www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Aktualności (Strona 213) (3675645 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 330 Poprzednia strona Następna strona  
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2016-01-14 12:25
Dzisiaj jestem niedospana, wtedy nieprzyjemna, a Sądy za wcześnie zaczynają :-( do tego wszystko się nagrywa. Mam jeszcze coś "trudnego" do załatwienia - można odłożyć, ale będzie mnie męczyć :-) Zapodaj jakiś blues czy coś :-)
Nadrzędny Autor W z K Dodany 2016-01-14 12:53 Zmieniony 2016-01-14 12:55

>Zapodaj jakiś blues czy coś :-)<


Ale masz sobie dobrze :-) zaraz spełniam to co pragniesz :
Ktoś pamięta jeszcze taki zespół jak "Kasa chorych" ?
  Zatem dla przypomnienia twór instrumentalny. :

>https://www.youtube.com/watch?v=JshBc1xzFGQ<


Może to będzie lepsze ?

>https://www.youtube.com/watch?v=xL8edJhiqEk<


                         Waldi.
Nadrzędny - Autor TadeuszP Dodany 2016-01-14 12:35

>Hi hi hi. To teraz Rogal będzie nam się plątał/wił w odpowiedzi aż z Rogalika paragraf się zrobi. :-)))))


Zacytuję mojego ulubionego autora "Myśli nieuczesanych"
"Byle smród co walczy z wentylatorem, uważa się za Don Kiszota"
Stanisław Jerzy Lec, Wydawnictwo Literackie, Kraków 1974. Wydanie V. Strona 21
Nadrzędny Autor Jola11 Dodany 2016-01-14 12:45
"Nasz" TadeuszekP to jak Bukietowa (Kubeł inni tł. Żakiet) - ostatnio jestem dla relaksu przy "Co ludzie powiedzą" - stary angielski humor (serial). :-)
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2016-01-14 13:12
Tadziu, problem w tym, że jest wiele smrodów, które myślą że dezodorant wystarczy i bierze prysznic raz w tygodniu .Jak taki'przegląd tygodnia' wszedł do autobusu to był problem w czuciu ;przez cały dzień, ale kiedyś nie było wyboru . Don Kichot, pewnie i z tego powodu wspinał się na wiatrak by nie czuć tego smrodu ;-). I poco to ?" Wystarczyło wziąć tylko prysznic ;-) .
Pozdrawiam wszystkich tych za i tych przeciw ;-) . A Iota gdzie znowu lota ????
Nadrzędny - Autor TadeuszP Dodany 2016-01-14 13:33
Adam, zgadzam się z Tobą, że myć się trzeba i klasyk to przewidział:
"Myjcie się dziewczyny
Nie znacie dnia ani godziny" :-)
Ale czy zestawienie smrodu z Don Kichotem miało na celu popularyzację mydła i wody?
Żeby nie eskalować sporu powiem tak:
Nie tylko :-)
Pozdrawiam,
Tadeusz :-)
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2016-01-14 13:52
Iota pewnie tłumaczy, żyć z czegoś trzeba.
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2016-01-14 14:06
no trzeba, ale dzioucha;) nie powinna zaniedbywać tego forum, bo się zawali ;-) .
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2016-01-14 14:25

>zaniedbywać tego forum, bo się zawali ;-) . <


Złego licho nie bierze :-)
                                Waldi.
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2016-01-14 17:07
Tak to jest jak pod kimś dołki się kopie:

>http://wiadomosci.dziennik.pl/polityka/artykuly/510567,beata-szydlo-frans-timmermans-odznaczenie-komisarz-komisja-europejska-ke.html<


>Wygląda na to, że premier Beata Szydło zaliczyła wpadkę. Dziś rano szefowa rządu, która była gościem programu "Jeden na Jeden" w TVN24 mówiła m.in., że unijny komisarz Frans Timmermans "został odznaczony przez prezydenta Komorowskiego, może dlatego nie sympatyzuje z nami". Okazuje się, że Timmermans odebrał odznaczenie nie tylko od Komorowskiego... <


                                             Waldi.
Nadrzędny - Autor kucyk24 Dodany 2016-01-14 18:46
Polski sejm bieżącej kadencji może wszystko i nie podejmuje decyzji politycznych. Sejm może podejmować dowolne uchwały, które wszyscy muszą wykonywać. Apeluję aby nasz Sejm podjął natychmiast uchwałę zobowiązujący Papierza do odebrania nadanego prof. Rzeplińskiemu odznaczenia. Prezes Trybunału Konstytucyjnego Andrzej Rzepliński został bowiem odznaczony papieskim Krzyżem Pro Ecclesia et Pontifice (Dla Kościoła i Papieża) za zasługi dla Kościoła i systemu prawnego w Polsce. Tym samym Ojciec Święty stał się zakładnikiem Platformy Obywatelskiej i stroną w konflikcie pomiędzy Patriotycznym Rządem i szkodliwą opozycją. Mam nadzieję, że wszyscy Uczciwi Polacy potępiają takiego stronniczego Ojca Świętego i jego polskich funkcjonariuszy.
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2016-01-14 18:54

>Prezes Trybunału Konstytucyjnego Andrzej Rzepliński został bowiem odznaczony papieskim Krzyżem Pro Ecclesia et Pontifice <


Kucyku! - Tego to nie wiedziałem. A który to papież dopuścił się tej "niezręczności" ?
Nadrzędny Autor kucyk24 Dodany 2016-01-14 20:54
Aktualny Papierz na początku 2015 roku.
Nadrzędny - Autor TadeuszP Dodany 2016-01-14 18:08

>Złego licho nie bierze :-)
>                                Waldi.


No .... chociaż raz trafna samokrytyka :-)
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2016-01-14 18:15

>http://wiadomosci.onet.pl/swiat/o-polsce-mowia-w-calej-europie-obawy-sa-spore/6p9xqq<


Będzie się wstyd gdziekolwiek w Europie pokazać bo taki obciach Polsce PiS przynosi. Żenada........
                                           
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2016-01-14 18:20
Możesz założyć kaptur, będziesz niewidzialny.
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2016-01-14 18:28
Zawsze chodzę, mówię z otwartą przyłbicą. Nie mam nic do ukrycia. A kapturów po prostu nie lubię.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2016-01-14 18:38
To masz problem. Skoro się wstydzisz. :-)
Nadrzędny Autor W z K Dodany 2016-01-14 18:43
Tak,- bo ten wstyd przynosi rząd mojego kraju.  Dla patrioty to naprawdę problem. I ma być jeszcze niespełna 4 lata takiego obciachu ?
Nadrzędny - Autor TadeuszP Dodany 2016-01-14 18:53
Skoro Onet tak podaje to musi być PRAWDA :-)
To tak jak w Rosji, jaka jest różnica między gazetami Prawda i Izwiestija (Wiadomości)
Ano taka, że w Prawdzie nie ma Wiadomości a w Wiadomościach - Prawdy.
Jeśli się ktoś wstydzi za swoją Ojczyznę teraz to już dawno powinien spalić się ze wstydu za poprzednie 8 lat.
Putin rozdaje obywatelstwa więc można "wybrać wolność" i pozbyć się wstydu!
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2016-01-14 22:53
Ani myślę wstydzić się za kogokolwiek.. a z patriotyzmem też mam "na bakier", tam gdzie chleb - tam ojczyzna.. Nie ma co skazywać kogokolwiek na "zsyłkę", ale podoba mi się demokracja. Nie znoszę "jedynie słusznych opcji", obojętnie pod czyim przywództwem. Tylko czy dorośliśmy do demokracji??? Przede wszystkim należało by od przedszkola uczyć szacunku do drugiego człowieka i poszanowania jego wolności. Dziś nauczono młodych jedynie "samo istnienia". NIe będzie dobrze :-(
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2016-01-15 08:53

>http://wiadomosci.onet.pl/kraj/rzeczpospolita-powstaje-polska-gwardia-narodowa/6ebr3n<


Tak się zastanawiam- czy A. Macierewicz naprawdę nie ma lepszego pomysłu na obronę naszych granic?
Tego typu formacje nigdy (po za propagandowymi) nie przyniosły korzyści obronnych. Wszak mieliśmy to już w okresie międzywojnia, o pospolitych ruszeniach nie wspomnę. Niemcy gdy już przegrywali wojnę także powołali  swój Folkszturm i też był to niewypał. Moim zdaniem Macierewicz nie sprawdza się jako minister bo ma tylko takie chłopięce wizje tyczące Polskiej Armii.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2016-01-15 09:43
A w USA też rządzi Macierewicz?
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2016-01-15 10:21
Rogal,- Zadałeś pytanie co najmniej niedorzeczne. Po pierwsze tamtejsza Gwardia Narodowa w zamyśle ma głownie służyć do przeciwdziałania klęskom żywiołowym, ochronie mienia ewentualnie zagrożeniom atakami terrorystycznymi.  Po za tym przywoływanie w tym kontekście USA i PL to jak porównywanie słonia i mrówki. Pod względem liczebności, uzbrojenia i dofinansowania. Po drugie tamtejsza Gwardia nigdy nie miała okazji ( i bardzo dobrze) wykazać się w boju z najeźdźcą.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2016-01-15 11:32
Nakłady i środki są proporcjonalne do wielkości kraju. Nasza OT jakby się nie nazywała także służyłaby pomocą w razie klęsk żywiołowych, podobnie jak to robi zresztą regularne wojsko. skrytykowałeś pomysł, daj alternatywę. Może jak Francuzi mamy na zagrożenie reagować śpiewaniem piosenek?
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2016-01-15 11:42

> skrytykowałeś pomysł, daj alternatywę.<


Jest tylko jedna alternatywa - pieniądze. Oczywiście najlepiej jak jest ich dużo i są mądrze na nowoczesny sprzęt wydawane. Ale widać u nas rząd PiS-u wzorem Rambo wyposaży wojsko w patyki aby nimi samoloty strącać.  A pieniędzy na wyposażenie armii brakuje bo rząd misi sobie "dobrą zmianę" zrobić. Rewelacja ! Uczcie się rosyjskiego bo niedługo może on być niezbędny.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2016-01-15 11:52
Brakuje? To ciekawe, wszak to PiS podniósł wydatki na obronność z 1,95 proc. PKB na 2 proc. PKB. Pewnie, że zawsze mogłoby być więcej, jednak poczytaj sobie o modernizacji armii. Tej prowadzonej jeszcze przez PO i planowanej, zobaczysz że szło i idzie w dobrym kierunku. Zapraszam do Warszawy do zakładów Radwar, albo tam gdzie pracuje mój szwagier, tworzy oprogramowanie do robotów wojskowych, szczęka by Ci opadła.
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2016-01-15 12:48

> wszak to PiS podniósł wydatki na obronność z 1,95 proc. PKB na 2 proc. PKB<


Tu po prostu skłamałeś albo brak Ci wiedzy (sam to rozstrzygnij) Tu masz dowód kto i kiedy wydatki na wojsko podniósł ( lipiec 2015)

> http://tvn24bis.pl/z-kraju,74/polska-zwieksza-wydatki-na-wojsko-prezydent-podpisal-ustawe,562631.html<

Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2016-01-15 12:51
Ok. Podniosło PO i co z tego? Ważne jest to, że wydatki rosną, nie płacz więc o braku kasy.
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2016-01-15 13:15

>o braku kasy. <


Coś mi się wydaje, że budżet MON po cichu będzie "ostrzyżony". Oczywiście rządzący tego nie nagłośnią ( ściśle tajne).
Nadrzędny Autor rogal160 Dodany 2016-01-15 15:02
Masz rację, wydaje Ci się.
Nadrzędny Autor TadeuszP Dodany 2016-01-15 11:56
Ta dyskusja sprowadza się do "Myśli ...." Leca:
"Choćbyś krowie dał kakao - nie wydoisz czekolady"
I tak jest z WzK. Jeśli robi/mówi coś PIS to be

>Ale widać u nas rząd PiS-u wzorem Rambo wyposaży wojsko w patyki aby nimi samoloty strącać


ale jak Komorowski jako minister MON powiedział, że polski pilot i na drzwiach od stodoły wyląduje to .... mądre i naturalne :-)
Typowe i bezdyskusyjne.

P.S.
Język rosyjski znam bardzo dobrze i używam go w kontaktach z przyjaciółmi z Ukrainy, Rosji i Białorusi.

P.S.2

>Jest tylko jedna alternatywa .....


Z tym zgadzam się w całej rozciągłości, Nie ma dwóch/więcej alternatyw - to wynika z sensu tego słowa. :-)
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2016-01-15 12:26

>Może jak Francuzi mamy na zagrożenie reagować śpiewaniem piosenek?<


Zdecydowanie nie . Nasze oddziały najlepsze są w odtwarzaniu czegoś co już dawno minęło...najlepiej Bitwę pod Grunwaldem .Koszty małe, bo to inwencja prywatna a dwa miecze to nie majątek ;-).
Nadrzędny Autor W z K Dodany 2016-01-15 12:49 Zmieniony 2016-01-15 12:53
    > wszak to PiS podniósł wydatki na obronność z 1,95 proc. PKB na 2 proc. PKB<

  Rogal !Tu po prostu skłamałeś albo brak Ci wiedzy (sam to rozstrzygnij) Tu masz dowód kto i kiedy wydatki na wojsko podniósł ( lipiec 2015)

    > http://tvn24bis.pl/z-kraju,74/polska-zwieksza-wydatki-na-wojsko-prezydent-podpisal-ustawe,562631.html<
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2016-01-15 12:50
Znasz historię obrony więzienia w Karballi? Porównaj to z holenderskimi żołnierzami w Srebrenicy.
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2016-01-15 12:57
A cóż to ma do rzeczy? Do tematu?  Rogal proszę wytłumacz się z pisania nieprawdy.
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2016-01-15 14:39
Daj sobie spokój WzK z Rogalem, bo jak widzę nie tylko z historią ma problem ale i m.in. z geografią :-( Może powinien postarać się o wizę, kasę i polecieć tam, wynająć samochód i przejechać się po części kraju to coś pokapuje. Tam jest też Policja i u nas ale porównać się nie da "statystycznie" ;-)

Jak rozumiem dla "TadeuszkaP" włączyłeś ignora, to napisz mu o tym, bo dalej będzie kamieniami rzucał z za węgła i nożykiem machał - taka praska natura. Napisz mu też - wklej co to jest przenośnia, porównanie itd. żeby pojął różnicę: Komorowski w ten sposób docenił - chwalił umiejętności i wyszkolenie polskich pilotów.

Z linku który podałeś "najciekawsze" jest to ciągłe "by", a rokujące źle dla Polski i jak mówisz j. ruskiego trza się uczyć:

>"Szkielet" stanowiliby żołnierze zawodowi, skoszarowani w brygadach niedaleko granicy z Rosją – informuje "Rzeczpospolita"<


No na każdym kroku "Tadeuszek" to Bukietowa  :-) szkoda, że Rogalowi się udziela :-(

Blusik ok. :-)
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2016-01-15 15:06

>Jak rozumiem dla "TadeuszkaP" włączyłeś ignora, to napisz mu o tym, bo dalej będzie kamieniami rzucał z za węgła i nożykiem machał - taka praska natura.<


Już kiedyś pisałem o tym, że włączyłem "ignoruj" i postów nie widzę, bo nie warto.

>to Bukietowa<


Też oglądam niektóre odcinki tego filmiku. Szkoda, że tak wcześnie go puszczają ( na TV Puls). powtórzę za nią: Nie Bukietowa a Buket.
Nadrzędny Autor Jola11 Dodany 2016-01-15 15:21
Ja w necie, mi przypomina TP tym, jak zawsze wspomina o siostrze co ma wieeelki dom, jacuzzi i kucyka itd. :-) Tak w ang. wersji to ""Kubłowa - Kubeł".
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2016-01-15 15:18
Mam problem ze wszystkim, już Ci to niedawno przyznałem:)
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2016-01-15 15:35
Rogal: nie nabzdyczaj się, nie puszczaj focha, tylko zrozum to co ktoś pisze nawet jak nie po Twojej myśli :-)
Nadrzędny Autor rogal160 Dodany 2016-01-15 15:41
Nigdy w życiu:)
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2016-01-15 15:03
Ma do rzeczy to, że deprecjonujesz nasze obecne wojsko. Tłumaczyć się nie mam zamiaru. Pomyliłem się, ot ludzka rzecz.
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2016-01-15 15:10
Rogal, proszę przeczytaj moje poprzednie posty ze zrozumieniem:

>deprecjonujesz nasze obecne wojsko<


To nieprawda. Jeżeli już cokolwiek/kogokolwiek deprecjonuję to niezrozumiałe zachowania ministra tegoż wojska. Łapiesz różnicę ?
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2016-01-15 15:19
Nie zarzucaj mi raku zrozumienia bo ocierasz się o bycie niemiłym.
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2016-01-15 15:28

>ocierasz się o bycie niemiłym.<


Aby uniknąć takich skojarzeń/doznań to to proszę abyś w swoich odpowiedziach był rzetelny , rzeczowy i  prawdomówny.
Nadrzędny Autor rogal160 Dodany 2016-01-15 15:35
Oczywiście, tak się stanie o Panie gdy tylko będziesz stosował zasadę wzajemności.
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2016-01-15 15:25
No i widzisz Rogal: Ty się pomyliłeś, ludzka rzecz, inni w tej sytuacji to idioci.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2016-01-15 15:34
Skoro tak twierdzisz.
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2016-01-15 15:37
No właśnie :-( Nie "twierdzę" tylko Ty piszesz.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Aktualności (Strona 213) (3675645 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 330 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill