www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Komentarze do artykułów / odwołanie od decyzji ZUS do Sądu (Strona 2) (104482 - wyświetleń)
1 2 3 Poprzednia strona Następna strona  
Nadrzędny - Autor sutek50 Dodany 2015-07-07 22:15
odpowiadam ci bo sam przez to przechodziłem. Twoja obecność czy tez nie to tylko formalnośc i czy bedziesz na sprawie to nic to nie zmieni i tak jak napisałem wczesniej opinia biegłych jest najważniejsza ponieważ sąd powołuje biegłych bo nie ma zielonego pojęcia o twojej chorobie i na opini bieglych wydaje wyrok. Pozdrawiam
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2015-07-08 08:44
              Serwus :-)

>CZY ZUS MOŻE SIĘ JESZCZE ODWOŁYWAĆ JEŚLI SĄD NA POSIEDZENIU STWIERDZI, ŻE JESTEM CAŁKOWICIE NIEZDOLNA I MA WYPŁACIĆ ŚWIADCZENIE???


jeszcze się może  odwoływać???? <

  Tak - może. Jest to w sumie dosyć częsta procedura apelacji. Prawo do niej przysługuje każdej ze stron. Ale jak napisałaś na Twoją korzyść przemawiają opinie biegłych. Wydaje mi się, że gdyby ZUS się odwoływał to byłaby to już zwykła złośliwość osoby za to odpowiedzialnej. Trzymam kciuki za pomyślny dla Ciebie przebieg tych zmagań! :-)
                                              Waldi.
            
Nadrzędny Autor Agnieszka74 Dodany 2015-07-08 14:04
Hej Waldku.....ojjjj myślałam, że to już będzie koniec :-( ale bądźmy dobrej myśli. Pozdrawiam i dziękuję, że się odezwałeś. Aga
Nadrzędny Autor Agnieszka74 Dodany 2015-07-08 14:02
Dobrze wiedzieć. Dziękuję i pozdrawiam :-) Aga
Nadrzędny - Autor haniam62@wp.pl Dodany 2015-07-16 11:11
Włączę się do dyskusji ja tez miałam sprawę w sadzie w sprawie renty Miałam pozytywne  opinie biegłych,ale i tak KRUS się odwołał mianowicie złożył wniosek o ponownego biegłego sadowego będę miała ponownie  komisje onkologa.I takie mamy prawo,a co do petenta nie ma żadnych praw.Wiec jedz na rozprawę sama.
Nadrzędny - Autor JaberMC Dodany 2015-07-17 09:24
Witam,
jestem 22-letnim bezrobotnym który niestety też musi się użerać z ZUS'em - a konkretniej: posiadam II grupę inwalidzka ze względu na wadę wzroku i zaburzenia psychiatryczne. Moja wada wzorku, to wada genetyczna która z powodu trudności zdiagnozowania i rzadkości wyszła dopiero półtora roku temu. Ma ona cechy choroby postępującej i "przy obecnym stanie wiedzy medycznej brak leczenia". Zaburzenia psychiatryczne to stany depresyjno-lękowe, gdzie pierwsze diagnozy wyszły u pschiatry gdzie miałem 12 lat. Półtora roku temu w tym samym czasie wyszło że mam poważne schorzenie oczu, a do tego zmarł mój Tata co odbiło się na moim zdrowiu psychicznym. Do tego czasu podjąłem pracę w 2ch zakładach, jednak w każdej po okołu miesiącu zostałem zwolniony z powodu wady wzroku (po prostu sobie nie poradziłem). Wniosek o rente złożyłem w kwietniu, gdzie psychiatra zusowski samą swoją osobą wpędził mnie w jeszcze większego doła, po czym stwierdził ze w sumie nic mi nie jest. Okulista zaś rpzejrzał moją dokumentacje medyczną, po czym przeprowadził badania na jakis przestarzałych sprzętach i stwierdził że jego zdaniem to ja widze dobrze i dowidzenia. Nie rozumiem tej ignorancji kiedy nie mogłem przeczytać największych liter na tablicy w gabinecie. Postanowiłem się odwołać więc, po miesiącu kazali mi jecha na komisje 3-osobową do Łodzi. Tam badanie polegało na przejrzeniu dokumentacji, wywiadu gdzie zasypali mnie pytaniami pogardliwym tonem, obmacaniu przez neurologa i wyrzuceniu za drzwi na pare chwil. Za moment mnie zawołali i oświadczyli że są zamknięci paragrafami i niestety renta mi sie nie należy, dodali że gdyby było jakieśtam badanie (które się okazało badaniem stosowanym u dzieci w przypadku podejrzenia symulacji choroby)  to może może, ale gruba i ciężka dokumentacja którą im dostarczyłem to za mało. OK, ze spuszczoną głową wróciłem w swoje rejony i postanowiłem że się nie poddam i napiszę odwołanie do sądu. Przedtym jednak odwiedziłem swojego okulistę który zalecił jeszcze inne badanie i skwitował że to granda i że powinienem brać prawnika i jeszcze żądać odszkodowania. Na prawnika niestety mnie nie stać, także pomyślałem że wystarczyłoby mi po prostu przyznanie tej renty. Po umówieniu wizyty w kolejnej klinice okulistycznej gdzie robią owe badanie w uzasadnieniu odwołania dopisałem że tego i tego mam umówioną wizytę. Wysłałem. Zapomniałem jedynie dopisać, ze przy okazji ostatniej komisji w skłądzie biegłych nie było okulisty i opierali się jedynie na tym marnym lekarzynie co "badał" mnie za pierwszym razem. No cóż, poszło. Czas mija, minęło 30 dni od wysłania odwołania i cisza. Zadzwoniłem do ZUSu i okazało się że zamiast sądu, fundują mi z jakiegoś (bez)powodu kolojną komisje w Łodzi, jednak na wezwanie pewnie jeszcze trochę poczekam. Czy może ktoś spotkał się z tym że zamiast do sądu skierowali go na ponowną komisje? I myślicie że mam szansę dostać rente?
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2015-07-17 10:13
             Serwus :-)

>Zadzwoniłem do ZUSu i okazało się że zamiast sądu, fundują mi z jakiegoś (bez)powodu kolojną komisje w Łodzi,<


   Z Twojego opisu wynika, że ktoś się w ZUS-ie zreflektował i doszedł do wniosku, że "pojechali z Tobą za ostro". Taka procedura, że zamiast do sądu ponowna komisja od czasu do czasu im się zdarza. Przeważnie wtedy gdy czują obawę, że w sądzie przegrają. Bądź dobrej myśli bo przypuszczam, że teraz na niedługi czas rentę Ci przyznają. A potem dalej walka.
                                                          Waldi.
Nadrzędny - Autor haniam62@wp.pl Dodany 2015-07-17 14:18
Witaj Ja tez myślę ze masz duże szanse ze teraz dostaniesz,bo jak by wiedzieli ze wygrają w Sądzie to by wysłali twoje odwołanie do Sądu tak wiec bądź  dobrej myśli.Pozdrawiam 
Nadrzędny - Autor JaberMC Dodany 2015-07-22 13:10
dzięki za trochę optymizmu w tej sprawie :-) jednak ponad dobry miesiąc temu ZUS odebrał moje odwołanie (wysłałem za potwierdzeniem odbioru) i nadal cisza, nic nie przyszło, 0 odzewu. Może się orientujecie czy ZUS ma jakiś określony czas na odpowiedź/realizacje? Bo nie wiem czy dalej cierpliwie czekać, czy zacząć interweniować...
Nadrzędny Autor W z K Dodany 2015-07-22 13:49
ZUS ma miesiąc na udzielenie odpowiedzi. Dochodzi do tego czas "wędrówki" listów. Powinieneś niedługo dostać odpowiedź. Ale interwencja ( osobista/ telefoniczna ) nie zaszkodzi.
Nadrzędny - Autor Agnieszka74 Dodany 2015-07-27 22:00
Witaj Haniu. No to mnie pocieszyłaś.....hmmm
Ciągła walka z nimi....nie wiem, czy pojadę...mam jeszcze prawie dwa miesiące na zastanowienie. Pozdrawiam. A.
Nadrzędny - Autor JaberMC Dodany 2015-07-31 15:21
Nie wiem co i jak, jednak koniec końców odwołanie poszło do sądu i właśnie wróciłem od biegłego okulisty, który uznał że niestety nie mieszczę się w tabeli prawnej - że w moim złym widzeniu widzę zbyt dobrze aby dostać rentę. Generalnie miałem wrażenie że to kolejna Pani która dostaje premie za nieprzychylną opinie dla zainteresowanego. Tłumaczyła że w moim młodym wieku (22) to taka renta to przekleństwo i że wtedy już nie będę mógł pracować do końca życia - z tytułu całkowitej niezdolności do pracy. Mówię jej że w informacji ZUS dostałem informacje że pracować można, pod warunkiem nie przekroczenia bodajże 70% średniej krajowej. Ta mnie wyśmiała i że zostałem wprowadzony w błąd. Czy ktoś wie jak naprawdę wygląda sytuacja w kwestii zatrudnienia przy całkowitej niezdolności do pracy? I czy po negatywnym orzeczeniu biegłej okulistki z sądu mogę coś jeszcze zdziałać aby walczyć dalej? Czy niestety muszę pogodzić się z klęską i się poddać - za odpowiedź będę bardzo wdzięczny...
Nadrzędny - Autor adania Dodany 2015-08-02 09:43
Lekarz ma rację mówiąc, że renta w tak młodym wieku to przekleństwo. Jeśli masz możliwość, to pracuj. Jeżeli stan zdrowia pozwala Ci na pracę i posiadasz wyuczony zawód, to nie rezygnuj z pracy. Mówię to na podstawie swoich doświadczeń. Mając 35 lat przeszłam całkowitą utratę wzroku. Jestem z wykształcenia ekonomistą, miałam ciekawą pracę i perspektywy rozwoju. W jednym oku nigdy nie odzyskałam wzroku, w drugim jest widzenie lunetyczne. Wymagało to ode mnie zupełnego przewartościowania i poukładania swojego życia / to są bardzo wysokie koszty psychiczne i trudno się odnaleźć od nowa/. Dopiero teraz po 20 latach dzięki sprzętowi specjalistycznemu, mogę korzystać np. z komputera. Moja wiedza się zdezaktualizowała. Widzę ile straciłam w stosunku do moich rówieśników, którzy cały czas normalnie pracują i funkcjonują. Jeśli masz wybór, to wybierz pracę. Renta, to równia pochyła w dół. Jeśli chodzi o dorabianie to owszem można dorobić 70% średniej krajowej. Oczywiście musi być zgoda lekarza medycyny pracy do podjęcia zatrudnienia na danym  stanowisku. Możesz jeszcze odwołać się do sądu. Nie wiem jakie masz problemy ze wzrokiem. Ja przy utracie 85% wzroku mam stopień znaczny. Uwierz mi, że ciężko się żyje z taką utratą wzroku.
Nadrzędny - Autor Agnieszka74 Dodany 2015-09-12 12:03
Witam Wszystkich.

Wczoraj odbyło się posiedzenie Sądu na które pojechałam. Sąd przywrócił mi rentę na dwa lata z powodu całkowitej niezdolności do pracy zgodnie z opinią czterech biegłych :-) Na posiedzeniu był obecny również przedstawiciel ZUSU, ale nie miał żadnych zastrzeżeń co do opinii Sądu. Wyrok nie jest prawomocny więc mają prawo się odwołać, ale czy to zrobią nie mam pojęcia. Pozdrawiam wszystkich i dziękuję za pomoc:) (szczególnie Tobie Waldku).
Jestem bardzo szczęśliwa i WARTO CZASAMI ZAWALCZYĆ O SWOJE!
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2015-09-12 13:22
                 Serwus :-)
    Gratuluję wygranej sądowej i życzę aby ten wyrok się uprawomocnił.
                                 Waldi.
Nadrzędny - Autor Agnieszka74 Dodany 2015-09-12 18:11
Witaj Waldku :-)
Dziękuję i powiem szczerze, że sama jeszcze nie wierzę w wygraną. Sąd kierował się zdecydowanie opinią biegłych:) wszystkie jednak muszą być na korzyść odwołującego. Pozdrawiam. Aga.
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2015-09-12 19:55
Bądź dobrej myśli bo przy tej sile argumentów ZUS raczej odpuści. Jak dostaniesz od nich decyzję o przyznaniu renty to proszę się pochwal.
                                                       Waldi.
Nadrzędny Autor Agnieszka74 Dodany 2015-09-13 16:39
Witam :-) będę dobrej myśli i oczywiście, jak tylko przyjdzie jakaś informacja to dam znać ( jeśli się nie odwołają przypadkiem itd) Pozdrawiam.
Nadrzędny - Autor haniam62@wp.pl Dodany 2015-10-31 06:22
Gratulacje wygranej Agnieszko
Nadrzędny - Autor haniam62@wp.pl Dodany 2015-11-06 14:49
Witam dzisiaj ogłoszono wyrok w Sądzie przeciwko KRUS zwycięstwo dostałam rentę  na stale.Teraz ma się  uprawomocnić wyrok ale Przedstawiciel KRUS powiedział ze nie będą się odwoływać .Super jestem szczęśliwa bo sama walczyłam,bez adwokata.
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2015-11-06 15:08
Gratuluję Ci tak niejako a'konto. Bo nie znam szczegółów a zawsze jest chwila zastanowienia w przypadku tych potyczek sądowych. Ale to może tylko moje "skrzywione patrzenie" na ten problem bo nigdy nie musiałem "walczyć" o rentę. Jakoś tak z automatu na kolejnych komisjach mi przyznawano aż do czasu otrzymania " na stałe".
                                           Waldi.
Nadrzędny - Autor haniam62@wp.pl Dodany 2015-11-06 15:37
dzięki, walczyłam rok i cztery miesiące trochę czasu upłynęło ale warto było
Nadrzędny - Autor Agnieszka74 Dodany 2015-11-06 16:36
Dziękuję Haniu i Tobie również gratuluję :-) upłynęło 2 miesiące od decyzji sądu, a nie otrzymałam jeszcze żadnej informacji. Czy długo się czeka na jakieś decyzje? Pozdrawiam
Nadrzędny - Autor haniam62@wp.pl Dodany 2015-11-06 16:42
Musisz pójść do ZUSU i pytać i ponaglać.Moja kuzynka chodziła i po dwóch miesiącach jej przeleli pieniądze.Trzeba monitować pozdrawiam
Nadrzędny - Autor Agnieszka74 Dodany 2015-11-06 16:46
Naprawdę? nie znoszę tej instytucji i jeszcze mam tam chodzić i pytać??? ........hmmmmm
Ale ja nie otrzymałam żadnej informacji, ani z Sądu ani z ZUSu...więc z czym mam tam pójśc? ;-)
Nadrzędny - Autor TadeuszP Dodany 2015-11-06 17:20
Najlepiej dowiesz się u źródła. Zadzwoń do sekretariatu Sądu i zapytaj o Twoją sprawę.
Czy wyrok jest prawomocny? Jeśli tak, to złóż wniosek (powinny być odpowiednie druki) o:
"Wyrok z klauzulą wykonalności"
Powodzenia
Nadrzędny - Autor Agnieszka74 Dodany 2015-11-06 17:27
Dziękuję za informacje Panie Tadeuszu. Pozdrawiam :-)
Nadrzędny - Autor TadeuszP Dodany 2015-11-06 17:32
Proszę bardzo.
Pani Agnieszko :-)
Nadrzędny - Autor haniam62@wp.pl Dodany 2015-11-07 05:52
Powiedz mi Tadeusz dlaczego trzeba składać o wyrok z klauzura bo nie rozumiem.Co dalej
Nadrzędny - Autor TadeuszP Dodany 2015-11-07 12:23
Haniu (jeśli dobrze "wydedukowałem" Twoje imię :-))
Zaznaczam, nie jestem prawnikiem więc może wyraziłem się nieprecyzyjnie ale w czerwcu br. kiedy wygrałem sprawę o Kartę Parkingową zadzwoniłem do sądu z pytaniem na jakiej podstawie mam zażądać wydania tej Karty w WZOoN to powiedziano mi, że mam przyjść do sądu i złożyć wniosek o wydanie wyroku łącznie z "klauzulą wykonalności".
Co prawda otrzymałem to w formie Wyroku z adnotacją o Uprawomocnieniu Wyroku i z datą kiedy to nastąpiło. Mnie to wystarczyło i Tobie (oraz innym osobom) też to powinno wystarczyć. Klauzula wykonalności dotyczy głównie wyroku powiązanego z zobowiązaniami, głównie finansowymi. A w przypadku świadczeń z ZUS/KRUS jest to data, od której należne są odsetki ustawowe za zwłokę.
Dla pełnego wyjaśnienia załączam zdjęcie tej pieczęci kliknij i zobacz
Pozdrawiam,
Tadeusz
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2015-11-07 16:14

>w przypadku świadczeń z ZUS/KRUS jest to data, od której należne są odsetki ustawowe za zwłokę.<


Powinnam napis. w Twoim stylu - jak Ty do mnie Tadeusz, ale nie jestem mściwa...

To co Ty zamieściłeś to nie jest klauzula wykonalności!

Od kiedy należą się odsetki ustala Sąd i może uznać inną datę, np. od daty wstrzymania wypłaty renty itd.
Klauzula jest potrzebna tylko przy wykonaniu orzeczenia w drodze egzekucji.
Nadrzędny - Autor haniam62@wp.pl Dodany 2015-11-07 18:04
Witam czy morze mi ktoś powiedzieć jak to jest Jolu skoro to nie tak Tadeusz tłumaczy, morze ty mi powiesz co dalej.Mam czekać aż wyrok się uprawomocni i później co Bardzo Proszę
Nadrzędny - Autor TadeuszP Dodany 2015-11-07 18:35
Hania, poczytaj sobie więcej postów Joli i wyciągnij sama wnioski.
Zwróć się do sądu z pytaniem czy wyrok jest już prawomocny, jeśli tak to niech dadzą Ci na piśmie z taką adnotacją, którą zamieściłem na załączonym zdjęciu.
Nadrzędny - Autor haniam62@wp.pl Dodany 2015-11-08 07:00
Dzięki wielkie
Nadrzędny Autor TadeuszP Dodany 2015-11-08 10:34
Nie ma za co.
Powodzenia!
Tadeusz
Nadrzędny Autor Jola11 Dodany 2015-11-10 18:16
Oj Tadeusz, Tadeusz :-(  szukasz... to w końcu znajdziesz ;-)
To nie jest "adnotacja" to jest stwierdzenie prawomocności.
Twoich postów nie poczyta bo usunięte, ale te co są też "ciekawe" jak ten o "chłopie ze wsi" i "słomie w butach".
Jak zwykle wcinasz się i machasz kosą.

Widzisz, co do meritum sprawy fachowe określenie czy nie, nie ma specjalnego znaczenia, ale Ty jakiś czas temu zwyczajnie ubliżyłeś mi z tego powodu i nie tylko mi.
Długo wypominałeś WzK brak honoru itp. to jak to teraz ma się do Ciebie? :-)

>jeśli tak to niech dadzą Ci na piśmie z taką adnotacją, którą zamieściłem na załączonym zdjęciu.<


To co? Teraz babka ma wydrukować sobie to "zdjęcie" , załączyć do wniosku i napisać: poproszę taką pieczątkę? ;-) :-)
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2015-11-10 18:51

>wyrok się uprawomocni i później co<


To zależy co chcesz i jaka jest treść wyroku (chodzi o odsetki). Z ZUS nigdy nie miałam problemów, jak jest w KRUS nie wiem.

Pozdrawiam :-)
Nadrzędny - Autor haniam62@wp.pl Dodany 2015-11-11 07:26
o co tu chodzi dlaczego na tym forum jest tak nie miło nikt nie powie,nie doradzi tylko szukać.To co  wyrokiem jaka treść jak mam przeczytać,mam skladac o uzasadnienie czy co niech ktoś kompetentny odpowie 
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2015-11-11 08:07
Sama napisałaś:

>Autor haniam62@wp.pl Dodany 2015-11-06 15:49<
>Witam dzisiaj ogłoszono wyrok w Sądzie przeciwko KRUS zwycięstwo dostałam rentę  na stale.Teraz ma się  uprawomocnić wyrok ale Przedstawiciel KRUS powiedział ze nie będą się< >odwoływać .Super jestem szczęśliwa bo sama walczyłam,bez adwokata.<


- spytaj w sekr. Sądu czy pozwany złożył wniosek o uzasadnienie (gdzieś już pisałam o terminach), skoro 6 ogłoszono wyrok to zacznij od wtorku- środy
-  składasz wniosek o wydanie prawomocnego odpisu wyroku. 
- będzie w treści wyroku, chodzi o datę od kiedy masz przyznane świadczenie, ma też znaczenie czy to był I wniosek o rentę czy kolejny: tylko w przypadku odsetek o ile nie zgadzasz się z ich naliczeniem - na to masz sporo czasu.

Nikt z nas nie jest z C.I. i każdy pisze w wolnej chwili z dobroci serca - nie płacą nam.

>nie doradzi tylko szukać<


To nie jest zła rada, nawet w tym wątku jest o tym do bólu.
Pozdrawiam.
Nadrzędny - Autor haniam62@wp.pl Dodany 2015-11-11 09:47
Dzięki bardzo.Rozumiem ze każdy pisze z dobrej woli i doceniam to pozdrawiam cieplutko
Nadrzędny - Autor Agnieszka74 Dodany 2015-11-20 20:53
Witam. Dzwoniłam wczoraj do Sądu i dowiedziałam się, że wyrok jest prawomocny i Zus się nie odwołał. Wszystkie dokumenty są od dwóch tygodni w Zusie i Pani z Sądu powiedziała, ze Zus musi wydac nową decyzję :-) więc czekam...
Nadrzędny - Autor TadeuszP Dodany 2015-11-20 21:31
Gratuluję Agnieszko,
teraz kolej na Hanię :-)
Nadrzędny - Autor haniam62@wp.pl Dodany 2015-11-21 08:08
Witam I ja dzwoniłam do Sądu i Pani mi powiedziała ze KRUS nic nie wniósł i muszę czekać do końca listopada na uprawomocnienie później papiery idą do KRUS
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2015-11-21 08:59
                    Serwus :-)
Dziewczyny!   Raz jeszcze Wam  gratuluję :-)  Teraz Hania mając rentę "na stałe" może żyć bezstresowo, natomiast Agnieszkę za niespełna 2 lata czeka ponowna batalia. I już tak "na zapas" życzę ponownego sukcesu.
                                                               Waldi.
Nadrzędny - Autor Agnieszka74 Dodany 2015-11-29 22:07
Witam Wszystkich. W piątek otrzymałam decyzję o niezdolności do pracy na dwa lata i prawo do renty :-) Cieszę się bardzo. Haniu Tobie również gratuluję. Dziękuję Wszystkim za wsparcie i pomoc w pytaniach na które nie znałam wypowiedzi. Bardzo mi Wasze odpowiedzi pomogły. Co prawda jak zauważyłeś Waldku za dwa lata znowu będzie "walka" ......jakoś nie bardzo mi się uśmiecha znowu przez to przechodzić......ale na razie nie będę się tym dołować. Dzisiaj czas na chwile szczęścia :-):-):-) Pozdrawiam Was serdecznie :-). A.
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2015-11-30 09:04
                    Serwus :-)

> Dzisiaj czas na chwile szczęścia :-):-):-) <


Masz rację tym bardziej, że zbliżające się Święta będą dla Ciebie dodatkowo radosne. A przez te dwa lata nabierzesz doświadczenia i następną "batalia" może być lżejsza. Czego Ci w całości życzę.
                                                     Waldi.
Nadrzędny Autor Agnieszka74 Dodany 2015-12-03 20:12
Dziękuję Waldku za miłe słowa :-) Pozdrawiam i do usłyszenia znowu. A.
Nadrzędny - Autor TadeuszP Dodany 2015-11-21 09:52
Brawo kobiety!
I w sądzie i w rządzie same sukcesy.
Gratuluję i Pozdrawiam
Tadeusz :-)
Nadrzędny - Autor haniam62@wp.pl Dodany 2015-11-22 08:33
Dzięki Tadeusz i pozdrawiam cieplutko
Nadrzędny Autor TadeuszP Dodany 2015-11-22 10:19

>pozdrawiam cieplutko


Z wzajemnością :-)
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Komentarze do artykułów / odwołanie od decyzji ZUS do Sądu (Strona 2) (104482 - wyświetleń)
1 2 3 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill