www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Aktualności (Strona 214) (3675338 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 330 Poprzednia strona Następna strona  
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2016-01-15 15:42
Wiesz, ja Ci się do czegoś przyznam. Nie lubię ludzi. 90 proc. mnie nudzi.
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2016-01-15 15:44
Ale chyba wiesz, że to działa w obie strony :-) tzn. Ty nudzisz 95% ludzi.
Nadrzędny Autor rogal160 Dodany 2016-01-15 17:43
Być może, ale mnie to wogole nie obchodzi
Nadrzędny - Autor Iota Dodany 2016-01-19 20:08

> A Iota gdzie znowu lota ????


"Robię swoje", a jak pogoda pozwala wychodzę sobie zimę popodziwiać.

Na forum zaglądam, ale nie chce mi się uczestniczyć w Kawiarence - potrzebujesz czegoś?
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2016-01-19 20:57
Już nie, ale miałem problem z programem  w którym pisałem . Piszę"pisałem" bo już mam inny. Pozdrawiam :-).
Nadrzędny - Autor Iota Dodany 2016-01-20 14:20
Jakby co, tak na przyszłość: Gollum powinien być nawet lepszy od pytań komputerowych ode mnie - on w tym pracuje.

A jeśli konieczne będziesz chciał czegoś ode mnie, wyślij PW zamiast pytać, gdzie się podziewam. Wtedy dostaję powiadomienie, że coś istotnego się wydarzyło na forum. :-)
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2016-01-20 14:49
ok ...ale nie byłbym sobą gdybym tego nie zrobił na swój sposób ;-) .Gollumn ??? Do końca nie jestem pewien czy mnie takim jak jestem -na forum -akceptuje a zdjęcia mu nie prześlę ;-) . Pozdrawiam serdecznie :-).
Nadrzędny Autor Iota Dodany 2016-01-20 15:16

> ok ...ale nie byłbym sobą gdybym tego nie zrobił na swój sposób


Okej. Nie dziw się tylko, jak sposób okaże się nieskuteczny. :-)
Nadrzędny Autor Gollum Dodany 2016-01-20 20:57

>Autor amalian


Gollumn ??? Do końca nie jestem pewien czy mnie takim jak jestem -na forum -akceptuje<

A dlaczego miałbym nie akceptować? Można mieć inne zdanie, można się sprzeczać, ale kiedy ktoś potrzebuje pomocy to w miarę możliwości pomoagam.

O zdjęcie bym nie poprosił :-)
Raczej gustuję w kobietach...
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2016-01-15 14:58
Ciekawa jestem gdzie wyświetli - zrobiłam dośw.

Jako, że to wątek aktualności i jak pis. założycielka

>ciekawe sprawy z naszych regionów i ze świata<


Piszę "ciekawą" spr. z regionu ;-) Potwierdzającą, że mam nosa :-) z czego jestem dumna i mam jakąś jednak satysfakcję.

Kościelny - nie ksiądz, jego żona - ludzie, których ja nie trawiłam. 1 dziecko - już dorosłe  - słabe wykształcenie, ale dobry etacik, bo blisko kościoła. W facecie zawsze mi coś nie pasowało i go nie lubiłam. Żonka, plotkara - straszna baba - wszyscy jej się "bali" i byli dla niej nad wyraz mili, kościelnemu czapkowali. No i dowiaduje się, że facet (kościelny) od lat molestował seksualnie ministrantów! Na szczęście czasy się zmieniły, ludzie są światlejsi i facet miał mieć areszt tymczasowy, no ale mamy pisss i został dozór - spr. w toku.
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2016-01-15 15:15

>facet miał mieć areszt tymczasowy, no ale mamy pisss i został dozór - spr. w toku. <


Znając obecne realia to go A. Duda jako swojaka ułaskawi i po sprawie. Chyba, że wcześniej suuuper prokurator Ziobro sprawie łeb ukręci.
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2016-01-15 15:29
Poważnie może tak być, bo był milczącym świadkiem różnych "ciekawostek" kościelnych, ale nie bez nagród to i teraz ktoś się wstawi.
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2016-01-15 22:29
Brawo! Nasi szczypiorniści wygrali. Co prawda "wymęczyli" to zwycięstwo ale przecież przeciwnik był nie byle jaki. :-)
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2016-01-16 07:04
"Nie jest panu wstyd?" Karczewski przyparty do muru ws. leków dla dzieci: "Zajmę się tym. Porozmawiam z ministrem"

>- Nie jest panu wstyd? Miała być dobra zmiana, a dzieci w najtrudniejszej sytuacji nie będzie stać na leki. To nie jest tabletka na ból głowy, to jest lek ratujący ich życie - podkreślił prowadzący. - Zajmę się tym. Porozmawiam z ministrem - obiecał Karczewski.


Wstyd? A czy PiS-owcy wiedzą co to jest wstyd?
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2016-01-16 09:34

>http://www.pb.pl/4416871,57704,polska-traci-rating-a-zloty-pikuje-mf-zdziwione<


Fatalne rządy PiS-u zaczynają się przekładać na gospodarkę. Wczoraj nastąpiło przyspieszenie ucieczki z Polski inwestorów zagranicznych a to oznacza, że niedługo nam wszystkim zacznie się gorzej żyć. Oczywiście po za funkcjonariuszami PiS-u bo oni zrobili sobie "dobrą zmianę ".
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2016-01-16 10:33
No rating to poważna sprawa.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2016-01-16 10:40
Jak myślisz, czy to mogła być decyzja polityczna?
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2016-01-16 11:45
Niektórzy twierdzą, że ta decyzja miała podtekst polityczny. Dlatego spytałam co Ty o tym myślisz.
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2016-01-16 12:43
Agencja S & P to akurat agencja amerykańska i raczej nie przypisywałbym jej tego by w  swoich decyzjach kierowała się polityką. Ta agencja ma dłuuuuugie tradycje. Oczywiście nasi rządzący próbują sprawę rozmydlić i ludziom watę z mózgów zrobić. Przypomnę PiS-owskie " ciemny lud to kupi ".
Nadrzędny - Autor kucyk24 Dodany 2016-01-16 13:40
Ta amerykańska agencja to ukryta opcja niemiecka sterowana z Tel Awiwu. Prezes z całą pewnością poleci wydanie uchwały Sejmu o rozwiązaniu tej agencji. Następnie zostanie powołana nowa chrześcijańska i narodowa Agencja. Wtedy to będziemy mieli ratingi, że ho ho ho.
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2016-01-16 15:28
Wiadomo - prezes wszystkich prezesów  może wszystko. Prezes "Polskę zbaw" da radę.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2016-01-16 17:41
Osobna sprawa to to że chory jest system w którym decyzje agencji decydują o warunkach życia milionów ludzi. Takie głosy były swego czasu w Grecji i Hiszpanii
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2016-01-16 17:53

> decyzje agencji decydują o warunkach życia milionów ludzi. <


To prawda, tak bywa - sami wczoraj tego doświadczyliśmy jak gwałtownie waluty podrożały. Co będzie w poniedziałek? Rząd werbalnie "gasi" ale jego wiarygodność jest nijaka. Po za tym te agencje w swoim "zadaniu" mają chronić inwestorów przed utratą kapitału. Informując ich, że " tu uważajcie bo kraj niepewny". Jest to ważne wskazanie dla instytucji finansowych całego świata. A w szczególe w naszej sytuacji oznacza to że nasz rząd będzie musiał sprzedawać im obligacje z wyższym oprocentowaniem . Dla przykładu " Jeżeli teraz pożyczali nam pieniądze na 3-4 % to teraz mogą żądać 5-6% a może 7% ? Bo sytuacja robi się niepewna.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2016-01-16 18:32
Oszvzedz nam oczywistosci:-) dobrze ze jest weekend. Do pn waluta okrzepnie
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2016-01-16 19:01

>Do pn waluta okrzepnie <


Po tak dużym osłabieniu chwilowo tak. Ale ważniejszy jest trend długoterminowy.
Nadrzędny Autor rogal160 Dodany 2016-01-16 19:35
Dlugoterminowo decyduje twarda gospodarka a prognozy są ok
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2016-01-16 17:47
Piotr Apel: niekompetencja polskiej dyplomacji jest porażająca.

>- Bezradność i niekompetencja polskiej dyplomacji są porażające. Minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski popełnia błąd za błędem. Jeśli podczas jego wystąpienia w sejmie nie zdoła nas przekonać, będę zbierać podpisy pod wnioskiem o wotum nieufności – zapowiada w rozmowie z Onetem Piotr Apel, poseł Kukiz'15.


Polityka, czy komuś się to podoba, czy nie, ściśle związana jest z gospodarką. Jak dobrze pamiętam, PiS zapowiadał, że ma fachowców. Jak to wygląda w praktyce, ich poczynania widzimy każdego dnia. Złoty leci w dół i powodem nie jest poprzedni rząd, ale poczynania obecnej ekipy. Kto będzie chciał robić interesy z krajem, w którym nic nie jest przewidywalne i wszystko możliwe. Nawet we flagowej obietnicy 500 złotych na każde dziecko w krótkim czasie zmieniły się  kryteria przyznawania.
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2016-01-16 19:42 Zmieniony 2016-01-16 19:45
Cały ten PiS-owski rząd jest nieudolny ale Waszczykowski jest gwiazdą nieudolności. Jak obserwuję jego przepłoszoną minę to wydaje mi się, że On już zdaje sobie sprawę z tego, że jego dni są policzone i Kaczyński go wyrzuci. Robiąc z niego kozła ofiarnego własnej polityki. Tylko kto w zamian ? Fotyga ?? Dajcie żyć PiS-owcy !
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2016-01-16 20:45
Ktoś z taką wiedzą i doświadczeniem marnuje czas na hejtowskie wpisy. :-))))))))
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2016-01-17 13:27

>Ktoś z taką wiedzą i doświadczeniem marnuje czas na hejtowskie wpisy. :-))))))))


Prywatną opinię o bieżących wydarzeniach nazywasz "hejtowskimi wpisami"? Hejterami są raczej ci, którzy zamiast wypowiedzi na temat, dopuszczają się personalnych ataków.
Uważam, że każdy ma prawo do oceny wydarzeń według swojej wiedzy i przekonań. Inna sprawa, czy ta ocena podlega weryfikacji w faktach i rzeczywistości.
Poniżej zamieszczam cytaty z linkowanego artykułu. Jest ciekawy ze względu na to, że w bardzo prosty sposób wyjaśnia (opowieść o lisie), jak nastąpiła zamiana wartości. Zamiast dumy, wartością stał się wstyd.
I wiadomość dla pewnego osobnika, któremu nie podoba się, że zamieszczam cytaty. Uważałem i nadal uważam, że wszyscy mają Internet, ale nie wszyscy potrafią dyskutować mając przed sobą tylko link do artykułu. Cytaty pozwalają zorientować się czego artykuł dotyczy i ewentualnie zachęcają do dyskusji.
Jak kogoś to nie interesuje, niech zachowa milczenie.
Rządy PiS: Duma i wstyd

>Każda rewolucja, powiadał Józef Tischner, zaczyna się w sferze ducha. Ten zaś, kto ma władzę nad duchem, ma też władzę na rzeczywistością - społeczną i polityczną. Dzisiejsza władza PiSu ma swoje źródła właśnie w tej operacji, jaka została skutecznie dokonana na polskiej duszy. A rozegrała się ona przede wszystkim między dwoma, kluczowymi dla Polaków, cechami: dumą i wstydem.
>To nasz papież, Karol Wojtyła z Wadowic, przez prawie 30 lat był przywódcą Kościoła Rzymskokatolickiego, pokazując światu polską otwartość, tolerancję i, co ważne, przynależności Polaków do Europy, która oddycha dwoma płucami: zachodnim i wschodnim. Rozpierała nas duma, gdy najpierw Czesław Miłosz, a potem Wisława Szymborska odbierali literackie nagrody Nobla.
>Było nam wstyd, gdy nasi prawicowi politycy straszyli Unią Europejską, w której my, zwykli obywatele, widzieliśmy szansę na rozwój i skok cywilizacyjny oraz kulturowy. Mieliśmy poczucie wstydu, że - w zjednoczonej Europie - polska prawica stara się odgrzewać nacjonalistyczne hasła. I w końcu, odczuwaliśmy wstyd, gdy prawica grała, jak w przypadku Niemiec, na - wydawać by się mogło - odesłanych do lamusa resentymentach.
>Prawicowy resentyment sprawia, że katalog wartości, z których byliśmy dumni, i które sprawiały, że inni patrzyli na nas z podziwem - praworządność, tolerancja, kompromis, kreatywność, dialog - zostają odesłane do lamusa. Owocem przewartościowania wartości, jakiego dokonała prawica w polskiej duszy, jest to, że dziś nie musisz się już wstydzić, iż jesteś nacjonalistą, ksenofobem, pieniaczem wymachującym szabelką, politykiem gardzącym Europą, czy ministrem mającym w nosie międzynarodowe kompromisy. By było bardziej perwersyjnie, to prawicowe poczucie dumy dokonuje się przy okrzykach: „Polska wstaje z kolan”. Nie ma znaczenia, że fałszywy „koniec pedagogiki wstydu” w prawicowym wydaniu oznacza, realny początek izolacji i marginalizacji Polski w Europie i świecie. Koniec pedagogiki wstydu oznacza, że wzorem staje się „dumny” prawicowiec, zawsze pełen roszczeń, zawsze gotów do obwiniania innych, a nie siebie, chorobliwie podejrzliwy, przesycony świadomością nieszczęścia, niezdolny do osobistych poświęceń. Oto, jak się zdaje, ten „nowy Polak”, którego z poczucia wstydu wyzwolił PiS.

Nadrzędny - Autor TadeuszP Dodany 2016-01-17 16:11

>Jak kogoś to nie interesuje, niech zachowa milczenie


"Najlepsze wzorce" Stalina i Dzierżyńskiego:
Kto jest ZA - może odejść od ściany i opuścić ręce
Nadrzędny Autor Kobietka Dodany 2016-01-18 12:08
I kto to mówi?;-)
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2016-01-18 12:18
A kto jest przeciw, wyjazd z telewizji, niech się tez zamknie w sejmie i na komisjach, bo teraz rządzimy "my".
Posłowie, by cokolwiek powiedzieć, muszą używać wybiegu, zgłaszać wniosek formalny o przerwę. Uchwała staje się nadrzędna nad ustawą, byle pasowała do opcji. Radosna twórczość w sprawie inwigilacji, kocioł w sprawie TK.
I nie ma, że w czasie prac komisji wykazywano błędy prawnicze. A co tam, dalej, szybciej, kolanem, w nocy, jakby szło, to kopniakiem.
Tak więc jak się nie zgadzasz to raczej pod ścianę i siedź cicho. Teraz my wam pokażemy, hehehe. Wszystko obsadzone swoimi jak było kiedyś. Co się zmieniło na prawe i sprawiedliwe?!
Oto klimaty, więc zanim głos zabierzesz butnie, pomyśl, jak jest teraz fajnie i dla kogo.
A dla "ciemnego ludu" jakoś jeszcze nic nie dano. Tu są wielkie konsultacje, bo pani Premier teczuszkę niebieską gdzieś jakoś zapodziała.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2016-01-18 12:30
Byłaś kiedyś na komisji?  Nic się nie zmieniło
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2016-01-18 12:39
Jasne, ale skoro krzyczano na całą Polskę, że będzie lepiej, to niech będzie. A teraz ktoś śmie przywoływać historyczny obraz spod ściany? A może ściana ta sama, tylko 'teraz my", co?
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2016-01-18 14:02
Mają problem  w zrozumieniu . Nie rozumieją tego, że są granice wytrzymałości gospodarka ma je, lub przede wszystkim również:(. Trzy miesiące temu je przekroczyli a paluszkiem pokazują na opozycję, na unię, agencje reityngowe, Niemców :-(.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2016-01-18 14:22
"reityngowe" o matko:))))))))))) a konkretnie co jest z gospodarką nie tak? Inflacja w górę? załamał się eksport/rynek wewnętrzny/produkcja przemysłowa/?
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2016-01-18 14:43
Peqwnie że nic się nie dzieje Rogal : wszystko jest w porządku - podaje TV publiczna . A to że rospieprzone to drobiazg ;-) . Gospodarka i polityka to dwie różne, ale bardzo od siebie zależne kierunki . Rogal, czy ty aby nie masz wpływu na decyzje prezesa ?;-) .
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2016-01-18 14:51
Jak inni się wypowiadają , to jest ok, oni mają takie poglądy. Jednak kiedy Rogal coś mówi, to już są jakieś idiotyczne docinki. Dlaczego? Czy tylko dlatego, że lepiej od większości z nas orientuje się "w tych sprawach"? A może to jakiś rodzaj zazdrości o "całokształt"? Nieraz tak odbieram te osobiste docinki stosowane w chwili braku argumentów .
Nadrzędny Autor W z K Dodany 2016-01-18 15:08

>wszystko jest w porządku - podaje TV publiczna <


Niestety nie!  "Telewizja publiczna" to była wcześniej a teraz jest miłościwie nas zniewalająca TV PiS.
Nadrzędny Autor rogal160 Dodany 2016-01-18 19:37
Mnie nie interesuje tv. Mam dane GUS i NBP.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2016-01-17 22:18
Wstydź się. Byłeś dumny w latach 1944-1989 i starczy.
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2016-01-18 12:40
Rogal, takiej dyskusji, to Ty się wstydź.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2016-01-18 13:30
A konkretnie to dlaczego?
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2016-01-18 14:27
Czepiasz się od strony personalnej. No wiem, Ciebie tez inni czepiali z tej strony, mnie tez, ale czy trzeba się wpisywać w taki poziom? Masz jakąś informację, która upoważnia do takich wycieczek osobistych? To podaj konkrety, albo ugryź się w jęzor. ;-) Nie to, że bronię Nachbara, sam umie, ale nie lubię tych Twoich takich głupio-mądrych odzywek. Mam o Twoim intelekcie lepsze zdanie, ale przecież mogę się mylić????  ;-) :-)
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2016-01-18 19:39
Sama się ugryź:P A pisać mogę co chcę i szczerze rzecz ujmując w nosie mam Twoją i innych ocenę. Podobnie jest w "realu":-)
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2016-01-18 19:41

>Podobnie jest w "realu"<


Niby tylko Rogal a taki brutal..... :-)))))))))))))))))))
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2016-01-18 19:47
Nie Brutal. Ludzi nie lubię
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2016-01-18 20:33

>Ludzi nie lubię <


Domyślam się, że w Twoim mniemaniu to ludzie Cię lubią.........
Wszystko jasne...........
Nadrzędny Autor rogal160 Dodany 2016-01-18 23:00
Nigdy tak nie twierdziłem. Nie obchodzi mnie to. Zależy mi na opinii córki i jej matki. Wystarczy.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Aktualności (Strona 214) (3675338 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 330 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill