www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Aktualności (Strona 205) (3675328 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 330 Poprzednia strona Następna strona  
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2015-12-15 14:55

>Mam prośbę: przejrzyj moje wypowiedzi w tym wątku i znajdź jedno ciepłe zdanie pod adresem Jarosława Kaczyńskiego. Może być nawet równoważnik albo część zdania.<


Nie chce mi się czytać tyle materiału. Mam ciekawsze i pożyteczniejsza zajęcia. Ale nie uważasz, że skoro deklarowałaś się jako osoba głosująca na tę formację to niejako "z automatu"  jest to "poklask" ? Ja tak to widzę.
                                                        Waldi.
Nadrzędny Autor Iota Dodany 2015-12-15 17:40 Zmieniony 2015-12-15 17:49

> to niejako "z automatu"  jest to "poklask" ?


Wedle tej logiki, gdybym głosowała na PO musiałabym im "poklaskiwać". To tak, jakby twierdzić, że każdy, kto głosował na PO popiera jej czołowych posłów oraz wszystko, co przegłosował rząd przez ostatnie osiem lat. Podoba mu się widać zabranie pieniędzy z OFE, podoba sposób przeprowadzenia reformy emerytalnej, podoba wysokość długu krajowego. Podoba posłanie szóstoklasistów do zerówek. Popiera styl wypowiedz Niesiołowskiego i nie ma nic przeciwko temu panu, co zapomniał, że ma złoyty zegarek.
Co, nie podoba się coś? To czemu na PO głosował?

Otóż nie, wcale mu się podobać nie musi. Może z jakichś powodów uważać, że mimo OFE, mimo metody przeprowadzenia reformy emerytalnej, mimo iluś innych rzeczy wybiera tego, czy innego posła z PO. Logiczne? No - to działa w obie strony.

Co do mnie, po pierwsze: w dniu głosowania nawet nie byłam pewna, czy pójdę. Po drugie - głosowałam świadomie na osobę bez legitymacji partyjnej, która nie była nigdy wcześniej posłem. Najbliższa osoba na liście PO, która spełniała ten warunek (była na liście partyjnej, ale nie była członkiem partii) nie miała szans na wejście. Kaczyński dostałby się i bez mojego głosu. Mało tego, PiS nadal miałby większość, gdybym ten jeden głos przeniosła z mojej kandydatki na kandydata PO (pomimo, że byłby to głos "utopiony" - oddany wyłącznie na listę, a nie na osobę, która się nie miała szans dostać).

Mój głos mógł tylko pomóc określić, czy w sejmie będzie ta posłanka, czy ktoś inny z "dołu listy". Że ja wolę w sejmie kogoś, kto był w organizacji pozarządowej, z zawodu jest adwokatem i ma koło czterdziestki, a nie np. osobę koło sześćdziesiątki, zajmującą się "posłowaniem" już ileś lat, z zawody fizyka. Z "poklaskiem" dla Kaczyńskiego i innych luminarzy PiS to nie ma nic wspólnego. Gdybym nie miała do wyboru tej konkretnie kandydatki, pewnie nie oddałabym żadnego głosu na sejm.

Bo Kaczyński i tak by tam był, a PiS miałby większość. Na to nie próbowałam wpływać - nie prowadziłam nigdy agitacji politycznej ani za ani przeciw PiS przed wyborami. A tylko tak zmienia się większy "kawałek" wyniku. Ja zaś nie ufam żadnej partii na tyle, żeby zostać jej agitatorem.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2015-12-15 10:08
Na weselu byłem:)
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2015-12-15 17:41
Wyspiańskiego? ;-)
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2015-12-15 18:37
Gdyby był na Wyspiańskiego to już by wytrzeźwiał, a tak.................. :-))))))))))))))))
                                                          Waldi.
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2015-12-15 18:40
:-) "...co tam panie w polityce" ;-) i "...zgubiłeś chamie złoty róg" ;-)
Nadrzędny Autor W z K Dodany 2015-12-15 18:43
Chińczyki ( czytaj P i S -iorki) Trzymają się mocno :-)))))))))))))). Ale, ale !! Śpiewa Jasiek.
                                                               Waldi.
Nadrzędny Autor Nachbar Dodany 2015-12-15 20:14

>Co do mnie, po pierwsze: w dniu głosowania nawet nie byłam pewna, czy pójdę. Po drugie - głosowałam świadomie na osobę bez legitymacji partyjnej, która nie była nigdy wcześniej posłem. Najbliższa osoba na liście PO, która spełniała ten warunek (była na liście partyjnej, ale nie była członkiem partii) nie miała szans na wejście. Kaczyński dostałby się i bez mojego głosu. Mało tego, PiS nadal miałby większość, gdybym ten jeden głos przeniosła z mojej kandydatki na kandydata PO (pomimo, że byłby to głos "utopiony" - oddany wyłącznie na listę, a nie na osobę, która się nie miała szans dostać).


Jeżeli podobnie rozumuje większość wyborców, to wcale się nie dziwię, że wygrywa populista. W poprzednim poście przytoczyłem cytat, który wyjaśnia, na czym polega manipulowanie tłumem i dlaczego jest to tak skuteczne. Wystarczyły hasła "Dobra zmiana" i "Damy radę". Pytanie tylko, na czym miała/ma polegać ta zmiana, bo chyba nie na tym, że ważne decyzje zapadają pod osłoną nocy lub zamiast realizować swoje obietnice, zaczęto od lekceważenia obowiązującej Konstytucji, na którą  - przypominam - tak niedawno składano ślubowanie. Tak samo drugie hasło, które nie wiadomo do czego miało się odnosić. Czy do realizacji obietnic, czy może dotyczy rozliczenia poprzedników?
Oczywiście nikt z elektoratu PiS-u nie zastanawiał się nad tym, bo albo nie miał żądnego pojęcia o co w tym wszystkim chodzi, albo uległ urokowi nagłej zmiany wizerunku formacji. Potwierdza to, że przyjęta metoda manipulacji była skuteczna.
Jak na razie ani śladu realizowania obietnic wyborczych, a przecież jeszcze niedawno cała Polska widziała, jak Beata Szydło pokazywała teczkę, w której - jak zapewniała - ma gotowe projekty ustaw. Jaki problem, aby przedłożyć je w Sejmie i zacząć realizować?
A jak już mówimy o projektach, to chciałby zwrócić uwagę na pewne zamieszanie wokół projektu konstytucji, którym najpierw pochwali się PiS na swojej stronie internetowej, a później zniknął nagle ze strony. To właśnie o tym projekcie mówiła pani Kopacz, bo fakt zniknięcia oznaczał, że PiS ma coś do ukrycia. I faktycznie ma i to dużo do ukrycua, bo chce przemeblować nam konstytucję na swój sposób i podobieństwo. Co takiego ukryli?
Szokujący projekt konstytucji PiS. Posuną się do tego?

>W sieci można znaleźć projekt konstytucji, którą PiS chciał odnawiać Polskę jeszcze w 2010 roku. Projekt wisiał długo na stronach internetowych Prawa i Sprawiedliwości, ale gdy zarysowała się perspektywa samodzielnych rządów, Jarosław Kaczyński najwidoczniej uznał, że warto ten projekt schować i się nim nie chwalić. A szkoda, bo - przynajmniej w mojej ocenie - powinien służyć studentom prawa jako ćwiczenie intelektualne i... przestroga.
>Jaki stosunek ma doktor nauk prawnych, prezydent Andrzej Duda do niezależności sądów i niezawisłości sędziów, każdy widzi. Omawiana konstytucja umocniłaby jego pozycję w środowisku sędziowskim i usankcjonowała obecne posunięcia. Prezydent stanąłby na czele nowego gremium - Rady do Spraw Sądownictwa.
>Według PiS-owskiej konstytucji "sędziego powołuje Prezydent Rzeczypospolitej na wniosek Rady do Spraw Sądownictwa". Każdego też może odwołać, bo - jak czytamy - „sędzia, którego dotychczasowe postępowanie świadczy o niezdolności lub braku woli rzetelnego sprawowania urzędu, może zostać złożony z urzędu przez Prezydenta Rzeczypospolitej na wniosek Rady do Spraw Sądownictwa. Akt prezydenta nie podlega zaskarżeniu.”
>Dzięki temu utrwaliłby się ciekawy trójpodział władzy: 1) On, prezydent Duda plus Beata Szydło, czyli władza wykonawcza; 2) prezes PiS, Jarosław Kaczyński jako ustawodawca; 3) i znowu On.


Bez względu na to, kto i jak głosował i czy kogoś to zainteresuje, czy nie i tak wszyscy poniosą  konsekwencje "Dobrej zmiany". Nie wiem tylko, czy "Damy radę".  Realizacją obietnic wymaga pieniędzy. Dużo pieniędzy, a tych nowy rząd chce szukać w marketach, bankach, w podatkach.  A podatki kapitaliści nie płacą z własnej kieszeni, ale z kieszeni obywateli, naszych kieszeni i my się na to złożymy.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2015-12-16 08:46
Niestety na weselu brzydkich, nudnych ludzi:)
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2015-12-16 14:17
Szukam asystentki w Warszawie do pracy u mnie;) Chętnych zapraszam na priv.
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2015-12-16 15:57
Orzeczenie TK opublikowane. Prezydent nie przyjmie ślubowania od trójki sędziów

>Wyrok Trybunału Konstytucyjnego z 3 grudnia w sprawie ustawy o TK z czerwca został opublikowany w Dzienniku Ustaw. - Prezydent powinien zastosować się do tego orzeczenia, czego konsekwencją jest przyjęcie ślubowania od trójki sędziów - tłumaczy Wirtualnej Polsce konstytucjonalista Ryszard Piotrowski. Co na to Andrzej Duda? - Publikacja orzeczenia TK nie wpływa na decyzję pana prezydenta - mówi Wirtualnej Polsce Marek Magierowski, rzecznik prasowy Kancelarii Prezydenta RP.
>Inaczej widzi sprawę Piotrowski. - Mamy dziesięciu sędziów. Pięciu, od których ślubowanie przyjął prezydent, zostało wybranych na niestosowanych podstawach prawnych - tłumaczy konstytucjonalista. W jego ocenie prezydent powinien przyjąć ślubowanie od trójki sędziów wybranych przez Sejm poprzedniej kadencji. Dwóch kolejnych powinno zostać wybranych od nowa.


Kto ma rację? Rację ma Konstytucja, na którą ślubował Duda, a której Duda nie raczy przestrzegać. Argumentem, że PO nie wykonało około 50 orzeczeń TK, Duda jako prawnik tylko się ośmiesza. Oznacza to, że TK w obecnym składzie był obiektywny w orzekaniu. Inna sprawa, że PO tych orzeczeń nie wykonało, ale to nie upoważnia PiS, aby obecnie nadal łamało prawo. 
Przecież to logiczne, że jeżeli np. sąsiad ukradnie mi 100 złotych, to ja nie okradnę sąsiada na 200, tylko załatwię to w sposób formalny i zgodnie z prawem. A taką chorą logiką posługuje się PiS, tłumacząc swoje postępowanie.
Zatem wmawianie opinii publicznej, że TK był upolityczniony, jest kłamstwem PiS-u. To PiS poprzez wybór "własnych" sędziów chce TK upolitycznić, a Duda, świadomie łamiąc Konstytucję, w tym pomaga.
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2015-12-17 11:51
Kto ma władzę ten ma rację- chciało by się powiedzieć . PiS robi podstawowy błąd, bo robi to samo co poprzednicy a paluszkiem pokazuje, że oni są tego powodem . Największy problem mają(teraz) z prezesem, bo co się odezwie to muszą się tłumaczyć . Pewnie dla poprawienia wizerunku powinni pana prezesa wysłać na wypoczynek do ciepłych krajów ;-) ..... UN powinno nam płacić dodatek za życie w warunkach szkodliwych ;-) . Pozdrawiam amalian :-)
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2015-12-17 14:57
                           Serwus :-)

Banki już podnoszą prowizje kredytowe:

>http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,19349599,kolejne-banki-podnosza-marze-a-podatek-bankowy-w-srode-w-sejmie.html<


To Kaczyński już sięgnął do "głębokich " kieszeni Polaków aby spełniać swoje fanaberie. Co następnego podniosą? Bo już wiadomo, że ceny w marketach.
                                                                                          Waldi.
Nadrzędny Autor TadeuszP Dodany 2015-12-17 16:51
Oj! Cykor, cykor :-)
Kolejny etap to ukaranie oszustów podatkowych!
Strach się bać :-)
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2015-12-17 20:12

>http://polska.newsweek.pl/sondaz-ibris-poparcie-dla-partii-nowoczesna-wyprzedza-pis,artykuly,375882,1.html<


Polacy już przejrzeli na oczy. Teraz gdy wszelkie oszustwa P i S-u są coraz bardziej widoczne ( dobra zmiana zamieniona na atak na wolności obywatelskie) to się gremialnie od nich odwracają. I nawet marionetka im nie pomoże. Cierpliwość będzie wynagrodzona.
                                                                                                Waldi.
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2015-12-17 22:06
Sławomir Sierakowski: krajobraz po pierwszej bitwie z PiS.

>(...)PiS stał się partią nieprzewidywalną. Zrobiło się ciekawiej, ale za to jest jeszcze więcej powodów do krytyki, bo PiS uwija się jak może, żeby wyjąć bezpieczniki z systemu polskiego prawa, które mogłyby powstrzymać jego zapędy. Oczywiście nie w zrealizowaniu programu 500 złotych na dziecko, ale przejęciu mediów, sądów i wszystkiego, co prezes lubi najbardziej.
>(...)Dziś w schematy działania i w retorykę komunistów wpasowuje się Kaczyński i jego zdyscyplinowane szeregi. Nie chodzi o jednego prokuratora czy sędziego ze stanu wojennego. Chodzi o ten sam styl władzy i zapędy autorytarne. Wszystko można powiedzieć o poprzednikach, ale tylko obecną władzę stać na tak niespotykany cynizm, kłamanie w żywe oczy, wysyłanie sprzecznych komunikatów i instalowanie nowej władzy, nie licząc się z prawem, zagraniczną opinią publiczną, właściwie z nikim.


Wiernych fanów Kaczyńskiego, a jest ich zaledwie niespełna 19% społeczeństwa,  nikt i nic nie jest w stanie przekonać, że w Polsce dzieje się źle, a będzie jeszcze gorzej, że wszystkie obietnice i zapewnienia pisowskich funkcjonariuszy są funta kłaków warte. Być może fani muszą się sami i na własnej skórze przekonać co wart był ich wybór, a to niewątpliwie nastąpi prędzej czy później.
Nadrzędny - Autor TadeuszP Dodany 2015-12-18 10:18

>Wiernych fanów Kaczyńskiego, a jest ich zaledwie niespełna 19% społeczeństwa


Idąc dalej tym "tropem" to "fanów" PO i Nowoczesnej było "zaledwie niespełna" jeszcze mniej.
Tak, jak liczył Niesiołowski po wyborach prezydenckich - Komorowski dostał 48,5% a Duda tylko 51,5% a dodatkowo wyszło mu, że różnica wyniosła 1,5% a nie 3%.
Oto "magia" matematyki :-)
A może niedouczenie?
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2015-12-18 13:28 Zmieniony 2015-12-18 13:31
Pożyjemy zobaczymy na jakim poziomie i po jakim czasie swoje rządy skończy PiS . Pewnie to nie są szczyty możliwości partii która prawo i sprawiedliwość ma zapisaną w nazwie kliknij . Pozdrawiam sympatyków wszystkich partii o wzroście więcej niz 1.60 m;) .
Nadrzędny - Autor TadeuszP Dodany 2015-12-18 13:57
Adasiu,
gdybyś korzystał nie tylko z "jedynie słusznych portali" to może byłbyś bardziej obiektywny.
Czy słyszałeś jak dzisiaj w Moskwie tłumaczył się płaczliwie dziennikarz Gazety Wyborczej kiedy odbierano mu akredytację?
Powiedział, że jest dziennikarzem "mocno opozycyjnej gazety".
Jak myślisz, jaką "opozycję" miał na myśli? Bo chyba nie Parlamentarną?
A jeśli już jakakolwiek to opozycja by nie była to nie mogą nazywać się dziennikarzami lecz funkcjonariuszami partii opozycyjnej.

A na zbliżające się Święta życzę Tobie i Rodzinie spokojnych i radosnych świąt
A z okazji imienin szczęścia i spełnienia marzeń.
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2015-12-18 14:16

>Czy słyszałeś jak dzisiaj w Moskwie tłumaczył się płaczliwie dziennikarz Gazety Wyborczej kiedy odbierano mu akredytację?<


Pewnie dla niego to koniec pracy w Moskwie . I tylko tyle . Rosjanie musieli kogoś uznać za persona non,,, i padło na niego . Z tego co mi wiadomo Gazeta Polska nie ma tam swoich dziennikarzy, a kogoś trzeba było kogoś wydalić .  Tadku wszystkiego naj, naj, naj i zdrowia  w nowym roku . I trzymaj się. Pozdrawiam amalian :-)
Nadrzędny - Autor TadeuszP Dodany 2015-12-18 16:02

>Pewnie dla niego to koniec pracy w Moskwie . I tylko tyle


Kto by Cię nie znał, posądziłby (niesłusznie) o brak inteligencji. Ale Ty dokładnie wiesz, że nie o to mi chodziło a słowa, które padły.
Dziennikarz określający swoje i swoich pracodawców założenia polityczne ......
OK! Dobra, idą Święta...
Pójdźmy wszyscy do stajenki....
Pozdrawiam,
Tadeusz
Nadrzędny Autor amalian Dodany 2015-12-18 20:54

>Dziennikarz określający swoje i swoich pracodawców założenia polityczne ......<


Tadziu, nie słuchałem wypowiedzi dziennikarza wydalonego z Rosji . Samo wydalenie naszego dziennikarza, było odpowiedzią na wydalenie z Polski rosyjskiego dziennikarza, posądzonego o szpiegostwo . I tylko tyle . Pozdrawiam i może zaśpiewamy: Bóg się rodzi, moc truchleje !!!!
Nadrzędny Autor Kobietka Dodany 2015-12-19 14:18
- -/- Autor TadeuszP Dodany 2015-12-18 14:57

>Adasiu,
>gdybyś korzystał nie tylko z "jedynie słusznych portali" to może byłbyś bardziej obiektywny.
>Czy słyszałeś jak dzisiaj w Moskwie tłumaczył się płaczliwie dziennikarz Gazety Wyborczej kiedy odbierano mu akredytację?
>Powiedział, że jest dziennikarzem "mocno opozycyjnej gazety".
>Jak myślisz, jaką "opozycję" miał na myśli? Bo chyba nie Parlamentarną?
>A jeśli już jakakolwiek to opozycja by nie była to nie mogą nazywać się dziennikarzami lecz funkcjonariuszami partii opozycyjnej.


Tadeusz nie MANIPULUJ czytającymi,bo po pierwsze Wacław(dziennikarz o którym wspomniałes)nie płakał lub jak wolisz nie tłumaczył sie płaczliwie(dla mnie to jedno i to samo),po drugie racz zauwazyc-nim obrazisz człowieka,ktorego nie znasz-dlaczego cofnięto mu akredytacje,po wtóre w dokumentach ma wpisane-dziennikarz a nie jak raczyłeś wytłuścić funkcjonariusz partii opozycyjnej,po ente,jesli w tym miejscu byłby dziennikarz nie GW (czyt.twojej jakiejś ulubionej gazety np.Gość Niedzielny)jest wielce prawdopodobne ze tez były "cofnięty",przecież oficjele nie polowali na GW,a na POLSKIEGO dziennikarza.
Wacław jes porządnym człowiekiem a ty obrażasz kogos o kim nie masz bladego pojęcia.Za kilka dni święta,wiec idź do spowiedzi i daj świadectwo prawdzie i o sobie jako o człowieku.
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2015-12-18 20:13

>Wiernych fanów Kaczyńskiego, a jest ich zaledwie niespełna 19% społeczeństwa, nikt i nic nie jest w stanie przekonać, że w Polsce dzieje się źle, a będzie jeszcze gorzej, że wszystkie obietnice i zapewnienia pisowskich funkcjonariuszy są funta kłaków warte. Być może fani muszą się sami i na własnej skórze przekonać co wart był ich wybór, a to niewątpliwie nastąpi prędzej czy później.


To cała moja wypowiedź, z której nie wynika, że piszę o matematyce.

>Idąc dalej tym "tropem" to "fanów" PO i Nowoczesnej było "zaledwie niespełna" jeszcze mniej.
>Tak, jak liczył Niesiołowski po wyborach prezydenckich - Komorowski dostał aż 48,5% a Duda tylko 51,5% a dodatkowo wyszło mu, że różnica wyniosła >1,5% a nie 3%.
>Oto "magia" matematyki :-)
>A może niedouczenie?


A tak wygląda Twój komentarz. Jak nie potrafisz czytać ze zrozumieniem, to nie zabieraj głosu, bo się ośmieszasz.
Nadrzędny - Autor TadeuszP Dodany 2015-12-18 23:00

>a jest ich zaledwie niespełna 19% społeczeństwa


19% to liczba określająca pewną wielkość matematyczną i tyle. Ja odpowiedziałem też liczbami i dałem przykłady jak można nimi manipulować.
A w jednym z postów napisałeś:

>W poprzednim poście przytoczyłem cytat, który wyjaśnia, na czym polega manipulowanie tłumem i dlaczego jest to tak skuteczne (Aktualności  Nachbar  2015-12-15 20:14)


No i właśnie w tym jesteś najlepszy - W MANIPULACJI
I kto tu się ośmiesza?
Nadrzędny Autor Kobietka Dodany 2015-12-19 14:25
Tadeuszu,znaczy nie przeczytałeś poprzedniego postu Nachbara,i to wcale nie świadczy o jego manipulacji tylko o twoim lenistwie i braku umiejętności analizowania tekstu.:-)
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2015-12-18 06:57
Jaką wolność Ci ograniczyli?
Nadrzędny Autor Nachbar Dodany 2015-12-19 16:30
Dziękuję za wsparcie, ale uważam, że szkoda czasu na dyskusję z kimś, kto nie rozumie słowa pisanego. :-) Mogę usprawiedliwić niezrozumienie słownej wypowiedzi, bo to rzecz ulotna, ale czytający, ma się więcej czasu na zastanowienie i pojęcie sensu.
Jeżeli chodzi o linkowaną informację, to wysłuchałem wypowiedź pani Holland podczas transmisji na żywo. Sądząc po komentarzach pod tą informacją, większość stanowią zwolennicy obecnie rządzącej partii. Nie dziwię, się, bo naobiecywano im dużo. Dla podgrzania atmosfery napuszczono na poprzednie rządy, a szczególnie PO.
I słusznie, bo przecież to aferzyści, kolesie, układy, czyli ludzie, których należy oderwać od koryta, no i na koniec te taśmy.
Tylko PiS jest partią składającą się z ludzi o kryształowo czystej przeszłości, uczciwych, prawych i sprawiedliwych, łącznie z samym prezesem.
Piszący takie dyrdymały zapominają, że  Internet niczego nie zapomina.
Więcej tutaj (kliknij).
Tutaj (kliknij)
Tutaj (kliknij)
Tu więcej o"Telegrafie" i nie tylko (kliknij)
I tutaj (kliknij)
Nadrzędny Autor rogal160 Dodany 2015-12-19 19:25
Nie mam czasu na pierdoly:-)
Nadrzędny Autor Jola11 Dodany 2015-12-20 09:18

>weselu brzydkich, nudnych ludzi<


To Ty jednak nie byłeś na weselu...
Nadrzędny - Autor TadeuszP Dodany 2015-12-20 00:02
Tomasz Lis nagrodzony przez Stowarzyszenie dziennikarzy Polskich
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2015-12-20 09:15 Zmieniony 2015-12-20 09:27
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2015-12-20 20:29
Sprawa Trybunału Konstytucyjnego cię nie dotyczy? Oto co zawdzięczasz jego wyrokom.

>Od rekrutacji do szkół i przedszkoli, po kwestię rent i emerytur. Te wyroki Trybunału Konstytucyjnego według Rzecznika Praw Obywatelskich miały największy wpływ na nasze życie.

Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2015-12-22 13:23
Wiadoma rzecz, pisałam o tym, tzn. jak jest ważny i jego orzeczenia-wyroki :-)

Zdrowych i wesołych świat życzę, chociaż w tym roku: "takie święta jaki kraj" ;-) tzn. jakie forum takie świąteczne pogaduchy :-(
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2015-12-24 06:07
Senat przyjął ustawę o Trybunale Konstytucyjnym autorstwa PiS.
Posiedzenie Senatu zakończyło się tuż przed godz.4 w nocy. Teraz minęła godz. 6.   Dlaczego Duda jeszcze nie podpisał ustawy?????
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2015-12-24 09:18
Już go tam J K stawia do pionu :-(  ( pociąga za sznureczki). Zaraz będzie podpisywał.
                                       Waldi.
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2015-12-24 12:54
Oj maluśki, maluśki, jakiś ty wielguśki....chciałoby się zaśpiewać kolędą i bić pokłony na wszystkie strony. :-)
Ups...co jo godom, co jo godom :-) :-) ( za Laskowikiem z Tey'a). :-)
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2015-12-24 13:30
W Wigilię ponoć zwierzęta przemawiają ludzkim głosem. Z kolei okazuje się, że czasami naczelne mają problem, aby po ludzku się wyrażać, a nawet nie posiadają ludzkich uczuć.
Dlatego czasami do takich j/w warto odezwać się ludzkim głosem. A nuż coś zrozumieją.
Wojciech Łuszczykiewicz w sprawie WOŚP: to chwila, kiedy obłęd wkracza do gry.

>Wojciech Łuszczykiewicz z grupy Video opublikował na Facebooku wpis zaadresowany do Krystyny Pawłowicz. "Nie przeszkadza mi, że kłamiecie - poprzedni też kłamali (...) Ale moment, w którym woła Pani do katolików, aby nie wspierali WOŚP, to chwila, kiedy obłęd wkracza do gry" - napisał w poście Łuszczykiewicz. Artysta poruszył też kwestę Przystanku Woodstock i licznych zarzutów padających na przestrzeni lat pod adresem festiwalu w Kostrzynie. "Klnę Panią: niech Pani Boga do tego nie miesza, bo nie ma Pani o nim pojęcia" - pisze Łuszczykiewicz.

Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2015-12-28 05:39
Powodem nieodebrania odznaczenia przez pana profesora były decyzje, jakie Duda podął w sprawach ułaskawień i  TK.
Profesor porównał Dudę do tchórza? Ostre słowa naukowca

>Profesor powiedział, że wobec takich decyzji prezydenta nie czułby się dobrze, przyjmując odznaczenie od niego. –Taka dawka cynizmu i bezwolności u prezydenta Dudy, to jest coś wyjątkowego w historii ostatniego 25-lecia - ocenił naukowiec.

Nadrzędny - Autor kucyk24 Dodany 2015-12-28 14:42
I bardzo dobrze, nie są Narodowi Polskiemu potrzebni "naukowcy", nie uznający mechanizmów historii i obiektywnego interesu Polaków utożsamianej w woli Prezesa. 
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2015-12-28 20:04
Sławomir Sierakowski: Duda podsumował rok zdradą konstytucji

>Dziś polski konserwatyzm przeżywa swoją największą kompromitację po 1989 roku. To nie jest jego zwycięstwo, to jest jego porażka, którą podręczniki historii odnotują jako czas wstydu - pisze Sławomir Sierakowski dla Wirtualnej Polski. Zdaniem publicysty "Andrzej Duda ostatecznie objął rolę nie prezydenta wszystkich Polaków, ale zwykłego partyjnego cyngla, jakich w PiS-ie wielu".


Duda podpisał ustawę o TK. Tym samym postąpił wbrew temu, o czym mówił w swoim orędziu. Jeżeli ktoś ma inne zdanie, to znaczy, że ma zanik pamięci.

>Prezydent uznał sprawę TK za „zakończoną”, czyli zapomniał o swojej obietnicy zwołania pluralistycznej grupy roboczej w ramach Narodowej Rady Rozwoju, która miałaby opracować solidną nową ustawę o TK.
>Prezes kontroluje już Prezydenta, większość (na szczęście niekonstytucyjną) w obu izbach Parlamentu, unieszkodliwiony Trybunał. Teraz kolej na Prokuraturę, sądy, media publiczne a potem prywatne, organizacje pozarządowe (w tej sprawie PiS nie zdążył uchwalić gotowej już ustawy dyscyplinującej ngosy w 2007 roku), Radę Polityki Pieniężnej i NBP, ordynację wyborczą. Autokratyczne rządy Jarosława Kaczyńskiego w Polsce stają się faktem.


Źródło cytatu
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2015-12-28 21:07
Prof. Jadwiga Staniszkis krytycznie o rządach PiS i prezydencie. "Czuję się upokorzona"

>• Prof. Jadwiga Staniszkis ostro o rządach PiS i prezydenturze Andrzeja Dudy
>• Socjolog przekonuje w wywiadzie dla "Wprost", że "część posłów PiS już się wstydzi"
>• "Czuję się upokorzona" - mówi "Wprost" prof. Staniszkis
>- Znając wielu ludzi z PiS na eksponowanych stanowiskach uważam, że nie wytrzymają tego, co się dzieje - powiedziała w wywiadzie dla "Wprost" socjolog Jadwiga Staniszkis. W ostrych słowach oceniła nie tylko dotychczasowe rządy PiS, ale również prezydenta Andrzeja Dudę. - Kompromituje się nie tylko jako prezydent, ale i prawnik - dodała.


Zastanawiające, że dotychczasowa obrończyni prezesa zdobyła się na krytykę poczynań Dudy pod dyktando prezesa.
Nadrzędny - Autor kucyk24 Dodany 2015-12-29 09:05
W miarę postępu Rewolucji zwiększa się ilość wrogów.
Co do zawłaszczania instytucji i większości konstytucyjnej. Po co Narodowi Polskiemu jakieś instytucje, w których kryją się byli zomowcy i potomkowie agentów gestapo. Naród Polski wybrał jedną Partię do zaprowadzenia porządku w kraju, ta partia ma jednego Prezesa. Tak więc można powiedzieć, że dobro Polski reprezentuje tylko: jeden Naród, jedna Partia, Jeden Prezes. Reszta ugrupowań i instytucji jest zbędna lub nawet szkodliwa.
Nadrzędny Autor Nachbar Dodany 2015-12-29 12:38

>Naród Polski wybrał jedną Partię do zaprowadzenia porządku w kraju, ta partia ma jednego Prezesa. Tak więc można powiedzieć, że dobro Polski reprezentuje tylko: jeden Naród, jedna Partia, Jeden Prezes. Reszta ugrupowań i instytucji jest zbędna lub nawet szkodliwa.


Na terytorium Polski nie mieszka tylko i wyłącznie jeden naród - to raz. A po drugie - prezes otoczył się osobami, które mają dość ciekawe życiorysu związane z PRL-em. Ba, niektórzy są nawet odznaczeni medalami.
Andrzej Rzepliński: sytuacja wymaga, by nową ustawą o TK Trybunał zajął się szybko
Nadrzędny Autor Jola11 Dodany 2015-12-29 15:53
Kucyk, Ty w kabarecie powinieneś robić :-)
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2015-12-29 15:58
A ja czekam żeby w końcu uchwalili i podpisali ustawę emerytalną - baby 60 l. odpoczywać, a nie nerwy psuć. ;-) Ja poważnie, chociaż niektóre "młodsze" do szkoły bym wysłała. Jak nie patrzeć będzie miejsce dla młodych.
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2015-12-29 17:23
                          Serwus :-)
Jolu ! Co Ci się tak śpieszy ? Wszak do magicznej 60-tki masz daleko.  W moim wypadku (65/67) przy rencie stałej w zasadzie nie robi to różnicy. Za wyjątkiem tego że czuł bym się bezpieczniejszy. Czyli, że ZUS-owi nie odwali i rentę skasują.
                                                            Waldi.
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2015-12-29 17:28
"Spieszy" mi się żeby (jak pis) niektórych 60 latków odesłali na wypoczynek. To taka osobista uraza do niektórych z realu.
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2015-12-29 17:35
Rozumiem. Ale prawdopodobnie przymusu odejścia na emeryturę nie będzie. I osoby na dobrych etatach zębami będą się ich trzymać.
                                                                                  Waldi.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Aktualności (Strona 205) (3675328 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 330 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill