www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Praca / Dofinansowanie z pfron na "starego" pracownika (2097 - wyświetleń)
- Autor irysek Dodany 2016-01-04 23:24
Pracuję od 19 lat w prywatnej firmie, ON otrzymałam rok temu (na 3 lata), stopień umiarkowany 04-0. Pracodawca starał się o dofinansowanie z PFRON, ale ponieważ jestem "starym pracownikiem" nie otrzymał dofinansowania, ponieważ nie spełniony jest  "efekt zachęty". Dofinansowanie przysługuje nowo przyjętym pracownikom z ON . Moje pytanie jest czy gdybym się zwolniła z pracy ( na swoją prośbę) a następnie po pewnym czasie ten sam pracodawca by mnie zatrudnił to otrzymał by dofinansowanie na mnie? Obecnie pracuje na umowę na czas nieokreślony i nie chciałabym utracić praw pracownika zatrudniając się od nowa. Jak łatwo się domyślić chodzi o dofinansowanie plus ładnych kilka złotych (stopień umiarkowany)- pracodawca ma za darmo pracownika.
Nadrzędny - Autor bluengel Dodany 2016-01-05 13:48
Teoretycznie możliwe - po spełnieniu warunków. Ale pokręcona procedura. Rzadko się to udaje bezboleśnie, zawracanie trochę głowy. No i - nie taka była motywacja ustawodawcy...
Z premedytacją nie wchodzę w szczegóły, ponieważ wg mnie to średnio etyczne...
On często zarzucają szefom firm, że kombinują a sami chcą z premedytacją uczestniczyć w tym procederze - dziwna metoda na uzdrawianie systemu...
Nadrzędny Autor irysek Dodany 2016-01-05 14:16
Dziękuję za odpowiedź- w zasadzie upewniłam się co do moich wątpliwości. Pracodawca rzeczywiście kombinuje jak może jeśli jest okazja wyciągnąć gdzieś jakąś kasę. Ale pracuję w niewielkiej miejscowości gdzie jest bardzo duże bezrobocie i często pracownicy "muszą tańczyć jak zagra pracodawca".
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Praca / Dofinansowanie z pfron na "starego" pracownika (2097 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill