ze maja jakies programy  rozwojowe dla niepełnosprawnych. (PCPR kojarzyłem ze głowne zadania to ma dla rodzin)
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / dofinansowanie studiów (1762 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill