www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Komentarze do artykułów / renta z tytułu całkowitej niezdolnosci do pracy (23593 - wyświetleń)
- Autor tygrys01 Dodany 2015-12-18 18:41
witam , złozyłem wniosek o rente w maju na komisji lekarskiej bylem 19 listopada przeszedłem ja . i mam orzeczenie całkowicie niezdolny do pracy
lecz zus nie przyznał mi jej gdyz brakuje mi 4 miesiecy pracy
czy w takich okolicznoscich sad pracy moze mi ja przyznac na zasadzie
braku srodkow do zycia ,bo nie mam nic
brak mozliwosci podjecia pracy
brak srodków na leczenie ??
Nadrzędny - Autor TadeuszP Dodany 2015-12-19 00:03

> i mam orzeczenie całkowicie niezdolny do pracy


Czy niezdolność do pracy jest z ogólnego stanu zdrowia czy może z powodu wypadku lub choroby zawodowej?
To ma znaczenie.
Nadrzędny - Autor tygrys01 Dodany 2015-12-19 18:44
wypadku ,ale nie w pracy tylko komunikacyjny
Nadrzędny - Autor tygrys01 Dodany 2015-12-19 20:27
ogolnie jestem bardzo załamany bo władze publiczne odmawiaja mi pomocy nie mam nawet ubezpieczenia
pracy nie moge podjac bo mi zdrowie nie pozwala gdzie szukac pomocy ??
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2015-12-19 21:02
W Miejskim bądź Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej. Zależy gdzie mieszkasz.
                                  Waldi.
Nadrzędny Autor tygrys01 Dodany 2015-12-19 22:01
otrzymywałem zasiłek z GOPS lecz mi go odebrano .wiec na GOPS nie mam co liczyc
Nadrzędny - Autor TadeuszP Dodany 2015-12-19 23:51

>wypadku ,ale nie w pracy tylko komunikacyjny


A może w drodze do pracy lub z pracy?
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2015-12-20 09:43
Przecież pisze człowiek, że brał zasiłek z opieki, a ten (Tadeusz) w koło Wojtek to samo...
Nadrzędny - Autor tygrys01 Dodany 2015-12-22 20:47
czy ktos zna kogoś kto dostał rente mino ze brakowało mu lat pracy ?
Nadrzędny - Autor haniam62@wp.pl Dodany 2015-12-23 13:04
Nie
Nadrzędny Autor Romek. Dodany 2015-12-23 14:01
Nie.
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2015-12-29 15:49
Jak mało brakuje to można próbować najpierw napisać do Prezesa ZUS.
Nadrzędny - Autor tygrys01 Dodany 2015-12-31 22:26
Brakuje mi 6 miesiecy tak napisał zus, czy sąd moze to zmenic na moja korzysc ?
Nadrzędny - Autor tygrys01 Dodany 2015-12-31 22:27
nie mam zamiaru pisac nowego wniosku bo w moju złozyłem wniosek , i duzo bym stracił
Nadrzędny - Autor ecli Dodany 2015-12-31 23:00
Raczej mało prawdopodobne żeby ktoś wiedział co zadecyduje Sąd i jaki będzie wyrok, a sprawa może toczyć się nawet rok, dwa. Warto walczyć ze ZUS-em masz orzeczoną całkowitą niezdolność do pracy nie poddawaj się. Moja sprawa jest inna, ale toczy się ponad rok również zostałam pozbawiona środków do życia i nie mogę podjąć pracy to jest po prostu kpina... 
Nadrzędny - Autor tygrys01 Dodany 2016-01-01 11:13
tak, trzeba walczyc to jest nie zgodne z konstytucja władze publiczne maja obowiazek pomagac osobom niepełnosprawnym .
Nadrzędny - Autor haniam62@wp.pl Dodany 2016-01-01 11:34
No nie wiem czy to jest takie oczywiste.. Morze złóż w ZUS naliczenie lat pracy jeszcze raz,czy na pewno ci brakuje,bo czasami też źle naliczają 
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2016-01-01 12:10
To są sprawy uregulowane Ustawą i dla osoby w młodym wieku nie do przeskoczenia. Inaczej to wygląda gdy komuś brak np. pół roku w ostatnich 5-ciu latach ale może udowodnić 25 lat pracy wcześniej. Wtedy rentę uzyskuje. Znam taki przypadek z sąsiedztwa.
                                                               Waldi.
Nadrzędny - Autor tygrys01 Dodany 2016-01-03 19:39
ja mam 22 lat wypadek w wieku 19 lat . nie wyobrazam sobie zycia do końca zycia bez srodków , do tego znam ludzi co nigdy nie pracowali a jakims sposobem maja te renty
są tacy co udaja chorobe i nic im nie dolega .a wczesniej miałem tak ze pani w zus. dzwoniłem czesto uzyskała jakos prawo do renty , nawet juz mnie pocieszyła, nalezy czekac teraz na listonosza. az tu nagle w dzien co miało byc wypłacone zadzwonili ze ktos inny to przegladał i nie moga mi przyznac i kazali odwoływac sie do sądu
Nadrzędny - Autor ecli Dodany 2016-01-03 22:06
Skoro wypadek miałeś w wieku 19 lat czyli jeszcze się uczyłeś? Jeśli uczęszczałeś do szkoły to przysługuje ci renta socjalna i takim o to sposobem dostają rentę osoby które nigdy nie pracowały.

Renta socjalna przysługuje osobie, która:
•  jest pełnoletnia oraz
•  jest całkowicie niezdolna do pracy z powodu naruszenia sprawności organizmu, które powstało:
o  przed ukończeniem 18. roku życia albo
o  w trakcie nauki w szkole lub w szkole wyższej - przed ukończeniem 25. roku życia albo
o  w trakcie studiów doktoranckich lub aspirantury naukowej.

http://www.zus.pl/default.asp?p=4&id=406
Nadrzędny - Autor tygrys01 Dodany 2016-01-06 00:01
no własnie ze sie nie uczyłem bo to był lipec a szkołe ukończyłem
Nadrzędny - Autor haniam62@wp.pl Dodany 2016-01-06 09:22
ale ubezpieczenie jest ważne i aktualne do września,przez całe wakacje 
Nadrzędny - Autor ecli Dodany 2016-01-06 12:44 Zmieniony 2016-01-06 12:47
Tak ale po wakacjach byłeś zapisany do jakieś szkoły ? nie wiem jak to jest bo formalnie kończymy szkołę pod koniec czerwca i od września lub października znowu zaczynamy tak więc jest ta ciągłość. Może zadzwoń i się popytaj powiedz, że miałeś ubezpieczenie szkolne w czasie wypadku i czy nie przysługuje ci w takim razie renta socjalna?? Tylko znając ZUS będą ci kazali wypełnić nowe papiery o rentę socjalną i stawić się ponownie na komisje :/  masakra
Nadrzędny - Autor tygrys01 Dodany 2016-01-07 16:46
ukończyłem szkołe, potem 6 miesiecy szukałem pracy byłem zajerestrowany jako bezrobotny po 6 miesiacach znalazłem prace od lutego umowa była do wrzesnia jakos tak nie pamietam ale w lipcu ten wypadek , zreszta chciałem isc dalej sie uczyc i teraz jestem w takiej sytuacji ze chyba lepiej isc sie powiesic .
( czyli majac 18 lat ukończyłem szkołe ) zus napisał ze mam 7 miesicy 6 dni pracy .
- z GOPS  nie dostane bo rodziców dochody przekraczaja
- renta socjalna jest dla uczniów
- a tu musze udowodnic 12 miesiecy pracy .
a do pracy nie pojde nawet jak bym chcial, mam martwice kosci nawet nie mam za co sie leczyc
 
napisalem tak do sadu , zobaczymy tylko ze sady zawsze bronia bidzetu państwa a nie obywatela
Nadrzędny - Autor ecli Dodany 2016-01-07 19:17
Renta socjalna nie jest tylko dla uczniów może ją mieć nawet osoba która ma 40 lat, ale jej warunkiem uzyskania  jest powstanie całkowitej niezdolności do pracy przed ukończeniem 18 roku życia lub w trakcie nauki. Mnie ZUS uzdrowił przed operacją endoprotezy kolana które jest po poważnych powikłaniach i po 15 operacjach + 3 operacje biodra również zostałam bez środków do życia(utrzymują mnie rodzice) odwołałam się do Sądu ale to już trwa ponad rok i końca nie widać :/
Nie poddawaj się bo i tak nie masz nic do stracenia a możesz zyskać, dopóki sprawa toczy się w Sądzie masz ubezpieczenie tzn wszędzie widniejesz na czerwono ale NFZ pokrywa koszty leczenia tak mi tłumaczyli.
Nadrzędny - Autor tygrys01 Dodany 2016-01-07 19:58
No ja akurat mam od lekarza orzecznika zus  (całkowicie niezdolny do pracy ) sam lekarz w zus mowił ze powinienem juz wczesniej złozyc wniosek.
jak nie sąd ,pozostaje napisac do kancerali premiera
Nadrzędny - Autor ecli Dodany 2016-01-07 21:03
...no to trafiłeś na wyrozumiałego orzecznika ja przez 5 lat też byłam uznawana za całkowicie niezdolną do pracy ale w końcu trafiłam na uzdrowiciela który bez badania mnie uzdrowił przed operacją to jest dopiero wyczyn O_o
Nadrzędny - Autor tygrys01 Dodany 2016-01-08 21:12
No to ciezko. dopoki ten sejm nie zmieni tej stalinowskiej konstytucji beda tak ludzie cierpiec
Nadrzędny Autor W z K Dodany 2016-01-08 21:14
Że tak zapytam; A co ma Konstytucja do tego ?
Nadrzędny - Autor Romek. Dodany 2016-01-09 14:20
Za,jak to nazwałeś,stalinowskiej konstytucji,już byś za takie słowa oglądał białe niedźwiedzie.I to nie w zoo.
Nadrzędny Autor m166 Dodany 2016-01-09 22:05
Proszę państwa co tu dużo debatować trzeba mieć szczęście aby trafić na „Fachowca z prawdziwego zdażenia” a przede wszystkim na Człowieka a nie jakiegoś sługusa zusu za kasę
Nadrzędny Autor kucyk24 Dodany 2016-01-10 12:11
Właśnie za Stalina rozdawano na lewo i prawo różne przywileje. Całkowita niezdolność do pracy to umiarkowany stopień niepełnosprawności. Duża część posiadających taki stopień normalnie pracuje. Problemem są w tym wypadku kwalifikacje a nie stopień niepełnosprawności. Jeśli się niczego nigdy nie nauczyłeś i nie zamierzasz się nadal uczyć to musisz żerować na pomocy publicznej.
Nadrzędny - Autor bluengel Dodany 2016-01-09 22:06
tygrys - i to ostatnie zdanie znakomicie potwierdza moje podskórne domysły na temat Twojej faktycznej motywacji i postawy...
Tobie się po prostu robić nie chce, więc całą swoją energię poświęcasz na słuchanie i powtarzanie bzdetów.
Chłopie, całe dalsze życie masz zamiar tak nad sobą biadolić zamiast się wziąć w garść??? W Twoim wieku??? Masakra jakaś...
Nadrzędny Autor tygrys01 Dodany 2016-01-11 00:11
Nie moge isc do pracy + to ze mieszkam w takim miejscu ze trzeba duzo chodzic a ja bym sie chyba wykończył
jak bys złamał kregosłop 2 uda 2 podudzia stopa i staw skokowy w tym 3 złamania 3 stopnia inaczej bys mówił
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Komentarze do artykułów / renta z tytułu całkowitej niezdolnosci do pracy (23593 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill