www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Aktualności (Strona 215) (3702644 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 330 Poprzednia strona Następna strona  
Nadrzędny - Autor TadeuszP Dodany 2016-01-17 22:27

> Autor kucyk24 Dodany 2016-01-16 13:40
>Ta amerykańska agencja to ukryta opcja niemiecka sterowana z Tel Awiwu


http://nowyekran.info/wiarygodnosc-sp-a-sprawa-polska/
http://forsal.pl/artykuly/792456,marcin-petrykowski-standard-poor-s-zyciorys.html
Kucyk! Skąd miałeś taką wiedzę?
Prorok czy co??? :-)
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2016-01-18 08:50
W obliczu debat na forum europejskim Kaczyńskiemu wyraźnie "mięknie rura". Niestety, jak wcześniej udowodnił wiarygodność tego człowieka jest żadna.
Tym nie mniej artykuł wart ( w całości) przeczytania.

>http://wiadomosci.onet.pl/kraj/przelomowa-deklaracja-jaroslawa-kaczynskiego-nt-trybunalu-konstytucyjnego/gm3sk6<

Nadrzędny - Autor Kobietka Dodany 2016-01-18 12:08
Czym ich karmiono w Jachrance,że niektórym udzieliła sie pomroczność jasna?A może krzyczeli nie"Polska w ruinie" a "Polskę  zostawimy w ruinie"?
http://fakty.interia.pl/wywiady/news-karczewski-sytuacja-polityczna-bedzie-sie-stabilizowac-to-ko,nId,1955811
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2016-01-18 12:35
Zachwyconym może trzeba i to pokazać:
"...sejmowa komisja ds. kontroli państwowej pozytywnie zaopiniowała projekt budżetu Państwowej Inspekcji Pracy, który zakłada ośmioprocentowy wzrost wynagrodzeń i 30 etatów więcej w jej budżecie na 2016 r. Budżet Inspekcji na 2016 r. ma wynieść 317,8 mln zł, przy 291,4 mln w 2015 r.; wynagrodzenia będą stanowiły ponad 80 proc. wydatków - 242,3 mln
zł."
"Sitarski przekonywał, że jego klub jest przeciwny marnowaniu pieniędzy na wystawne przyjęcia i bankiety, organizowane przez Głównego Inspektora Pracy. "Są organizowane rauty, bale, wydawane są publiczne pieniądze, np. koszt jednego balu w listopadzie 2015 na Zamku Królewskim w Warszawie wyniósł ponad 120 tysięcy złotych" - zaznaczył. Jak ocenił, Inspekcja prowadzi też "bliżej nieokreśloną działalność promocyjną"."

I nie pomogło, jakby nie było sprawy, nowy budżet dostali, podwyżki dostali, etaty dostali.
A miało być inaczej, czy się wszystkim zdawało i się przesłyszeli?!

Źrodło wiadomości tu:
http://biznes.pl/kraj/kukiz-15-chce-obnizenia-budzetu-panstwowej-inspekcji-pracy/2cc2j7
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2016-01-18 12:54

>, nowy budżet dostali, podwyżki dostali, etaty dostali. <


Bo to jest właśnie sedno i sól tej "dobrej zmiany". PiS-owska drużyna czerpie z publicznych pieniędzy ile się da.........A "ciemny lud to kupi".
Nadrzędny Autor w-zetka Dodany 2016-01-18 13:00
"wynagrodzenia będą stanowiły ponad 80 proc. wydatków". Ponad 80%!  No chyba, że chodzi o totalną kontrolę kontroli i kontrolami poganianie wszystkich. Bogaty weźmie prawnika, a małe firmy wykop, nie wypłaca się, jak coś było nie tak. Sklepom internetowym tez przyłożyli jak kijem. Czyli szary obywatel straci, a będzie na rauty za 120 tys. Za dobrze wykonaną pracę, prawie sprawiedliwie. Prawie.:-)
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2016-01-18 13:30
Tylko, że PIP jednak jest potrzebna.
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2016-01-18 14:11

>PIP jednak jest potrzebna. <


Działająca zgodnie ze swoim statutem - tak!
Ale PiS-owscy działacze zrobili z niej "dojną krowę". Czy oprócz "skoku na kasę" słyszałeś w ostatnich miesiącach o jakiś konkretnych statutowych działaniach ? Ja nie.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2016-01-18 14:21
o działaniach PIP nie słyszałem nic dobrego od wielu lat i nie statut tylko ustawa to po pierwsze. PiS dojna krowa, ok, za PO było ok?
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2016-01-18 14:31
"Mamo, a on/ona się zaczęli" :-) Kurcze, ale to teraz ma być prawie i sprawiedliwie, jako krzyczeli w zbożnym natchnieniu niektórzy natchnieni w kampanii wyborczej. A co jest?
Nadrzędny Autor rogal160 Dodany 2016-01-18 19:37
Patrz, jestem wróżką, przewidziałem co napiszesz.
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2016-01-18 14:49

>i nie statut tylko ustawa to po pierwsze.<


I tu się mylisz. Myślałem, że jesteś bardziej zorientowany w prawie i polityce.  Ale z życzliwości dla Ciebie wyszukałem Ci statut PIP. Proszę zapoznaj się z nim.

>http://www.bip.pip.gov.pl/pl/bip/statut_pip_1_04_2004<

Nadrzędny Autor rogal160 Dodany 2016-01-18 19:36
Jasne, że ma statut, ale jego treść jest pochodną ustawy.
Nadrzędny Autor w-zetka Dodany 2016-01-18 14:20
To 120 tys. na bankiet też?
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2016-01-18 13:34

>Niestety, jak wcześniej udowodnił wiarygodność tego człowieka jest żadna.Tym nie mniej artykuł wart ( w całości) przeczytania.<


Pan Jarosław uczy się na błędach jak wielu zresztą . Smutne jest to, że my wszyscy za nie zapłacimy! Frankowicze, wycieczkowicze, biedni i bogaci . Czy było warto ?
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2016-01-18 14:06

>Czy było warto ? <


To jest akurat to czym politycy PiS-u najmniej się przejmują. Przecież zrobili sobie "dobrą zmianę" i tylko kasa i stanowiska się liczą.
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2016-01-18 22:01
Jak widzę nadal to samo - wciąż ten sam wątek.
Ja mam tyko pytanie - i żeby nie byo nie staję tu w obronie PISu:

Jak to było kiedy PO wygrało wybory?
Było dokładnie tak samo - zrobili sobie "dobrą zmianę" - inaczej sie to nazywało, ale efekt ten sam.
Obsadzili się wszędize gdzie tylko się da, media też przejęli, ale jakoś nie było tyle krzyku wokół - fenomen - czy jak to inaczej nazwać?
Nadrzędny - Autor TadeuszP Dodany 2016-01-18 22:14

>Obsadzili się wszędize gdzie tylko się da, media też przejęli, ale jakoś nie było tyle krzyku wokół - fenomen - czy jak to inaczej nazwać?


Wiesz co Gollum, w tej chwili jest Schetyna u Lisa i wytłumaczył problem Platformy mniej więcej takimi słowami:
-Największy problem to fakt, że teraz PIS ma władzę samodzielną. Po roku 2005 byli w koalicji z Samoobroną i LPR i łatwiej było ich obalić
Szczery gość z tego Schetyny :-)
Władza to nałóg, z którego trudno się wyleczyć :-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2016-01-18 22:20
Schetyna niestety mizernie wypadł. On nie poprowadzi PO do wygrania następnych wyborów. Za słaby jest moim zdaniem. Oczywiście to mnie nie smuci, bo PO to nie moja ulubiona partia.
Nadrzędny Autor w-zetka Dodany 2016-01-18 22:34
To akurat nie Schetyna jest słaby, ale cale PO. Powinni się rozwiązać przed upływem kadencji.
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2016-01-18 22:56

>On nie poprowadzi PO do wygrania następnych wyborów.<


Też tak uważam. Tusk go kiedyś określił (słusznie) mianem Shreka a to nie jest typ politycznego zwycięzcy. PO całkiem się rozwodni ale zrodziła się nowa nadzieja - "Nowoczesna". Zobaczymy jak to się "rozwinie".
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2016-01-18 23:06 Zmieniony 2016-01-18 23:13
Nowoczesna wygląda jak "młode" PO. Myślę, że ludzie już na to "nie pójdą".
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2016-01-19 08:57

>Nowoczesna wygląda jak "młode" PO.<


To właśnie mi się podoba. Świeżość i dynamika. Oby taki "obraz" utrzymał się do wyborów parlamentarnych. Oczywiście służby opanowane przez PiS już szukają na nich haków. Z pewnością coś tam znajdą a jeżeli nie to spreparują. Nie będzie łatwo.
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2016-01-19 09:13
Gdyby ktoś z PISu tak się wpowidział suchej nitki na Nim byś nie zostawił.
To się nazywa hipokryzja.
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2016-01-19 09:17

> suchej nitki na Nim byś nie zostawił.<


Gollum - tak się wypowiadasz jakbyś się dopiero wczoraj urodził. Już zapomniałeś te pełne furii PiS-owskie ataki z ostatnich 8-miu lat ? Te sztuczne mgły, trotyle i inne kłamstwa?
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2016-01-19 09:45
Za to Twoje urodziny były chyba tak dawno, że zapomniałeś jak się zachowała PO. Widzisz tylko i wyłącznie jedną stronę.
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2016-01-18 22:31
To na zakończenie dnia Gollum, skoro już dziś wpadłam.
Było dokładnie tak samo. Tylko chodzi o to, że jeśli ktoś przez lata i potem w kampanii wyborczej krzyczy na innych, ze kolesie, że to i tamto, a potem robi wszystko to samo, a nawet szybciej, gorzej i bez owijania nawet w bawełnę, to jest o czym mówić. Bo to jest wtedy czysta hipokryzja. Jeśli krytykowali niech robią lepiej, nie gorzej.
Jak ktoś lży poprzedniego prezydenta, a potem swojemu każe mówić per PAN Prezydent, bo inaczej obrażasz urząd , to jest to prawe i sprawiedliwe na swój sposób. ;-))))
Jak w grze chłopaka była strzelanka do prezydenta kraju, to niby  źle, że do niego wpadli. A tego nie wolno śmiechem dotknąć, bo pretorianie dostają spazmów z oburzenia.
I to mniej więcej takie różnice w podejściu. I żeby też nie było, że PO chwalę, bo miała za wiele za uszami.
Do kiedyś i do zaś.
Nadrzędny Autor Gollum Dodany 2016-01-18 22:51

>Tylko chodzi o to, że jeśli ktoś przez lata i potem w kampanii wyborczej krzyczy na innych, ze kolesie, że to i tamto, a potem robi wszystko to samo<


Zgadzam się i dlatego też napisałem, że nie piszę w obronie PISu - nie głosowałem na nich, ani na PO.
Ale czy PO nie robiło dokladnie tak samo - przed wyborami obiecanki cacanki, jak to bedzie pięknie, a jak jest teraz źle i co trzeba zmienić, a jak się dostali do wladzy - białe rękawiczki i jazdaaaa...
Fakt - robili to po cichu, ale robili dokładnie to samo.
Nadrzędny - Autor TadeuszP Dodany 2016-01-18 13:40
No i stało się!
Obudziłem "demony stalinizmu" :-)
Chyba źle słuchaliście swojego guru Donalda Tuska podczas konferencji prasowej z Prezydentem Dudą, który nawoływał:
-dyskutujmy o Polsce powściągliwie i bez histerii
Szczególnie WzK stracił swoją wiarygodność z powodu kłamstw.
Już trudno się połapać kiedy kłamie a kiedy nie.
Nadrzędny - Autor Kobietka Dodany 2016-01-18 14:06
Tadeuszu Pisuarkiewiczu nie wszyscy pamietaja czasy twojego guru Stalina.:-p Przejdz na jasna strone mocy.:-):-):-)
Nadrzędny Autor w-zetka Dodany 2016-01-18 14:17
Jak mam być szczera , ja też nie pamiętam stalinizmu. Z opowiadań wiem, że była totalna inwigilacja i terror. Ludzie bali się szeptem mówić. Dopiero wiele dekad potem stwierdzono, że jak się naród odśmieje, nie wyjdzie na ulicę.
Dziś znowu śmiać się nie można. Jak się pośmiałaś z Tuska, albo ktoś przezywał, włos mu z głowy nie spadł, a spróbuj z Kaczyńskiego. :-) Może nawet nie on sam, bo podobno ma poczucie humoru, ale jego pretorianie dopadną  do nogawki.
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2016-01-18 14:12
Demon kaczyzmu nigdy za to nie śpi. :-)
Wytykanie ewidentnych błędów i wypaczeń to nie histeria. Podobnie krytykowałam rządy PO, choć Rogal mnie wtedy przekonywał, że nie mam racji, bo wypływająca kasa to rzekomo były tylko drobiazgi w skali budżetu.

> Już trudno się połapać kiedy kłamie a kiedy nie.


Łatwo rzucasz zarzutami, zbyt łatwo, lepiej się zastanów, zanim rzucisz słowem, panie prawie złotousty. :-)

Co do Tuska, zachował się przyzwoicie, bo brudy pierze się w domu, aalbo w cztery oczy.
Natomiast prezydent Duda, "ja jako prezydent" jak mówił w Anglii o Polsce? A pani Szydło pełniąca obowiązki premiera widziała Polskę w ruinie i na tle ruin się ustawiała.
To było dobrze? Więc zanim zarzucisz gdzieś bałagan, pomyśl, co jest na własnym podwórku.
Nadrzędny Autor TadeuszP Dodany 2016-01-18 19:25

> Już trudno się połapać kiedy kłamie a kiedy nie.
>Łatwo rzucasz zarzutami, zbyt łatwo, lepiej się zastanów, zanim rzucisz słowem


W-zetko, myślę że tak inteligentny i oczytany człowiek (WzK) może sam podejmować polemikę ale tak się składa, że po każdym konkretnym zarzucie nabiera wody w usta i zasłania się "ignorem".
Więc, pozwolisz, nie będę Ci tłumaczył się ze swoich zarzutów kłamstw WzK.
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2016-01-18 14:12
Tadziu, uszczypnij się !!! Jakie '"obudziłem demony" patrzysz w lustro ;-) . Co się zaś ma do Tuska to robi wiele żeby prezydent Duda był rozumiany w unii . Jest to trudne, ale prezydent Duda zawsze może liczyć na pomocną dłoń . Faktem jest że z tego marazmu (do jakiego doprowadzono naszą gospodarkę będzie ciężko . Wczoraj prawa ręka prezydenta Dudy prosiła i pytała czy Pomożecie ???? Deja vu ? Czy co ?
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2016-01-18 14:24
Podaj dowody marazmu i co konkretnie zrobił Tusk dla Dudy?
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2016-01-18 14:47
Kazał mu przejść na drugą, jaśniejszą stronę mocy. A Duda wykonuje tylko to co każe prezes ;-).
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2016-01-18 14:53
Żałosne jest takie gadanie.
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2016-01-18 14:53

>A Duda wykonuje tylko to co każe prezes<


Bez zgody prezesa nawet uczesania nie zmieni, grzywki nie poprawi . To taki nowy typ niezależności :-(
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2016-01-18 15:26
Obrażasz Prezydenta Polski.
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2016-01-18 15:33
A cóż to za prezydent co ironii się boi ?? Czy wart swojego urzędu ??
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2016-01-18 15:38
Nawet gdybyś go znał osobiście, to nie masz prawa poniżać Prezydenta naszego kraju.
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2016-01-18 15:43
Proszę odpowiedz mi ; Czy to, że nie podałbym mu ręki jest poniżaniem ? Człowiek honorowy nie podaje dłoni komuś kto krzywo przysięgał (  w tym wypadku) na Konstytucję. Dlaczego nie zaprzysiągł  kilku legalnie wybranych sędziów ? Albo inaczej : Jaki przepis prawny nakazuje podawanie ręki ? Jestem przekonany, że żadnego paragrafu nie łamię.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2016-01-18 16:07
Co Ty z tym podawaniem ręki wyskoczyłeś? Dobrze wiesz, że mówię o czymś innym. 
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2016-01-18 16:13

>wiesz, że mówię o czymś innym.  <


Nie bardzo wiem. Zarzuciłaś mi poniżanie a nie podałaś jakiegokolwiek przykładu. Jestem pewny że A. Dudę nie poniżyłem.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2016-01-18 16:22
No tak, zapomniałam, że Twoje "klapki" są ustawione na "jedynie słuszne" widzenie sprawy.
Nadrzędny Autor W z K Dodany 2016-01-18 16:24
Klapki klapkami :-) Wolę te na  stopy :-) A to nie zmienia faktu, że przykładów nie podajesz. A tak chętnie bym się do nich odniósł.
Nadrzędny Autor Gollum Dodany 2016-01-19 16:53 Zmieniony 2016-01-19 16:59

>Dlaczego nie zaprzysiągł  kilku legalnie wybranych sędziów ?<


Tylko którzy to byli ci właściwie wybrani?
Mieli przeprowadzić głosowanie, może rzut monetą?

PO i ich poplecznicy przeglali z kretesem, nie mają nic do powiedzenia więc kąsają.

Wrócę jeszcze na chwilę do wcześniejszej Twojej wypowiedzi:

>Oczywiście służby opanowane przez PiS już szukają na nich haków. Z pewnością coś tam znajdą a jeżeli nie to spreparują.<


Mnie zarzuciłeś kiedyś jak napisałem, że PO już dość okradło Państwo Polskie otrzymałem od Ciebie reprymendę, że oskarżam bezpodstawnie i bez dowodów i grozi to sankcjami karnymi - oczywiśei innym słowy to ująłeś - nie moge znaleźć.

Teraz jakoś nie przeszkadza Ci fakt, że sam rzucasz bezpodstawne i nie poparte dowodami oskarżenia przedtem i teraz w stosunku do PISu jak i do samego Prezydenta.

Jesteś ukierunkowany jednostronnie i do tego hipokrytą.
Nadrzędny Autor TadeuszP Dodany 2016-01-18 19:12

>A cóż to za prezydent co ironii się boi ?? Czy wart swojego urzędu ??


Też tak uważam!
"Prawdziwa cnota krytyk się nie boi"
To tylko Prezydent Komorowski bał się krytyki, kiedy młody chłopak doświadczył napaści antyterrorystów o szóstej rano.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2016-01-18 16:05
Amalian.  Donald Tusk, zwracając się do Dudy, powiedział że nigdy nie jest za późno, by przejść na "jasną stronę mocy".  Prezydent Duda odpowiedział na to że, Polska po tej stronie jest już od dawna, dzięki ludziom, którzy jeszcze w czasach PRL-u wierzyli, że nasz kraj jest krajem europejskim."
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2016-01-18 16:22
Ciekawostka: Wraca Prawda. Coś długo nie czytaliśmy tutaj postów Prawdy ale niedługo chyba czasu będzie dużo na pisanie :-)

>http://wiadomosci.onet.pl/kraj/tvn24-marek-prawda-zostanie-odwolany-z-funkcji-stalego-przedstawiciela-polski-przy-ue/l9tfrt<

Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Aktualności (Strona 215) (3702644 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 330 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill