www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Praca / CZARNA LISTA PRACODAWCÓW (9770 - wyświetleń)
- Autor yaro Dodany 2015-12-03 14:37
Proponuję utworzenie czarnej listy pracodawców lekceważących nasze prawa, a tym samym wyłudzających środki z PFRON. Miejsce pierwsze: Tomasz Adamiuk.
Nadrzędny Autor Vivaldi4 Dodany 2015-12-05 19:11
PERFEKT SERWIS BYDGOSZCZ, PRZESTRZEGAM!
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2015-12-05 19:36
Dla mnie ten wątek jest zupełnie bez sensu.
Owszem - złamał prawo, ale to nie on jest do końca winien ;-)
Wykorzystał lukę prawną i z niej skorzystal. Gdyby państwo dało możliwości prawcy osobom niepełnosprawnym, a nie odwrotnie - dążyło do likwidacji zakładów chronionych wmawiając przy okazji, że takie instytucje w Unii nie mają miejsca - to taki T.A. nie miałby szans na zatrudnianie na takich warunkach.
Kolejna sprawa - dziwne, że przez tyle lat działał i nikt nie zauważył co się dzieje, nie było tez żadnych doniesień o naruszeniu dopiero przed samymi wyborami było wygodnie (bo to przecież były zięć J. K.) więc trzeba zdyskredytowac PIS.
I co najważniejsze - tak tu bez zająknięcia wpisujesz T.A. na czarną listę - ale jakby na to nie spojrzeć dawał (praktycznie za nic) 700 zł inwalidom do domowego budżetu - mieć 700, a nie mieć to zdecydowana różnica - inni nie dają nic bo nie zatrudniają wcale.
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2015-12-06 17:04
No proszę, tak niektórzy postrzegają Prawo, Sprawiedliwość i uczciwość...
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2015-12-06 18:16
Tak - tak własnie postrzegam bo prawo jest stosowane dla wybrańców.
Jedni mogą bezkarnie prowadzić działalność niezgodnie z prawem jak T.A. przez lata, a inni jak np. Zakłady Pracy Chronionej sa kotnrolowani non stop i czepiaja się nawet o cyfry po przecinku wynikające z zaokrąglenia przez Excel i to z ich szablonu (ich = PFRON), a tacy jak T.A. działają naciągając PFRON przez kilka lat bezkarnie - dopiero kiedy staje sie on niewygodny wychodzi na jaw cała prawda.
Nie popieram przestępstwa - pisałem wyraźnie - gdyby państwo - wówczas rządy PO nie prowadziło działalności przeciw ZPCH i dało większe możliwości dla zatrudniania osób niepełnosprawnych osoby typu T.A. nie miałyby pola do popisu.
Z drugiej strony - inwalida na rynku pracy miał marne szanse na znalezienie pracy i te kilkaset zł. od T.A. było ratunkiem - dawał on ludziom pracę przy okazji nabijając własną kieszeń.
Przeciez tak to działa - każdy kto zatrudnia pracownika - wykorzytuje go- pracownik zarabia pensyjkę gdy właściciel/pracodawca wzbogaca się na jego pracy.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2015-12-08 09:33
"Przeciez tak to działa - każdy kto zatrudnia pracownika - wykorzytuje go- pracownik zarabia pensyjkę gdy właściciel/pracodawca wzbogaca się na jego pracy."

Co za bzdura. Zatrudniasz się i umawiasz na cenę Twojej pracy". Nie odpowiada? Nie zatrudniasz się. Zatrudnienie pracownika to inwestycja, która ma się zwrócić i przynieść właśnie "wzbogacenie się". 
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2015-12-08 09:55
Czytałeś to co napisałeś?

>Zatrudniasz się i umawiasz na cenę Twojej pracy". Nie odpowiada? Nie zatrudniasz się.<


Przecież zatrudnieni u T.A. znali stawkę i wiedzieli ile otrzymają za swoją pracę.
Nikt Ich nie zmuszał, mogli się na to zgodzić lub nie.

>Zatrudnienie pracownika to inwestycja, która ma się zwrócić i przynieść właśnie "wzbogacenie się". <


Czym się różni to od tego co ja napisałem poza formą?

>Przeciez tak to działa - każdy kto zatrudnia pracownika - wykorzytuje go- pracownik zarabia pensyjkę gdy właściciel/pracodawca wzbogaca się na jego pracy<

Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2015-12-08 11:56
Tym, że Ty nadałeś temu negatywne konotacje. Tymczasem całkowicie normalne jest to, że zatrudnienie pracownika ma mi przynieść korzyści - bezpośrednio majątkowe lub inne. Ja sobie zatrudniłem asystentkę. Pieniędzy mi nie "przynosi". Jej pensja pochodzi z moich potencjalnych zarobków. Jednak dzięki niej, przychodzę do biura kiedy chce, mam zawsze kawę, obiad, śniadanie, obsłużoną pocztę i telefon. Sam skupiam się stricte na merytoryce. Ona ma pensje, ja wygodę. Gdzie tu jest jakiekolwiek wykorzystywanie?
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2015-12-08 13:54

>Tym, że Ty nadałeś temu negatywne konotacje<


To Ty tak to odebrałeś, przeczytałeś i nie zrozumiałeś.
Zdanie to wyjęte z kontekstu może sostać tak odebrane, ale czytając całą wypowiedź powinieneś zrozumieć o co mi chodzi,
ale najwidoczniej tak się nie stało.
Pisałem odnośnie Pana T.A. - zatrudniał ludzi i na tym zarabiał - czyli rzecz naturalna.
Każdy z zatrudnionych miał jasno przedstawione warunki na jakich był zatrudniany.

>normalne jest to, że zatrudnienie pracownika ma mi przynieść korzyści<


I z tego samego założenia wyszedł Pan T.A. i to robił.

>Ja sobie zatrudniłem asystentkę. Pieniędzy mi nie "przynosi". Jej pensja pochodzi z moich potencjalnych zarobków. Jednak dzięki niej, przychodzę do biura kiedy chce, mam zawsze kawę, obiad, śniadanie, obsłużoną pocztę i telefon. Sam skupiam się stricte na merytoryce. Ona ma pensje, ja wygodę.<


Korzyść taką masz, że nie tracisz czasu na te wszystkie czynności co zwiększa Twoją efektywność pracy, a to z kolei
przekłada się na większe zyski.

>Gdzie tu jest jakiekolwiek wykorzystywanie?<


Płacisz Jej po to, aby mieć więcej czasu na pracę - czyli większe zyski.
Mógłbyś zrezygnować, ale nie nie oznaczałoby to tylko utratę Twojej wygody, ale i spadek wydajności pracy co przełożyłoby się na niższe zyski.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2015-12-08 14:20
Oczywiście, że mam korzyści. Inaczej bym jej nie zatrudniał bo i po co. Natomiast nadal nie jest to wykorzystywanie tylko zwykły deal.
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2015-12-08 16:08
Ależ oczywiście - nie chodzi tu o dosłowne wykorzystywanie bo wykorzystywani byli niewolnicy.
Chodziło mi o fakt na przykładzie Pana T.A. - rzekomo wykorzytujących inwalidów i poniekądmozna powiedzieć, że tak było - wykorzystywał Ich w celu osiągnięcia jakiegoś zysku. Dawał jednak tym ludziom pracę i wynagrodzenie na które się zgodzili.
To samo z Twoją (czy też każdym innym pracownikiem) asystentką - poniekąd Ją wykorzystujesz dla osiągnięcia lepszego zysku.
O nic innego mi nie chodzi - każdy w jakiś sposób i w różnych sytuacjach wykorzytuje innych jeśli działa w celu osiągnięcia jakiejś gratyfikacji - niekoniecznie majątkowej.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2015-12-08 19:24
Tu nie mamowy o gratyfikacji. Jest wzajemnyvekwiwalent. Ona mi prace, ja jej pieniadze
Nadrzędny Autor Gollum Dodany 2015-12-08 19:44
Czepiasz się wyrazów.
Oczywiście, że tak - otrzymuje płace za wykonaną pracę, ale dzięki Jej pracy Ty osiągasz większy zysk niźli bez osoby zajmującej się tym czym zajmuje się Twoja asystentka - czyli zatrudniasz taką osobę raz - dla wygody, a dwa - aby uzydkać większe dochody - czyli poniekąd Ją wykorzystujesz.
I nie chodzi mi tu o kłótnię z Tobą, ale o to jak mozna postrzegać pewne sytuacje.
Przecież nie twierdze, że Ją wykorzystujesz. Nie twierdzę też, że każdy pracodawca wykorzystuje swojego pracownika, ale próbuję pokazać jak można to postrzegać :-)

Wszystko zależy od spojrzenia, z której strony na to patrzymy.
Jesteśmy tylko ludźmi i aż ludźmi, mamy rozum i każdy z niego korzysta na swój sposób ;-)
Jedni nadają się do dyskusji, do wymiany zdań, a inni (są tu tacy) nie przyjmują krytyki, innego zdania niż ich własne - ale cóż, to też jest przywilej ludzkości :-)
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2015-12-08 16:08
Piszesz bzdury. Do tego mieszasz politykę. Już kiedyś pisałeś, że marzy ci się i tak było: leżeć i zarabiać więcej niż górnik i hutnik no i oczywiście brać rentkę na piwko czy waciki. No booo jako o.n. jesteś na specjalnych prawach... PIS ci nawali i zreaktywuje ZPCH, państwo i unia będą dopłacać, żeby o.n. brali wysokie pensje leżąc w domu.

W w/w przykładzie tak pracodawca jak i "pracownik" powinni zostać ukarani i to dotkliwie.

(odp. do Golluma)
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2015-12-08 17:54
Bzdury to ty piszesz.

>Już kiedyś pisałeś, że marzy ci się i tak było: leżeć i zarabiać więcej niż górnik i hutnik no i oczywiście brać rentkę na piwko czy waciki. No booo jako o.n. jesteś na specjalnych prawach...<


Nigdy nic takiego nie pisałem - wyssane z palca, ale jak widze masz do tego zamiłowane.

Jeśli zaś chodzi o karę - dlaczego przez te wszystkie lata Mu na to pozwalano? Jeśli już karać to również instytucję, która na to pozwoliła bo nie uwierzę, że przez cały ten czas nikt nic nie wiedział i nie miał żadnych informacji o takowej działalności - wygodne stało się nagłośnienie tuż przed wyborami - w końcu człowiek powiązany z PISem i to z kim - z samym Panem Kaczyńskim.

Nie wszyscy sa tak zaradni jak ty i mieli parcie na wykształcenie - oczywiśce, to jest ich błąd i indywidualna sprawa każdego, ale jak już kiedyś pisałem każdy jest potrzebny - śmieciarze też - i tacy mniej zaradni mieli możliwość dorobienia do swojej ubogiej renty inwalidzkiej - chciałbym ci uświadomić, bo wygląda na to, że nie masz takiej wiedzy, że są ludzie, którzy rodzą sie jako inwalidzi, niewidomi, bez nóg itp. i powinni otrzymac rentę godną człowieka, rentę pozwalającą przeżyć godnie, a nie pod mostem, jednak nasze prawo mówi co innego, bo aby otrzymać rentę jeśli choroba/inwalidztwo nie jest nabyte lecz wrodzone musi przepracować 10 lat - qrwa pytam w jaki sposób i gdzie?
I tu pojawił się Pan T.A. który do państwowej jałmużny dał takim osobom parę zł.
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2015-12-09 15:41

>Nigdy nic takiego nie pisałem - wyssane z palca, ale jak widze masz do tego zamiłowane<


Nic nie wyssane - poszukaj sam swoich postów. Szkoda też, że zaczęło Ci się udzielać, a może ja tego nie widziałam od "kolegi po linii partyjnej": z braku merytorycznej odp. osobiste złośliwości.
Nie chce mi się odp, zdanie po zdaniu, więc hurtem: mieszasz wszystko wychodzi z tego nic :-( Ślizgasz się po powierzchni i marzysz, socjalizm, komunizm nie wróci, nie ma też możliwości stworzenia Utopii. Życie jest twarde, a w Krakowie smog ;-)
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2015-12-09 17:30
Ślizgasz się po powierzchni i marzysz, socjalizm, komunizm nie wróci
Nigdy nie pisałem, że marzeo socialiźmie itp, nigdy nie pisałem,

>>Już kiedyś pisałeś, że marzy ci się i tak było: leżeć i zarabiać więcej niż górnik i hutnik no i oczywiście brać rentkę na piwko czy waciki. No booo jako o.n. jesteś na specjalnych prawach...<<


Powtarzam - bzdura wyssana z palca.

>z braku merytorycznej odp. osobiste złośliwości.<


Ja osobiste wycieczki? Odpowiadam tobie dokładnie w takiej samej formie w jakiej ty piszesz do mnie.
Poczytaj może swoje wypowiedzi i wówczas porozmawiamy o złośliwościach.
Taki przykład pierwszy z brzegu i całkiem świerzy:

>Nie możesz liczyć na porady dziadka po 70 - zapomniał jak to się robi ;-) a taki tu pisze (Tadeusz)<


Jesteś osobą, która nadinterpretuje wypowiedzi innych użytkowników, jesteś miła tylko dla osbó, które ci przytakują, ale jak tylko ktoś ma odmienne zdanie od twojego staje się z automatu twoim wrogiem - ja jestem idealnym tego przykładem.
Przykro mi, ale nie należę do tych co liżą dupę tylko po to, aby się przypodobać - mam swoje zdanie i nie zamierzam go zmieniać dla czyjejś przyjemności
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2015-12-10 17:58
To Ty jesteś Tadeusz? W zw. z tym czuję się zwolniona z "przyrzeczenia" - zwykle dotrzymuję słowa.

Wszystko co napisałeś dot. dokładnie Ciebie, nie potrafisz przyznać się do błędu, ogólniki, wykręcanie kota ogonem, co chwila inne zdanie i PO złe i PIS zły, a to o czym "marzysz" to nic innego jak socjalizm. Ba można też pow. coś więcej ale na tym kończę. Nie "nadinterpretacja" ani interpretacja: w tym przypadku akurat byłam dosłowna. Niżej wyrywkowo:

>Powtarzam - bzdura wyssana z palca.<


Autor Gollum Dodany 2015-10-22 18:11
"...ale w tej chwili nadal bedą rozdawane w większości dla żuli (chorych na alkoholizm i nie leczących się - bo kto to sprawdza), a dla tych naprawdę potrzebujących bedzie jeeeszcze mniej."
"...W mojej firmie za dobrych czasów ludzie zarabiali (inwalidzi - w większości niewidomi 100%) więcej niż w Hucie. Zarobil (ludzie z produkcji) na mieszkanie, auto i jeszcze dzieciom pomagali) Ja się załapałem jak już to niestety się kończyło, ale państwo dbało o takie zakłądy, dofinansowania, wyłaczność na pewne produkty" -  tak było za komuny - czyli cacy? PIS be?

Autor Gollum Dodany 2015-10-22 18:16
"Pracę otrzymują "pseudoinwalidzi" - np. ochroniarze (byli policjanci) w sklepach (najczęściej jakieś niedołęgi), ale agencje z PFRONu biorą na nich dofinansowanie i trzepią kasę...",  "...nie ma dla mnie pracy, jeśli już nawet dojdzie do rozmowy jak tylko się okazuje, że mam poważna wadę wzroku - koniec rozmowy."
Te "niedołęgi" to niepełnosprawni, w ochronie pracują też o.n. Byli policjanci ochraniają duże, poważne obiekty, ale też sklepy - wiąże się to z pozwoleniem na broń

Autor Gollum Dodany 2015-10-21 12:20
"Chcemy więcej kasy to opodatkujmy wielkopowierzchniowe "instytucje" (markety) - zabrać ulgi z któych korzystają bez limitu", "...inwestują i wciągają w koszty, potem odpisują i wychodzi na to, że nie płacą podatku"
Teraz "zaoszczędzisz" bo więcej zapłacisz za zakupy.

Autor Gollum Dodany 2015-10-12 16:55
"Myślę, że jest to kolejna próba zdyskredytowania PiSu. Nie żebym był za PiSem bo ani PiS, ani PO nie są godni aby rządzić Polską..."

>gdyby tyle nie nakradli i nie sprzedali Polski<


Tak mówią zwolennicy starego ustroju. Było też coś o tym, że nie chodzisz do kościoła, bo ci władze kościelne nie odpowiadają, a zaraz potem larum jaki z ciebie katolik i Mahomet ci zagraża.

Twoje niektóre odp. do różnych osób, które Cię nie obraziły:

>Autor Gollum Dodany 2015-11-21 20:28 Zmieniony 2015-11-21 20:34<
>Uważasz się za inteligentengo.<
>Najpierw mówisz, że wszyscy zrozumieli przenośnię, a teraz masz z tym problem.<


A niżej taka ciekawostka, nie zrozumiałeś, kręcisz czy za wszelką cenę chcesz mieć rację?

>Autor Gollum Dodany 2015-11-15 20:06<
>Rozmowa z toba jest jak rozmowa gołej dupy z jerzem.<


Ktoś zwrócił ci uwagę na tego jeża czy Jerzego i oto Twoja odp.

>Autor Gollum Dodany 2015-11-15 21:23<
>Co głupiemu po rozumie - może tu też uda ci się coś pokręcić.<
>Gdybym chciał napisac z Jerzym to tak bym napisał, ale ty jak zwykle czytasz to co chcesz czytać, a że masz z tym problem to wychodzi co wychodzi.<


Na koniec: jakoś po moim całkowicie innym zdaniu na wiele tematów, a zwłaszcza muzyki nie "zauważyłeś", że moja uwaga do Tadeusza jest zw. z jego niewybrednymi złośliwymi pomówieniami - nie tylko do mnie. Tak, Tadeusz mało kiedy ma merytoryczną odp. zwykle jest złośliwy, robi "osobiste wycieczki", próbuje zdyskredytować innych.
Obraził mnie kilkakrotnie nie mając racji, upierdliwie wyskakuje kiedy może i złośliwie podgryza (nie tylko mnie) nie mając merytorycznego uzasadnienia. Komuś zarzucał brak honoru, ale sam nie wykazuje się takim. Nie odp. na zadanie pyt. ale znalazł okazję żeby wylać żółć na forum bo "bezczelnie" są tu tacy co mają inne zdanie i do tego nie podoba im się Rydzyk, którego On zapewne kocha ;-) a Ty zapomniałeś o załączonych mordkach w moim poście - ot taka "uczciwość" i "obiektywizm" na własny użytek - prawda?
Ja nie łączę osobistych uraz z poglądami i nie jestem mściwa, ale nie życzę sobie deptania po stopach.
To by było na tyle.
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2015-12-10 18:42
"...ale w tej chwili nadal bedą rozdawane w większości dla żuli (chorych na alkoholizm i nie leczących się - bo kto to sprawdza), a dla tych naprawdę potrzebujących bedzie jeeeszcze mniej."

w którym miejscu jest tu mowa o tym, że marzę aby otrzymywać więcej?
Ewidentnie nie rozumiesz słowa pisanego. Niesprawiedliwe jest dawanie (i oni właśnie za leżenie otrzymują kasę) żulom, którzy przepijają tą kasę, kasę którą mógłby otrzymać inwalida - nie ja, nie inny juz posiadający rentę, ale taki co jej nie otrzymuje bo według prawa Mu  nie przysługuje (nie ma wypracowanych 10 lat, a urodził się np. niewiomy), rodziny w ciężkiej sytuacji materialnej nie otrzymają pomocy bo żule musza mieć na flaszkę.

"...ale w tej chwili nadal bedą rozdawane w większości dla żuli (chorych na alkoholizm i nie leczących się - bo kto to sprawdza), a dla tych naprawdę potrzebujących bedzie jeeeszcze mniej."

Tak, oczywiście, było tak za komuny, ale nie chodziło mi tu o komunę (kolejny przykład problemów ze zrozumieniem)
Gdzie tu jest mowa o leżeniu i czekaniu na kasę. Ci ludzie ciężko pracowali (inwalidzi, niewidomi, głusi, z narządu ruchu) - pracowali na akord, ile wyrobił tyle zarobił i nie była to praca papierkowa, ciężka praca manualna na produkcji - nabijanie szczotek, produkcja obejm do pralek z drutu stalowego - ale co ty możesz o tym wiedzieć, ty już wyrok wydałaś - w tym jesteś doskonała.

Pracę otrzymują "pseudoinwalidzi" - np. ochroniarze (byli policjanci) w sklepach (najczęściej jakieś niedołęgi), ale agencje z PFRONu biorą na nich dofinansowanie i trzepią kasę...",  "...nie ma dla mnie pracy, jeśli już nawet dojdzie do rozmowy jak tylko się okazuje, że mam poważna wadę wzroku - koniec rozmowy."
Te "niedołęgi" to niepełnosprawni, w ochronie pracują też o.n. Byli policjanci ochraniają duże, poważne obiekty, ale też sklepy - wiąże się to z pozwoleniem na broń

Tak, tak, a świstak siedzi i zawija te sreberka...
W jakim świecie żyjesz bo chyba nie w Polsce. Widziałaś kiedyś takiego O.N. w akcji? Ja widziałem. Wiesz jak wygląda zatrudnianie takich osób? To są 3 grupy i często z lekką grupą P, ruchową (platfuxy itp), często gęsto otyli - zanim się ruszy to napastnika już nie ma.
Ale to nie to, gdzie tu jest moje marzenie o kasie za nic?

"Chcemy więcej kasy to opodatkujmy wielkopowierzchniowe "instytucje" (markety) - zabrać ulgi z któych korzystają bez limitu", "...inwestują i wciągają w koszty, potem odpisują i wychodzi na to, że nie płacą podatku"

W którym miejscu jest tu napisane, że leżę i czekam na kasę.
A nie jest tak? Ci którzy zarabiają dużo mają możliwości odpisów, kupują ziemie, staiwają domy inwestują i wszystko to odpisują - czyli nie płacą podatku a majątek im wzrasta. Sklepy wielkopowirzchniowe nie płacą podatków, ale od dostawców, producentów wymuszają minimalne marżę, a pracownicy otrzymują minimalne wynagrodzenie - tak ma być, tak jest dobrze?

>Uważasz się za inteligentengo.<
>Najpierw mówisz, że wszyscy zrozumieli przenośnię, a teraz masz z tym problem.<


przeczytałaś cały dialog? Najwyraźniej nie - nie mam w takim razie nic do powiedzenia.

>Co głupiemu po rozumie - może tu też uda ci się coś pokręcić.<
>Gdybym chciał napisac z Jerzym to tak bym napisał, ale ty jak zwykle czytasz to co chcesz czytać, a że masz z tym problem to wychodzi co wychodzi.<


Od kiedy jesteź obrończynią wielokropka? Było miło jak stałem w twojej obronie jak cię nazywał jolniętą? Dobrze wiesz, że się czepia i szuka zwady, pisze zaczepnie, ale może teraz uda wam się dojść do porozumienia - wrogowie moich wrogów są moimi przyjaciółmi - więc jest duża szansa.

>Rozmowa z toba jest jak rozmowa gołej dupy z jerzem.<


Wyrwane z kontekstu nie wygląda dobrze, ale jak wyżej - przeczytaj cały dialog. Nadawałabyś się na pismaka w jakimś szmatławcu, oni tak lubią cytować wyrwane z kontekstu zdania.

>Było też coś o tym, że nie chodzisz do kościoła, bo ci władze kościelne nie odpowiadają, a zaraz potem larum jaki z ciebie katolik i Mahomet ci zagraża.


Tak, nie chodzę do kościoła, ale tez nie napisałem, że jestem katolikiem, jestem ochrzczony i tyle z katolicyzmu, a islamiści zagrażają nie tylko katolikom i gdybyś chciała dostrzec zagrożenie inaczej by wyglądała rozmowa w tym temacie.

Autor TadeuszP Dodany 2015-12-08 15:50
Chłopie! Na forum (a szczególnie tym) szukasz rady w tak ważnej ale i intymnej sprawie?
Są lekarze specjaliści i z nimi szukaj rozwiązania problemu.
Życzę powodzenia.
P.S.
Nie każda kobieta myśląca o sobie, że jest wiotka, słodka i pachnąca posiada te atrybuty.
Może spróbuj z inną partnerką.
Pozdrawiam,
Tadeusz

Co w tej wypowiedzi było niewłaściwego?

Szkoda mojej klawiatury - jak napisałem wcześniej - nadinterpretujesz lub faktycznie masz problemy ze zrozumieniem.
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2015-12-10 19:20
Nie doczytałam nawet tych wywodów do końca, gdyż od początku ewidentnie potwierdza to co napisałam i to że nie masz pojęcia o tym co piszesz - to są tylko obiegowe bzdury - żeby się wypowiadać trzeba znać temat od środka i tyle.
Skrzętnie ominąłeś?

>W mojej firmie za dobrych czasów ludzie zarabiali (inwalidzi - w większości niewidomi 100%) więcej niż w Hucie< 
>Ja się załapałem jak już to niestety się kończyło, ale państwo dbało o takie zakłądy, dofinansowania, wyłaczność na pewne produkty"<


Daj se luzu to już nie świadczy o "męskiej dumie", bo musi być "męska" - poplotkuj sobie z "kolegą" ;-)
Nadrzędny Autor Gollum Dodany 2015-12-10 20:18
Nie skrzętnie pominąłem, ale omyłkowo się nie wkleiło - jest wyżej napisane właśnie do tego cytatu - to właśnie ci ludzie zapierdalali przy reęcznej produkcji szczotek na naciągu, przy obejmach ręcznie produkowanych na akord, ale nie zrozumie tego nikt kto nigdy nie musiał ciężko pracować.

Wiesz co to duma, że o tym wspominasz?
Brakuje ci argumentów więc poniżasz mnie po raz kolejny.

Ja nie wiem co to plotkowaine, ale najwyraźniej ty masz w tym doświaczenie.

Nie mam więcej o czym z tobą rozmawiać - szkoda mojego czasu.
Nadrzędny Autor Adam Nal Dodany 2015-12-18 12:31
Pani Celina Ipuszko z kancelarii "C. Ipuszko i partnerzy"
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Praca / CZARNA LISTA PRACODAWCÓW (9770 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill